Ana sayfa / Asya / Endonezya / Amurang power station

Amurang power station

Elektrik santrali. Enerji kaynağı: kömür. Konum: North Sulawesi, Endonezya. Koordinatlar: 1.1825, 124.4806.

kömürNorth SulawesiEndonezyakritik altı buhar koşulları

Amurang power station — 60 MW kurulu güce sahip elektrik santrali. Enerji kaynağı: kömür. Konum: North Sulawesi, Endonezya. Verilerde belirtilen sahibi: PLN. kapasitesi (tahmini)'e göre yaklaşık 75k haneye enerji sağlayabilir (tahmini). Kurulu kapasite bakımından Endonezya'deki 401 enerji santrali arasında #300. sıradadır. 2012 yılında devreye alınan tesis yaklaşık 14 yaşındadır — görece modern. Bağlamında, kömür, Endonezya elektriğinin yaklaşık %61.5'ini sağlamaktadır; ulusal şebeke ortalama 680 gCO₂/kWh (%18.1 düşük karbonlu) (2024).

60MW kurulu kapasite
75,085enerji sağlanan hane (tahmini)
2012devreye alma (~14 yıl)

Santral verisi: WRI Global Power Plant Database (CC BY 4.0), id WRI1075799.

Veri durumu

Bilinen veriler

TesisAmurang power station WRI
ÜlkeEndonezya · North Sulawesi WRI
Koordinatlar1.1825, 124.4806 WRI
Yakıtkömür WRI
MW kurulu kapasite60 MW GEM · 2026 · L100000102759; işletmedeki santral kapasitesi
SahibiPLN WRI
Devreye alınma2012 WRI
Teknolojikritik altı buhar koşulları WRI

Veri setinden hesaplandı

CO₂ emisyonları262,800 t CO₂·a⁻¹ hesaplandı
Ülkedeki kapasite sırası#300 / 401 hesaplandı
Ülkedeki yakıta göre sıra#158 / 191 hesaplandı
Benzer tesislere göre kapasite0.27× · 220 MW · n=191 hesaplandı
Beslenen hane eşdeğeri75,085 hesaplandı
İklim24.9°C · HDD 0 koordinatlardan türetildi
Çevresel şiddetC5 · 48/100 koordinatlardan türetildi

Mevcut değil

GWh raporlanan / yılMevcut değil veri setinde yok

Bilinen, model edilmiş ve hesaplanmış değerler ayrı tutulur. Eksik alanlar mevcut değil olarak gösterilir.

Veri kaynağı

Bu sayfadaki kapasite veya yakıt alanları GEM, resmî bir kayıt, Wikidata, OSM ya da birden çok kaynağın eşleştirilmesiyle desteklenen bir kaynak etiketi içerir.

kapasite: GEM · 2026 · L100000102759; yakıt: WRI GPPD

Bağlamda: bu güç santralı nasıl karşılaştırılır

60 MW'de, Amurang power station Endonezya'daki kömür santrallarının medyanı altında 220 MW'dedir. Teknik olarak kritik altı buhar koşulları olarak tanımlanır. Kömür santralları, türbin için yüksek basınçlı buhar oluşturmak üzere pulverize edilmiş kömürü yakar; taban yük olarak çalışırlar ancak en karbon yoğun ana kaynaktır ve emeklilik veya verimlilik iyileştirmeleri için birinci hedef.

Kapasite karşılaştırması WRI Küresel Enerji Santralları Veri Tabanından hesaplanmıştır; yakıt tipi bağlamı genel mühendislik arka planıdır.

Endonezya'deki en büyük kömür santralleriyle kapasite karşılaştırması

PLTU Paiton I Unit 7 & 8: 5,355 MW5kPLTU Paito…Weda Bay power station: 4,540 MW5kWeda Bay p…PLTU Suralaya: 3,400 MW3kPLTU Sural…Sulawesi Labota power station: 3,360 MW3kSulawesi L…Nanshan Industrial Park power station: 2,880 MW3kNanshan In…Bangko Tengah power station: 2,640 MW3kBangko Ten…Xinyi Group captive power station: 2,500 MW2kXinyi Grou…PT Halmahera Persada Lygend Nickel Smelter power station: 2,390 MW2kPT Halmahe…

Kurulu kapasite (MW), WRI Global Power Plant Database (CC BY 4.0).

Sahibi

Verilerde belirtilen sahibi: PLN. Bu şirketin tüm santralleri →

Yerel iklim & termal bağlam

Enerji kaynağı: kömür. Bu tesis bir türbojeneratörü döndürmek için yüksek basınçlı buhar üretmek amacıyla kömür yakar. İklim sınıfı: tropikal yağmur ormanı (Köppen Af). Enlem: 1.2°N.

24.9°Cyıllık ortalama sıcaklık
0ısıtma derece-günleri (baz 18°C)
2,516soğutma derece-günleri (baz 18°C)
337 mrakım

Aylık ortalama sıcaklık

J: 24 °CJF: 24 °CFM: 25 °CMA: 25 °CAM: 25 °CMJ: 25 °CJJ: 25 °CJA: 25 °CAS: 25 °CSO: 25 °CON: 25 °CND: 25 °CD25 °C

Bu iklim göstergesi, dış hava sıcaklığına bağlı ısıtma talebini gösterir. Santralin proses ısısı ihtiyacını ölçmez.

İklim normalleri: WorldClim 2.1 (1970–2000 monthly normals, 10 arc-min, CC BY 4.0); iklim kuşağı: Köppen-Geiger world climate classification (Kottek et al. 2006, 0.5° grid). Derece-günleri & ısı talebi endeksi PowerAtlas tarafından hesaplanmıştır — modellenmiş bir ısı talebi göstergesi, ölçülen tesis verisi değildir.

Saha iklimi ve çevresel şiddet

Bir santralin dış donanımı için — atık ısı buhar üreteçleri (HRSG), genleşme contaları, vanalar, flanşlar ve bunların yalıtımı — yerel iklim, korumasız çelik ve kaplamaların ne kadar hızlı bozulacağını belirler. Bu saha yüksek korozyonlu, agresif bir ortamda içinde yer alır (tahmini ISO 9223 sınıfı C5 — Çok yüksek), başlıca çevresel stres etkeni deniz tuzunun yol açtığı korozyon.

C5ISO 9223 korozyonluluk (gösterge)
48/100çevresel şiddet endeksi
0.9°Cmevsimsel sıcaklık değişimi
26 kmkıyıya uzaklık

ISO 9223:2012 bilgilendirici yöntemiyle gösterge niteliğinde tahmin (sıcaklık, ıslanma süresi ve havadaki tuzluluktan atmosferik korozyon), WorldClim iklim normalleri, Köppen-Geiger sınıfı ve kıyıya uzaklık kullanılarak. Gösterge niteliğindedir, ölçülmüş bir korozyon hızı değildir.

Karşılaştırması & yakın tesisler

Endonezya'deki 191 kömür enerji santrali arasında kapasiteye göre #158. en büyüğü.

Endonezya'de bu veri setinde 191 kömür enerji santrali bulunmaktadır, toplam yaklaşık 101,995 MW kapasiteye sahiptir.

Yakın enerji santralleri

Konum

WRI Global Power Plant Database (CC BY 4.0) kaynağından 1.1825, 124.4806 koordinatları. OpenStreetMap'te görüntüle.

Sıkça sorulan sorular

Amurang power station ne tür bir santraldir?

Amurang power station — 60 MW kurulu güce sahip elektrik santrali. Enerji kaynağı: kömür. Konum: North Sulawesi, Endonezya, 2012 yılında devreye alındı.

Amurang power station kaç haneye elektrik sağlayabilir?

Üretimi yaklaşık 75,085 haneye yetecek düzeydedir (tahmini).

Amurang power station için belirtilen sahip kimdir?

Verilerde Amurang power station için belirtilen sahip: PLN.

Açık kamu verilerinden oluşturulmuştur; kişisel bilgi yoktur. Bu siteyi işletiyor musunuz? Düzeltme veya kaldırma talebinde bulunun.