Ana sayfa / Avrupa / İspanya / ENERGYWORKS CARBALLO S.L.

ENERGYWORKS CARBALLO S.L.

Elektrik santrali. Enerji kaynağı: petrol. Konum: Galicia, İspanya. Koordinatlar: 43.213, -8.691.

petrolGaliciaİspanya

ENERGYWORKS CARBALLO S.L. — 13.2 MW kurulu güce sahip elektrik santrali. Enerji kaynağı: petrol. Konum: Galicia, İspanya. Verilerde belirtilen sahibi: ENERGYWORKS CARBALLO S.L.. kapasitesi (tahmini)'e göre yaklaşık 9.9k haneye enerji sağlayabilir (tahmini). Kurulu kapasite bakımından İspanya'deki 899 enerji santrali arasında #701. sıradadır. 2012 yılında devreye alınan tesis yaklaşık 14 yaşındadır — görece modern. Bağlamında, petrol, İspanya elektriğinin yaklaşık %3.5'ini sağlamaktadır; ulusal şebeke ortalama 154 gCO₂/kWh (%74.6 düşük karbonlu) (2025).

13.2MW kurulu kapasite
9,911enerji sağlanan hane (tahmini)
2012devreye alma (~14 yıl)

Santral verisi: WRI Global Power Plant Database (CC BY 4.0), id WRI1006460.

Veri durumu

Bilinen veriler

TesisENERGYWORKS CARBALLO S.L. WRI
Ülkeİspanya · Galicia WRI
Koordinatlar43.213, -8.691 WRI
Yakıtpetrol WRI
MW kurulu kapasite13.2 MW WRI GPPD; kaynak kaydı
SahibiENERGYWORKS CARBALLO S.L. WRI
Devreye alınma2012 WRI

Veri setinden hesaplandı

CO₂ emisyonları26,017 t CO₂·a⁻¹ hesaplandı
Ülkedeki kapasite sırası#701 / 899 hesaplandı
Ülkedeki yakıta göre sıra#30 / 33 hesaplandı
Benzer tesislere göre kapasite0.20× · 67.3 MW · n=33 hesaplandı
Beslenen hane eşdeğeri9,911 hesaplandı
İklim12.5°C · HDD 1,991 koordinatlardan türetildi
Çevresel şiddetC5 · 37/100 koordinatlardan türetildi

Mevcut değil

TeknolojiMevcut değil veri setinde yok
GWh raporlanan / yılMevcut değil veri setinde yok

Bilinen, model edilmiş ve hesaplanmış değerler ayrı tutulur. Eksik alanlar mevcut değil olarak gösterilir.

Veri kaynağı

Bu sayfadaki kapasite ve yakıt alanları, özgün açık veri kümesindeki kaynak kayıt değerleridir. Tesisleri tanımlamak ve sıralamak için kullanılabilirler; ancak henüz resmî bir kayıt veya GEM konumu üzerinden doğrulanmış 2026 değerleriyle güncellenmemişlerdir.

kapasite: WRI GPPD; yakıt: WRI GPPD

Bağlamda: bu güç santralı nasıl karşılaştırılır

13.2 MW'de, ENERGYWORKS CARBALLO S.L. İspanya'daki petrol santrallarının medyanı altında 67.3 MW'dedir. Petrol yakıtlı santrallar, adalar ve gaz boru hatları olmayan şebekelerde zirve veya yedek kapasite olarak ağır fuel oil veya dizel yakarlar; yüksek yakıt maliyeti, bunların kullanım düzeyini düşük tutmaktadır.

Kapasite karşılaştırması WRI Küresel Enerji Santralları Veri Tabanından hesaplanmıştır; yakıt tipi bağlamı genel mühendislik arka planıdır.

İspanya'deki en büyük petrol santralleriyle kapasite karşılaştırması

CT SANTURCE 2: 897 MW897CT SANTURC…Granadilla power station: 749 MW749Granadilla…BARRANCO DE TIRAJANA 7 VAPOR 3 (CC1): 697 MW697BARRANCO D…GRANADILLA 1 GAS 1: 693 MW693GRANADILLA…SON REUS 3 TURBINA DE GAS N 3: 564 MW564SON REUS 3…CT ESCOMBRERAS 5: 537 MW537CT ESCOMBR…JINAMAR 10 GAS 2: 234 MW234JINAMAR 10…MAHON 10 BURMEISTER N 2: 195 MW195MAHON 10 …

Kurulu kapasite (MW), WRI Global Power Plant Database (CC BY 4.0).

Sahibi

Verilerde belirtilen sahibi: ENERGYWORKS CARBALLO S.L..

Yerel iklim & termal bağlam

Enerji kaynağı: petrol. Bu tesis türbinleri veya pistonlu motorları çalıştırmak için yağ veya dizel yakar. İklim sınıfı: ılık yazlı Akdeniz (Köppen Csb). Enlem: 43.2°N.

12.5°Cyıllık ortalama sıcaklık
1,991ısıtma derece-günleri (baz 18°C)
0soğutma derece-günleri (baz 18°C)
373 mrakım

Aylık ortalama sıcaklık

J: 8 °CJF: 8 °CFM: 10 °CMA: 11 °CAM: 13 °CMJ: 16 °CJJ: 18 °CJA: 18 °CAS: 17 °CSO: 14 °CON: 11 °CND: 9 °CD18 °C

Buradaki ısıtma derece-günleri, bu veri setindeki medyan enerji santraline göre %19 altında seyretmektedir — kışın ısıtılan ekipmanın yüzeyleri aracılığıyla telafi etmesi gereken ekstra enerji için bir göstergedir.

İklim ısı talebi endeksi: 43/100 — bu tesis, ısıtma derece-günleri bakımından kapsadığımız enerji santrallerinin orta üçte bir diliminde yer almaktadır.

İklim normalleri: WorldClim 2.1 (1970–2000 monthly normals, 10 arc-min, CC BY 4.0); iklim kuşağı: Köppen-Geiger world climate classification (Kottek et al. 2006, 0.5° grid). Derece-günleri & ısı talebi endeksi PowerAtlas tarafından hesaplanmıştır — modellenmiş bir ısı talebi göstergesi, ölçülen tesis verisi değildir.

Saha iklimi ve çevresel şiddet

Bir santralin dış donanımı için — atık ısı buhar üreteçleri (HRSG), genleşme contaları, vanalar, flanşlar ve bunların yalıtımı — yerel iklim, korumasız çelik ve kaplamaların ne kadar hızlı bozulacağını belirler. Bu saha yüksek korozyonlu, agresif bir ortamda içinde yer alır (tahmini ISO 9223 sınıfı C5 — Çok yüksek), başlıca çevresel stres etkeni deniz tuzunun yol açtığı korozyon.

C5ISO 9223 korozyonluluk (gösterge)
37/100çevresel şiddet endeksi
10.2°Cmevsimsel sıcaklık değişimi
6 kmkıyıya uzaklık

ISO 9223:2012 bilgilendirici yöntemiyle gösterge niteliğinde tahmin (sıcaklık, ıslanma süresi ve havadaki tuzluluktan atmosferik korozyon), WorldClim iklim normalleri, Köppen-Geiger sınıfı ve kıyıya uzaklık kullanılarak. Gösterge niteliğindedir, ölçülmüş bir korozyon hızı değildir.

Karşılaştırması & yakın tesisler

İspanya'deki 33 petrol enerji santrali arasında kapasiteye göre #30. en büyüğü.

İspanya'de bu veri setinde 33 petrol enerji santrali bulunmaktadır, toplam yaklaşık 6,078 MW kapasiteye sahiptir.

Yakın enerji santralleri

Konum

WRI Global Power Plant Database (CC BY 4.0) kaynağından 43.213, -8.691 koordinatları. OpenStreetMap'te görüntüle.

Sıkça sorulan sorular

ENERGYWORKS CARBALLO S.L. ne tür bir santraldir?

ENERGYWORKS CARBALLO S.L. — 13.2 MW kurulu güce sahip elektrik santrali. Enerji kaynağı: petrol. Konum: Galicia, İspanya, 2012 yılında devreye alındı.

ENERGYWORKS CARBALLO S.L. kaç haneye elektrik sağlayabilir?

Üretimi yaklaşık 9,911 haneye yetecek düzeydedir (tahmini).

ENERGYWORKS CARBALLO S.L. için belirtilen sahip kimdir?

Verilerde ENERGYWORKS CARBALLO S.L. için belirtilen sahip: ENERGYWORKS CARBALLO S.L..

Açık kamu verilerinden oluşturulmuştur; kişisel bilgi yoktur. Bu siteyi işletiyor musunuz? Düzeltme veya kaldırma talebinde bulunun.