Ana sayfa / Avrupa / Fransa / Hendecourt-lès-Cagnicourt

Hendecourt-lès-Cagnicourt

Elektrik santrali. Enerji kaynağı: rüzgâr. Konum: Nord-Pas-de-Calais, Fransa. Koordinatlar: 50.2148, 2.949.

rüzgârNord-Pas-de-CalaisFransakarasal kurulum

Hendecourt-lès-Cagnicourt — 12 MW kurulu güce sahip elektrik santrali. Enerji kaynağı: rüzgâr. Konum: Nord-Pas-de-Calais, Fransa. Verilerde belirtilen sahibi: Boralex Inc [100%]. kapasitesi (tahmini)'e göre yaklaşık 10k haneye enerji sağlayabilir (tahmini). Kurulu kapasite bakımından Fransa'deki 2,216 enerji santrali arasında #595. sıradadır. 2017 yılında devreye alınan tesis yaklaşık 9 yaşındadır — görece modern. Yanmayan bir kaynak olarak, üretimden kaynaklanan doğrudan CO₂ emisyonu yoktur. Bağlamında, rüzgâr, Fransa elektriğinin yaklaşık %8.2'ini sağlamaktadır; ulusal şebeke ortalama 41 gCO₂/kWh (%94.9 düşük karbonlu) (2025).

12MW kurulu kapasite
10,211enerji sağlanan hane (tahmini)
2017devreye alma (~9 yıl)

Santral verisi: WRI Global Power Plant Database (CC BY 4.0), id WRI1024319.

Veri durumu

Bilinen veriler

TesisHendecourt-lès-Cagnicourt WRI
ÜlkeFransa · Nord-Pas-de-Calais WRI
Koordinatlar50.2148, 2.949 WRI
Yakıtrüzgâr WRI
MW kurulu kapasite12 MW GEM · 2026 · L100000909175; işletmedeki santral kapasitesi
SahibiBoralex Inc [100%] WRI
Devreye alınma2017 WRI
Teknolojikarasal kurulum WRI

Veri setinden hesaplandı

Ülkedeki kapasite sırası#595 / 2216 hesaplandı
Ülkedeki yakıta göre sıra#266 / 721 hesaplandı
Benzer tesislere göre kapasite1.04× · 11.5 MW · n=721 hesaplandı
Beslenen hane eşdeğeri10,211 hesaplandı
İklim9.8°C · HDD 2,987 koordinatlardan türetildi
Çevresel şiddetC3 · 28/100 koordinatlardan türetildi

Mevcut değil

GWh raporlanan / yılMevcut değil veri setinde yok
CO₂ emisyonlarıuygulanamaz uygulanamaz

Bilinen, model edilmiş ve hesaplanmış değerler ayrı tutulur. Eksik alanlar mevcut değil olarak gösterilir.

Veri kaynağı

Bu sayfadaki kapasite veya yakıt alanları GEM, resmî bir kayıt, Wikidata, OSM ya da birden çok kaynağın eşleştirilmesiyle desteklenen bir kaynak etiketi içerir.

kapasite: GEM · 2026 · L100000909175; yakıt: WRI GPPD

Bağlamda: bu güç santralı nasıl karşılaştırılır

12 MW'de, Hendecourt-lès-Cagnicourt Fransa'daki rüzgâr santrallarının medyanı yaklaşık 11.5 MW'dedir. Teknik olarak karasal kurulum olarak tanımlanır. Rüzgar türbinleri, hareket eden havayı elektriğe dönüştürür; çıktı değişkendir ve siteye bağlıdır, modern türbinler birçok şebekede en düşük yeni üretim maliyetlerinden bazılarını sunmaktadır.

Kapasite karşılaştırması WRI Küresel Enerji Santralları Veri Tabanından hesaplanmıştır; yakıt tipi bağlamı genel mühendislik arka planıdır.

Fransa'deki en büyük rüzgâr santralleriyle kapasite karşılaştırması

Salles-Curan: 87 MW87Salles-Cur…Épizon: 80 MW80ÉpizonGerminon: 75 MW75GerminonCormainville: 60 MW60Cormainvil…Murat-sur-Vèbre: 59 MW59Murat-sur-…Villesèque-des-Corbières: 55 MW55Villesèque…Allonnes: 52 MW52AllonnesCastelnau-Pégayrols: 48 MW48Castelnau-…

Kurulu kapasite (MW), WRI Global Power Plant Database (CC BY 4.0).

Sahibi

Verilerde belirtilen sahibi: Boralex Inc [100%].

Yerel iklim & termal bağlam

Enerji kaynağı: rüzgâr. Bu tesis türbin rotorları aracılığıyla rüzgârın kinetik enerjisini elektriğe dönüştürür. İklim sınıfı: ılıman okyanusal (Köppen Cfb). Enlem: 50.2°N.

9.8°Cyıllık ortalama sıcaklık
2,987ısıtma derece-günleri (baz 18°C)
0soğutma derece-günleri (baz 18°C)
105 mrakım

Aylık ortalama sıcaklık

J: 3 °CJF: 3 °CFM: 6 °CMA: 8 °CAM: 12 °CMJ: 15 °CJJ: 17 °CJA: 17 °CAS: 14 °CSO: 10 °CON: 6 °CND: 4 °CD17 °C

Buradaki ısıtma derece-günleri, bu veri setindeki medyan enerji santraline göre %22 üzerinde seyretmektedir — kışın ısıtılan ekipmanın yüzeyleri aracılığıyla telafi etmesi gereken ekstra enerji için bir göstergedir.

İklim ısı talebi endeksi: 62/100 — bu tesis, ısıtma derece-günleri bakımından kapsadığımız enerji santrallerinin orta üçte bir diliminde yer almaktadır.

İklim normalleri: WorldClim 2.1 (1970–2000 monthly normals, 10 arc-min, CC BY 4.0); iklim kuşağı: Köppen-Geiger world climate classification (Kottek et al. 2006, 0.5° grid). Derece-günleri & ısı talebi endeksi PowerAtlas tarafından hesaplanmıştır — modellenmiş bir ısı talebi göstergesi, ölçülen tesis verisi değildir.

Saha iklimi ve çevresel şiddet

Bir santralin dış donanımı için — atık ısı buhar üreteçleri (HRSG), genleşme contaları, vanalar, flanşlar ve bunların yalıtımı — yerel iklim, korumasız çelik ve kaplamaların ne kadar hızlı bozulacağını belirler. Bu saha orta derecede korozif bir ortamda içinde yer alır (tahmini ISO 9223 sınıfı C3 — Orta), başlıca çevresel stres etkeni nem ve ıslanma.

C3ISO 9223 korozyonluluk (gösterge)
28/100çevresel şiddet endeksi
14.6°Cmevsimsel sıcaklık değişimi
121 kmkıyıya uzaklık

ISO 9223:2012 bilgilendirici yöntemiyle gösterge niteliğinde tahmin (sıcaklık, ıslanma süresi ve havadaki tuzluluktan atmosferik korozyon), WorldClim iklim normalleri, Köppen-Geiger sınıfı ve kıyıya uzaklık kullanılarak. Gösterge niteliğindedir, ölçülmüş bir korozyon hızı değildir.

Karşılaştırması & yakın tesisler

Fransa'deki 721 rüzgâr enerji santrali arasında kapasiteye göre #266. en büyüğü.

Fransa'de bu veri setinde 721 rüzgâr enerji santrali bulunmaktadır, toplam yaklaşık 9,164 MW kapasiteye sahiptir.

Yakın enerji santralleri

Konum

WRI Global Power Plant Database (CC BY 4.0) kaynağından 50.2148, 2.949 koordinatları. OpenStreetMap'te görüntüle.

Sıkça sorulan sorular

Hendecourt-lès-Cagnicourt ne tür bir santraldir?

Hendecourt-lès-Cagnicourt — 12 MW kurulu güce sahip elektrik santrali. Enerji kaynağı: rüzgâr. Konum: Nord-Pas-de-Calais, Fransa, 2017 yılında devreye alındı.

Hendecourt-lès-Cagnicourt kaç haneye elektrik sağlayabilir?

Üretimi yaklaşık 10,211 haneye yetecek düzeydedir (tahmini).

Hendecourt-lès-Cagnicourt için belirtilen sahip kimdir?

Verilerde Hendecourt-lès-Cagnicourt için belirtilen sahip: Boralex Inc [100%].

Açık kamu verilerinden oluşturulmuştur; kişisel bilgi yoktur. Bu siteyi işletiyor musunuz? Düzeltme veya kaldırma talebinde bulunun.