Ana sayfa / Avrupa / Fransa / Golbey power station

Golbey power station

Elektrik santrali. Enerji kaynağı: biyokütle. Konum: Lorraine, Fransa. Koordinatlar: 48.2155, 6.4248.

biyokütleLorraineFransaCO₂ ölçülmüş

Golbey power station — 37.5 MW kurulu güce sahip elektrik santrali. Enerji kaynağı: biyokütle. Konum: Lorraine, Fransa. Verilerde belirtilen sahibi: Pearl Infrastructure Capital. kapasitesi (tahmini)'e göre yaklaşık 52k haneye enerji sağlayabilir (tahmini). Kurulu kapasite bakımından Fransa'deki 2,216 enerji santrali arasında #211. sıradadır. Ölçülen 23,878 t CO₂/yıl (EU ETS verified (EUTL 2023)) emisyonları, bir yıl boyunca sürülen yaklaşık 5.6k otomobile eşdeğerdir. Bağlamında, biyokütle, Fransa elektriğinin yaklaşık %1.8'ini sağlamaktadır; ulusal şebeke ortalama 41 gCO₂/kWh (%94.9 düşük karbonlu) (2025).

37.5MW kurulu kapasite
51,621enerji sağlanan hane (tahmini)
23,878t CO₂ / yıl (EU ETS verified (EUTL 2023))

Santral verisi: WRI Global Power Plant Database (CC BY 4.0), id CT-183.

Veri durumu

Bilinen veriler

TesisGolbey power station Climate TRACE
ÜlkeFransa · Lorraine Climate TRACE
Koordinatlar48.2155, 6.4248 Climate TRACE
Yakıtbiyokütle Climate TRACE
MW kurulu kapasite37.5 MW Climate TRACE; kaynak kaydı
SahibiPearl Infrastructure Capital Climate TRACE
CO₂ emisyonları23,878 t CO₂·a⁻¹ ölçülmüş · EU ETS verified (EUTL 2023)

Veri setinden hesaplandı

Ülkedeki kapasite sırası#211 / 2216 hesaplandı
Ülkedeki yakıta göre sıra#6 / 158 hesaplandı
Benzer tesislere göre kapasite12.93× · 2.9 MW · n=158 hesaplandı
Beslenen hane eşdeğeri51,621 hesaplandı
İklim8.6°C · HDD 3,414 koordinatlardan türetildi
Çevresel şiddetC2 · 25/100 koordinatlardan türetildi

Mevcut değil

Devreye alınmaMevcut değil veri setinde yok
TeknolojiMevcut değil veri setinde yok
GWh raporlanan / yılMevcut değil veri setinde yok

Bilinen, model edilmiş ve hesaplanmış değerler ayrı tutulur. Eksik alanlar mevcut değil olarak gösterilir.

Veri kaynağı

Bu sayfadaki kapasite ve yakıt alanları, özgün açık veri kümesindeki kaynak kayıt değerleridir. Tesisleri tanımlamak ve sıralamak için kullanılabilirler; ancak henüz resmî bir kayıt veya GEM konumu üzerinden doğrulanmış 2026 değerleriyle güncellenmemişlerdir.

kapasite: Climate TRACE; yakıt: Climate TRACE

Bağlamda: bu güç santralı nasıl karşılaştırılır

37.5 MW'de, Golbey power station Fransa'daki biyokütle santrallarının medyanı çok üstünde 2.9 MW'dedir. Biyokütle santralları, buhar oluşturmak üzere ahşap, kalıntı veya atık türetilmiş yakıt gibi organik materyali yakarlar; bunlar dispatch edilebilir ve ham madde sürdürülebilir bir şekilde temin edildiğinde düşük karbonlu sayılırlar.

Kapasite karşılaştırması WRI Küresel Enerji Santralları Veri Tabanından hesaplanmıştır; yakıt tipi bağlamı genel mühendislik arka planıdır.

23,878 t CO₂/yıl — günlük terimlerle

Bu tesisin yıllık emisyonları kabaca şunlara eşdeğerdir:

5.6kbir yıl boyunca sürülen binek otomobiller
3.2kevlerin yıllık enerji tüketimi
398kabsorbe etmek için 10 yıl büyütülen fidan

US EPA Greenhouse Gas Equivalencies aracılığıyla eşdeğerlikler; EU ETS verified (EUTL 2023)'a bildirilen emisyonlar.

Fransa'deki en büyük biyokütle santralleriyle kapasite karşılaştırması

Ivry-Paris XIII power station: 64 MW64Ivry-Paris…Issy-les-Moulineaux: 55 MW55Issy-les-M…Isséane Waste-To-Energy power station: 52 MW52Isséane Wa…Morcenx: 45 MW45MorcenxFos-sur-Mer: 40 MW40Fos-sur-MerGolbey power station: 38 MW38Golbey pow…Tarascon power station: 37 MW37Tarascon p…Alizay Paper Mill power station: 30 MW30Alizay Pap…

Kurulu kapasite (MW), WRI Global Power Plant Database (CC BY 4.0).

Sahibi

Verilerde belirtilen sahibi: Pearl Infrastructure Capital.

Yerel iklim & termal bağlam

Enerji kaynağı: biyokütle. Bu tesis türbin için buhar üretmek amacıyla organik malzeme (odun, atıklar) yakar. İklim sınıfı: ılıman okyanusal (Köppen Cfb). Enlem: 48.2°N.

8.6°Cyıllık ortalama sıcaklık
3,414ısıtma derece-günleri (baz 18°C)
0soğutma derece-günleri (baz 18°C)
485 mrakım

Aylık ortalama sıcaklık

J: 0 °CJF: 1 °CFM: 4 °CMA: 7 °CAM: 12 °CMJ: 15 °CJJ: 17 °CJA: 17 °CAS: 14 °CSO: 9 °CON: 4 °CND: 2 °CD17 °C

Buradaki ısıtma derece-günleri, bu veri setindeki medyan enerji santraline göre %39 üzerinde seyretmektedir — kışın ısıtılan ekipmanın yüzeyleri aracılığıyla telafi etmesi gereken ekstra enerji için bir göstergedir.

İklim ısı talebi endeksi: 74/100 — bu tesis, ısıtma derece-günleri bakımından kapsadığımız enerji santrallerinin üst üçte bir diliminde yer almaktadır.

İklim normalleri: WorldClim 2.1 (1970–2000 monthly normals, 10 arc-min, CC BY 4.0); iklim kuşağı: Köppen-Geiger world climate classification (Kottek et al. 2006, 0.5° grid). Derece-günleri & ısı talebi endeksi PowerAtlas tarafından hesaplanmıştır — modellenmiş bir ısı talebi göstergesi, ölçülen tesis verisi değildir.

Saha iklimi ve çevresel şiddet

Bir santralin dış donanımı için — atık ısı buhar üreteçleri (HRSG), genleşme contaları, vanalar, flanşlar ve bunların yalıtımı — yerel iklim, korumasız çelik ve kaplamaların ne kadar hızlı bozulacağını belirler. Bu saha ılıman bir atmosferik ortamda içinde yer alır (tahmini ISO 9223 sınıfı C2 — Düşük), başlıca çevresel stres etkeni nem ve ıslanma.

C2ISO 9223 korozyonluluk (gösterge)
25/100çevresel şiddet endeksi
17.0°Cmevsimsel sıcaklık değişimi
426 kmkıyıya uzaklık

ISO 9223:2012 bilgilendirici yöntemiyle gösterge niteliğinde tahmin (sıcaklık, ıslanma süresi ve havadaki tuzluluktan atmosferik korozyon), WorldClim iklim normalleri, Köppen-Geiger sınıfı ve kıyıya uzaklık kullanılarak. Gösterge niteliğindedir, ölçülmüş bir korozyon hızı değildir.

Karşılaştırması & yakın tesisler

Fransa'deki 158 biyokütle enerji santrali arasında kapasiteye göre #6. en büyüğü.

Fransa'de bu veri setinde 158 biyokütle enerji santrali bulunmaktadır, toplam yaklaşık 1,184 MW kapasiteye sahiptir.

Yakın enerji santralleri

Konum

WRI Global Power Plant Database (CC BY 4.0) kaynağından 48.2155, 6.4248 koordinatları. OpenStreetMap'te görüntüle.

Sıkça sorulan sorular

Golbey power station ne tür bir santraldir?

Golbey power station — 37.5 MW kurulu güce sahip elektrik santrali. Enerji kaynağı: biyokütle. Konum: Lorraine, Fransa.

Golbey power station kaç haneye elektrik sağlayabilir?

Üretimi yaklaşık 51,621 haneye yetecek düzeydedir (tahmini).

Golbey power station için belirtilen sahip kimdir?

Verilerde Golbey power station için belirtilen sahip: Pearl Infrastructure Capital.

Golbey power station ne kadar CO₂ salar?

Golbey power station yılda yaklaşık 23,878 ton CO₂ bildirmiştir (EU ETS verified (EUTL 2023)).

Açık kamu verilerinden oluşturulmuştur; kişisel bilgi yoktur. Bu siteyi işletiyor musunuz? Düzeltme veya kaldırma talebinde bulunun.