Ana sayfa / Asya / Çin / Guodian Wuchuan Xiwulanbulang Hongshan Phase 1 Wind

Guodian Wuchuan Xiwulanbulang Hongshan Phase 1 Wind

Elektrik santrali. Enerji kaynağı: rüzgâr. Konum: Inner Mongolia, Çin. Koordinatlar: 41.2583, 111.0583.

rüzgârInner MongoliaÇinkarasal kurulum

Guodian Wuchuan Xiwulanbulang Hongshan Phase 1 Wind — 49 MW kurulu güce sahip elektrik santrali. Enerji kaynağı: rüzgâr. Konum: Inner Mongolia, Çin. Verilerde belirtilen sahibi: Longyuan Power Group Shareholding Co Ltd [100%]. kapasitesi (tahmini)'e göre yaklaşık 42k haneye enerji sağlayabilir (tahmini). Kurulu kapasite bakımından Çin'deki 6,685 enerji santrali arasında #3638. sıradadır. 2010 yılında devreye alınan tesis yaklaşık 16 yaşındadır — görece modern. Yanmayan bir kaynak olarak, üretimden kaynaklanan doğrudan CO₂ emisyonu yoktur. Bağlamında, rüzgâr, Çin elektriğinin yaklaşık %10.7'ini sağlamaktadır; ulusal şebeke ortalama 525 gCO₂/kWh (%41.7 düşük karbonlu) (2025).

49MW kurulu kapasite
41,697enerji sağlanan hane (tahmini)
2010devreye alma (~16 yıl)

Santral verisi: WRI Global Power Plant Database (CC BY 4.0), id WRI1071526.

Veri durumu

Bilinen veriler

TesisGuodian Wuchuan Xiwulanbulang Hongshan Phase 1 Wind WRI
ÜlkeÇin · Inner Mongolia WRI
Koordinatlar41.2583, 111.0583 WRI
Yakıtrüzgâr WRI
MW kurulu kapasite49 MW GEM · 2026 · L100000901909; üretim kompleksinin bir parçası
SahibiLongyuan Power Group Shareholding Co Ltd [100%] WRI
Devreye alınma2010 WRI
Teknolojikarasal kurulum WRI

Veri setinden hesaplandı

Ülkedeki kapasite sırası#3638 / 6685 hesaplandı
Ülkedeki yakıta göre sıra#372 / 835 hesaplandı
Benzer tesislere göre kapasite1.00× · 49 MW · n=835 hesaplandı
Beslenen hane eşdeğeri41,697 hesaplandı
İklim3.0°C · HDD 5,498 koordinatlardan türetildi
Çevresel şiddetC1 · 42/100 koordinatlardan türetildi

Mevcut değil

GWh raporlanan / yılMevcut değil veri setinde yok
CO₂ emisyonlarıuygulanamaz uygulanamaz

Bilinen, model edilmiş ve hesaplanmış değerler ayrı tutulur. Eksik alanlar mevcut değil olarak gösterilir.

Kapasite kaynağı

Yukarıdaki kamuya açık kapasite mevcut kaynak kaydı değeridir. 2026 tracker adayı Inner Mongolia Wuchuan Xiwulanbulang Hon için 200 MW listeler, ancak kapsam doğrulanana kadar birincil kamu değeri olarak kullanılmaz (ünite vs işletme vs kurulu/proje toplamı).

Veri kaynağı

Bu sayfadaki kapasite veya yakıt alanları GEM, resmî bir kayıt, Wikidata, OSM ya da birden çok kaynağın eşleştirilmesiyle desteklenen bir kaynak etiketi içerir.

kapasite: GEM · 2026 · L100000901909; yakıt: WRI GPPD

Bağlamda: bu güç santralı nasıl karşılaştırılır

49 MW'de, Guodian Wuchuan Xiwulanbulang Hongshan Phase 1 Wind Çin'daki rüzgâr santrallarının medyanı yaklaşık 49 MW'dedir. Teknik olarak karasal kurulum olarak tanımlanır. Rüzgar türbinleri, hareket eden havayı elektriğe dönüştürür; çıktı değişkendir ve siteye bağlıdır, modern türbinler birçok şebekede en düşük yeni üretim maliyetlerinden bazılarını sunmaktadır.

Kapasite karşılaştırması WRI Küresel Enerji Santralları Veri Tabanından hesaplanmıştır; yakıt tipi bağlamı genel mühendislik arka planıdır.

Çin'deki en büyük rüzgâr santralleriyle kapasite karşılaştırması

Gansu Wind Farm: 6,000 MW6kGansu Wind…Dabancheng Wind Farm: 500 MW500Dabancheng…Jilin Xiangyang 1st Phase Wind: 400 MW400Jilin Xian…Shanxi Pinglu Baiyushan: 350 MW350Shanxi Pin…Bayannur Wulanyiligeng Wind Farm: 300 MW300Bayannur W…Hebei Shangyi Dongshan: 300 MW300Hebei Shan…Huaneng Fuxin Zhangbei: 300 MW300Huaneng Fu…Huaneng Tongliao Kezuozhongqi Haorigetu: 300 MW300Huaneng To…

Kurulu kapasite (MW), WRI Global Power Plant Database (CC BY 4.0).

Sahibi

Verilerde belirtilen sahibi: Longyuan Power Group Shareholding Co Ltd [100%].

Yerel iklim & termal bağlam

Enerji kaynağı: rüzgâr. Bu tesis türbin rotorları aracılığıyla rüzgârın kinetik enerjisini elektriğe dönüştürür. İklim sınıfı: soğuk yarı kurak bozkır (Köppen BSk). Enlem: 41.3°N.

3.0°Cyıllık ortalama sıcaklık
5,498ısıtma derece-günleri (baz 18°C)
37soğutma derece-günleri (baz 18°C)
1,703 mrakım

Aylık ortalama sıcaklık

J: -15 °CJF: -11 °CFM: -4 °CMA: 5 °CAM: 12 °CMJ: 17 °CJJ: 19 °CJA: 17 °CAS: 11 °CSO: 4 °CON: -6 °CND: -13 °CD19 °C

Buradaki ısıtma derece-günleri, bu veri setindeki medyan enerji santraline göre %124 üzerinde seyretmektedir — kışın ısıtılan ekipmanın yüzeyleri aracılığıyla telafi etmesi gereken ekstra enerji için bir göstergedir.

İklim ısı talebi endeksi: 96/100 — bu tesis, ısıtma derece-günleri bakımından kapsadığımız enerji santrallerinin üst üçte bir diliminde yer almaktadır.

İklim normalleri: WorldClim 2.1 (1970–2000 monthly normals, 10 arc-min, CC BY 4.0); iklim kuşağı: Köppen-Geiger world climate classification (Kottek et al. 2006, 0.5° grid). Derece-günleri & ısı talebi endeksi PowerAtlas tarafından hesaplanmıştır — modellenmiş bir ısı talebi göstergesi, ölçülen tesis verisi değildir.

Saha iklimi ve çevresel şiddet

Bir santralin dış donanımı için — atık ısı buhar üreteçleri (HRSG), genleşme contaları, vanalar, flanşlar ve bunların yalıtımı — yerel iklim, korumasız çelik ve kaplamaların ne kadar hızlı bozulacağını belirler. Bu saha düşük korozyonlu, ılıman bir ortamda içinde yer alır (tahmini ISO 9223 sınıfı C1 — Çok düşük), başlıca çevresel stres etkeni toz kaynaklı aşınma.

C1ISO 9223 korozyonluluk (gösterge)
42/100çevresel şiddet endeksi
34.5°Cmevsimsel sıcaklık değişimi
634 kmkıyıya uzaklık

ISO 9223:2012 bilgilendirici yöntemiyle gösterge niteliğinde tahmin (sıcaklık, ıslanma süresi ve havadaki tuzluluktan atmosferik korozyon), WorldClim iklim normalleri, Köppen-Geiger sınıfı ve kıyıya uzaklık kullanılarak. Gösterge niteliğindedir, ölçülmüş bir korozyon hızı değildir.

Karşılaştırması & yakın tesisler

Çin'deki 835 rüzgâr enerji santrali arasında kapasiteye göre #372. en büyüğü.

Çin'de bu veri setinde 835 rüzgâr enerji santrali bulunmaktadır, toplam yaklaşık 52,236 MW kapasiteye sahiptir.

Yakın enerji santralleri

Konum

WRI Global Power Plant Database (CC BY 4.0) kaynağından 41.2583, 111.0583 koordinatları. OpenStreetMap'te görüntüle.

Sıkça sorulan sorular

Guodian Wuchuan Xiwulanbulang Hongshan Phase 1 Wind ne tür bir santraldir?

Guodian Wuchuan Xiwulanbulang Hongshan Phase 1 Wind — 49 MW kurulu güce sahip elektrik santrali. Enerji kaynağı: rüzgâr. Konum: Inner Mongolia, Çin, 2010 yılında devreye alındı.

Guodian Wuchuan Xiwulanbulang Hongshan Phase 1 Wind kaç haneye elektrik sağlayabilir?

Üretimi yaklaşık 41,697 haneye yetecek düzeydedir (tahmini).

Guodian Wuchuan Xiwulanbulang Hongshan Phase 1 Wind için belirtilen sahip kimdir?

Verilerde Guodian Wuchuan Xiwulanbulang Hongshan Phase 1 Wind için belirtilen sahip: Longyuan Power Group Shareholding Co Ltd [100%].

Açık kamu verilerinden oluşturulmuştur; kişisel bilgi yoktur. Bu siteyi işletiyor musunuz? Düzeltme veya kaldırma talebinde bulunun.