Ana sayfa / Asya / Çin / Huadian Guyuan Yueliangshan Wind Phase 1

Huadian Guyuan Yueliangshan Wind Phase 1

Elektrik santrali. Enerji kaynağı: rüzgâr. Konum: Ningxia Huizu Zizhiqu, Çin. Koordinatlar: 36.2012, 105.6177.

rüzgârNingxia Huizu ZizhiquÇinkarasal kurulum

Huadian Guyuan Yueliangshan Wind Phase 1 — 49 MW kurulu güce sahip elektrik santrali. Enerji kaynağı: rüzgâr. Konum: Ningxia Huizu Zizhiqu, Çin. Verilerde belirtilen sahibi: Huadian International Ningxia New Energy Power CO LTDLiupanshan Branch [100%]. kapasitesi (tahmini)'e göre yaklaşık 42k haneye enerji sağlayabilir (tahmini). Kurulu kapasite bakımından Çin'deki 6,685 enerji santrali arasında #3688. sıradadır. 2012 yılında devreye alınan tesis yaklaşık 14 yaşındadır — görece modern. Yanmayan bir kaynak olarak, üretimden kaynaklanan doğrudan CO₂ emisyonu yoktur. Bağlamında, rüzgâr, Çin elektriğinin yaklaşık %10.7'ini sağlamaktadır; ulusal şebeke ortalama 525 gCO₂/kWh (%41.7 düşük karbonlu) (2025).

49MW kurulu kapasite
41,697enerji sağlanan hane (tahmini)
2012devreye alma (~14 yıl)

Santral verisi: WRI Global Power Plant Database (CC BY 4.0), id WRI1072203.

Veri durumu

Bilinen veriler

TesisHuadian Guyuan Yueliangshan Wind Phase 1 WRI
ÜlkeÇin · Ningxia Huizu Zizhiqu WRI
Koordinatlar36.2012, 105.6177 WRI
Yakıtrüzgâr WRI
MW kurulu kapasite49 MW WRI GPPD; kaynak kaydı
SahibiHuadian International Ningxia New Energy Power CO LTDLiupanshan Branch [100%] WRI
Devreye alınma2012 WRI
Teknolojikarasal kurulum WRI

Veri setinden hesaplandı

Ülkedeki kapasite sırası#3688 / 6685 hesaplandı
Ülkedeki yakıta göre sıra#422 / 835 hesaplandı
Benzer tesislere göre kapasite1.00× · 49 MW · n=835 hesaplandı
Beslenen hane eşdeğeri41,697 hesaplandı
İklim5.3°C · HDD 4,624 koordinatlardan türetildi
Çevresel şiddetC2 · 29/100 koordinatlardan türetildi

Mevcut değil

GWh raporlanan / yılMevcut değil veri setinde yok
CO₂ emisyonlarıuygulanamaz uygulanamaz

Bilinen, model edilmiş ve hesaplanmış değerler ayrı tutulur. Eksik alanlar mevcut değil olarak gösterilir.

Veri kaynağı

Bu sayfadaki kapasite ve yakıt alanları, özgün açık veri kümesindeki kaynak kayıt değerleridir. Tesisleri tanımlamak ve sıralamak için kullanılabilirler; ancak henüz resmî bir kayıt veya GEM konumu üzerinden doğrulanmış 2026 değerleriyle güncellenmemişlerdir.

kapasite: WRI GPPD; yakıt: WRI GPPD

Bağlamda: bu güç santralı nasıl karşılaştırılır

49 MW'de, Huadian Guyuan Yueliangshan Wind Phase 1 Çin'daki rüzgâr santrallarının medyanı yaklaşık 49 MW'dedir. Teknik olarak karasal kurulum olarak tanımlanır. Rüzgar türbinleri, hareket eden havayı elektriğe dönüştürür; çıktı değişkendir ve siteye bağlıdır, modern türbinler birçok şebekede en düşük yeni üretim maliyetlerinden bazılarını sunmaktadır.

Kapasite karşılaştırması WRI Küresel Enerji Santralları Veri Tabanından hesaplanmıştır; yakıt tipi bağlamı genel mühendislik arka planıdır.

Çin'deki en büyük rüzgâr santralleriyle kapasite karşılaştırması

Gansu Wind Farm: 6,000 MW6kGansu Wind…Dabancheng Wind Farm: 500 MW500Dabancheng…Jilin Xiangyang 1st Phase Wind: 400 MW400Jilin Xian…Shanxi Pinglu Baiyushan: 350 MW350Shanxi Pin…Bayannur Wulanyiligeng Wind Farm: 300 MW300Bayannur W…Hebei Shangyi Dongshan: 300 MW300Hebei Shan…Huaneng Fuxin Zhangbei: 300 MW300Huaneng Fu…Huaneng Tongliao Kezuozhongqi Haorigetu: 300 MW300Huaneng To…

Kurulu kapasite (MW), WRI Global Power Plant Database (CC BY 4.0).

Sahibi

Verilerde belirtilen sahibi: Huadian International Ningxia New Energy Power CO LTDLiupanshan Branch [100%].

Yerel iklim & termal bağlam

Enerji kaynağı: rüzgâr. Bu tesis türbin rotorları aracılığıyla rüzgârın kinetik enerjisini elektriğe dönüştürür. İklim sınıfı: muson ılık yazlı karasal (Köppen Dwb). Enlem: 36.2°N.

5.3°Cyıllık ortalama sıcaklık
4,624ısıtma derece-günleri (baz 18°C)
0soğutma derece-günleri (baz 18°C)
2,163 mrakım

Aylık ortalama sıcaklık

J: -8 °CJF: -5 °CFM: 0 °CMA: 7 °CAM: 12 °CMJ: 15 °CJJ: 17 °CJA: 16 °CAS: 11 °CSO: 6 °CON: -1 °CND: -6 °CD17 °C

Buradaki ısıtma derece-günleri, bu veri setindeki medyan enerji santraline göre %88 üzerinde seyretmektedir — kışın ısıtılan ekipmanın yüzeyleri aracılığıyla telafi etmesi gereken ekstra enerji için bir göstergedir.

İklim ısı talebi endeksi: 92/100 — bu tesis, ısıtma derece-günleri bakımından kapsadığımız enerji santrallerinin üst üçte bir diliminde yer almaktadır.

İklim normalleri: WorldClim 2.1 (1970–2000 monthly normals, 10 arc-min, CC BY 4.0); iklim kuşağı: Köppen-Geiger world climate classification (Kottek et al. 2006, 0.5° grid). Derece-günleri & ısı talebi endeksi PowerAtlas tarafından hesaplanmıştır — modellenmiş bir ısı talebi göstergesi, ölçülen tesis verisi değildir.

Saha iklimi ve çevresel şiddet

Bir santralin dış donanımı için — atık ısı buhar üreteçleri (HRSG), genleşme contaları, vanalar, flanşlar ve bunların yalıtımı — yerel iklim, korumasız çelik ve kaplamaların ne kadar hızlı bozulacağını belirler. Bu saha ılıman bir atmosferik ortamda içinde yer alır (tahmini ISO 9223 sınıfı C2 — Düşük), başlıca çevresel stres etkeni ısıl çevrimler.

C2ISO 9223 korozyonluluk (gösterge)
29/100çevresel şiddet endeksi
25.3°Cmevsimsel sıcaklık değişimi
9999 kmkıyıya uzaklık

ISO 9223:2012 bilgilendirici yöntemiyle gösterge niteliğinde tahmin (sıcaklık, ıslanma süresi ve havadaki tuzluluktan atmosferik korozyon), WorldClim iklim normalleri, Köppen-Geiger sınıfı ve kıyıya uzaklık kullanılarak. Gösterge niteliğindedir, ölçülmüş bir korozyon hızı değildir.

Karşılaştırması & yakın tesisler

Çin'deki 835 rüzgâr enerji santrali arasında kapasiteye göre #422. en büyüğü.

Çin'de bu veri setinde 835 rüzgâr enerji santrali bulunmaktadır, toplam yaklaşık 52,236 MW kapasiteye sahiptir.

Yakın enerji santralleri

Konum

WRI Global Power Plant Database (CC BY 4.0) kaynağından 36.2012, 105.6177 koordinatları. OpenStreetMap'te görüntüle.

Sıkça sorulan sorular

Huadian Guyuan Yueliangshan Wind Phase 1 ne tür bir santraldir?

Huadian Guyuan Yueliangshan Wind Phase 1 — 49 MW kurulu güce sahip elektrik santrali. Enerji kaynağı: rüzgâr. Konum: Ningxia Huizu Zizhiqu, Çin, 2012 yılında devreye alındı.

Huadian Guyuan Yueliangshan Wind Phase 1 kaç haneye elektrik sağlayabilir?

Üretimi yaklaşık 41,697 haneye yetecek düzeydedir (tahmini).

Huadian Guyuan Yueliangshan Wind Phase 1 için belirtilen sahip kimdir?

Verilerde Huadian Guyuan Yueliangshan Wind Phase 1 için belirtilen sahip: Huadian International Ningxia New Energy Power CO LTDLiupanshan Branch [100%].

Açık kamu verilerinden oluşturulmuştur; kişisel bilgi yoktur. Bu siteyi işletiyor musunuz? Düzeltme veya kaldırma talebinde bulunun.