Cooper Farms VW Project

Elektrik santrali. Enerji kaynağı: rüzgâr. Konum: Ohio, Amerika Birleşik Devletleri. Koordinatlar: 40.9058, -84.5703.

rüzgârOhioAmerika Birleşik Devletleri

Cooper Farms VW Project — 4.5 MW kurulu güce sahip elektrik santrali. Enerji kaynağı: rüzgâr. Konum: Ohio, Amerika Birleşik Devletleri. Verilerde belirtilen sahibi: Cooper Hatchery Inc.. 13 GWh raporlanan yıllık üretim'e göre yaklaşık 3.7k haneye enerji sağlayabilir. Kurulu kapasite bakımından Amerika Birleşik Devletleri'deki 10,884 enerji santrali arasında #7313. sıradadır. 2012 yılında devreye alınan tesis yaklaşık 14 yaşındadır — görece modern. Yanmayan bir kaynak olarak, üretimden kaynaklanan doğrudan CO₂ emisyonu yoktur. Bağlamında, rüzgâr, Amerika Birleşik Devletleri elektriğinin yaklaşık %10.3'ini sağlamaktadır; ulusal şebeke ortalama 384 gCO₂/kWh (%43.0 düşük karbonlu) (2025).

4.5MW kurulu kapasite
13GWh raporlanan / yıl
3,685enerji sağlanan hane
2012devreye alma (~14 yıl)

Santral verisi: WRI Global Power Plant Database (CC BY 4.0), id USA0057570.

Veri durumu

Bilinen veriler

TesisCooper Farms VW Project WRI
ÜlkeAmerika Birleşik Devletleri · Ohio WRI
Koordinatlar40.9058, -84.5703 WRI
Yakıtrüzgâr WRI
MW kurulu kapasite4.5 MW Wikidata P2109; kurulu/nominal kapasite
SahibiCooper Hatchery Inc. WRI
Devreye alınma2012 WRI
GWh raporlanan / yıl13 GWh·a⁻¹ WRI

Veri setinden hesaplandı

Ülkedeki kapasite sırası#7313 / 10884 hesaplandı
Ülkedeki yakıta göre sıra#930 / 1139 hesaplandı
Benzer tesislere göre kapasite0.07× · 67.7 MW · n=1139 hesaplandı
Beslenen hane eşdeğeri3,685 raporlanan üretimden hesaplandı
İklim10.0°C · HDD 3,257 koordinatlardan türetildi
Çevresel şiddetC3 · 35/100 koordinatlardan türetildi

Mevcut değil

TeknolojiMevcut değil veri setinde yok
CO₂ emisyonlarıuygulanamaz uygulanamaz

Bilinen, model edilmiş ve hesaplanmış değerler ayrı tutulur. Eksik alanlar mevcut değil olarak gösterilir.

Veri kaynağı

Bu sayfadaki kapasite veya yakıt alanları GEM, resmî bir kayıt, Wikidata, OSM ya da birden çok kaynağın eşleştirilmesiyle desteklenen bir kaynak etiketi içerir.

kapasite: Wikidata P2109; yakıt: WRI GPPD

Bağlamda: bu güç santralı nasıl karşılaştırılır

4.5 MW'de, Cooper Farms VW Project Amerika Birleşik Devletleri'daki rüzgâr santrallarının medyanı altında 67.7 MW'dedir. Rüzgar türbinleri, hareket eden havayı elektriğe dönüştürür; çıktı değişkendir ve siteye bağlıdır, modern türbinler birçok şebekede en düşük yeni üretim maliyetlerinden bazılarını sunmaktadır.

Kapasite karşılaştırması WRI Küresel Enerji Santralları Veri Tabanından hesaplanmıştır; yakıt tipi bağlamı genel mühendislik arka planıdır.

Raporlanan üretim trendi

2013: 13 GWh20132014: 14 GWh20142015: 14 GWh20152016: 14 GWh20162017: 14 GWh20172018: 12 GWh20182019: 13 GWh201914 GWh

Yıllık üretim (GWh), WRI Global Power Plant Database (CC BY 4.0).

Sahibi

Verilerde belirtilen sahibi: Cooper Hatchery Inc..

Yerel iklim & termal bağlam

Enerji kaynağı: rüzgâr. Bu tesis türbin rotorları aracılığıyla rüzgârın kinetik enerjisini elektriğe dönüştürür. İklim sınıfı: sıcak yazlı nemli karasal (Köppen Dfa). Enlem: 40.9°N.

10.0°Cyıllık ortalama sıcaklık
3,257ısıtma derece-günleri (baz 18°C)
354soğutma derece-günleri (baz 18°C)
228 mrakım

Aylık ortalama sıcaklık

J: -4 °CJF: -3 °CFM: 3 °CMA: 9 °CAM: 16 °CMJ: 21 °CJJ: 23 °CJA: 22 °CAS: 18 °CSO: 12 °CON: 5 °CND: -1 °CD23 °C

Buradaki ısıtma derece-günleri, bu veri setindeki medyan enerji santraline göre %33 üzerinde seyretmektedir — kışın ısıtılan ekipmanın yüzeyleri aracılığıyla telafi etmesi gereken ekstra enerji için bir göstergedir.

İklim ısı talebi endeksi: 70/100 — bu tesis, ısıtma derece-günleri bakımından kapsadığımız enerji santrallerinin üst üçte bir diliminde yer almaktadır.

İklim normalleri: WorldClim 2.1 (1970–2000 monthly normals, 10 arc-min, CC BY 4.0); iklim kuşağı: Köppen-Geiger world climate classification (Kottek et al. 2006, 0.5° grid). Derece-günleri & ısı talebi endeksi PowerAtlas tarafından hesaplanmıştır — modellenmiş bir ısı talebi göstergesi, ölçülen tesis verisi değildir.

Saha iklimi ve çevresel şiddet

Bir santralin dış donanımı için — atık ısı buhar üreteçleri (HRSG), genleşme contaları, vanalar, flanşlar ve bunların yalıtımı — yerel iklim, korumasız çelik ve kaplamaların ne kadar hızlı bozulacağını belirler. Bu saha orta derecede korozif bir ortamda içinde yer alır (tahmini ISO 9223 sınıfı C3 — Orta), başlıca çevresel stres etkeni ısıl çevrimler.

C3ISO 9223 korozyonluluk (gösterge)
35/100çevresel şiddet endeksi
27.3°Cmevsimsel sıcaklık değişimi
148 kmkıyıya uzaklık

ISO 9223:2012 bilgilendirici yöntemiyle gösterge niteliğinde tahmin (sıcaklık, ıslanma süresi ve havadaki tuzluluktan atmosferik korozyon), WorldClim iklim normalleri, Köppen-Geiger sınıfı ve kıyıya uzaklık kullanılarak. Gösterge niteliğindedir, ölçülmüş bir korozyon hızı değildir.

Karşılaştırması & yakın tesisler

Amerika Birleşik Devletleri'deki 1139 rüzgâr enerji santrali arasında kapasiteye göre #930. en büyüğü.

Amerika Birleşik Devletleri'de bu veri setinde 1139 rüzgâr enerji santrali bulunmaktadır, toplam yaklaşık 104,873 MW kapasiteye sahiptir.

Yakın enerji santralleri

Konum

WRI Global Power Plant Database (CC BY 4.0) kaynağından 40.9058, -84.5703 koordinatları. OpenStreetMap'te görüntüle.

Sıkça sorulan sorular

Cooper Farms VW Project ne tür bir santraldir?

Cooper Farms VW Project — 4.5 MW kurulu güce sahip elektrik santrali. Enerji kaynağı: rüzgâr. Konum: Ohio, Amerika Birleşik Devletleri, 2012 yılında devreye alındı.

Cooper Farms VW Project ne kadar elektrik üretir?

Cooper Farms VW Project yılda yaklaşık 13 GWh elektrik üretir.

Cooper Farms VW Project kaç haneye elektrik sağlayabilir?

Üretimi yaklaşık 3,685 haneye yetecek düzeydedir.

Cooper Farms VW Project için belirtilen sahip kimdir?

Verilerde Cooper Farms VW Project için belirtilen sahip: Cooper Hatchery Inc..

Açık kamu verilerinden oluşturulmuştur; kişisel bilgi yoktur. Bu siteyi işletiyor musunuz? Düzeltme veya kaldırma talebinde bulunun.