Ana sayfa / Asya / Çin / Gengsheng

Gengsheng

Elektrik santrali. Enerji kaynağı: rüzgâr. Konum: Jilin Sheng, Çin. Koordinatlar: 44.63, 122.71.

rüzgârJilin ShengÇinkarasal kurulum

Gengsheng — 37.6 MW kurulu güce sahip elektrik santrali. Enerji kaynağı: rüzgâr. Konum: Jilin Sheng, Çin. Verilerde belirtilen sahibi: Huaneng Renewables Corp Ltd [100%]. kapasitesi (tahmini)'e göre yaklaşık 32k haneye enerji sağlayabilir (tahmini). Kurulu kapasite bakımından Çin'deki 6,685 enerji santrali arasında #4201. sıradadır. 2015 yılında devreye alınan tesis yaklaşık 11 yaşındadır — görece modern. Yanmayan bir kaynak olarak, üretimden kaynaklanan doğrudan CO₂ emisyonu yoktur. Bağlamında, rüzgâr, Çin elektriğinin yaklaşık %10.7'ini sağlamaktadır; ulusal şebeke ortalama 525 gCO₂/kWh (%41.7 düşük karbonlu) (2025).

37.6MW kurulu kapasite
31,996enerji sağlanan hane (tahmini)
2015devreye alma (~11 yıl)

Santral verisi: WRI Global Power Plant Database (CC BY 4.0), id WRI1023845.

Veri durumu

Bilinen veriler

TesisGengsheng WRI
ÜlkeÇin · Jilin Sheng WRI
Koordinatlar44.63, 122.71 WRI
Yakıtrüzgâr WRI
MW kurulu kapasite37.6 MW WRI GPPD; kaynak kaydı
SahibiHuaneng Renewables Corp Ltd [100%] WRI
Devreye alınma2015 WRI
Teknolojikarasal kurulum WRI

Veri setinden hesaplandı

Ülkedeki kapasite sırası#4201 / 6685 hesaplandı
Ülkedeki yakıta göre sıra#751 / 835 hesaplandı
Benzer tesislere göre kapasite0.77× · 49 MW · n=835 hesaplandı
Beslenen hane eşdeğeri31,996 hesaplandı
İklim6.5°C · HDD 4,641 koordinatlardan türetildi
Çevresel şiddetC2 · 34/100 koordinatlardan türetildi

Mevcut değil

GWh raporlanan / yılMevcut değil veri setinde yok
CO₂ emisyonlarıuygulanamaz uygulanamaz

Bilinen, model edilmiş ve hesaplanmış değerler ayrı tutulur. Eksik alanlar mevcut değil olarak gösterilir.

Veri kaynağı

Bu sayfadaki kapasite ve yakıt alanları, özgün açık veri kümesindeki kaynak kayıt değerleridir. Tesisleri tanımlamak ve sıralamak için kullanılabilirler; ancak henüz resmî bir kayıt veya GEM konumu üzerinden doğrulanmış 2026 değerleriyle güncellenmemişlerdir.

kapasite: WRI GPPD; yakıt: WRI GPPD

Bağlamda: bu güç santralı nasıl karşılaştırılır

37.6 MW'de, Gengsheng Çin'daki rüzgâr santrallarının medyanı altında 49 MW'dedir. Teknik olarak karasal kurulum olarak tanımlanır. Rüzgar türbinleri, hareket eden havayı elektriğe dönüştürür; çıktı değişkendir ve siteye bağlıdır, modern türbinler birçok şebekede en düşük yeni üretim maliyetlerinden bazılarını sunmaktadır.

Kapasite karşılaştırması WRI Küresel Enerji Santralları Veri Tabanından hesaplanmıştır; yakıt tipi bağlamı genel mühendislik arka planıdır.

Çin'deki en büyük rüzgâr santralleriyle kapasite karşılaştırması

Gansu Wind Farm: 6,000 MW6kGansu Wind…Dabancheng Wind Farm: 500 MW500Dabancheng…Jilin Xiangyang 1st Phase Wind: 400 MW400Jilin Xian…Shanxi Pinglu Baiyushan: 350 MW350Shanxi Pin…Bayannur Wulanyiligeng Wind Farm: 300 MW300Bayannur W…Hebei Shangyi Dongshan: 300 MW300Hebei Shan…Huaneng Fuxin Zhangbei: 300 MW300Huaneng Fu…Huaneng Tongliao Kezuozhongqi Haorigetu: 300 MW300Huaneng To…

Kurulu kapasite (MW), WRI Global Power Plant Database (CC BY 4.0).

Sahibi

Verilerde belirtilen sahibi: Huaneng Renewables Corp Ltd [100%].

Yerel iklim & termal bağlam

Enerji kaynağı: rüzgâr. Bu tesis türbin rotorları aracılığıyla rüzgârın kinetik enerjisini elektriğe dönüştürür. İklim sınıfı: muson sıcak yazlı karasal (Köppen Dwa). Enlem: 44.6°N.

6.5°Cyıllık ortalama sıcaklık
4,641ısıtma derece-günleri (baz 18°C)
459soğutma derece-günleri (baz 18°C)
157 mrakım

Aylık ortalama sıcaklık

J: -14 °CJF: -10 °CFM: -2 °CMA: 9 °CAM: 16 °CMJ: 22 °CJJ: 24 °CJA: 23 °CAS: 16 °CSO: 7 °CON: -3 °CND: -12 °CD24 °C

Buradaki ısıtma derece-günleri, bu veri setindeki medyan enerji santraline göre %89 üzerinde seyretmektedir — kışın ısıtılan ekipmanın yüzeyleri aracılığıyla telafi etmesi gereken ekstra enerji için bir göstergedir.

İklim ısı talebi endeksi: 92/100 — bu tesis, ısıtma derece-günleri bakımından kapsadığımız enerji santrallerinin üst üçte bir diliminde yer almaktadır.

İklim normalleri: WorldClim 2.1 (1970–2000 monthly normals, 10 arc-min, CC BY 4.0); iklim kuşağı: Köppen-Geiger world climate classification (Kottek et al. 2006, 0.5° grid). Derece-günleri & ısı talebi endeksi PowerAtlas tarafından hesaplanmıştır — modellenmiş bir ısı talebi göstergesi, ölçülen tesis verisi değildir.

Saha iklimi ve çevresel şiddet

Bir santralin dış donanımı için — atık ısı buhar üreteçleri (HRSG), genleşme contaları, vanalar, flanşlar ve bunların yalıtımı — yerel iklim, korumasız çelik ve kaplamaların ne kadar hızlı bozulacağını belirler. Bu saha ılıman bir atmosferik ortamda içinde yer alır (tahmini ISO 9223 sınıfı C2 — Düşük), başlıca çevresel stres etkeni ısıl çevrimler.

C2ISO 9223 korozyonluluk (gösterge)
34/100çevresel şiddet endeksi
38.4°Cmevsimsel sıcaklık değişimi
438 kmkıyıya uzaklık

ISO 9223:2012 bilgilendirici yöntemiyle gösterge niteliğinde tahmin (sıcaklık, ıslanma süresi ve havadaki tuzluluktan atmosferik korozyon), WorldClim iklim normalleri, Köppen-Geiger sınıfı ve kıyıya uzaklık kullanılarak. Gösterge niteliğindedir, ölçülmüş bir korozyon hızı değildir.

Karşılaştırması & yakın tesisler

Çin'deki 835 rüzgâr enerji santrali arasında kapasiteye göre #751. en büyüğü.

Çin'de bu veri setinde 835 rüzgâr enerji santrali bulunmaktadır, toplam yaklaşık 52,236 MW kapasiteye sahiptir.

Yakın enerji santralleri

Konum

WRI Global Power Plant Database (CC BY 4.0) kaynağından 44.63, 122.71 koordinatları. OpenStreetMap'te görüntüle.

Sıkça sorulan sorular

Gengsheng ne tür bir santraldir?

Gengsheng — 37.6 MW kurulu güce sahip elektrik santrali. Enerji kaynağı: rüzgâr. Konum: Jilin Sheng, Çin, 2015 yılında devreye alındı.

Gengsheng kaç haneye elektrik sağlayabilir?

Üretimi yaklaşık 31,996 haneye yetecek düzeydedir (tahmini).

Gengsheng için belirtilen sahip kimdir?

Verilerde Gengsheng için belirtilen sahip: Huaneng Renewables Corp Ltd [100%].

Açık kamu verilerinden oluşturulmuştur; kişisel bilgi yoktur. Bu siteyi işletiyor musunuz? Düzeltme veya kaldırma talebinde bulunun.