Ana sayfa / Asya / Çin / Anshan Steel Company No 2 power station

Anshan Steel Company No 2 power station

Elektrik santrali. Enerji kaynağı: kömür. Konum: Liaoning, Çin. Koordinatlar: 41.133, 122.9649.

kömürLiaoningÇinbuhar türbiniCO₂ model edilmiş

Anshan Steel Company No 2 power station — 425 MW kurulu güce sahip elektrik santrali. Enerji kaynağı: kömür. Konum: Liaoning, Çin. Verilerde belirtilen sahibi: Anshan Iron and Steel Group Corporation (Ansteel). kapasitesi (tahmini)'e göre yaklaşık 532k haneye enerji sağlayabilir (tahmini). Kurulu kapasite bakımından Çin'deki 6,685 enerji santrali arasında #1725. sıradadır. 1973 yılında devreye alınan tesis yaklaşık 53 yaşındadır — eski, miras bir tesis. Model edilmiş yıllık emisyonları 903,490 t CO₂/yıl (Climate TRACE) olup, bir yıl kullanılan yaklaşık 211k otomobile eşdeğerdir. Bağlamında, kömür, Çin elektriğinin yaklaşık %54.3'ini sağlamaktadır; ulusal şebeke ortalama 525 gCO₂/kWh (%41.7 düşük karbonlu) (2025).

425MW kurulu kapasite
531,857enerji sağlanan hane (tahmini)
903,490t CO₂ / yıl (Climate TRACE)
1973devreye alma (~53 yıl)

Santral verisi: WRI Global Power Plant Database (CC BY 4.0), id WRI1070473.

Veri durumu

Bilinen veriler

TesisAnshan Steel Company No 2 power station WRI
ÜlkeÇin · Liaoning WRI
Koordinatlar41.133, 122.9649 WRI
Yakıtkömür WRI
MW kurulu kapasite425 MW GEM · 2026 · L100000101120; işletmedeki santral kapasitesi
SahibiAnshan Iron and Steel Group Corporation (Ansteel) WRI
Devreye alınma1973 WRI
Teknolojibuhar türbini WRI

Model edilmiş kaynak verisi

CO₂ emisyonları903,490 t CO₂·a⁻¹ model edilmiş · Climate TRACE

Veri setinden hesaplandı

Ülkedeki kapasite sırası#1725 / 6685 hesaplandı
Ülkedeki yakıta göre sıra#1285 / 1907 hesaplandı
Benzer tesislere göre kapasite0.61× · 700 MW · n=1907 hesaplandı
Beslenen hane eşdeğeri531,857 hesaplandı
İklim8.6°C · HDD 3,861 koordinatlardan türetildi
Çevresel şiddetC2 · 37/100 koordinatlardan türetildi

Mevcut değil

GWh raporlanan / yılMevcut değil veri setinde yok

Bilinen, model edilmiş ve hesaplanmış değerler ayrı tutulur. Eksik alanlar mevcut değil olarak gösterilir.

Kapasite kaynağı

Yukarıdaki kamuya açık kapasite mevcut kaynak kaydı değeridir. 2026 tracker adayı Anshan Steel Company No 2 power station için 125 MW listeler, ancak kapsam doğrulanana kadar birincil kamu değeri olarak kullanılmaz (ünite vs işletme vs kurulu/proje toplamı).

Veri kaynağı

Bu sayfadaki kapasite veya yakıt alanları GEM, resmî bir kayıt, Wikidata, OSM ya da birden çok kaynağın eşleştirilmesiyle desteklenen bir kaynak etiketi içerir.

kapasite: GEM · 2026 · L100000101120; yakıt: WRI GPPD

Bağlamda: bu güç santralı nasıl karşılaştırılır

425 MW'de, Anshan Steel Company No 2 power station Çin'daki kömür santrallarının medyanı altında 700 MW'dedir. Teknik olarak buhar türbini olarak tanımlanır. Kömür santralları, türbin için yüksek basınçlı buhar oluşturmak üzere pulverize edilmiş kömürü yakar; taban yük olarak çalışırlar ancak en karbon yoğun ana kaynaktır ve emeklilik veya verimlilik iyileştirmeleri için birinci hedef.

Kapasite karşılaştırması WRI Küresel Enerji Santralları Veri Tabanından hesaplanmıştır; yakıt tipi bağlamı genel mühendislik arka planıdır.

~903,490 t CO₂/yıl (model edilmiş) — gündelik karşılıklarla

Bu tesisin yıllık emisyonları kabaca şunlara eşdeğerdir:

211kbir yıl boyunca sürülen binek otomobiller
121kevlerin yıllık enerji tüketimi
15 milyonabsorbe etmek için 10 yıl büyütülen fidan

US EPA Greenhouse Gas Equivalencies üzerinden eşdeğerler; Climate TRACE kaynaklı model edilmiş emisyonlar.

Çin'deki en büyük kömür santralleriyle kapasite karşılaştırması

East Hope Metals Wucaiwan power station: 7,000 MW7kEast Hope …Datang Tuoketuo power station: 6,720 MW7kDatang Tuo…Togtoh power station: 6,720 MW7kTogtoh pow…Ying Long Shan power station: 6,300 MW6kYing Long …Jiaxing power station: 6,030 MW6kJiaxing po…Guazhou Changle power station: 6,000 MW6kGuazhou Ch…Guodian Yulin Jingbian power station: 6,000 MW6kGuodian Yu…Guoxin Dafeng power station: 6,000 MW6kGuoxin Daf…

Kurulu kapasite (MW), WRI Global Power Plant Database (CC BY 4.0).

Sahibi

Verilerde belirtilen sahibi: Anshan Iron and Steel Group Corporation (Ansteel).

Yerel iklim & termal bağlam

Enerji kaynağı: kömür. Bu tesis bir türbojeneratörü döndürmek için yüksek basınçlı buhar üretmek amacıyla kömür yakar. İklim sınıfı: muson sıcak yazlı karasal (Köppen Dwa). Enlem: 41.1°N.

8.6°Cyıllık ortalama sıcaklık
3,861ısıtma derece-günleri (baz 18°C)
448soğutma derece-günleri (baz 18°C)
116 mrakım

Aylık ortalama sıcaklık

J: -10 °CJF: -6 °CFM: 1 °CMA: 9 °CAM: 16 °CMJ: 21 °CJJ: 24 °CJA: 24 °CAS: 18 °CSO: 11 °CON: 2 °CND: -6 °CD24 °C

Buradaki ısıtma derece-günleri, bu veri setindeki medyan enerji santraline göre %57 üzerinde seyretmektedir — kışın ısıtılan ekipmanın yüzeyleri aracılığıyla telafi etmesi gereken ekstra enerji için bir göstergedir.

İklim ısı talebi endeksi: 82/100 — bu tesis, ısıtma derece-günleri bakımından kapsadığımız enerji santrallerinin üst üçte bir diliminde yer almaktadır.

İklim normalleri: WorldClim 2.1 (1970–2000 monthly normals, 10 arc-min, CC BY 4.0); iklim kuşağı: Köppen-Geiger world climate classification (Kottek et al. 2006, 0.5° grid). Derece-günleri & ısı talebi endeksi PowerAtlas tarafından hesaplanmıştır — modellenmiş bir ısı talebi göstergesi, ölçülen tesis verisi değildir.

Saha iklimi ve çevresel şiddet

Bir santralin dış donanımı için — atık ısı buhar üreteçleri (HRSG), genleşme contaları, vanalar, flanşlar ve bunların yalıtımı — yerel iklim, korumasız çelik ve kaplamaların ne kadar hızlı bozulacağını belirler. Bu saha ılıman bir atmosferik ortamda içinde yer alır (tahmini ISO 9223 sınıfı C2 — Düşük), başlıca çevresel stres etkeni ısıl çevrimler.

C2ISO 9223 korozyonluluk (gösterge)
37/100çevresel şiddet endeksi
33.8°Cmevsimsel sıcaklık değişimi
110 kmkıyıya uzaklık

ISO 9223:2012 bilgilendirici yöntemiyle gösterge niteliğinde tahmin (sıcaklık, ıslanma süresi ve havadaki tuzluluktan atmosferik korozyon), WorldClim iklim normalleri, Köppen-Geiger sınıfı ve kıyıya uzaklık kullanılarak. Gösterge niteliğindedir, ölçülmüş bir korozyon hızı değildir.

Karşılaştırması & yakın tesisler

Çin'deki 1907 kömür enerji santrali arasında kapasiteye göre #1285. en büyüğü.

Çin'de bu veri setinde 1907 kömür enerji santrali bulunmaktadır, toplam yaklaşık 1,882,493 MW kapasiteye sahiptir.

Yakın enerji santralleri

Konum

WRI Global Power Plant Database (CC BY 4.0) kaynağından 41.133, 122.9649 koordinatları. OpenStreetMap'te görüntüle.

Sıkça sorulan sorular

Anshan Steel Company No 2 power station ne tür bir santraldir?

Anshan Steel Company No 2 power station — 425 MW kurulu güce sahip elektrik santrali. Enerji kaynağı: kömür. Konum: Liaoning, Çin, 1973 yılında devreye alındı.

Anshan Steel Company No 2 power station kaç haneye elektrik sağlayabilir?

Üretimi yaklaşık 531,857 haneye yetecek düzeydedir (tahmini).

Anshan Steel Company No 2 power station için belirtilen sahip kimdir?

Verilerde Anshan Steel Company No 2 power station için belirtilen sahip: Anshan Iron and Steel Group Corporation (Ansteel).

Anshan Steel Company No 2 power station ne kadar CO₂ salar?

Anshan Steel Company No 2 power station için model edilmiş emisyonlar yılda yaklaşık 903,490 ton CO₂’dir (Climate TRACE).

Açık kamu verilerinden oluşturulmuştur; kişisel bilgi yoktur. Bu siteyi işletiyor musunuz? Düzeltme veya kaldırma talebinde bulunun.