Strona główna / Europa / Niemcy / Zellstoff Stendal GmbH

Zellstoff Stendal GmbH

Elektrownia. Źródło energii: biomasa. Lokalizacja: Saxony-Anhalt, Niemcy. Współrzędne: 52.7271, 12.0112.

biomasaSaxony-AnhaltNiemcyCO₂ zmierzone

Zellstoff Stendal GmbH — elektrownia o mocy 138.9 MW. Źródło energii: biomasa. Lokalizacja: Saxony-Anhalt, Niemcy. Właściciel wskazany w danych: Zellstoff Stendal GmbH. Na podstawie jej mocy zainstalowanej (szacunkowo) może zasilić około 191k gospodarstw domowych (szacunkowo). Zajmuje miejsce #191 spośród 1,442 elektrowni w Niemcy według mocy zainstalowanej. Jej zmierzone emisje wynoszące 78,232 t CO₂/rok (EU ETS verified (EUTL 2023)) odpowiadają około 18k samochodom osobowym jeżdżącym przez rok. W kontekście, biomasa dostarcza około 10.1% energii elektrycznej Niemcy; krajowa sieć energetyczna średnio 330 gCO₂/kWh (59.1% niskoemisyjne) (2025).

138.9MW moc zainstalowana
191,205zasilanych gospodarstw (szacunkowo)
78,232t CO₂ / rok (EU ETS verified (EUTL 2023))

Dane elektrowni: WRI Global Power Plant Database (CC BY 4.0), id WRI1006151.

Stan danych

Znane dane

ObiektZellstoff Stendal GmbH WRI
KrajNiemcy · Saxony-Anhalt WRI
Współrzędne52.7271, 12.0112 WRI
Paliwobiomasa WRI
MW moc zainstalowana138.9 MW WRI GPPD; rekord źródłowy
WłaścicielZellstoff Stendal GmbH WRI
Emisje CO₂78,232 t CO₂·a⁻¹ zmierzone · EU ETS verified (EUTL 2023)

Obliczone z zestawu danych

Pozycja krajowa według mocy#191 / 1442 obliczone
Pozycja krajowa dla danego paliwa#3 / 73 obliczone
Moc względem porównywalnych obiektów7.05× · 19.7 MW · n=73 obliczone
Ekwiwalent zasilanych gospodarstw191,205 obliczone
Klimat9.6°C · HDD 3,099 wyliczone ze współrzędnych
Nasilenie środowiskoweC2 · 25/100 wyliczone ze współrzędnych

Brak danych

UruchomienieBrak danych brak w zestawie danych
TechnologiaBrak danych brak w zestawie danych
GWh zgłoszone / rokBrak danych brak w zestawie danych

Znane, modelowane i obliczone wartości są prezentowane oddzielnie. Brakujące pola są oznaczone jako niedostępne.

Pochodzenie danych

Pola mocy i paliwa na tej stronie zawierają wartości z rekordu źródłowego pierwotnego otwartego zbioru danych. Są przydatne do identyfikacji i klasyfikacji, ale nie zostały jeszcze zaktualizowane do wartości na 2026 r. zweryfikowanej w oficjalnym rejestrze lub dla lokalizacji GEM.

moc: WRI GPPD; paliwo: WRI GPPD

W kontekście: jak ta elektrownia się porównuje

Przy 138.9 MW, Zellstoff Stendal GmbH jest znacznie powyżej mediana elektrowni biomasa w Niemcy (19.7 MW). Elektrownie biomasowe spalają materiał organiczny, taki jak drewno, odpady lub paliwo pochodzące z odpadów, aby wytwarzać parę; są dyspozycyjne i uważane za niskoemisyjne, gdy surowiec pozyskiwany jest zrównoważnie.

Porównanie zdolności obliczone na podstawie Globalnej Bazy Danych Elektrowni WRI; kontekst typu paliwa to ogólne tło inżynierskie.

78,232 t CO₂/rok — w codziennych jednostkach

Roczne emisje tej instalacji są w przybliżeniu równoważne:

18ksamochodów osobowych jeżdżących przez rok
11kroczne zużycie energii przez gospodarstwa domowe
1.3 mlnsadzonek drzew rosnących przez 10 lat, by je pochłonąć

Odpowiedniki przez US EPA Greenhouse Gas Equivalencies; emisje zgłoszone do EU ETS verified (EUTL 2023).

Moc w porównaniu z największymi elektrowniami biomasa w Niemcy

Zolling power station: 528 MW528Zolling po…Stendal Mill power station: 140 MW140Stendal Mi…Zellstoff Stendal GmbH: 139 MW139Zellstoff …Stora Enso Maxau: 78 MW78Stora Enso…Oberhausen Niederrhein power station: 75 MW75Oberhausen…EVI Abfallverwertung power station: 70 MW70EVI Abfall…MVA Heringen power station: 64 MW64MVA Hering…SCA Mannheim: 59 MW59SCA Mannhe…

Moc zainstalowana (MW), WRI Global Power Plant Database (CC BY 4.0).

Właściciel

Właściciel wskazany w danych: Zellstoff Stendal GmbH.

Klimat lokalny & kontekst termiczny

Źródło energii: biomasa. Ten obiekt spala materiał organiczny (drewno, pozostałości) do wytwarzania pary dla turbiny. Typ klimatu: umiarkowany oceaniczny (Köppen Cfb). Szerokość geograficzna: 52.7°N.

9.6°Cśrednia roczna temperatura
3,099stopniodni ogrzewania (baza 18°C)
51stopniodni chłodzenia (baza 18°C)
35 mwysokość n.p.m.

Średnia miesięczna temperatura

J: 1 °CJF: 2 °CFM: 4 °CMA: 9 °CAM: 14 °CMJ: 17 °CJJ: 19 °CJA: 18 °CAS: 14 °CSO: 10 °CON: 5 °CND: 1 °CD19 °C

Stopniodni ogrzewania są tutaj 26% powyżej mediany elektrowni w tym zbiorze danych — wskaźnik tego, ile dodatkowej energii muszą zastąpić podgrzewane urządzenia przez swoje powierzchnie zimą.

Klimatyczny indeks zapotrzebowania na ciepło: 65/100 — ta lokalizacja plasuje się w środkowa trzecia elektrowni, które pokrywamy pod względem stopniodni ogrzewania.

Normy klimatyczne: WorldClim 2.1 (1970–2000 monthly normals, 10 arc-min, CC BY 4.0); strefa: Köppen-Geiger world climate classification (Kottek et al. 2006, 0.5° grid). Stopniodni & indeks zapotrzebowania na ciepło obliczone przez PowerAtlas — modelowany wskaźnik zapotrzebowania na ciepło, nie zmierzona wartość obiektu.

Klimat lokalizacji i surowość środowiska

Dla zewnętrznych elementów elektrowni — kotłów odzysknicowych (HRSG), kompensatorów, zaworów, kołnierzy i ich izolacji — lokalny klimat decyduje o tempie degradacji niezabezpieczonej stali i powłok. Lokalizacja ta znajduje się w łagodnym środowisku atmosferycznym (szacowana klasa ISO 9223 C2 — Niska), a głównym czynnikiem stresu środowiskowego jest wilgotność i zwilżenie.

C2korozyjność ISO 9223 (orientacyjna)
25/100wskaźnik surowości środowiska
18.3°Csezonowa amplituda temperatur
293 kmodległość od wybrzeża

Szacunek orientacyjny metodą informacyjną ISO 9223:2012 (korozyjność atmosferyczna na podstawie temperatury, czasu zwilżenia i zasolenia powietrza), z wykorzystaniem norm klimatycznych WorldClim, klasy Köppen-Geiger i odległości od wybrzeża. Orientacyjne, nie zmierzona szybkość korozji.

Jak wypada & pobliskie elektrownie

#3 największa elektrownia biomasa spośród 73 w Niemcy według mocy.

Niemcy ma 73 elektrownie biomasa w tym zbiorze danych, razem około 2,477 MW mocy.

Pobliskie elektrownie

Lokalizacja

Współrzędne 52.7271, 12.0112 z WRI Global Power Plant Database (CC BY 4.0). Wyświetl na OpenStreetMap.

Najczęstsze pytania

Jakim typem elektrowni jest Zellstoff Stendal GmbH?

Zellstoff Stendal GmbH — elektrownia o mocy 138.9 MW. Źródło energii: biomasa. Lokalizacja: Saxony-Anhalt, Niemcy.

Ile gospodarstw domowych może zasilić Zellstoff Stendal GmbH?

Jej moc wystarcza do zasilenia około 191,205 gospodarstw domowych (szacunkowo).

Kto jest wskazany jako właściciel Zellstoff Stendal GmbH?

Właściciel obiektu Zellstoff Stendal GmbH wskazany w danych: Zellstoff Stendal GmbH.

Ile CO₂ emituje Zellstoff Stendal GmbH?

Zellstoff Stendal GmbH zgłosiła około 78,232 ton CO₂ rocznie (EU ETS verified (EUTL 2023)).

Zbudowane na podstawie otwartych danych publicznych; żadnych informacji osobowych. Czy prowadzisz ten obiekt? Poproś o korektę lub usunięcie.