Ana sayfa / Asya / Çin / DhSP} A

DhSP} A

Elektrik santrali. Enerji kaynağı: güneş. Konum: Qinghai Sheng, Çin. Koordinatlar: 37.351, 97.234.

güneşQinghai ShengÇinfotovoltaik (PV, varsayılan sınıflandırma)

DhSP} A — 15 MW kurulu güce sahip elektrik santrali. Enerji kaynağı: güneş. Konum: Qinghai Sheng, Çin. kapasitesi (tahmini)'e göre yaklaşık 6.4k haneye enerji sağlayabilir (tahmini). Kurulu kapasite bakımından Çin'deki 6,685 enerji santrali arasında #5661. sıradadır. 2012 yılında devreye alınan tesis yaklaşık 14 yaşındadır — görece modern. Yanmayan bir kaynak olarak, üretimden kaynaklanan doğrudan CO₂ emisyonu yoktur. Bağlamında, güneş, Çin elektriğinin yaklaşık %11.1'ini sağlamaktadır; ulusal şebeke ortalama 525 gCO₂/kWh (%41.7 düşük karbonlu) (2025).

15MW kurulu kapasite
6,382enerji sağlanan hane (tahmini)
2012devreye alma (~14 yıl)

Santral verisi: WRI Global Power Plant Database (CC BY 4.0), id WKS0062467.

Veri durumu

Bilinen veriler

TesisDhSP} A WRI
ÜlkeÇin · Qinghai Sheng WRI
Koordinatlar37.351, 97.234 WRI
Yakıtgüneş WRI
MW kurulu kapasite15 MW GEM · 2026 · L100000828627; üretim kompleksinin bir parçası
Devreye alınma2012 WRI
Teknolojifotovoltaik (PV, varsayılan sınıflandırma) WRI

Veri setinden hesaplandı

Ülkedeki kapasite sırası#5661 / 6685 hesaplandı
Ülkedeki yakıta göre sıra#1005 / 1318 hesaplandı
Benzer tesislere göre kapasite0.75× · 20 MW · n=1318 hesaplandı
Beslenen hane eşdeğeri6,382 hesaplandı
İklim4.2°C · HDD 5,018 koordinatlardan türetildi
Çevresel şiddetC1 · 39/100 koordinatlardan türetildi

Mevcut değil

SahibiMevcut değil veri setinde yok
GWh raporlanan / yılMevcut değil veri setinde yok
CO₂ emisyonlarıuygulanamaz uygulanamaz

Bilinen, model edilmiş ve hesaplanmış değerler ayrı tutulur. Eksik alanlar mevcut değil olarak gösterilir.

Kapasite kaynağı

Yukarıdaki kamuya açık kapasite mevcut kaynak kaydı değeridir. 2026 tracker adayı DhSP A solar project için 10 MW listeler, ancak kapsam doğrulanana kadar birincil kamu değeri olarak kullanılmaz (ünite vs işletme vs kurulu/proje toplamı).

Veri kaynağı

Bu sayfadaki kapasite veya yakıt alanları GEM, resmî bir kayıt, Wikidata, OSM ya da birden çok kaynağın eşleştirilmesiyle desteklenen bir kaynak etiketi içerir.

kapasite: GEM · 2026 · L100000828627; yakıt: WRI GPPD

Bağlamda: bu güç santralı nasıl karşılaştırılır

15 MW'de, DhSP} A Çin'daki güneş santrallarının medyanı altında 20 MW'dedir. Teknik olarak fotovoltaik (PV, varsayılan sınıflandırma) olarak tanımlanır. Güneş fotovoltaiği, hareketli parçaları veya yakıtı olmaksızın güneş ışığını doğrudan elektriğe dönüştürür; çıktı günün saati ve hava durumuna göre değişir, bu nedenle depolama veya esnek yedekle eşleştirilir.

Kapasite karşılaştırması WRI Küresel Enerji Santralları Veri Tabanından hesaplanmıştır; yakıt tipi bağlamı genel mühendislik arka planıdır.

Çin'deki en büyük güneş santralleriyle kapasite karşılaştırması

Datong TopRunner: 1,000 MW1kDatong Top…Ili Kazakh I: 1,000 MW1kIli Kazakh…Yanchi: 1,000 MW1kYanchiToksun: 971 MW971ToksunHongshagang: 820 MW820HongshagangLongyangxia Solar-Hydro II: 530 MW530Longyangxi…Alashan 1p3: 500 MW500Alashan 1p3DhSP} CTGNE: 500 MW500DhSP} CTGNE

Kurulu kapasite (MW), WRI Global Power Plant Database (CC BY 4.0).

Yerel iklim & termal bağlam

Enerji kaynağı: güneş. Bu tesis fotovoltaik panellerle güneş ışığını doğrudan elektriğe çevirir. İklim sınıfı: soğuk yarı kurak bozkır (Köppen BSk). Enlem: 37.4°N.

4.2°Cyıllık ortalama sıcaklık
5,018ısıtma derece-günleri (baz 18°C)
0soğutma derece-günleri (baz 18°C)
2,879 mrakım

Aylık ortalama sıcaklık

J: -11 °CJF: -6 °CFM: 0 °CMA: 6 °CAM: 11 °CMJ: 14 °CJJ: 17 °CJA: 16 °CAS: 11 °CSO: 4 °CON: -3 °CND: -9 °CD17 °C

Buradaki ısıtma derece-günleri, bu veri setindeki medyan enerji santraline göre %104 üzerinde seyretmektedir — kışın ısıtılan ekipmanın yüzeyleri aracılığıyla telafi etmesi gereken ekstra enerji için bir göstergedir.

İklim ısı talebi endeksi: 94/100 — bu tesis, ısıtma derece-günleri bakımından kapsadığımız enerji santrallerinin üst üçte bir diliminde yer almaktadır.

Güneş PV, 25°C hücre sıcaklığının üzerinde her °C için yaklaşık %0,35 güç kaybeder — buradaki sıcak mevsim zirvelerinde yaklaşık %0.0 (tahmin).

İklim normalleri: WorldClim 2.1 (1970–2000 monthly normals, 10 arc-min, CC BY 4.0); iklim kuşağı: Köppen-Geiger world climate classification (Kottek et al. 2006, 0.5° grid). Derece-günleri & ısı talebi endeksi PowerAtlas tarafından hesaplanmıştır — modellenmiş bir ısı talebi göstergesi, ölçülen tesis verisi değildir.

Saha iklimi ve çevresel şiddet

Bir santralin dış donanımı için — atık ısı buhar üreteçleri (HRSG), genleşme contaları, vanalar, flanşlar ve bunların yalıtımı — yerel iklim, korumasız çelik ve kaplamaların ne kadar hızlı bozulacağını belirler. Bu saha düşük korozyonlu, ılıman bir ortamda içinde yer alır (tahmini ISO 9223 sınıfı C1 — Çok düşük), başlıca çevresel stres etkeni toz kaynaklı aşınma.

C1ISO 9223 korozyonluluk (gösterge)
39/100çevresel şiddet endeksi
27.5°Cmevsimsel sıcaklık değişimi
9999 kmkıyıya uzaklık

ISO 9223:2012 bilgilendirici yöntemiyle gösterge niteliğinde tahmin (sıcaklık, ıslanma süresi ve havadaki tuzluluktan atmosferik korozyon), WorldClim iklim normalleri, Köppen-Geiger sınıfı ve kıyıya uzaklık kullanılarak. Gösterge niteliğindedir, ölçülmüş bir korozyon hızı değildir.

Karşılaştırması & yakın tesisler

Çin'deki 1318 güneş enerji santrali arasında kapasiteye göre #1005. en büyüğü.

Çin'de bu veri setinde 1318 güneş enerji santrali bulunmaktadır, toplam yaklaşık 54,823 MW kapasiteye sahiptir.

Yakın enerji santralleri

  • DhSP} P · güneş · 60 MW · Qinghai Sheng
  • DhSP} Q · güneş · 20 MW · Qinghai Sheng
  • DhSP} 2 · güneş · 15 MW · Qinghai Sheng
  • DhSP} B · güneş · 30 MW · Qinghai Sheng
  • DhSP} H · güneş · 20 MW · Qinghai Sheng
  • DhSP} F · güneş · 10 MW · Qinghai Sheng

Konum

WRI Global Power Plant Database (CC BY 4.0) kaynağından 37.351, 97.234 koordinatları. OpenStreetMap'te görüntüle.

Sıkça sorulan sorular

DhSP} A ne tür bir santraldir?

DhSP} A — 15 MW kurulu güce sahip elektrik santrali. Enerji kaynağı: güneş. Konum: Qinghai Sheng, Çin, 2012 yılında devreye alındı.

DhSP} A kaç haneye elektrik sağlayabilir?

Üretimi yaklaşık 6,382 haneye yetecek düzeydedir (tahmini).

Açık kamu verilerinden oluşturulmuştur; kişisel bilgi yoktur. Bu siteyi işletiyor musunuz? Düzeltme veya kaldırma talebinde bulunun.