Ana sayfa / Avrupa / İspanya / GRADO II 1

GRADO II 1

Elektrik santrali. Enerji kaynağı: hidroelektrik. Konum: Valencia, İspanya. Koordinatlar: 39.877, -0.0558.

hidroelektrikValenciaİspanya

GRADO II 1 — 25.7 MW kurulu güce sahip elektrik santrali. Enerji kaynağı: hidroelektrik. Konum: Valencia, İspanya. Verilerde belirtilen sahibi: CORPORACION ACCIONA HIDRAULICA S.L.. kapasitesi (tahmini)'e göre yaklaşık 26k haneye enerji sağlayabilir (tahmini). Kurulu kapasite bakımından İspanya'deki 899 enerji santrali arasında #486. sıradadır. 1968 yılında devreye alınan tesis yaklaşık 58 yaşındadır — eski, miras bir tesis. Yanmayan bir kaynak olarak, üretimden kaynaklanan doğrudan CO₂ emisyonu yoktur. Bağlamında, hidroelektrik, İspanya elektriğinin yaklaşık %11.4'ini sağlamaktadır; ulusal şebeke ortalama 154 gCO₂/kWh (%74.6 düşük karbonlu) (2025).

25.7MW kurulu kapasite
25,729enerji sağlanan hane (tahmini)
1968devreye alma (~58 yıl)

Santral verisi: WRI Global Power Plant Database (CC BY 4.0), id WRI1006505.

Veri durumu

Bilinen veriler

TesisGRADO II 1 WRI
Ülkeİspanya · Valencia WRI
Koordinatlar39.877, -0.0558 WRI
Yakıthidroelektrik WRI
MW kurulu kapasite25.7 MW WRI GPPD; kaynak kaydı
SahibiCORPORACION ACCIONA HIDRAULICA S.L. WRI
Devreye alınma1968 WRI

Veri setinden hesaplandı

Ülkedeki kapasite sırası#486 / 899 hesaplandı
Ülkedeki yakıta göre sıra#97 / 124 hesaplandı
Benzer tesislere göre kapasite0.47× · 55.2 MW · n=124 hesaplandı
Beslenen hane eşdeğeri25,729 hesaplandı
İklim17.0°C · HDD 1,033 koordinatlardan türetildi
Çevresel şiddetC4 · 53/100 koordinatlardan türetildi

Mevcut değil

TeknolojiMevcut değil veri setinde yok
GWh raporlanan / yılMevcut değil veri setinde yok
CO₂ emisyonlarıuygulanamaz uygulanamaz

Bilinen, model edilmiş ve hesaplanmış değerler ayrı tutulur. Eksik alanlar mevcut değil olarak gösterilir.

Veri kaynağı

Bu sayfadaki kapasite ve yakıt alanları, özgün açık veri kümesindeki kaynak kayıt değerleridir. Tesisleri tanımlamak ve sıralamak için kullanılabilirler; ancak henüz resmî bir kayıt veya GEM konumu üzerinden doğrulanmış 2026 değerleriyle güncellenmemişlerdir.

kapasite: WRI GPPD; yakıt: WRI GPPD

Bağlamda: bu güç santralı nasıl karşılaştırılır

25.7 MW'de, GRADO II 1 İspanya'daki hidroelektrik santrallarının medyanı altında 55.2 MW'dedir. Hidroelektrik, düşen veya akan suyun enerjisini elektriğe dönüştürür; çıktı yağışa ve rezervuar seviyesine bağlıdır ve büyük barajlar şebeke dengeleme ve depolama da sağlar.

Kapasite karşılaştırması WRI Küresel Enerji Santralları Veri Tabanından hesaplanmıştır; yakıt tipi bağlamı genel mühendislik arka planıdır.

İspanya'deki en büyük hidroelektrik santralleriyle kapasite karşılaştırması

ALDEADAVILA II 2: 1,226 MW1kALDEADAVIL…JOSE M ORIOL GRUPO 4: 953 MW953JOSE M ORI…La Muela II Grupo 4: 882 MW882La Muela I…VILLARINO 4: 851 MW851VILLARINO 4LA MUELA CORTES 1: 634 MW634LA MUELA C…SAUCELLE II 1: 516 MW516SAUCELLE I…CEDILLO 3: 500 MW500CEDILLO 3San Esteban II Grupo 1: 438 MW438San Esteba…

Kurulu kapasite (MW), WRI Global Power Plant Database (CC BY 4.0).

Sahibi

Verilerde belirtilen sahibi: CORPORACION ACCIONA HIDRAULICA S.L..

Yerel iklim & termal bağlam

Enerji kaynağı: hidroelektrik. Bu tesis hidrolik türbinler aracılığıyla düşen veya akan suyun enerjisini dönüştürür. İklim sınıfı: soğuk yarı kurak bozkır (Köppen BSk). Enlem: 39.9°N.

17.0°Cyıllık ortalama sıcaklık
1,033ısıtma derece-günleri (baz 18°C)
663soğutma derece-günleri (baz 18°C)
33 mrakım

Aylık ortalama sıcaklık

J: 10 °CJF: 11 °CFM: 13 °CMA: 15 °CAM: 18 °CMJ: 22 °CJJ: 25 °CJA: 25 °CAS: 22 °CSO: 18 °CON: 14 °CND: 11 °CD25 °C

Buradaki ısıtma derece-günleri, bu veri setindeki medyan enerji santraline göre %58 altında seyretmektedir — kışın ısıtılan ekipmanın yüzeyleri aracılığıyla telafi etmesi gereken ekstra enerji için bir göstergedir.

İklim ısı talebi endeksi: 26/100 — bu tesis, ısıtma derece-günleri bakımından kapsadığımız enerji santrallerinin alt üçte bir diliminde yer almaktadır.

İklim normalleri: WorldClim 2.1 (1970–2000 monthly normals, 10 arc-min, CC BY 4.0); iklim kuşağı: Köppen-Geiger world climate classification (Kottek et al. 2006, 0.5° grid). Derece-günleri & ısı talebi endeksi PowerAtlas tarafından hesaplanmıştır — modellenmiş bir ısı talebi göstergesi, ölçülen tesis verisi değildir.

Saha iklimi ve çevresel şiddet

Bir santralin dış donanımı için — atık ısı buhar üreteçleri (HRSG), genleşme contaları, vanalar, flanşlar ve bunların yalıtımı — yerel iklim, korumasız çelik ve kaplamaların ne kadar hızlı bozulacağını belirler. Bu saha korozif bir ortamda içinde yer alır (tahmini ISO 9223 sınıfı C4 — Yüksek), başlıca çevresel stres etkeni toz kaynaklı aşınma.

C4ISO 9223 korozyonluluk (gösterge)
53/100çevresel şiddet endeksi
14.7°Cmevsimsel sıcaklık değişimi
35 kmkıyıya uzaklık

ISO 9223:2012 bilgilendirici yöntemiyle gösterge niteliğinde tahmin (sıcaklık, ıslanma süresi ve havadaki tuzluluktan atmosferik korozyon), WorldClim iklim normalleri, Köppen-Geiger sınıfı ve kıyıya uzaklık kullanılarak. Gösterge niteliğindedir, ölçülmüş bir korozyon hızı değildir.

Karşılaştırması & yakın tesisler

İspanya'deki 124 hidroelektrik enerji santrali arasında kapasiteye göre #97. en büyüğü.

İspanya'de bu veri setinde 124 hidroelektrik enerji santrali bulunmaktadır, toplam yaklaşık 15,680 MW kapasiteye sahiptir.

Yakın enerji santralleri

Konum

WRI Global Power Plant Database (CC BY 4.0) kaynağından 39.877, -0.0558 koordinatları. OpenStreetMap'te görüntüle.

Sıkça sorulan sorular

GRADO II 1 ne tür bir santraldir?

GRADO II 1 — 25.7 MW kurulu güce sahip elektrik santrali. Enerji kaynağı: hidroelektrik. Konum: Valencia, İspanya, 1968 yılında devreye alındı.

GRADO II 1 kaç haneye elektrik sağlayabilir?

Üretimi yaklaşık 25,729 haneye yetecek düzeydedir (tahmini).

GRADO II 1 için belirtilen sahip kimdir?

Verilerde GRADO II 1 için belirtilen sahip: CORPORACION ACCIONA HIDRAULICA S.L..

Açık kamu verilerinden oluşturulmuştur; kişisel bilgi yoktur. Bu siteyi işletiyor musunuz? Düzeltme veya kaldırma talebinde bulunun.