Fanny House

Elektrik santrali. Enerji kaynağı: güneş. Konum: England, Birleşik Krallık. Koordinatlar: 54.0521, -2.8783.

güneşEnglandBirleşik KrallıkPV

Fanny House — 4.9 MW kurulu güce sahip elektrik santrali. Enerji kaynağı: güneş. Konum: England, Birleşik Krallık. Verilerde belirtilen sahibi: Primrose Solar. kapasitesi (tahmini)'e göre yaklaşık 2.1k haneye enerji sağlayabilir (tahmini). Kurulu kapasite bakımından Birleşik Krallık'deki 2,860 enerji santrali arasında #1760. sıradadır. 2015 yılında devreye alınan tesis yaklaşık 11 yaşındadır — görece modern. Yanmayan bir kaynak olarak, üretimden kaynaklanan doğrudan CO₂ emisyonu yoktur. Bağlamında, güneş, Birleşik Krallık elektriğinin yaklaşık %6.6'ini sağlamaktadır; ulusal şebeke ortalama 217 gCO₂/kWh (%64.4 düşük karbonlu) (2025).

4.9MW kurulu kapasite
2,084enerji sağlanan hane (tahmini)
2015devreye alma (~11 yıl)

Santral verisi: WRI Global Power Plant Database (CC BY 4.0), id GBR0005099.

Veri durumu

Bilinen veriler

TesisFanny House WRI
ÜlkeBirleşik Krallık · England WRI
Koordinatlar54.0521, -2.8783 WRI
Yakıtgüneş WRI
MW kurulu kapasite4.9 MW GEM · 2026 · L100000825534; işletmedeki santral kapasitesi
SahibiPrimrose Solar WRI
Devreye alınma2015 WRI
TeknolojiPV WRI

Veri setinden hesaplandı

Ülkedeki kapasite sırası#1760 / 2860 hesaplandı
Ülkedeki yakıta göre sıra#788 / 1170 hesaplandı
Benzer tesislere göre kapasite0.98× · 5 MW · n=1170 hesaplandı
Beslenen hane eşdeğeri2,084 hesaplandı
İklim8.9°C · HDD 3,297 koordinatlardan türetildi
Çevresel şiddetC4 · 29/100 koordinatlardan türetildi

Mevcut değil

GWh raporlanan / yılMevcut değil veri setinde yok
CO₂ emisyonlarıuygulanamaz uygulanamaz

Bilinen, model edilmiş ve hesaplanmış değerler ayrı tutulur. Eksik alanlar mevcut değil olarak gösterilir.

Veri kaynağı

Bu sayfadaki kapasite veya yakıt alanları GEM, resmî bir kayıt, Wikidata, OSM ya da birden çok kaynağın eşleştirilmesiyle desteklenen bir kaynak etiketi içerir.

kapasite: GEM · 2026 · L100000825534; yakıt: WRI GPPD

Bağlamda: bu güç santralı nasıl karşılaştırılır

4.9 MW'de, Fanny House Birleşik Krallık'daki güneş santrallarının medyanı yaklaşık 5 MW'dedir. Teknik olarak PV olarak tanımlanır. Güneş fotovoltaiği, hareketli parçaları veya yakıtı olmaksızın güneş ışığını doğrudan elektriğe dönüştürür; çıktı günün saati ve hava durumuna göre değişir, bu nedenle depolama veya esnek yedekle eşleştirilir.

Kapasite karşılaştırması WRI Küresel Enerji Santralları Veri Tabanından hesaplanmıştır; yakıt tipi bağlamı genel mühendislik arka planıdır.

Birleşik Krallık'deki en büyük güneş santralleriyle kapasite karşılaştırması

Shotwick: 72 MW72ShotwickMOD Lyneham: 70 MW70MOD LynehamWest Raynham: 50 MW50West Raynh…Snarlton Farm (Melksham solar farm): 50 MW50Snarlton F…Eveley: 49 MW49EveleyOwl's Hatch Solar Park: 48 MW48Owl's Hatc…Southwick Estate: 48 MW48Southwick …Landmead Farm (East Hanney): 46 MW46Landmead F…

Kurulu kapasite (MW), WRI Global Power Plant Database (CC BY 4.0).

Sahibi

Verilerde belirtilen sahibi: Primrose Solar.

Yerel iklim & termal bağlam

Enerji kaynağı: güneş. Bu tesis fotovoltaik panellerle güneş ışığını doğrudan elektriğe çevirir. İklim sınıfı: ılıman okyanusal (Köppen Cfb). Enlem: 54.1°N.

8.9°Cyıllık ortalama sıcaklık
3,297ısıtma derece-günleri (baz 18°C)
0soğutma derece-günleri (baz 18°C)
77 mrakım

Aylık ortalama sıcaklık

J: 4 °CJF: 4 °CFM: 5 °CMA: 7 °CAM: 10 °CMJ: 13 °CJJ: 15 °CJA: 15 °CAS: 13 °CSO: 10 °CON: 6 °CND: 4 °CD15 °C

Buradaki ısıtma derece-günleri, bu veri setindeki medyan enerji santraline göre %34 üzerinde seyretmektedir — kışın ısıtılan ekipmanın yüzeyleri aracılığıyla telafi etmesi gereken ekstra enerji için bir göstergedir.

İklim ısı talebi endeksi: 71/100 — bu tesis, ısıtma derece-günleri bakımından kapsadığımız enerji santrallerinin üst üçte bir diliminde yer almaktadır.

Güneş PV, 25°C hücre sıcaklığının üzerinde her °C için yaklaşık %0,35 güç kaybeder — buradaki sıcak mevsim zirvelerinde yaklaşık %0.0 (tahmin).

İklim normalleri: WorldClim 2.1 (1970–2000 monthly normals, 10 arc-min, CC BY 4.0); iklim kuşağı: Köppen-Geiger world climate classification (Kottek et al. 2006, 0.5° grid). Derece-günleri & ısı talebi endeksi PowerAtlas tarafından hesaplanmıştır — modellenmiş bir ısı talebi göstergesi, ölçülen tesis verisi değildir.

Saha iklimi ve çevresel şiddet

Bir santralin dış donanımı için — atık ısı buhar üreteçleri (HRSG), genleşme contaları, vanalar, flanşlar ve bunların yalıtımı — yerel iklim, korumasız çelik ve kaplamaların ne kadar hızlı bozulacağını belirler. Bu saha korozif bir ortamda içinde yer alır (tahmini ISO 9223 sınıfı C4 — Yüksek), başlıca çevresel stres etkeni nem ve ıslanma.

C4ISO 9223 korozyonluluk (gösterge)
29/100çevresel şiddet endeksi
11.4°Cmevsimsel sıcaklık değişimi
41 kmkıyıya uzaklık

ISO 9223:2012 bilgilendirici yöntemiyle gösterge niteliğinde tahmin (sıcaklık, ıslanma süresi ve havadaki tuzluluktan atmosferik korozyon), WorldClim iklim normalleri, Köppen-Geiger sınıfı ve kıyıya uzaklık kullanılarak. Gösterge niteliğindedir, ölçülmüş bir korozyon hızı değildir.

Karşılaştırması & yakın tesisler

Birleşik Krallık'deki 1170 güneş enerji santrali arasında kapasiteye göre #788. en büyüğü.

Birleşik Krallık'de bu veri setinde 1170 güneş enerji santrali bulunmaktadır, toplam yaklaşık 8,703 MW kapasiteye sahiptir.

Yakın enerji santralleri

Konum

WRI Global Power Plant Database (CC BY 4.0) kaynağından 54.0521, -2.8783 koordinatları. OpenStreetMap'te görüntüle.

Sıkça sorulan sorular

Fanny House ne tür bir santraldir?

Fanny House — 4.9 MW kurulu güce sahip elektrik santrali. Enerji kaynağı: güneş. Konum: England, Birleşik Krallık, 2015 yılında devreye alındı.

Fanny House kaç haneye elektrik sağlayabilir?

Üretimi yaklaşık 2,084 haneye yetecek düzeydedir (tahmini).

Fanny House için belirtilen sahip kimdir?

Verilerde Fanny House için belirtilen sahip: Primrose Solar.

Açık kamu verilerinden oluşturulmuştur; kişisel bilgi yoktur. Bu siteyi işletiyor musunuz? Düzeltme veya kaldırma talebinde bulunun.