Ana sayfa / Okyanusya / Avustralya / Appin and Tower power station

Appin and Tower power station

Elektrik santrali. Enerji kaynağı: gaz. Konum: New South Wales, Avustralya. Koordinatlar: -34.1896, 150.7885.

gazNew South WalesAvustralyamotorCO₂ model edilmiş

Appin and Tower power station — 55.6 MW kurulu güce sahip elektrik santrali. Enerji kaynağı: gaz. Konum: New South Wales, Avustralya. Verilerde belirtilen sahibi: Energy Developments Pty Ltd. kapasitesi (tahmini)'e göre yaklaşık 63k haneye enerji sağlayabilir (tahmini). Kurulu kapasite bakımından Avustralya'deki 536 enerji santrali arasında #253. sıradadır. 1996 yılında devreye alınan tesis yaklaşık 30 yaşındadır — köklü bir tesis. Model edilmiş yıllık emisyonları 77,908 t CO₂/yıl (Climate TRACE) olup, bir yıl kullanılan yaklaşık 18k otomobile eşdeğerdir. Bağlamında, gaz, Avustralya elektriğinin yaklaşık %16.4'ini sağlamaktadır; ulusal şebeke ortalama 525 gCO₂/kWh (%38.6 düşük karbonlu) (2025).

55.6MW kurulu kapasite
62,621enerji sağlanan hane (tahmini)
77,908t CO₂ / yıl (Climate TRACE)
1996devreye alma (~30 yıl)

Santral verisi: WRI Global Power Plant Database (CC BY 4.0), id CT-6144.

Veri durumu

Bilinen veriler

TesisAppin and Tower power station Climate TRACE
ÜlkeAvustralya · New South Wales Climate TRACE
Koordinatlar-34.1896, 150.7885 Climate TRACE
Yakıtgaz Climate TRACE
MW kurulu kapasite55.6 MW GEM · 2026 · L100000408140; işletmedeki santral kapasitesi
SahibiEnergy Developments Pty Ltd Climate TRACE
Devreye alınma1996 Climate TRACE
Teknolojimotor Climate TRACE

Model edilmiş kaynak verisi

CO₂ emisyonları77,908 t CO₂·a⁻¹ model edilmiş · Climate TRACE

Veri setinden hesaplandı

Ülkedeki kapasite sırası#253 / 536 hesaplandı
Ülkedeki yakıta göre sıra#104 / 163 hesaplandı
Benzer tesislere göre kapasite0.52× · 106 MW · n=163 hesaplandı
Beslenen hane eşdeğeri62,621 hesaplandı
İklim15.4°C · HDD 1,141 koordinatlardan türetildi
Çevresel şiddetC4 · 39/100 koordinatlardan türetildi

Mevcut değil

GWh raporlanan / yılMevcut değil veri setinde yok

Bilinen, model edilmiş ve hesaplanmış değerler ayrı tutulur. Eksik alanlar mevcut değil olarak gösterilir.

Veri kaynağı

Bu sayfadaki kapasite veya yakıt alanları GEM, resmî bir kayıt, Wikidata, OSM ya da birden çok kaynağın eşleştirilmesiyle desteklenen bir kaynak etiketi içerir.

kapasite: GEM · 2026 · L100000408140; yakıt: Climate TRACE

Bağlamda: bu güç santralı nasıl karşılaştırılır

55.6 MW'de, Appin and Tower power station Avustralya'daki gaz santrallarının medyanı altında 106 MW'dedir. Teknik olarak motor olarak tanımlanır. Gaz santralları, hızlı zirveler için açık döngü türbinlerinde veya HRSG'de egzoz ısısını geri kazanarak yaklaşık %55–62 verime ulaşan birleşik döngü ünitelerinde doğal gaz yakar — en temiz fosil seçeneği.

Kapasite karşılaştırması WRI Küresel Enerji Santralları Veri Tabanından hesaplanmıştır; yakıt tipi bağlamı genel mühendislik arka planıdır.

~77,908 t CO₂/yıl (model edilmiş) — gündelik karşılıklarla

Bu tesisin yıllık emisyonları kabaca şunlara eşdeğerdir:

18kbir yıl boyunca sürülen binek otomobiller
10kevlerin yıllık enerji tüketimi
1.3 milyonabsorbe etmek için 10 yıl büyütülen fidan

US EPA Greenhouse Gas Equivalencies üzerinden eşdeğerler; Climate TRACE kaynaklı model edilmiş emisyonlar.

Avustralya'deki en büyük gaz santralleriyle kapasite karşılaştırması

Tomago Aluminium Smelter: 810 MW810Tomago Alu…Torrens Island B: 800 MW800Torrens Is…Marulan power station: 800 MW800Marulan po…Tallawarra: 796 MW796TallawarraKerrawary Power Station: 770 MW770Kerrawary …Callide Gas Peaker Power Plant: 750 MW750Callide Ga…Colongra: 724 MW724ColongraUranquinty: 664 MW664Uranquinty

Kurulu kapasite (MW), WRI Global Power Plant Database (CC BY 4.0).

Yerel iklim & termal bağlam

Enerji kaynağı: gaz. Bu tesis elektrik üretmek için bir türbinde doğal gaz yakar — genellikle birleşik çevrimli bir yapıda. İklim sınıfı: ılıman okyanusal (Köppen Cfb). Enlem: 34.2°S.

15.4°Cyıllık ortalama sıcaklık
1,141ısıtma derece-günleri (baz 18°C)
179soğutma derece-günleri (baz 18°C)
311 mrakım

Aylık ortalama sıcaklık

J: 20 °CJF: 20 °CFM: 19 °CMA: 16 °CAM: 14 °CMJ: 11 °CJJ: 10 °CJA: 11 °CAS: 13 °CSO: 15 °CON: 17 °CND: 19 °CD20 °C

Buradaki ısıtma derece-günleri, bu veri setindeki medyan enerji santraline göre %54 altında seyretmektedir — kışın ısıtılan ekipmanın yüzeyleri aracılığıyla telafi etmesi gereken ekstra enerji için bir göstergedir.

İklim ısı talebi endeksi: 28/100 — bu tesis, ısıtma derece-günleri bakımından kapsadığımız enerji santrallerinin alt üçte bir diliminde yer almaktadır.

Buradaki bir gaz türbini, bu yıllık ortalamada ISO (15°C) kapasitesinin yaklaşık %0 altında çalışır (tipik ÇKDÇ eğrisi, tahmin).

İklim normalleri: WorldClim 2.1 (1970–2000 monthly normals, 10 arc-min, CC BY 4.0); iklim kuşağı: Köppen-Geiger world climate classification (Kottek et al. 2006, 0.5° grid). Derece-günleri & ısı talebi endeksi PowerAtlas tarafından hesaplanmıştır — modellenmiş bir ısı talebi göstergesi, ölçülen tesis verisi değildir.

Saha iklimi ve çevresel şiddet

Bir santralin dış donanımı için — atık ısı buhar üreteçleri (HRSG), genleşme contaları, vanalar, flanşlar ve bunların yalıtımı — yerel iklim, korumasız çelik ve kaplamaların ne kadar hızlı bozulacağını belirler. Bu saha korozif bir ortamda içinde yer alır (tahmini ISO 9223 sınıfı C4 — Yüksek), başlıca çevresel stres etkeni nem ve ıslanma.

C4ISO 9223 korozyonluluk (gösterge)
39/100çevresel şiddet endeksi
10.2°Cmevsimsel sıcaklık değişimi
44 kmkıyıya uzaklık

ISO 9223:2012 bilgilendirici yöntemiyle gösterge niteliğinde tahmin (sıcaklık, ıslanma süresi ve havadaki tuzluluktan atmosferik korozyon), WorldClim iklim normalleri, Köppen-Geiger sınıfı ve kıyıya uzaklık kullanılarak. Gösterge niteliğindedir, ölçülmüş bir korozyon hızı değildir.

Karşılaştırması & yakın tesisler

Avustralya'deki 163 gaz enerji santrali arasında kapasiteye göre #104. en büyüğü.

Avustralya'de bu veri setinde 163 gaz enerji santrali bulunmaktadır, toplam yaklaşık 29,942 MW kapasiteye sahiptir.

Yakın enerji santralleri

Konum

WRI Global Power Plant Database (CC BY 4.0) kaynağından -34.1896, 150.7885 koordinatları. OpenStreetMap'te görüntüle.

Sıkça sorulan sorular

Appin and Tower power station ne tür bir santraldir?

Appin and Tower power station — 55.6 MW kurulu güce sahip elektrik santrali. Enerji kaynağı: gaz. Konum: New South Wales, Avustralya, 1996 yılında devreye alındı.

Appin and Tower power station kaç haneye elektrik sağlayabilir?

Üretimi yaklaşık 62,621 haneye yetecek düzeydedir (tahmini).

Appin and Tower power station için belirtilen sahip kimdir?

Verilerde Appin and Tower power station için belirtilen sahip: Energy Developments Pty Ltd.

Appin and Tower power station ne kadar CO₂ salar?

Appin and Tower power station için model edilmiş emisyonlar yılda yaklaşık 77,908 ton CO₂’dir (Climate TRACE).

Açık kamu verilerinden oluşturulmuştur; kişisel bilgi yoktur. Bu siteyi işletiyor musunuz? Düzeltme veya kaldırma talebinde bulunun.