Ana sayfa / Asya / Çin / Huaneng Fuxin Zhangbei

Huaneng Fuxin Zhangbei

Elektrik santrali. Enerji kaynağı: rüzgâr. Konum: Liaoning, Çin. Koordinatlar: 42.7631, 122.5183.

rüzgârLiaoningÇin

Huaneng Fuxin Zhangbei — 300 MW kurulu güce sahip elektrik santrali. Enerji kaynağı: rüzgâr. Konum: Liaoning, Çin. kapasitesi (tahmini)'e göre yaklaşık 255k haneye enerji sağlayabilir (tahmini). Kurulu kapasite bakımından Çin'deki 6,685 enerji santrali arasında #1874. sıradadır. Yanmayan bir kaynak olarak, üretimden kaynaklanan doğrudan CO₂ emisyonu yoktur. Bağlamında, rüzgâr, Çin elektriğinin yaklaşık %10.7'ini sağlamaktadır; ulusal şebeke ortalama 525 gCO₂/kWh (%41.7 düşük karbonlu) (2025).

300MW kurulu kapasite
255,291enerji sağlanan hane (tahmini)

Santral verisi: WRI Global Power Plant Database (CC BY 4.0), id WRI1071557.

Veri durumu

Bilinen veriler

TesisHuaneng Fuxin Zhangbei WRI
ÜlkeÇin · Liaoning WRI
Koordinatlar42.7631, 122.5183 WRI
Yakıtrüzgâr WRI
MW kurulu kapasite300 MW GEM · 2026 · L100000902194; işletmedeki santral kapasitesi

Veri setinden hesaplandı

Ülkedeki kapasite sırası#1874 / 6685 hesaplandı
Ülkedeki yakıta göre sıra#7 / 835 hesaplandı
Benzer tesislere göre kapasite6.12× · 49 MW · n=835 hesaplandı
Beslenen hane eşdeğeri255,291 hesaplandı
İklim6.9°C · HDD 4,419 koordinatlardan türetildi
Çevresel şiddetC2 · 34/100 koordinatlardan türetildi

Mevcut değil

SahibiMevcut değil veri setinde yok
Devreye alınmaMevcut değil veri setinde yok
TeknolojiMevcut değil veri setinde yok
GWh raporlanan / yılMevcut değil veri setinde yok
CO₂ emisyonlarıuygulanamaz uygulanamaz

Bilinen, model edilmiş ve hesaplanmış değerler ayrı tutulur. Eksik alanlar mevcut değil olarak gösterilir.

Veri kaynağı

Bu sayfadaki kapasite veya yakıt alanları GEM, resmî bir kayıt, Wikidata, OSM ya da birden çok kaynağın eşleştirilmesiyle desteklenen bir kaynak etiketi içerir.

kapasite: GEM · 2026 · L100000902194; yakıt: WRI GPPD

Bağlamda: bu güç santralı nasıl karşılaştırılır

300 MW'de, Huaneng Fuxin Zhangbei Çin'daki rüzgâr santrallarının medyanı çok üstünde 49 MW'dedir. Rüzgar türbinleri, hareket eden havayı elektriğe dönüştürür; çıktı değişkendir ve siteye bağlıdır, modern türbinler birçok şebekede en düşük yeni üretim maliyetlerinden bazılarını sunmaktadır.

Kapasite karşılaştırması WRI Küresel Enerji Santralları Veri Tabanından hesaplanmıştır; yakıt tipi bağlamı genel mühendislik arka planıdır.

Çin'deki en büyük rüzgâr santralleriyle kapasite karşılaştırması

Gansu Wind Farm: 6,000 MW6kGansu Wind…Dabancheng Wind Farm: 500 MW500Dabancheng…Jilin Xiangyang 1st Phase Wind: 400 MW400Jilin Xian…Shanxi Pinglu Baiyushan: 350 MW350Shanxi Pin…Bayannur Wulanyiligeng Wind Farm: 300 MW300Bayannur W…Hebei Shangyi Dongshan: 300 MW300Hebei Shan…Huaneng Fuxin Zhangbei: 300 MW300Huaneng Fu…Huaneng Tongliao Kezuozhongqi Haorigetu: 300 MW300Huaneng To…

Kurulu kapasite (MW), WRI Global Power Plant Database (CC BY 4.0).

Yerel iklim & termal bağlam

Enerji kaynağı: rüzgâr. Bu tesis türbin rotorları aracılığıyla rüzgârın kinetik enerjisini elektriğe dönüştürür. İklim sınıfı: muson sıcak yazlı karasal (Köppen Dwa). Enlem: 42.8°N.

6.9°Cyıllık ortalama sıcaklık
4,419ısıtma derece-günleri (baz 18°C)
416soğutma derece-günleri (baz 18°C)
226 mrakım

Aylık ortalama sıcaklık

J: -12 °CJF: -9 °CFM: -1 °CMA: 9 °CAM: 16 °CMJ: 21 °CJJ: 24 °CJA: 23 °CAS: 16 °CSO: 8 °CON: -2 °CND: -10 °CD24 °C

Buradaki ısıtma derece-günleri, bu veri setindeki medyan enerji santraline göre %80 üzerinde seyretmektedir — kışın ısıtılan ekipmanın yüzeyleri aracılığıyla telafi etmesi gereken ekstra enerji için bir göstergedir.

İklim ısı talebi endeksi: 90/100 — bu tesis, ısıtma derece-günleri bakımından kapsadığımız enerji santrallerinin üst üçte bir diliminde yer almaktadır.

İklim normalleri: WorldClim 2.1 (1970–2000 monthly normals, 10 arc-min, CC BY 4.0); iklim kuşağı: Köppen-Geiger world climate classification (Kottek et al. 2006, 0.5° grid). Derece-günleri & ısı talebi endeksi PowerAtlas tarafından hesaplanmıştır — modellenmiş bir ısı talebi göstergesi, ölçülen tesis verisi değildir.

Saha iklimi ve çevresel şiddet

Bir santralin dış donanımı için — atık ısı buhar üreteçleri (HRSG), genleşme contaları, vanalar, flanşlar ve bunların yalıtımı — yerel iklim, korumasız çelik ve kaplamaların ne kadar hızlı bozulacağını belirler. Bu saha ılıman bir atmosferik ortamda içinde yer alır (tahmini ISO 9223 sınıfı C2 — Düşük), başlıca çevresel stres etkeni ısıl çevrimler.

C2ISO 9223 korozyonluluk (gösterge)
34/100çevresel şiddet endeksi
36.4°Cmevsimsel sıcaklık değişimi
248 kmkıyıya uzaklık

ISO 9223:2012 bilgilendirici yöntemiyle gösterge niteliğinde tahmin (sıcaklık, ıslanma süresi ve havadaki tuzluluktan atmosferik korozyon), WorldClim iklim normalleri, Köppen-Geiger sınıfı ve kıyıya uzaklık kullanılarak. Gösterge niteliğindedir, ölçülmüş bir korozyon hızı değildir.

Karşılaştırması & yakın tesisler

Çin'deki 835 rüzgâr enerji santrali arasında kapasiteye göre #7. en büyüğü.

Çin'de bu veri setinde 835 rüzgâr enerji santrali bulunmaktadır, toplam yaklaşık 52,236 MW kapasiteye sahiptir.

Yakın enerji santralleri

Konum

WRI Global Power Plant Database (CC BY 4.0) kaynağından 42.7631, 122.5183 koordinatları. OpenStreetMap'te görüntüle.

Sıkça sorulan sorular

Huaneng Fuxin Zhangbei ne tür bir santraldir?

Huaneng Fuxin Zhangbei — 300 MW kurulu güce sahip elektrik santrali. Enerji kaynağı: rüzgâr. Konum: Liaoning, Çin.

Huaneng Fuxin Zhangbei kaç haneye elektrik sağlayabilir?

Üretimi yaklaşık 255,291 haneye yetecek düzeydedir (tahmini).

Açık kamu verilerinden oluşturulmuştur; kişisel bilgi yoktur. Bu siteyi işletiyor musunuz? Düzeltme veya kaldırma talebinde bulunun.