BMW Manufacturing Co

Elektrik santrali. Enerji kaynağı: atık. Konum: South Carolina, Amerika Birleşik Devletleri. Koordinatlar: 34.8942, -82.1783.

atıkSouth CarolinaAmerika Birleşik DevletleriCO₂ model edilmiş

BMW Manufacturing Co — 11 MW kurulu güce sahip elektrik santrali. Enerji kaynağı: atık. Konum: South Carolina, Amerika Birleşik Devletleri. Verilerde belirtilen sahibi: BMW Manufacturing Co LLC. 38 GWh raporlanan yıllık üretim'e göre yaklaşık 11k haneye enerji sağlayabilir. Kurulu kapasite bakımından Amerika Birleşik Devletleri'deki 10,884 enerji santrali arasında #5483. sıradadır. 2009 yılında devreye alınan tesis yaklaşık 17 yaşındadır — görece modern. Model edilmiş yıllık emisyonları 15,985 t CO₂/yıl (Climate TRACE) olup, bir yıl kullanılan yaklaşık 3.7k otomobile eşdeğerdir. Bağlamında, ulusal şebeke ortalama 384 gCO₂/kWh (%43.0 düşük karbonlu) (2025).

11MW kurulu kapasite
38GWh raporlanan / yıl
11,000enerji sağlanan hane
15,985t CO₂ / yıl (Climate TRACE)
2009devreye alma (~17 yıl)

Santral verisi: WRI Global Power Plant Database (CC BY 4.0), id USA0058173.

Veri durumu

Bilinen veriler

TesisBMW Manufacturing Co WRI
ÜlkeAmerika Birleşik Devletleri · South Carolina WRI
Koordinatlar34.8942, -82.1783 WRI
Yakıtatık WRI
MW kurulu kapasite11 MW Wikidata P2109; kurulu/nominal kapasite
SahibiBMW Manufacturing Co LLC WRI
Devreye alınma2009 WRI
GWh raporlanan / yıl38 GWh·a⁻¹ WRI

Model edilmiş kaynak verisi

CO₂ emisyonları15,985 t CO₂·a⁻¹ model edilmiş · Climate TRACE

Veri setinden hesaplandı

Ülkedeki kapasite sırası#5483 / 10884 hesaplandı
Ülkedeki yakıta göre sıra#220 / 551 hesaplandı
Benzer tesislere göre kapasite1.67× · 6.6 MW · n=551 hesaplandı
Beslenen hane eşdeğeri11,000 raporlanan üretimden hesaplandı
İklim15.6°C · HDD 1,685 koordinatlardan türetildi
Çevresel şiddetC3 · 35/100 koordinatlardan türetildi

Mevcut değil

TeknolojiMevcut değil veri setinde yok

Bilinen, model edilmiş ve hesaplanmış değerler ayrı tutulur. Eksik alanlar mevcut değil olarak gösterilir.

Veri kaynağı

Bu sayfadaki kapasite veya yakıt alanları GEM, resmî bir kayıt, Wikidata, OSM ya da birden çok kaynağın eşleştirilmesiyle desteklenen bir kaynak etiketi içerir.

kapasite: Wikidata P2109; yakıt: WRI GPPD

Bağlamda: bu güç santralı nasıl karşılaştırılır

11 MW'de, BMW Manufacturing Co Amerika Birleşik Devletleri'daki atık santrallarının medyanı çok üstünde 6.6 MW'dedir. Atıktan enerjiye santralları, elektrik ve ısı üretmek üzere belediye katı atığını yakarlar, depo hacmini azaltırken kalıntı atıktan enerji geri kazanırlar.

Kapasite karşılaştırması WRI Küresel Enerji Santralları Veri Tabanından hesaplanmıştır; yakıt tipi bağlamı genel mühendislik arka planıdır.

~15,985 t CO₂/yıl (model edilmiş) — gündelik karşılıklarla

Bu tesisin yıllık emisyonları kabaca şunlara eşdeğerdir:

3.7kbir yıl boyunca sürülen binek otomobiller
2.1kevlerin yıllık enerji tüketimi
266kabsorbe etmek için 10 yıl büyütülen fidan

US EPA Greenhouse Gas Equivalencies üzerinden eşdeğerler; Climate TRACE kaynaklı model edilmiş emisyonlar.

Raporlanan üretim trendi

2013: 68 GWh20132014: 50 GWh20142015: 49 GWh20152016: 50 GWh20162017: 57 GWh20172018: 50 GWh20182019: 38 GWh201968 GWh

Yıllık üretim (GWh), WRI Global Power Plant Database (CC BY 4.0).

Sahibi

Verilerde belirtilen sahibi: BMW Manufacturing Co LLC.

Yerel iklim & termal bağlam

Enerji kaynağı: atık. Bu tesis kentsel veya endüstriyel atıkları yakarak enerji geri kazanır. İklim sınıfı: nemli subtropikal (Köppen Cfa). Enlem: 34.9°N.

15.6°Cyıllık ortalama sıcaklık
1,685ısıtma derece-günleri (baz 18°C)
808soğutma derece-günleri (baz 18°C)
220 mrakım

Aylık ortalama sıcaklık

J: 5 °CJF: 7 °CFM: 11 °CMA: 15 °CAM: 20 °CMJ: 24 °CJJ: 26 °CJA: 25 °CAS: 22 °CSO: 16 °CON: 10 °CND: 6 °CD26 °C

Buradaki ısıtma derece-günleri, bu veri setindeki medyan enerji santraline göre %31 altında seyretmektedir — kışın ısıtılan ekipmanın yüzeyleri aracılığıyla telafi etmesi gereken ekstra enerji için bir göstergedir.

İklim ısı talebi endeksi: 37/100 — bu tesis, ısıtma derece-günleri bakımından kapsadığımız enerji santrallerinin orta üçte bir diliminde yer almaktadır.

İklim normalleri: WorldClim 2.1 (1970–2000 monthly normals, 10 arc-min, CC BY 4.0); iklim kuşağı: Köppen-Geiger world climate classification (Kottek et al. 2006, 0.5° grid). Derece-günleri & ısı talebi endeksi PowerAtlas tarafından hesaplanmıştır — modellenmiş bir ısı talebi göstergesi, ölçülen tesis verisi değildir.

Saha iklimi ve çevresel şiddet

Bir santralin dış donanımı için — atık ısı buhar üreteçleri (HRSG), genleşme contaları, vanalar, flanşlar ve bunların yalıtımı — yerel iklim, korumasız çelik ve kaplamaların ne kadar hızlı bozulacağını belirler. Bu saha orta derecede korozif bir ortamda içinde yer alır (tahmini ISO 9223 sınıfı C3 — Orta), başlıca çevresel stres etkeni nem ve ıslanma.

C3ISO 9223 korozyonluluk (gösterge)
35/100çevresel şiddet endeksi
21.1°Cmevsimsel sıcaklık değişimi
328 kmkıyıya uzaklık

ISO 9223:2012 bilgilendirici yöntemiyle gösterge niteliğinde tahmin (sıcaklık, ıslanma süresi ve havadaki tuzluluktan atmosferik korozyon), WorldClim iklim normalleri, Köppen-Geiger sınıfı ve kıyıya uzaklık kullanılarak. Gösterge niteliğindedir, ölçülmüş bir korozyon hızı değildir.

Karşılaştırması & yakın tesisler

Amerika Birleşik Devletleri'deki 551 atık enerji santrali arasında kapasiteye göre #220. en büyüğü.

Amerika Birleşik Devletleri'de bu veri setinde 551 atık enerji santrali bulunmaktadır, toplam yaklaşık 10,154 MW kapasiteye sahiptir.

Yakın enerji santralleri

Konum

WRI Global Power Plant Database (CC BY 4.0) kaynağından 34.8942, -82.1783 koordinatları. OpenStreetMap'te görüntüle.

Sıkça sorulan sorular

BMW Manufacturing Co ne tür bir santraldir?

BMW Manufacturing Co — 11 MW kurulu güce sahip elektrik santrali. Enerji kaynağı: atık. Konum: South Carolina, Amerika Birleşik Devletleri, 2009 yılında devreye alındı.

BMW Manufacturing Co ne kadar elektrik üretir?

BMW Manufacturing Co yılda yaklaşık 38 GWh elektrik üretir.

BMW Manufacturing Co kaç haneye elektrik sağlayabilir?

Üretimi yaklaşık 11,000 haneye yetecek düzeydedir.

BMW Manufacturing Co için belirtilen sahip kimdir?

Verilerde BMW Manufacturing Co için belirtilen sahip: BMW Manufacturing Co LLC.

BMW Manufacturing Co ne kadar CO₂ salar?

BMW Manufacturing Co için model edilmiş emisyonlar yılda yaklaşık 15,985 ton CO₂’dir (Climate TRACE).

Açık kamu verilerinden oluşturulmuştur; kişisel bilgi yoktur. Bu siteyi işletiyor musunuz? Düzeltme veya kaldırma talebinde bulunun.