Ana sayfa / Asya / Hindistan / Ganeshpahad Cement power station

Ganeshpahad Cement power station

Elektrik santrali. Enerji kaynağı: kömür. Konum: Telangana, Hindistan. Koordinatlar: 16.7196, 79.6945.

kömürTelanganaHindistankritik altı buhar koşullarıCO₂ model edilmiş

Ganeshpahad Cement power station — 77 MW kurulu güce sahip elektrik santrali. Enerji kaynağı: kömür. Konum: Telangana, Hindistan. Verilerde belirtilen sahibi: Penna Cement Industries Ltd. kapasitesi (tahmini)'e göre yaklaşık 96k haneye enerji sağlayabilir (tahmini). Kurulu kapasite bakımından Hindistan'deki 2,225 enerji santrali arasında #938. sıradadır. 2010 yılında devreye alınan tesis yaklaşık 16 yaşındadır — görece modern. Model edilmiş yıllık emisyonları 437,270 t CO₂/yıl (Climate TRACE) olup, bir yıl kullanılan yaklaşık 102k otomobile eşdeğerdir. Bağlamında, kömür, Hindistan elektriğinin yaklaşık %70.8'ini sağlamaktadır; ulusal şebeke ortalama 670 gCO₂/kWh (%26.7 düşük karbonlu) (2025).

77MW kurulu kapasite
96,360enerji sağlanan hane (tahmini)
437,270t CO₂ / yıl (Climate TRACE)
2010devreye alma (~16 yıl)

Santral verisi: WRI Global Power Plant Database (CC BY 4.0), id CT-4847.

Veri durumu

Bilinen veriler

TesisGaneshpahad Cement power station Climate TRACE
ÜlkeHindistan · Telangana Climate TRACE
Koordinatlar16.7196, 79.6945 Climate TRACE
Yakıtkömür Climate TRACE
MW kurulu kapasite77 MW GEM · 2026 · L100000102593; işletmedeki santral kapasitesi
SahibiPenna Cement Industries Ltd Climate TRACE
Devreye alınma2010 Climate TRACE
Teknolojikritik altı buhar koşulları Climate TRACE

Model edilmiş kaynak verisi

CO₂ emisyonları437,270 t CO₂·a⁻¹ model edilmiş · Climate TRACE

Veri setinden hesaplandı

Ülkedeki kapasite sırası#938 / 2225 hesaplandı
Ülkedeki yakıta göre sıra#618 / 713 hesaplandı
Benzer tesislere göre kapasite0.08× · 1,000 MW · n=713 hesaplandı
Beslenen hane eşdeğeri96,360 hesaplandı
İklim28.8°C · HDD 0 koordinatlardan türetildi
Çevresel şiddetC1 · 44/100 koordinatlardan türetildi

Mevcut değil

GWh raporlanan / yılMevcut değil veri setinde yok

Bilinen, model edilmiş ve hesaplanmış değerler ayrı tutulur. Eksik alanlar mevcut değil olarak gösterilir.

Veri kaynağı

Bu sayfadaki kapasite veya yakıt alanları GEM, resmî bir kayıt, Wikidata, OSM ya da birden çok kaynağın eşleştirilmesiyle desteklenen bir kaynak etiketi içerir.

kapasite: GEM · 2026 · L100000102593; yakıt: Climate TRACE

Bağlamda: bu güç santralı nasıl karşılaştırılır

77 MW'de, Ganeshpahad Cement power station Hindistan'daki kömür santrallarının medyanı altında 1,000 MW'dedir. Teknik olarak kritik altı buhar koşulları olarak tanımlanır. Kömür santralları, türbin için yüksek basınçlı buhar oluşturmak üzere pulverize edilmiş kömürü yakar; taban yük olarak çalışırlar ancak en karbon yoğun ana kaynaktır ve emeklilik veya verimlilik iyileştirmeleri için birinci hedef.

Kapasite karşılaştırması WRI Küresel Enerji Santralları Veri Tabanından hesaplanmıştır; yakıt tipi bağlamı genel mühendislik arka planıdır.

~437,270 t CO₂/yıl (model edilmiş) — gündelik karşılıklarla

Bu tesisin yıllık emisyonları kabaca şunlara eşdeğerdir:

102kbir yıl boyunca sürülen binek otomobiller
59kevlerin yıllık enerji tüketimi
7.3 milyonabsorbe etmek için 10 yıl büyütülen fidan

US EPA Greenhouse Gas Equivalencies üzerinden eşdeğerler; Climate TRACE kaynaklı model edilmiş emisyonlar.

Hindistan'deki en büyük kömür santralleriyle kapasite karşılaştırması

Ontimavadi power station: 6,300 MW6kOntimavadi…Welspun Mega Industrial & Energy Park: 5,280 MW5kWelspun Me…Darlipali power station: 4,800 MW5kDarlipali …VINDH_CHAL STPS: 4,760 MW5kVINDH_CHAL…MUNDRA TPP: 4,620 MW5kMUNDRA TPPMundra Thermal Power Project (Adani): 4,620 MW5kMundra The…MUNDRA UMPP: 4,000 MW4kMUNDRA UMPPTata Mundra Ultra Mega Power Project: 4,000 MW4kTata Mundr…

Kurulu kapasite (MW), WRI Global Power Plant Database (CC BY 4.0).

Sahibi

Verilerde belirtilen sahibi: Penna Cement Industries Ltd.

Yerel iklim & termal bağlam

Enerji kaynağı: kömür. Bu tesis bir türbojeneratörü döndürmek için yüksek basınçlı buhar üretmek amacıyla kömür yakar. İklim sınıfı: sıcak yarı kurak bozkır (Köppen BSh). Enlem: 16.7°N.

28.8°Cyıllık ortalama sıcaklık
0ısıtma derece-günleri (baz 18°C)
3,931soğutma derece-günleri (baz 18°C)
106 mrakım

Aylık ortalama sıcaklık

J: 24 °CJF: 27 °CFM: 30 °CMA: 33 °CAM: 35 °CMJ: 32 °CJJ: 30 °CJA: 29 °CAS: 29 °CSO: 28 °CON: 25 °CND: 24 °CD35 °C

Bu iklim göstergesi, dış hava sıcaklığına bağlı ısıtma talebini gösterir. Santralin proses ısısı ihtiyacını ölçmez.

İklim normalleri: WorldClim 2.1 (1970–2000 monthly normals, 10 arc-min, CC BY 4.0); iklim kuşağı: Köppen-Geiger world climate classification (Kottek et al. 2006, 0.5° grid). Derece-günleri & ısı talebi endeksi PowerAtlas tarafından hesaplanmıştır — modellenmiş bir ısı talebi göstergesi, ölçülen tesis verisi değildir.

Saha iklimi ve çevresel şiddet

Bir santralin dış donanımı için — atık ısı buhar üreteçleri (HRSG), genleşme contaları, vanalar, flanşlar ve bunların yalıtımı — yerel iklim, korumasız çelik ve kaplamaların ne kadar hızlı bozulacağını belirler. Bu saha düşük korozyonlu, ılıman bir ortamda içinde yer alır (tahmini ISO 9223 sınıfı C1 — Çok düşük), başlıca çevresel stres etkeni toz kaynaklı aşınma.

C1ISO 9223 korozyonluluk (gösterge)
44/100çevresel şiddet endeksi
11.2°Cmevsimsel sıcaklık değişimi
175 kmkıyıya uzaklık

ISO 9223:2012 bilgilendirici yöntemiyle gösterge niteliğinde tahmin (sıcaklık, ıslanma süresi ve havadaki tuzluluktan atmosferik korozyon), WorldClim iklim normalleri, Köppen-Geiger sınıfı ve kıyıya uzaklık kullanılarak. Gösterge niteliğindedir, ölçülmüş bir korozyon hızı değildir.

Karşılaştırması & yakın tesisler

Hindistan'deki 713 kömür enerji santrali arasında kapasiteye göre #618. en büyüğü.

Hindistan'de bu veri setinde 713 kömür enerji santrali bulunmaktadır, toplam yaklaşık 805,419 MW kapasiteye sahiptir.

Yakın enerji santralleri

Konum

WRI Global Power Plant Database (CC BY 4.0) kaynağından 16.7196, 79.6945 koordinatları. OpenStreetMap'te görüntüle.

Sıkça sorulan sorular

Ganeshpahad Cement power station ne tür bir santraldir?

Ganeshpahad Cement power station — 77 MW kurulu güce sahip elektrik santrali. Enerji kaynağı: kömür. Konum: Telangana, Hindistan, 2010 yılında devreye alındı.

Ganeshpahad Cement power station kaç haneye elektrik sağlayabilir?

Üretimi yaklaşık 96,360 haneye yetecek düzeydedir (tahmini).

Ganeshpahad Cement power station için belirtilen sahip kimdir?

Verilerde Ganeshpahad Cement power station için belirtilen sahip: Penna Cement Industries Ltd.

Ganeshpahad Cement power station ne kadar CO₂ salar?

Ganeshpahad Cement power station için model edilmiş emisyonlar yılda yaklaşık 437,270 ton CO₂’dir (Climate TRACE).

Açık kamu verilerinden oluşturulmuştur; kişisel bilgi yoktur. Bu siteyi işletiyor musunuz? Düzeltme veya kaldırma talebinde bulunun.