Ana sayfa / Asya / Hindistan / CHANDA CEMENT WORKS

CHANDA CEMENT WORKS

Elektrik santrali. Enerji kaynağı: kömür. Konum: Maharashtra, Hindistan. Koordinatlar: 19.9213, 79.1133.

kömürMaharashtraHindistankritik altı buhar koşullarıCO₂ model edilmiş

CHANDA CEMENT WORKS — 40 MW kurulu güce sahip elektrik santrali. Enerji kaynağı: kömür. Konum: Maharashtra, Hindistan. Verilerde belirtilen sahibi: Acc Acc ltd. kapasitesi (tahmini)'e göre yaklaşık 50k haneye enerji sağlayabilir (tahmini). Kurulu kapasite bakımından Hindistan'deki 2,225 enerji santrali arasında #1198. sıradadır. 2012 yılında devreye alınan tesis yaklaşık 14 yaşındadır — görece modern. Model edilmiş yıllık emisyonları 227,170 t CO₂/yıl (Climate TRACE) olup, bir yıl kullanılan yaklaşık 53k otomobile eşdeğerdir. Bağlamında, kömür, Hindistan elektriğinin yaklaşık %70.8'ini sağlamaktadır; ulusal şebeke ortalama 670 gCO₂/kWh (%26.7 düşük karbonlu) (2025).

40MW kurulu kapasite
50,057enerji sağlanan hane (tahmini)
227,170t CO₂ / yıl (Climate TRACE)
2012devreye alma (~14 yıl)

Santral verisi: WRI Global Power Plant Database (CC BY 4.0), id WRI1019947.

Veri durumu

Bilinen veriler

TesisCHANDA CEMENT WORKS WRI
ÜlkeHindistan · Maharashtra WRI
Koordinatlar19.9213, 79.1133 WRI
Yakıtkömür WRI
MW kurulu kapasite40 MW WRI GPPD; kaynak kaydı
SahibiAcc Acc ltd WRI
Devreye alınma2012 WRI
Teknolojikritik altı buhar koşulları WRI

Model edilmiş kaynak verisi

CO₂ emisyonları227,170 t CO₂·a⁻¹ model edilmiş · Climate TRACE

Veri setinden hesaplandı

Ülkedeki kapasite sırası#1198 / 2225 hesaplandı
Ülkedeki yakıta göre sıra#664 / 713 hesaplandı
Benzer tesislere göre kapasite0.04× · 1,000 MW · n=713 hesaplandı
Beslenen hane eşdeğeri50,057 hesaplandı
İklim27.6°C · HDD 0 koordinatlardan türetildi
Çevresel şiddetC3 · 41/100 koordinatlardan türetildi

Mevcut değil

GWh raporlanan / yılMevcut değil veri setinde yok

Bilinen, model edilmiş ve hesaplanmış değerler ayrı tutulur. Eksik alanlar mevcut değil olarak gösterilir.

Veri kaynağı

Bu sayfadaki kapasite ve yakıt alanları, özgün açık veri kümesindeki kaynak kayıt değerleridir. Tesisleri tanımlamak ve sıralamak için kullanılabilirler; ancak henüz resmî bir kayıt veya GEM konumu üzerinden doğrulanmış 2026 değerleriyle güncellenmemişlerdir.

kapasite: WRI GPPD; yakıt: WRI GPPD

Bağlamda: bu güç santralı nasıl karşılaştırılır

40 MW'de, CHANDA CEMENT WORKS Hindistan'daki kömür santrallarının medyanı altında 1,000 MW'dedir. Teknik olarak kritik altı buhar koşulları olarak tanımlanır. Kömür santralları, türbin için yüksek basınçlı buhar oluşturmak üzere pulverize edilmiş kömürü yakar; taban yük olarak çalışırlar ancak en karbon yoğun ana kaynaktır ve emeklilik veya verimlilik iyileştirmeleri için birinci hedef.

Kapasite karşılaştırması WRI Küresel Enerji Santralları Veri Tabanından hesaplanmıştır; yakıt tipi bağlamı genel mühendislik arka planıdır.

~227,170 t CO₂/yıl (model edilmiş) — gündelik karşılıklarla

Bu tesisin yıllık emisyonları kabaca şunlara eşdeğerdir:

53kbir yıl boyunca sürülen binek otomobiller
30kevlerin yıllık enerji tüketimi
3.8 milyonabsorbe etmek için 10 yıl büyütülen fidan

US EPA Greenhouse Gas Equivalencies üzerinden eşdeğerler; Climate TRACE kaynaklı model edilmiş emisyonlar.

Hindistan'deki en büyük kömür santralleriyle kapasite karşılaştırması

Ontimavadi power station: 6,300 MW6kOntimavadi…Welspun Mega Industrial & Energy Park: 5,280 MW5kWelspun Me…Darlipali power station: 4,800 MW5kDarlipali …VINDH_CHAL STPS: 4,760 MW5kVINDH_CHAL…MUNDRA TPP: 4,620 MW5kMUNDRA TPPMundra Thermal Power Project (Adani): 4,620 MW5kMundra The…MUNDRA UMPP: 4,000 MW4kMUNDRA UMPPTata Mundra Ultra Mega Power Project: 4,000 MW4kTata Mundr…

Kurulu kapasite (MW), WRI Global Power Plant Database (CC BY 4.0).

Sahibi

Verilerde belirtilen sahibi: Acc Acc ltd.

Yerel iklim & termal bağlam

Enerji kaynağı: kömür. Bu tesis bir türbojeneratörü döndürmek için yüksek basınçlı buhar üretmek amacıyla kömür yakar. İklim sınıfı: tropikal savan (Köppen Aw). Enlem: 19.9°N.

27.6°Cyıllık ortalama sıcaklık
0ısıtma derece-günleri (baz 18°C)
3,492soğutma derece-günleri (baz 18°C)
189 mrakım

Aylık ortalama sıcaklık

J: 22 °CJF: 25 °CFM: 29 °CMA: 33 °CAM: 36 °CMJ: 33 °CJJ: 28 °CJA: 27 °CAS: 28 °CSO: 27 °CON: 23 °CND: 21 °CD36 °C

Bu iklim göstergesi, dış hava sıcaklığına bağlı ısıtma talebini gösterir. Santralin proses ısısı ihtiyacını ölçmez.

İklim normalleri: WorldClim 2.1 (1970–2000 monthly normals, 10 arc-min, CC BY 4.0); iklim kuşağı: Köppen-Geiger world climate classification (Kottek et al. 2006, 0.5° grid). Derece-günleri & ısı talebi endeksi PowerAtlas tarafından hesaplanmıştır — modellenmiş bir ısı talebi göstergesi, ölçülen tesis verisi değildir.

Saha iklimi ve çevresel şiddet

Bir santralin dış donanımı için — atık ısı buhar üreteçleri (HRSG), genleşme contaları, vanalar, flanşlar ve bunların yalıtımı — yerel iklim, korumasız çelik ve kaplamaların ne kadar hızlı bozulacağını belirler. Bu saha orta derecede korozif bir ortamda içinde yer alır (tahmini ISO 9223 sınıfı C3 — Orta), başlıca çevresel stres etkeni nem ve ıslanma.

C3ISO 9223 korozyonluluk (gösterge)
41/100çevresel şiddet endeksi
15.0°Cmevsimsel sıcaklık değişimi
470 kmkıyıya uzaklık

ISO 9223:2012 bilgilendirici yöntemiyle gösterge niteliğinde tahmin (sıcaklık, ıslanma süresi ve havadaki tuzluluktan atmosferik korozyon), WorldClim iklim normalleri, Köppen-Geiger sınıfı ve kıyıya uzaklık kullanılarak. Gösterge niteliğindedir, ölçülmüş bir korozyon hızı değildir.

Karşılaştırması & yakın tesisler

Hindistan'deki 713 kömür enerji santrali arasında kapasiteye göre #664. en büyüğü.

Hindistan'de bu veri setinde 713 kömür enerji santrali bulunmaktadır, toplam yaklaşık 805,419 MW kapasiteye sahiptir.

Yakın enerji santralleri

Konum

WRI Global Power Plant Database (CC BY 4.0) kaynağından 19.9213, 79.1133 koordinatları. OpenStreetMap'te görüntüle.

Sıkça sorulan sorular

CHANDA CEMENT WORKS ne tür bir santraldir?

CHANDA CEMENT WORKS — 40 MW kurulu güce sahip elektrik santrali. Enerji kaynağı: kömür. Konum: Maharashtra, Hindistan, 2012 yılında devreye alındı.

CHANDA CEMENT WORKS kaç haneye elektrik sağlayabilir?

Üretimi yaklaşık 50,057 haneye yetecek düzeydedir (tahmini).

CHANDA CEMENT WORKS için belirtilen sahip kimdir?

Verilerde CHANDA CEMENT WORKS için belirtilen sahip: Acc Acc ltd.

CHANDA CEMENT WORKS ne kadar CO₂ salar?

CHANDA CEMENT WORKS için model edilmiş emisyonlar yılda yaklaşık 227,170 ton CO₂’dir (Climate TRACE).

Açık kamu verilerinden oluşturulmuştur; kişisel bilgi yoktur. Bu siteyi işletiyor musunuz? Düzeltme veya kaldırma talebinde bulunun.