Ana sayfa / Asya / Hindistan / Dandeli Mill

Dandeli Mill

Elektrik santrali. Enerji kaynağı: gaz. Konum: Karnataka, Hindistan. Koordinatlar: 15.2529, 74.6283.

gazKarnatakaHindistan

Dandeli Mill — 20 MW kurulu güce sahip elektrik santrali. Enerji kaynağı: gaz. Konum: Karnataka, Hindistan. Verilerde belirtilen sahibi: West Coast Paper Mills Ltd.. kapasitesi (tahmini)'e göre yaklaşık 23k haneye enerji sağlayabilir (tahmini). Kurulu kapasite bakımından Hindistan'deki 2,225 enerji santrali arasında #1507. sıradadır. Bağlamında, gaz, Hindistan elektriğinin yaklaşık %2.3'ini sağlamaktadır; ulusal şebeke ortalama 670 gCO₂/kWh (%26.7 düşük karbonlu) (2025).

20MW kurulu kapasite
22,525enerji sağlanan hane (tahmini)

Santral verisi: WRI Global Power Plant Database (CC BY 4.0), id WRI1019913.

Veri durumu

Bilinen veriler

TesisDandeli Mill WRI
ÜlkeHindistan · Karnataka WRI
Koordinatlar15.2529, 74.6283 WRI
Yakıtgaz WRI
MW kurulu kapasite20 MW WRI GPPD; kaynak kaydı
SahibiWest Coast Paper Mills Ltd. WRI

Veri setinden hesaplandı

CO₂ emisyonları31,536 t CO₂·a⁻¹ hesaplandı
Ülkedeki kapasite sırası#1507 / 2225 hesaplandı
Ülkedeki yakıta göre sıra#115 / 117 hesaplandı
Benzer tesislere göre kapasite0.09× · 234.3 MW · n=117 hesaplandı
Beslenen hane eşdeğeri22,525 hesaplandı
İklim24.5°C · HDD 0 koordinatlardan türetildi
Çevresel şiddetC4 · 41/100 koordinatlardan türetildi

Mevcut değil

Devreye alınmaMevcut değil veri setinde yok
TeknolojiMevcut değil veri setinde yok
GWh raporlanan / yılMevcut değil veri setinde yok

Bilinen, model edilmiş ve hesaplanmış değerler ayrı tutulur. Eksik alanlar mevcut değil olarak gösterilir.

Veri kaynağı

Bu sayfadaki kapasite ve yakıt alanları, özgün açık veri kümesindeki kaynak kayıt değerleridir. Tesisleri tanımlamak ve sıralamak için kullanılabilirler; ancak henüz resmî bir kayıt veya GEM konumu üzerinden doğrulanmış 2026 değerleriyle güncellenmemişlerdir.

kapasite: WRI GPPD; yakıt: WRI GPPD

Bağlamda: bu güç santralı nasıl karşılaştırılır

20 MW'de, Dandeli Mill Hindistan'daki gaz santrallarının medyanı altında 234.3 MW'dedir. Gaz santralları, hızlı zirveler için açık döngü türbinlerinde veya HRSG'de egzoz ısısını geri kazanarak yaklaşık %55–62 verime ulaşan birleşik döngü ünitelerinde doğal gaz yakar — en temiz fosil seçeneği.

Kapasite karşılaştırması WRI Küresel Enerji Santralları Veri Tabanından hesaplanmıştır; yakıt tipi bağlamı genel mühendislik arka planıdır.

Hindistan'deki en büyük gaz santralleriyle kapasite karşılaştırması

Godhra power station: 2,000 MW2kGodhra pow…RATNAGIRI GAS: 1,968 MW2kRATNAGIRI …Sugen Combined Cycle power plant: 1,532 MW2kSugen Comb…Pragati Combined Cycle Gas Turbine-III power station: 1,500 MW2kPragati Co…KONDAPALLI GT: 1,476 MW1kKONDAPALLI…PRAGATI CCCP -III: 1,371 MW1kPRAGATI CC…DGEN MEGA CCCP: 1,200 MW1kDGEN MEGA …DGEN Mega Combined Cycle power plant: 1,200 MW1kDGEN Mega …

Kurulu kapasite (MW), WRI Global Power Plant Database (CC BY 4.0).

Sahibi

Verilerde belirtilen sahibi: West Coast Paper Mills Ltd..

Yerel iklim & termal bağlam

Enerji kaynağı: gaz. Bu tesis elektrik üretmek için bir türbinde doğal gaz yakar — genellikle birleşik çevrimli bir yapıda. İklim sınıfı: tropikal savan (Köppen Aw). Enlem: 15.3°N.

24.5°Cyıllık ortalama sıcaklık
0ısıtma derece-günleri (baz 18°C)
2,373soğutma derece-günleri (baz 18°C)
512 mrakım

Aylık ortalama sıcaklık

J: 23 °CJF: 24 °CFM: 27 °CMA: 28 °CAM: 27 °CMJ: 25 °CJJ: 23 °CJA: 23 °CAS: 24 °CSO: 24 °CON: 23 °CND: 22 °CD28 °C

Bu iklim göstergesi, dış hava sıcaklığına bağlı ısıtma talebini gösterir. Santralin proses ısısı ihtiyacını ölçmez.

Buradaki bir gaz türbini, bu yıllık ortalamada ISO (15°C) kapasitesinin yaklaşık %7 altında çalışır (tipik ÇKDÇ eğrisi, tahmin).

İklim normalleri: WorldClim 2.1 (1970–2000 monthly normals, 10 arc-min, CC BY 4.0); iklim kuşağı: Köppen-Geiger world climate classification (Kottek et al. 2006, 0.5° grid). Derece-günleri & ısı talebi endeksi PowerAtlas tarafından hesaplanmıştır — modellenmiş bir ısı talebi göstergesi, ölçülen tesis verisi değildir.

Saha iklimi ve çevresel şiddet

Bir santralin dış donanımı için — atık ısı buhar üreteçleri (HRSG), genleşme contaları, vanalar, flanşlar ve bunların yalıtımı — yerel iklim, korumasız çelik ve kaplamaların ne kadar hızlı bozulacağını belirler. Bu saha korozif bir ortamda içinde yer alır (tahmini ISO 9223 sınıfı C4 — Yüksek), başlıca çevresel stres etkeni nem ve ıslanma.

C4ISO 9223 korozyonluluk (gösterge)
41/100çevresel şiddet endeksi
5.5°Cmevsimsel sıcaklık değişimi
69 kmkıyıya uzaklık

ISO 9223:2012 bilgilendirici yöntemiyle gösterge niteliğinde tahmin (sıcaklık, ıslanma süresi ve havadaki tuzluluktan atmosferik korozyon), WorldClim iklim normalleri, Köppen-Geiger sınıfı ve kıyıya uzaklık kullanılarak. Gösterge niteliğindedir, ölçülmüş bir korozyon hızı değildir.

Karşılaştırması & yakın tesisler

Hindistan'deki 117 gaz enerji santrali arasında kapasiteye göre #115. en büyüğü.

Hindistan'de bu veri setinde 117 gaz enerji santrali bulunmaktadır, toplam yaklaşık 43,650 MW kapasiteye sahiptir.

Yakın enerji santralleri

  • KALINADI · hidroelektrik · 855 MW · Karnataka
  • KALINADI SUPA · hidroelektrik · 100 MW · Karnataka
  • KODASALI · hidroelektrik · 120 MW · Karnataka
  • Yellapur · güneş · 50 MW · Karnataka
  • KADRA · hidroelektrik · 150 MW · Karnataka
  • KAIGA · nükleer · 880 MW · Karnataka

Konum

WRI Global Power Plant Database (CC BY 4.0) kaynağından 15.2529, 74.6283 koordinatları. OpenStreetMap'te görüntüle.

Sıkça sorulan sorular

Dandeli Mill ne tür bir santraldir?

Dandeli Mill — 20 MW kurulu güce sahip elektrik santrali. Enerji kaynağı: gaz. Konum: Karnataka, Hindistan.

Dandeli Mill kaç haneye elektrik sağlayabilir?

Üretimi yaklaşık 22,525 haneye yetecek düzeydedir (tahmini).

Dandeli Mill için belirtilen sahip kimdir?

Verilerde Dandeli Mill için belirtilen sahip: West Coast Paper Mills Ltd..

Açık kamu verilerinden oluşturulmuştur; kişisel bilgi yoktur. Bu siteyi işletiyor musunuz? Düzeltme veya kaldırma talebinde bulunun.