Ana sayfa / Asya / Çin / Hailar Coal

Hailar Coal

Elektrik santrali. Enerji kaynağı: kömür. Konum: Inner Mongolia, Çin. Koordinatlar: 49.2374, 119.7403.

kömürInner MongoliaÇinCO₂ model edilmiş

Hailar Coal — 400 MW kurulu güce sahip elektrik santrali. Enerji kaynağı: kömür. Konum: Inner Mongolia, Çin. Verilerde belirtilen sahibi: China Huaneng Group Corporation (CHNG). kapasitesi (tahmini)'e göre yaklaşık 501k haneye enerji sağlayabilir (tahmini). Kurulu kapasite bakımından Çin'deki 6,685 enerji santrali arasında #1757. sıradadır. 2009 yılında devreye alınan tesis yaklaşık 17 yaşındadır — görece modern. Model edilmiş yıllık emisyonları 1,526,600 t CO₂/yıl (Climate TRACE) olup, bir yıl kullanılan yaklaşık 356k otomobile eşdeğerdir. Bağlamında, kömür, Çin elektriğinin yaklaşık %54.3'ini sağlamaktadır; ulusal şebeke ortalama 525 gCO₂/kWh (%41.7 düşük karbonlu) (2025).

400MW kurulu kapasite
500,571enerji sağlanan hane (tahmini)
1,526,600t CO₂ / yıl (Climate TRACE)
2009devreye alma (~17 yıl)

Santral verisi: WRI Global Power Plant Database (CC BY 4.0), id WRI1070258.

Veri durumu

Bilinen veriler

TesisHailar Coal WRI
ÜlkeÇin · Inner Mongolia WRI
Koordinatlar49.2374, 119.7403 WRI
Yakıtkömür WRI
MW kurulu kapasite400 MW WRI GPPD; kaynak kaydı
SahibiChina Huaneng Group Corporation (CHNG) WRI
Devreye alınma2009 WRI

Model edilmiş kaynak verisi

CO₂ emisyonları1,526,600 t CO₂·a⁻¹ model edilmiş · Climate TRACE

Veri setinden hesaplandı

Ülkedeki kapasite sırası#1757 / 6685 hesaplandı
Ülkedeki yakıta göre sıra#1304 / 1907 hesaplandı
Benzer tesislere göre kapasite0.57× · 700 MW · n=1907 hesaplandı
Beslenen hane eşdeğeri500,571 hesaplandı
İklim-1.2°C · HDD 7,022 koordinatlardan türetildi
Çevresel şiddetC1 · 32/100 koordinatlardan türetildi

Mevcut değil

TeknolojiMevcut değil veri setinde yok
GWh raporlanan / yılMevcut değil veri setinde yok

Bilinen, model edilmiş ve hesaplanmış değerler ayrı tutulur. Eksik alanlar mevcut değil olarak gösterilir.

Veri kaynağı

Bu sayfadaki kapasite ve yakıt alanları, özgün açık veri kümesindeki kaynak kayıt değerleridir. Tesisleri tanımlamak ve sıralamak için kullanılabilirler; ancak henüz resmî bir kayıt veya GEM konumu üzerinden doğrulanmış 2026 değerleriyle güncellenmemişlerdir.

kapasite: WRI GPPD; yakıt: WRI GPPD

Bağlamda: bu güç santralı nasıl karşılaştırılır

400 MW'de, Hailar Coal Çin'daki kömür santrallarının medyanı altında 700 MW'dedir. Kömür santralları, türbin için yüksek basınçlı buhar oluşturmak üzere pulverize edilmiş kömürü yakar; taban yük olarak çalışırlar ancak en karbon yoğun ana kaynaktır ve emeklilik veya verimlilik iyileştirmeleri için birinci hedef.

Kapasite karşılaştırması WRI Küresel Enerji Santralları Veri Tabanından hesaplanmıştır; yakıt tipi bağlamı genel mühendislik arka planıdır.

~1,526,600 t CO₂/yıl (model edilmiş) — gündelik karşılıklarla

Bu tesisin yıllık emisyonları kabaca şunlara eşdeğerdir:

356kbir yıl boyunca sürülen binek otomobiller
205kevlerin yıllık enerji tüketimi
25 milyonabsorbe etmek için 10 yıl büyütülen fidan

US EPA Greenhouse Gas Equivalencies üzerinden eşdeğerler; Climate TRACE kaynaklı model edilmiş emisyonlar.

Çin'deki en büyük kömür santralleriyle kapasite karşılaştırması

East Hope Metals Wucaiwan power station: 7,000 MW7kEast Hope …Datang Tuoketuo power station: 6,720 MW7kDatang Tuo…Togtoh power station: 6,720 MW7kTogtoh pow…Ying Long Shan power station: 6,300 MW6kYing Long …Jiaxing power station: 6,030 MW6kJiaxing po…Guazhou Changle power station: 6,000 MW6kGuazhou Ch…Guodian Yulin Jingbian power station: 6,000 MW6kGuodian Yu…Guoxin Dafeng power station: 6,000 MW6kGuoxin Daf…

Kurulu kapasite (MW), WRI Global Power Plant Database (CC BY 4.0).

Yerel iklim & termal bağlam

Enerji kaynağı: kömür. Bu tesis bir türbojeneratörü döndürmek için yüksek basınçlı buhar üretmek amacıyla kömür yakar. İklim sınıfı: muson ılık yazlı karasal (Köppen Dwb). Enlem: 49.2°N.

-1.2°Cyıllık ortalama sıcaklık
7,022ısıtma derece-günleri (baz 18°C)
57soğutma derece-günleri (baz 18°C)
641 mrakım

Aylık ortalama sıcaklık

J: -26 °CJF: -22 °CFM: -12 °CMA: 2 °CAM: 11 °CMJ: 17 °CJJ: 20 °CJA: 18 °CAS: 10 °CSO: 0 °CON: -12 °CND: -22 °CD20 °C

Buradaki ısıtma derece-günleri, bu veri setindeki medyan enerji santraline göre %186 üzerinde seyretmektedir — kışın ısıtılan ekipmanın yüzeyleri aracılığıyla telafi etmesi gereken ekstra enerji için bir göstergedir.

İklim ısı talebi endeksi: 100/100 — bu tesis, ısıtma derece-günleri bakımından kapsadığımız enerji santrallerinin üst üçte bir diliminde yer almaktadır.

İklim normalleri: WorldClim 2.1 (1970–2000 monthly normals, 10 arc-min, CC BY 4.0); iklim kuşağı: Köppen-Geiger world climate classification (Kottek et al. 2006, 0.5° grid). Derece-günleri & ısı talebi endeksi PowerAtlas tarafından hesaplanmıştır — modellenmiş bir ısı talebi göstergesi, ölçülen tesis verisi değildir.

Saha iklimi ve çevresel şiddet

Bir santralin dış donanımı için — atık ısı buhar üreteçleri (HRSG), genleşme contaları, vanalar, flanşlar ve bunların yalıtımı — yerel iklim, korumasız çelik ve kaplamaların ne kadar hızlı bozulacağını belirler. Bu saha düşük korozyonlu, ılıman bir ortamda içinde yer alır (tahmini ISO 9223 sınıfı C1 — Çok düşük), başlıca çevresel stres etkeni ısıl çevrimler.

C1ISO 9223 korozyonluluk (gösterge)
32/100çevresel şiddet endeksi
45.3°Cmevsimsel sıcaklık değişimi
951 kmkıyıya uzaklık

ISO 9223:2012 bilgilendirici yöntemiyle gösterge niteliğinde tahmin (sıcaklık, ıslanma süresi ve havadaki tuzluluktan atmosferik korozyon), WorldClim iklim normalleri, Köppen-Geiger sınıfı ve kıyıya uzaklık kullanılarak. Gösterge niteliğindedir, ölçülmüş bir korozyon hızı değildir.

Karşılaştırması & yakın tesisler

Çin'deki 1907 kömür enerji santrali arasında kapasiteye göre #1304. en büyüğü.

Çin'de bu veri setinde 1907 kömür enerji santrali bulunmaktadır, toplam yaklaşık 1,882,493 MW kapasiteye sahiptir.

Yakın enerji santralleri

Konum

WRI Global Power Plant Database (CC BY 4.0) kaynağından 49.2374, 119.7403 koordinatları. OpenStreetMap'te görüntüle.

Sıkça sorulan sorular

Hailar Coal ne tür bir santraldir?

Hailar Coal — 400 MW kurulu güce sahip elektrik santrali. Enerji kaynağı: kömür. Konum: Inner Mongolia, Çin, 2009 yılında devreye alındı.

Hailar Coal kaç haneye elektrik sağlayabilir?

Üretimi yaklaşık 500,571 haneye yetecek düzeydedir (tahmini).

Hailar Coal için belirtilen sahip kimdir?

Verilerde Hailar Coal için belirtilen sahip: China Huaneng Group Corporation (CHNG).

Hailar Coal ne kadar CO₂ salar?

Hailar Coal için model edilmiş emisyonlar yılda yaklaşık 1,526,600 ton CO₂’dir (Climate TRACE).

Açık kamu verilerinden oluşturulmuştur; kişisel bilgi yoktur. Bu siteyi işletiyor musunuz? Düzeltme veya kaldırma talebinde bulunun.