Covanta Delaware Valley

Elektrik santrali. Enerji kaynağı: atık. Konum: Pennsylvania, Amerika Birleşik Devletleri. Koordinatlar: 39.8265, -75.3882.

atıkPennsylvaniaAmerika Birleşik DevletleriCO₂ model edilmiş

Covanta Delaware Valley — 90 MW kurulu güce sahip elektrik santrali. Enerji kaynağı: atık. Konum: Pennsylvania, Amerika Birleşik Devletleri. Verilerde belirtilen sahibi: Covanta Delaware Valley LP. 519 GWh raporlanan yıllık üretim'e göre yaklaşık 148k haneye enerji sağlayabilir. Kurulu kapasite bakımından Amerika Birleşik Devletleri'deki 10,884 enerji santrali arasında #2932. sıradadır. 1991 yılında devreye alınan tesis yaklaşık 35 yaşındadır — köklü bir tesis. Model edilmiş yıllık emisyonları 754,790 t CO₂/yıl (Climate TRACE) olup, bir yıl kullanılan yaklaşık 176k otomobile eşdeğerdir. Bağlamında, ulusal şebeke ortalama 384 gCO₂/kWh (%43.0 düşük karbonlu) (2025).

90MW kurulu kapasite
519GWh raporlanan / yıl
148,200enerji sağlanan hane
754,790t CO₂ / yıl (Climate TRACE)
1991devreye alma (~35 yıl)

Santral verisi: WRI Global Power Plant Database (CC BY 4.0), id USA0010746.

Veri durumu

Bilinen veriler

TesisCovanta Delaware Valley WRI
ÜlkeAmerika Birleşik Devletleri · Pennsylvania WRI
Koordinatlar39.8265, -75.3882 WRI
Yakıtatık WRI
MW kurulu kapasite90 MW Wikidata P2109; kurulu/nominal kapasite
SahibiCovanta Delaware Valley LP WRI
Devreye alınma1991 WRI
GWh raporlanan / yıl519 GWh·a⁻¹ WRI

Model edilmiş kaynak verisi

CO₂ emisyonları754,790 t CO₂·a⁻¹ model edilmiş · Climate TRACE

Veri setinden hesaplandı

Ülkedeki kapasite sırası#2932 / 10884 hesaplandı
Ülkedeki yakıta göre sıra#17 / 551 hesaplandı
Benzer tesislere göre kapasite13.64× · 6.6 MW · n=551 hesaplandı
Beslenen hane eşdeğeri148,200 raporlanan üretimden hesaplandı
İklim12.3°C · HDD 2,580 koordinatlardan türetildi
Çevresel şiddetC3 · 38/100 koordinatlardan türetildi

Mevcut değil

TeknolojiMevcut değil veri setinde yok

Bilinen, model edilmiş ve hesaplanmış değerler ayrı tutulur. Eksik alanlar mevcut değil olarak gösterilir.

Veri kaynağı

Bu sayfadaki kapasite veya yakıt alanları GEM, resmî bir kayıt, Wikidata, OSM ya da birden çok kaynağın eşleştirilmesiyle desteklenen bir kaynak etiketi içerir.

kapasite: Wikidata P2109; yakıt: WRI GPPD

Bağlamda: bu güç santralı nasıl karşılaştırılır

90 MW'de, Covanta Delaware Valley Amerika Birleşik Devletleri'daki atık santrallarının medyanı çok üstünde 6.6 MW'dedir. Atıktan enerjiye santralları, elektrik ve ısı üretmek üzere belediye katı atığını yakarlar, depo hacmini azaltırken kalıntı atıktan enerji geri kazanırlar.

Kapasite karşılaştırması WRI Küresel Enerji Santralları Veri Tabanından hesaplanmıştır; yakıt tipi bağlamı genel mühendislik arka planıdır.

~754,790 t CO₂/yıl (model edilmiş) — gündelik karşılıklarla

Bu tesisin yıllık emisyonları kabaca şunlara eşdeğerdir:

176kbir yıl boyunca sürülen binek otomobiller
101kevlerin yıllık enerji tüketimi
13 milyonabsorbe etmek için 10 yıl büyütülen fidan

US EPA Greenhouse Gas Equivalencies üzerinden eşdeğerler; Climate TRACE kaynaklı model edilmiş emisyonlar.

Raporlanan üretim trendi

2013: 560 GWh20132014: 547 GWh20142015: 594 GWh20152016: 604 GWh20162017: 645 GWh20172018: 629 GWh20182019: 519 GWh2019645 GWh

Yıllık üretim (GWh), WRI Global Power Plant Database (CC BY 4.0).

Sahibi

Verilerde belirtilen sahibi: Covanta Delaware Valley LP.

Yerel iklim & termal bağlam

Enerji kaynağı: atık. Bu tesis kentsel veya endüstriyel atıkları yakarak enerji geri kazanır. İklim sınıfı: nemli subtropikal (Köppen Cfa). Enlem: 39.8°N.

12.3°Cyıllık ortalama sıcaklık
2,580ısıtma derece-günleri (baz 18°C)
531soğutma derece-günleri (baz 18°C)
23 mrakım

Aylık ortalama sıcaklık

J: 0 °CJF: 1 °CFM: 6 °CMA: 11 °CAM: 17 °CMJ: 22 °CJJ: 24 °CJA: 24 °CAS: 20 °CSO: 13 °CON: 8 °CND: 3 °CD24 °C

Buradaki ısıtma derece-günleri, bu veri setindeki medyan enerji santraline göre %5 üzerinde seyretmektedir — kışın ısıtılan ekipmanın yüzeyleri aracılığıyla telafi etmesi gereken ekstra enerji için bir göstergedir.

İklim ısı talebi endeksi: 52/100 — bu tesis, ısıtma derece-günleri bakımından kapsadığımız enerji santrallerinin orta üçte bir diliminde yer almaktadır.

İklim normalleri: WorldClim 2.1 (1970–2000 monthly normals, 10 arc-min, CC BY 4.0); iklim kuşağı: Köppen-Geiger world climate classification (Kottek et al. 2006, 0.5° grid). Derece-günleri & ısı talebi endeksi PowerAtlas tarafından hesaplanmıştır — modellenmiş bir ısı talebi göstergesi, ölçülen tesis verisi değildir.

Saha iklimi ve çevresel şiddet

Bir santralin dış donanımı için — atık ısı buhar üreteçleri (HRSG), genleşme contaları, vanalar, flanşlar ve bunların yalıtımı — yerel iklim, korumasız çelik ve kaplamaların ne kadar hızlı bozulacağını belirler. Bu saha orta derecede korozif bir ortamda içinde yer alır (tahmini ISO 9223 sınıfı C3 — Orta), başlıca çevresel stres etkeni nem ve ıslanma.

C3ISO 9223 korozyonluluk (gösterge)
38/100çevresel şiddet endeksi
24.7°Cmevsimsel sıcaklık değişimi
93 kmkıyıya uzaklık

ISO 9223:2012 bilgilendirici yöntemiyle gösterge niteliğinde tahmin (sıcaklık, ıslanma süresi ve havadaki tuzluluktan atmosferik korozyon), WorldClim iklim normalleri, Köppen-Geiger sınıfı ve kıyıya uzaklık kullanılarak. Gösterge niteliğindedir, ölçülmüş bir korozyon hızı değildir.

Karşılaştırması & yakın tesisler

Amerika Birleşik Devletleri'deki 551 atık enerji santrali arasında kapasiteye göre #17. en büyüğü.

Amerika Birleşik Devletleri'de bu veri setinde 551 atık enerji santrali bulunmaktadır, toplam yaklaşık 10,154 MW kapasiteye sahiptir.

Yakın enerji santralleri

Konum

WRI Global Power Plant Database (CC BY 4.0) kaynağından 39.8265, -75.3882 koordinatları. OpenStreetMap'te görüntüle.

Sıkça sorulan sorular

Covanta Delaware Valley ne tür bir santraldir?

Covanta Delaware Valley — 90 MW kurulu güce sahip elektrik santrali. Enerji kaynağı: atık. Konum: Pennsylvania, Amerika Birleşik Devletleri, 1991 yılında devreye alındı.

Covanta Delaware Valley ne kadar elektrik üretir?

Covanta Delaware Valley yılda yaklaşık 519 GWh elektrik üretir.

Covanta Delaware Valley kaç haneye elektrik sağlayabilir?

Üretimi yaklaşık 148,200 haneye yetecek düzeydedir.

Covanta Delaware Valley için belirtilen sahip kimdir?

Verilerde Covanta Delaware Valley için belirtilen sahip: Covanta Delaware Valley LP.

Covanta Delaware Valley ne kadar CO₂ salar?

Covanta Delaware Valley için model edilmiş emisyonlar yılda yaklaşık 754,790 ton CO₂’dir (Climate TRACE).

Açık kamu verilerinden oluşturulmuştur; kişisel bilgi yoktur. Bu siteyi işletiyor musunuz? Düzeltme veya kaldırma talebinde bulunun.