Countyside Genco LLC

Elektrik santrali. Enerji kaynağı: atık. Konum: Illinois, Amerika Birleşik Devletleri. Koordinatlar: 42.3211, -88.0319.

atıkIllinoisAmerika Birleşik Devletleri

Countyside Genco LLC — 12.8 MW kurulu güce sahip elektrik santrali. Enerji kaynağı: atık. Konum: Illinois, Amerika Birleşik Devletleri. Verilerde belirtilen sahibi: Illinois Electricial Gen Partn. 28 GWh raporlanan yıllık üretim'e göre yaklaşık 7.9k haneye enerji sağlayabilir. Kurulu kapasite bakımından Amerika Birleşik Devletleri'deki 10,884 enerji santrali arasında #5306. sıradadır. 2012 yılında devreye alınan tesis yaklaşık 14 yaşındadır — görece modern. Bağlamında, ulusal şebeke ortalama 384 gCO₂/kWh (%43.0 düşük karbonlu) (2025).

12.8MW kurulu kapasite
28GWh raporlanan / yıl
7,885enerji sağlanan hane
2012devreye alma (~14 yıl)

Santral verisi: WRI Global Power Plant Database (CC BY 4.0), id USA0055773.

Veri durumu

Bilinen veriler

TesisCountyside Genco LLC WRI
ÜlkeAmerika Birleşik Devletleri · Illinois WRI
Koordinatlar42.3211, -88.0319 WRI
Yakıtatık WRI
MW kurulu kapasite12.8 MW WRI GPPD; kaynak kaydı
SahibiIllinois Electricial Gen Partn WRI
Devreye alınma2012 WRI
GWh raporlanan / yıl28 GWh·a⁻¹ WRI

Veri setinden hesaplandı

Ülkedeki kapasite sırası#5306 / 10884 hesaplandı
Ülkedeki yakıta göre sıra#193 / 551 hesaplandı
Benzer tesislere göre kapasite1.94× · 6.6 MW · n=551 hesaplandı
Beslenen hane eşdeğeri7,885 raporlanan üretimden hesaplandı
İklim9.0°C · HDD 3,557 koordinatlardan türetildi
Çevresel şiddetC4 · 41/100 koordinatlardan türetildi

Mevcut değil

TeknolojiMevcut değil veri setinde yok
CO₂ emisyonlarıMevcut değil veri setinde yok

Bilinen, model edilmiş ve hesaplanmış değerler ayrı tutulur. Eksik alanlar mevcut değil olarak gösterilir.

Veri kaynağı

Bu sayfadaki kapasite ve yakıt alanları, özgün açık veri kümesindeki kaynak kayıt değerleridir. Tesisleri tanımlamak ve sıralamak için kullanılabilirler; ancak henüz resmî bir kayıt veya GEM konumu üzerinden doğrulanmış 2026 değerleriyle güncellenmemişlerdir.

kapasite: WRI GPPD; yakıt: WRI GPPD

Bağlamda: bu güç santralı nasıl karşılaştırılır

12.8 MW'de, Countyside Genco LLC Amerika Birleşik Devletleri'daki atık santrallarının medyanı çok üstünde 6.6 MW'dedir. Atıktan enerjiye santralları, elektrik ve ısı üretmek üzere belediye katı atığını yakarlar, depo hacmini azaltırken kalıntı atıktan enerji geri kazanırlar.

Kapasite karşılaştırması WRI Küresel Enerji Santralları Veri Tabanından hesaplanmıştır; yakıt tipi bağlamı genel mühendislik arka planıdır.

Raporlanan üretim trendi

2013: 25 GWh20132014: 49 GWh20142015: 37 GWh20152016: 21 GWh20162017: 38 GWh20172018: 35 GWh20182019: 28 GWh201949 GWh

Yıllık üretim (GWh), WRI Global Power Plant Database (CC BY 4.0).

Sahibi

Verilerde belirtilen sahibi: Illinois Electricial Gen Partn.

Yerel iklim & termal bağlam

Enerji kaynağı: atık. Bu tesis kentsel veya endüstriyel atıkları yakarak enerji geri kazanır. İklim sınıfı: sıcak yazlı nemli karasal (Köppen Dfa). Enlem: 42.3°N.

9.0°Cyıllık ortalama sıcaklık
3,557ısıtma derece-günleri (baz 18°C)
289soğutma derece-günleri (baz 18°C)
213 mrakım

Aylık ortalama sıcaklık

J: -6 °CJF: -4 °CFM: 2 °CMA: 8 °CAM: 14 °CMJ: 20 °CJJ: 22 °CJA: 22 °CAS: 17 °CSO: 11 °CON: 4 °CND: -3 °CD22 °C

Buradaki ısıtma derece-günleri, bu veri setindeki medyan enerji santraline göre %45 üzerinde seyretmektedir — kışın ısıtılan ekipmanın yüzeyleri aracılığıyla telafi etmesi gereken ekstra enerji için bir göstergedir.

İklim ısı talebi endeksi: 77/100 — bu tesis, ısıtma derece-günleri bakımından kapsadığımız enerji santrallerinin üst üçte bir diliminde yer almaktadır.

İklim normalleri: WorldClim 2.1 (1970–2000 monthly normals, 10 arc-min, CC BY 4.0); iklim kuşağı: Köppen-Geiger world climate classification (Kottek et al. 2006, 0.5° grid). Derece-günleri & ısı talebi endeksi PowerAtlas tarafından hesaplanmıştır — modellenmiş bir ısı talebi göstergesi, ölçülen tesis verisi değildir.

Saha iklimi ve çevresel şiddet

Bir santralin dış donanımı için — atık ısı buhar üreteçleri (HRSG), genleşme contaları, vanalar, flanşlar ve bunların yalıtımı — yerel iklim, korumasız çelik ve kaplamaların ne kadar hızlı bozulacağını belirler. Bu saha korozif bir ortamda içinde yer alır (tahmini ISO 9223 sınıfı C4 — Yüksek), başlıca çevresel stres etkeni ısıl çevrimler.

C4ISO 9223 korozyonluluk (gösterge)
41/100çevresel şiddet endeksi
28.4°Cmevsimsel sıcaklık değişimi
24 kmkıyıya uzaklık

ISO 9223:2012 bilgilendirici yöntemiyle gösterge niteliğinde tahmin (sıcaklık, ıslanma süresi ve havadaki tuzluluktan atmosferik korozyon), WorldClim iklim normalleri, Köppen-Geiger sınıfı ve kıyıya uzaklık kullanılarak. Gösterge niteliğindedir, ölçülmüş bir korozyon hızı değildir.

Karşılaştırması & yakın tesisler

Amerika Birleşik Devletleri'deki 551 atık enerji santrali arasında kapasiteye göre #193. en büyüğü.

Amerika Birleşik Devletleri'de bu veri setinde 551 atık enerji santrali bulunmaktadır, toplam yaklaşık 10,154 MW kapasiteye sahiptir.

Yakın enerji santralleri

Konum

WRI Global Power Plant Database (CC BY 4.0) kaynağından 42.3211, -88.0319 koordinatları. OpenStreetMap'te görüntüle.

Sıkça sorulan sorular

Countyside Genco LLC ne tür bir santraldir?

Countyside Genco LLC — 12.8 MW kurulu güce sahip elektrik santrali. Enerji kaynağı: atık. Konum: Illinois, Amerika Birleşik Devletleri, 2012 yılında devreye alındı.

Countyside Genco LLC ne kadar elektrik üretir?

Countyside Genco LLC yılda yaklaşık 28 GWh elektrik üretir.

Countyside Genco LLC kaç haneye elektrik sağlayabilir?

Üretimi yaklaşık 7,885 haneye yetecek düzeydedir.

Countyside Genco LLC için belirtilen sahip kimdir?

Verilerde Countyside Genco LLC için belirtilen sahip: Illinois Electricial Gen Partn.

Açık kamu verilerinden oluşturulmuştur; kişisel bilgi yoktur. Bu siteyi işletiyor musunuz? Düzeltme veya kaldırma talebinde bulunun.