Clover

Elektrik santrali. Enerji kaynağı: kömür. Konum: Virginia, Amerika Birleşik Devletleri. Koordinatlar: 36.869, -78.704.

kömürVirginiaAmerika Birleşik DevletleriCO₂ ölçülmüş

Clover — 848 MW kurulu güce sahip elektrik santrali. Enerji kaynağı: kömür. Konum: Virginia, Amerika Birleşik Devletleri. Verilerde belirtilen sahibi: Virginia Electric & Power Co. 1,281 GWh raporlanan yıllık üretim'e göre yaklaşık 366k haneye enerji sağlayabilir. Kurulu kapasite bakımından Amerika Birleşik Devletleri'deki 10,884 enerji santrali arasında #722. sıradadır. 1995 yılında devreye alınan tesis yaklaşık 31 yaşındadır — köklü bir tesis. Ölçülen 280,701 t CO₂/yıl (US EPA GHGRP) emisyonları, bir yıl boyunca sürülen yaklaşık 65k otomobile eşdeğerdir. Bağlamında, kömür, Amerika Birleşik Devletleri elektriğinin yaklaşık %16.3'ini sağlamaktadır; ulusal şebeke ortalama 384 gCO₂/kWh (%43.0 düşük karbonlu) (2025).

848MW kurulu kapasite
1,281GWh raporlanan / yıl
366,085enerji sağlanan hane
280,701t CO₂ / yıl (US EPA GHGRP)
1995devreye alma (~31 yıl)

Santral verisi: WRI Global Power Plant Database (CC BY 4.0), id USA0007213.

Veri durumu

Bilinen veriler

TesisClover WRI
ÜlkeAmerika Birleşik Devletleri · Virginia WRI
Koordinatlar36.869, -78.704 WRI
Yakıtkömür WRI
MW kurulu kapasite848 MW GEM · 2026 · L100000104235; işletmedeki santral kapasitesi
SahibiVirginia Electric & Power Co WRI
Devreye alınma1995 WRI
GWh raporlanan / yıl1,281 GWh·a⁻¹ WRI
CO₂ emisyonları280,701 t CO₂·a⁻¹ ölçülmüş · US EPA GHGRP

Veri setinden hesaplandı

Ülkedeki kapasite sırası#722 / 10884 hesaplandı
Ülkedeki yakıta göre sıra#271 / 802 hesaplandı
Benzer tesislere göre kapasite1.52× · 558 MW · n=802 hesaplandı
Beslenen hane eşdeğeri366,085 raporlanan üretimden hesaplandı
İklim14.2°C · HDD 2,036 koordinatlardan türetildi
Çevresel şiddetC3 · 34/100 koordinatlardan türetildi

Mevcut değil

TeknolojiMevcut değil veri setinde yok

Bilinen, model edilmiş ve hesaplanmış değerler ayrı tutulur. Eksik alanlar mevcut değil olarak gösterilir.

Veri kaynağı

Bu sayfadaki kapasite veya yakıt alanları GEM, resmî bir kayıt, Wikidata, OSM ya da birden çok kaynağın eşleştirilmesiyle desteklenen bir kaynak etiketi içerir.

kapasite: GEM · 2026 · L100000104235; yakıt: WRI GPPD

Bağlamda: bu güç santralı nasıl karşılaştırılır

848 MW'de, Clover Amerika Birleşik Devletleri'daki kömür santrallarının medyanı çok üstünde 558 MW'dedir. Kömür santralları, türbin için yüksek basınçlı buhar oluşturmak üzere pulverize edilmiş kömürü yakar; taban yük olarak çalışırlar ancak en karbon yoğun ana kaynaktır ve emeklilik veya verimlilik iyileştirmeleri için birinci hedef.

Kapasite karşılaştırması WRI Küresel Enerji Santralları Veri Tabanından hesaplanmıştır; yakıt tipi bağlamı genel mühendislik arka planıdır.

280,701 t CO₂/yıl — günlük terimlerle

Bu tesisin yıllık emisyonları kabaca şunlara eşdeğerdir:

65kbir yıl boyunca sürülen binek otomobiller
38kevlerin yıllık enerji tüketimi
4.7 milyonabsorbe etmek için 10 yıl büyütülen fidan

US EPA Greenhouse Gas Equivalencies aracılığıyla eşdeğerlikler; US EPA GHGRP'a bildirilen emisyonlar.

Raporlanan üretim trendi

2013: 5,919 GWh20132014: 5,678 GWh20142015: 5,485 GWh20152016: 5,445 GWh20162017: 3,267 GWh20172018: 2,917 GWh20182019: 1,281 GWh20196k GWh

Yıllık üretim (GWh), WRI Global Power Plant Database (CC BY 4.0).

Yerel iklim & termal bağlam

Enerji kaynağı: kömür. Bu tesis bir türbojeneratörü döndürmek için yüksek basınçlı buhar üretmek amacıyla kömür yakar. İklim sınıfı: nemli subtropikal (Köppen Cfa). Enlem: 36.9°N.

14.2°Cyıllık ortalama sıcaklık
2,036ısıtma derece-günleri (baz 18°C)
668soğutma derece-günleri (baz 18°C)
127 mrakım

Aylık ortalama sıcaklık

J: 3 °CJF: 4 °CFM: 9 °CMA: 14 °CAM: 18 °CMJ: 23 °CJJ: 25 °CJA: 24 °CAS: 21 °CSO: 14 °CON: 9 °CND: 5 °CD25 °C

Buradaki ısıtma derece-günleri, bu veri setindeki medyan enerji santraline göre %17 altında seyretmektedir — kışın ısıtılan ekipmanın yüzeyleri aracılığıyla telafi etmesi gereken ekstra enerji için bir göstergedir.

İklim ısı talebi endeksi: 44/100 — bu tesis, ısıtma derece-günleri bakımından kapsadığımız enerji santrallerinin orta üçte bir diliminde yer almaktadır.

İklim normalleri: WorldClim 2.1 (1970–2000 monthly normals, 10 arc-min, CC BY 4.0); iklim kuşağı: Köppen-Geiger world climate classification (Kottek et al. 2006, 0.5° grid). Derece-günleri & ısı talebi endeksi PowerAtlas tarafından hesaplanmıştır — modellenmiş bir ısı talebi göstergesi, ölçülen tesis verisi değildir.

Saha iklimi ve çevresel şiddet

Bir santralin dış donanımı için — atık ısı buhar üreteçleri (HRSG), genleşme contaları, vanalar, flanşlar ve bunların yalıtımı — yerel iklim, korumasız çelik ve kaplamaların ne kadar hızlı bozulacağını belirler. Bu saha orta derecede korozif bir ortamda içinde yer alır (tahmini ISO 9223 sınıfı C3 — Orta), başlıca çevresel stres etkeni nem ve ıslanma.

C3ISO 9223 korozyonluluk (gösterge)
34/100çevresel şiddet endeksi
22.6°Cmevsimsel sıcaklık değişimi
294 kmkıyıya uzaklık

ISO 9223:2012 bilgilendirici yöntemiyle gösterge niteliğinde tahmin (sıcaklık, ıslanma süresi ve havadaki tuzluluktan atmosferik korozyon), WorldClim iklim normalleri, Köppen-Geiger sınıfı ve kıyıya uzaklık kullanılarak. Gösterge niteliğindedir, ölçülmüş bir korozyon hızı değildir.

Karşılaştırması & yakın tesisler

Amerika Birleşik Devletleri'deki 802 kömür enerji santrali arasında kapasiteye göre #271. en büyüğü.

Amerika Birleşik Devletleri'de bu veri setinde 802 kömür enerji santrali bulunmaktadır, toplam yaklaşık 621,194 MW kapasiteye sahiptir.

Yakın enerji santralleri

Konum

WRI Global Power Plant Database (CC BY 4.0) kaynağından 36.869, -78.704 koordinatları. OpenStreetMap'te görüntüle.

Sıkça sorulan sorular

Clover ne tür bir santraldir?

Clover — 848 MW kurulu güce sahip elektrik santrali. Enerji kaynağı: kömür. Konum: Virginia, Amerika Birleşik Devletleri, 1995 yılında devreye alındı.

Clover ne kadar elektrik üretir?

Clover yılda yaklaşık 1,281 GWh elektrik üretir.

Clover kaç haneye elektrik sağlayabilir?

Üretimi yaklaşık 366,085 haneye yetecek düzeydedir.

Clover için belirtilen sahip kimdir?

Verilerde Clover için belirtilen sahip: Virginia Electric & Power Co.

Clover ne kadar CO₂ salar?

Clover yılda yaklaşık 280,701 ton CO₂ bildirmiştir (US EPA GHGRP).

Açık kamu verilerinden oluşturulmuştur; kişisel bilgi yoktur. Bu siteyi işletiyor musunuz? Düzeltme veya kaldırma talebinde bulunun.