Ana sayfa / Asya / Çin / Guangzhou Nansha

Guangzhou Nansha

Elektrik santrali. Enerji kaynağı: gaz. Konum: Guangdong, Çin. Koordinatlar: 22.86, 113.51.

gazGuangdongÇin

Guangzhou Nansha — 360 MW kurulu güce sahip elektrik santrali. Enerji kaynağı: gaz. Konum: Guangdong, Çin. Verilerde belirtilen sahibi: China Resources Power Holdings Co Ltd. kapasitesi (tahmini)'e göre yaklaşık 405k haneye enerji sağlayabilir (tahmini). Kurulu kapasite bakımından Çin'deki 6,685 enerji santrali arasında #1803. sıradadır. Bağlamında, gaz, Çin elektriğinin yaklaşık %3.2'ini sağlamaktadır; ulusal şebeke ortalama 525 gCO₂/kWh (%41.7 düşük karbonlu) (2025).

360MW kurulu kapasite
405,462enerji sağlanan hane (tahmini)

Santral verisi: WRI Global Power Plant Database (CC BY 4.0), id WRI1061037.

Veri durumu

Bilinen veriler

TesisGuangzhou Nansha WRI
ÜlkeÇin · Guangdong WRI
Koordinatlar22.86, 113.51 WRI
Yakıtgaz WRI
MW kurulu kapasite360 MW WRI GPPD; kaynak kaydı
SahibiChina Resources Power Holdings Co Ltd WRI

Veri setinden hesaplandı

CO₂ emisyonları567,648 t CO₂·a⁻¹ hesaplandı
Ülkedeki kapasite sırası#1803 / 6685 hesaplandı
Ülkedeki yakıta göre sıra#266 / 595 hesaplandı
Benzer tesislere göre kapasite1.27× · 283.5 MW · n=595 hesaplandı
Beslenen hane eşdeğeri405,462 hesaplandı
İklim22.4°C · HDD 262 koordinatlardan türetildi
Çevresel şiddetC3 · 41/100 koordinatlardan türetildi

Mevcut değil

Devreye alınmaMevcut değil veri setinde yok
TeknolojiMevcut değil veri setinde yok
GWh raporlanan / yılMevcut değil veri setinde yok

Bilinen, model edilmiş ve hesaplanmış değerler ayrı tutulur. Eksik alanlar mevcut değil olarak gösterilir.

Veri kaynağı

Bu sayfadaki kapasite ve yakıt alanları, özgün açık veri kümesindeki kaynak kayıt değerleridir. Tesisleri tanımlamak ve sıralamak için kullanılabilirler; ancak henüz resmî bir kayıt veya GEM konumu üzerinden doğrulanmış 2026 değerleriyle güncellenmemişlerdir.

kapasite: WRI GPPD; yakıt: WRI GPPD

Bağlamda: bu güç santralı nasıl karşılaştırılır

360 MW'de, Guangzhou Nansha Çin'daki gaz santrallarının medyanı çok üstünde 283.5 MW'dedir. Gaz santralları, hızlı zirveler için açık döngü türbinlerinde veya HRSG'de egzoz ısısını geri kazanarak yaklaşık %55–62 verime ulaşan birleşik döngü ünitelerinde doğal gaz yakar — en temiz fosil seçeneği.

Kapasite karşılaştırması WRI Küresel Enerji Santralları Veri Tabanından hesaplanmıştır; yakıt tipi bağlamı genel mühendislik arka planıdır.

Çin'deki en büyük gaz santralleriyle kapasite karşılaştırması

Datang Wushi power station: 3,900 MW4kDatang Wus…Jingneng Beihai power station: 3,200 MW3kJingneng B…Jiangsu Rudong Combined Cycle Gas Turbine power station: 3,120 MW3kJiangsu Ru…Wenzhou Dongtou power station: 3,120 MW3kWenzhou Do…Guanghai Bay power station: 2,900 MW3kGuanghai B…Chongqing Changshou power station: 2,800 MW3kChongqing …Chongqing Tongliang power station: 2,800 MW3kChongqing …Sichuan Deyang Zhongjiang power station: 2,800 MW3kSichuan De…

Kurulu kapasite (MW), WRI Global Power Plant Database (CC BY 4.0).

Yerel iklim & termal bağlam

Enerji kaynağı: gaz. Bu tesis elektrik üretmek için bir türbinde doğal gaz yakar — genellikle birleşik çevrimli bir yapıda. İklim sınıfı: nemli subtropikal (kurak kış) (Köppen Cwa). Enlem: 22.9°N.

22.4°Cyıllık ortalama sıcaklık
262ısıtma derece-günleri (baz 18°C)
1,887soğutma derece-günleri (baz 18°C)
8 mrakım

Aylık ortalama sıcaklık

J: 14 °CJF: 15 °CFM: 18 °CMA: 22 °CAM: 26 °CMJ: 28 °CJJ: 29 °CJA: 29 °CAS: 27 °CSO: 25 °CON: 20 °CND: 16 °CD29 °C

Buradaki ısıtma derece-günleri, bu veri setindeki medyan enerji santraline göre %89 altında seyretmektedir — kışın ısıtılan ekipmanın yüzeyleri aracılığıyla telafi etmesi gereken ekstra enerji için bir göstergedir.

İklim ısı talebi endeksi: 17/100 — bu tesis, ısıtma derece-günleri bakımından kapsadığımız enerji santrallerinin alt üçte bir diliminde yer almaktadır.

Buradaki bir gaz türbini, bu yıllık ortalamada ISO (15°C) kapasitesinin yaklaşık %5 altında çalışır (tipik ÇKDÇ eğrisi, tahmin).

İklim normalleri: WorldClim 2.1 (1970–2000 monthly normals, 10 arc-min, CC BY 4.0); iklim kuşağı: Köppen-Geiger world climate classification (Kottek et al. 2006, 0.5° grid). Derece-günleri & ısı talebi endeksi PowerAtlas tarafından hesaplanmıştır — modellenmiş bir ısı talebi göstergesi, ölçülen tesis verisi değildir.

Saha iklimi ve çevresel şiddet

Bir santralin dış donanımı için — atık ısı buhar üreteçleri (HRSG), genleşme contaları, vanalar, flanşlar ve bunların yalıtımı — yerel iklim, korumasız çelik ve kaplamaların ne kadar hızlı bozulacağını belirler. Bu saha orta derecede korozif bir ortamda içinde yer alır (tahmini ISO 9223 sınıfı C3 — Orta), başlıca çevresel stres etkeni nem ve ıslanma.

C3ISO 9223 korozyonluluk (gösterge)
41/100çevresel şiddet endeksi
14.6°Cmevsimsel sıcaklık değişimi
98 kmkıyıya uzaklık

ISO 9223:2012 bilgilendirici yöntemiyle gösterge niteliğinde tahmin (sıcaklık, ıslanma süresi ve havadaki tuzluluktan atmosferik korozyon), WorldClim iklim normalleri, Köppen-Geiger sınıfı ve kıyıya uzaklık kullanılarak. Gösterge niteliğindedir, ölçülmüş bir korozyon hızı değildir.

Karşılaştırması & yakın tesisler

Çin'deki 595 gaz enerji santrali arasında kapasiteye göre #266. en büyüğü.

Çin'de bu veri setinde 595 gaz enerji santrali bulunmaktadır, toplam yaklaşık 333,508 MW kapasiteye sahiptir.

Yakın enerji santralleri

Konum

WRI Global Power Plant Database (CC BY 4.0) kaynağından 22.86, 113.51 koordinatları. OpenStreetMap'te görüntüle.

Sıkça sorulan sorular

Guangzhou Nansha ne tür bir santraldir?

Guangzhou Nansha — 360 MW kurulu güce sahip elektrik santrali. Enerji kaynağı: gaz. Konum: Guangdong, Çin.

Guangzhou Nansha kaç haneye elektrik sağlayabilir?

Üretimi yaklaşık 405,462 haneye yetecek düzeydedir (tahmini).

Guangzhou Nansha için belirtilen sahip kimdir?

Verilerde Guangzhou Nansha için belirtilen sahip: China Resources Power Holdings Co Ltd.

Açık kamu verilerinden oluşturulmuştur; kişisel bilgi yoktur. Bu siteyi işletiyor musunuz? Düzeltme veya kaldırma talebinde bulunun.