Ana sayfa / Güney Amerika / Brezilya / Energética Suape II SA power station

Energética Suape II SA power station

Elektrik santrali. Enerji kaynağı: petrol. Konum: Pernambuco, Brezilya. Koordinatlar: -8.3577, -35.0243.

petrolPernambucoBrezilyamotorCO₂ model edilmiş

Energética Suape II SA power station — 381.1 MW kurulu güce sahip elektrik santrali. Enerji kaynağı: petrol. Konum: Pernambuco, Brezilya. Verilerde belirtilen sahibi: Energética Suape II SA. kapasitesi (tahmini)'e göre yaklaşık 286k haneye enerji sağlayabilir (tahmini). Kurulu kapasite bakımından Brezilya'deki 2,572 enerji santrali arasında #122. sıradadır. 2013 yılında devreye alınan tesis yaklaşık 13 yaşındadır — görece modern. Model edilmiş yıllık emisyonları 13,034 t CO₂/yıl (Climate TRACE) olup, bir yıl kullanılan yaklaşık 3.0k otomobile eşdeğerdir. Bağlamında, petrol, Brezilya elektriğinin yaklaşık %1.7'ini sağlamaktadır; ulusal şebeke ortalama 110 gCO₂/kWh (%88.7 düşük karbonlu) (2025).

381.1MW kurulu kapasite
286,151enerji sağlanan hane (tahmini)
13,034t CO₂ / yıl (Climate TRACE)
2013devreye alma (~13 yıl)

Santral verisi: WRI Global Power Plant Database (CC BY 4.0), id CT-5564.

Veri durumu

Bilinen veriler

TesisEnergética Suape II SA power station Climate TRACE
ÜlkeBrezilya · Pernambuco Climate TRACE
Koordinatlar-8.3577, -35.0243 Climate TRACE
Yakıtpetrol Climate TRACE
MW kurulu kapasite381.1 MW GEM · 2026 · L100000408524; işletmedeki santral kapasitesi
SahibiEnergética Suape II SA Climate TRACE
Devreye alınma2013 Climate TRACE
Teknolojimotor Climate TRACE

Model edilmiş kaynak verisi

CO₂ emisyonları13,034 t CO₂·a⁻¹ model edilmiş · Climate TRACE

Veri setinden hesaplandı

Ülkedeki kapasite sırası#122 / 2572 hesaplandı
Ülkedeki yakıta göre sıra#4 / 645 hesaplandı
Benzer tesislere göre kapasite158.79× · 2.4 MW · n=645 hesaplandı
Beslenen hane eşdeğeri286,151 hesaplandı
İklim24.9°C · HDD 0 koordinatlardan türetildi
Çevresel şiddetC5 · 48/100 koordinatlardan türetildi

Mevcut değil

GWh raporlanan / yılMevcut değil veri setinde yok

Bilinen, model edilmiş ve hesaplanmış değerler ayrı tutulur. Eksik alanlar mevcut değil olarak gösterilir.

Veri kaynağı

Bu sayfadaki kapasite veya yakıt alanları GEM, resmî bir kayıt, Wikidata, OSM ya da birden çok kaynağın eşleştirilmesiyle desteklenen bir kaynak etiketi içerir.

kapasite: GEM · 2026 · L100000408524; yakıt: Climate TRACE

Bağlamda: bu güç santralı nasıl karşılaştırılır

381.1 MW'de, Energética Suape II SA power station Brezilya'daki petrol santrallarının medyanı çok üstünde 2.4 MW'dedir. Teknik olarak motor olarak tanımlanır. Petrol yakıtlı santrallar, adalar ve gaz boru hatları olmayan şebekelerde zirve veya yedek kapasite olarak ağır fuel oil veya dizel yakarlar; yüksek yakıt maliyeti, bunların kullanım düzeyini düşük tutmaktadır.

Kapasite karşılaştırması WRI Küresel Enerji Santralları Veri Tabanından hesaplanmıştır; yakıt tipi bağlamı genel mühendislik arka planıdır.

~13,034 t CO₂/yıl (model edilmiş) — gündelik karşılıklarla

Bu tesisin yıllık emisyonları kabaca şunlara eşdeğerdir:

3.0kbir yıl boyunca sürülen binek otomobiller
1.8kevlerin yıllık enerji tüketimi
217kabsorbe etmek için 10 yıl büyütülen fidan

US EPA Greenhouse Gas Equivalencies üzerinden eşdeğerler; Climate TRACE kaynaklı model edilmiş emisyonlar.

Brezilya'deki en büyük petrol santralleriyle kapasite karşılaştırması

Mauá: 553 MW553MauáDo Atlântico: 490 MW490Do Atlânti…Suape II: 381 MW381Suape IIEnergética Suape II SA power station: 381 MW381Energética…Termoparaiba and Termonordeste: 342 MW342Termoparai…Global II power station: 335 MW335Global II …Aparecida Parte I: 241 MW241Aparecida …CST: 225 MW225CST

Kurulu kapasite (MW), WRI Global Power Plant Database (CC BY 4.0).

Sahibi

Verilerde belirtilen sahibi: Energética Suape II SA.

Yerel iklim & termal bağlam

Enerji kaynağı: petrol. Bu tesis türbinleri veya pistonlu motorları çalıştırmak için yağ veya dizel yakar. İklim sınıfı: tropikal savan (Köppen As). Enlem: 8.4°S.

24.9°Cyıllık ortalama sıcaklık
0ısıtma derece-günleri (baz 18°C)
2,516soğutma derece-günleri (baz 18°C)
15 mrakım

Aylık ortalama sıcaklık

J: 26 °CJF: 26 °CFM: 26 °CMA: 25 °CAM: 25 °CMJ: 24 °CJJ: 23 °CJA: 23 °CAS: 24 °CSO: 25 °CON: 25 °CND: 26 °CD26 °C

Bu iklim göstergesi, dış hava sıcaklığına bağlı ısıtma talebini gösterir. Santralin proses ısısı ihtiyacını ölçmez.

İklim normalleri: WorldClim 2.1 (1970–2000 monthly normals, 10 arc-min, CC BY 4.0); iklim kuşağı: Köppen-Geiger world climate classification (Kottek et al. 2006, 0.5° grid). Derece-günleri & ısı talebi endeksi PowerAtlas tarafından hesaplanmıştır — modellenmiş bir ısı talebi göstergesi, ölçülen tesis verisi değildir.

Saha iklimi ve çevresel şiddet

Bir santralin dış donanımı için — atık ısı buhar üreteçleri (HRSG), genleşme contaları, vanalar, flanşlar ve bunların yalıtımı — yerel iklim, korumasız çelik ve kaplamaların ne kadar hızlı bozulacağını belirler. Bu saha yüksek korozyonlu, agresif bir ortamda içinde yer alır (tahmini ISO 9223 sınıfı C5 — Çok yüksek), başlıca çevresel stres etkeni deniz tuzunun yol açtığı korozyon.

C5ISO 9223 korozyonluluk (gösterge)
48/100çevresel şiddet endeksi
2.8°Cmevsimsel sıcaklık değişimi
30 kmkıyıya uzaklık

ISO 9223:2012 bilgilendirici yöntemiyle gösterge niteliğinde tahmin (sıcaklık, ıslanma süresi ve havadaki tuzluluktan atmosferik korozyon), WorldClim iklim normalleri, Köppen-Geiger sınıfı ve kıyıya uzaklık kullanılarak. Gösterge niteliğindedir, ölçülmüş bir korozyon hızı değildir.

Karşılaştırması & yakın tesisler

Brezilya'deki 645 petrol enerji santrali arasında kapasiteye göre #4. en büyüğü.

Brezilya'de bu veri setinde 645 petrol enerji santrali bulunmaktadır, toplam yaklaşık 11,544 MW kapasiteye sahiptir.

Yakın enerji santralleri

Konum

WRI Global Power Plant Database (CC BY 4.0) kaynağından -8.3577, -35.0243 koordinatları. OpenStreetMap'te görüntüle.

Sıkça sorulan sorular

Energética Suape II SA power station ne tür bir santraldir?

Energética Suape II SA power station — 381.1 MW kurulu güce sahip elektrik santrali. Enerji kaynağı: petrol. Konum: Pernambuco, Brezilya, 2013 yılında devreye alındı.

Energética Suape II SA power station kaç haneye elektrik sağlayabilir?

Üretimi yaklaşık 286,151 haneye yetecek düzeydedir (tahmini).

Energética Suape II SA power station için belirtilen sahip kimdir?

Verilerde Energética Suape II SA power station için belirtilen sahip: Energética Suape II SA.

Energética Suape II SA power station ne kadar CO₂ salar?

Energética Suape II SA power station için model edilmiş emisyonlar yılda yaklaşık 13,034 ton CO₂’dir (Climate TRACE).

Açık kamu verilerinden oluşturulmuştur; kişisel bilgi yoktur. Bu siteyi işletiyor musunuz? Düzeltme veya kaldırma talebinde bulunun.