Strona główna / Europa / Niemcy / Windpark Hakenstedt

Windpark Hakenstedt

Elektrownia. Źródło energii: energia wiatrowa. Lokalizacja: Saxony-Anhalt, Niemcy. Współrzędne: 52.1663, 11.2847.

energia wiatrowaSaxony-AnhaltNiemcy

Windpark Hakenstedt — elektrownia o mocy 82.7 MW. Źródło energii: energia wiatrowa. Lokalizacja: Saxony-Anhalt, Niemcy. Właściciel wskazany w danych: Umspannwerke Druxberge GmbH & Co. KG c/o Windstrom GmbH. Na podstawie jej mocy zainstalowanej (szacunkowo) może zasilić około 70k gospodarstw domowych (szacunkowo). Zajmuje miejsce #281 spośród 1,442 elektrowni w Niemcy według mocy zainstalowanej. Oddana do użytku w 1999 roku, ma około 27 lat — o ugruntowanej pozycji. Jako źródło niespalanego paliwa nie ma bezpośrednich emisji CO₂ z wytwarzania energii. W kontekście, energia wiatrowa dostarcza około 27.2% energii elektrycznej Niemcy; krajowa sieć energetyczna średnio 330 gCO₂/kWh (59.1% niskoemisyjne) (2025).

82.7MW moc zainstalowana
70,375zasilanych gospodarstw (szacunkowo)
1999oddana do użytku (~27 lat)

Dane elektrowni: WRI Global Power Plant Database (CC BY 4.0), id WRI1025846.

Stan danych

Znane dane

ObiektWindpark Hakenstedt WRI
KrajNiemcy · Saxony-Anhalt WRI
Współrzędne52.1663, 11.2847 WRI
Paliwoenergia wiatrowa WRI
MW moc zainstalowana82.7 MW WRI GPPD; rekord źródłowy
WłaścicielUmspannwerke Druxberge GmbH & Co. KG c/o Windstrom GmbH WRI
Uruchomienie1999 WRI

Obliczone z zestawu danych

Pozycja krajowa według mocy#281 / 1442 obliczone
Pozycja krajowa dla danego paliwa#22 / 25 obliczone
Moc względem porównywalnych obiektów0.44× · 189.3 MW · n=25 obliczone
Ekwiwalent zasilanych gospodarstw70,375 obliczone
Klimat8.8°C · HDD 3,331 wyliczone ze współrzędnych
Nasilenie środowiskoweC2 · 25/100 wyliczone ze współrzędnych

Brak danych

TechnologiaBrak danych brak w zestawie danych
GWh zgłoszone / rokBrak danych brak w zestawie danych
Emisje CO₂nie dotyczy nie dotyczy

Znane, modelowane i obliczone wartości są prezentowane oddzielnie. Brakujące pola są oznaczone jako niedostępne.

Pochodzenie mocy

Publiczna moc powyżej to bieżąca wartość z rekordu źródłowego. Kandydat z trackera 2026 podaje 54 MW dla Hakenstedt wind farm, ale nie jest używany jako główna wartość publiczna, dopóki zakres nie zostanie zweryfikowany (blok vs eksploatacja vs całkowita moc zainstalowana/projektowa).

Pochodzenie danych

Pola mocy i paliwa na tej stronie zawierają wartości z rekordu źródłowego pierwotnego otwartego zbioru danych. Są przydatne do identyfikacji i klasyfikacji, ale nie zostały jeszcze zaktualizowane do wartości na 2026 r. zweryfikowanej w oficjalnym rejestrze lub dla lokalizacji GEM.

moc: WRI GPPD; paliwo: WRI GPPD

W kontekście: jak ta elektrownia się porównuje

Przy 82.7 MW, Windpark Hakenstedt jest poniżej mediana elektrowni energia wiatrowa w Niemcy (189.3 MW). Turbiny wiatrowe konwertują poruszające się powietrze na elektryczność; produkcja jest zmienna i zależna od lokalizacji, a nowoczesne turbiny zapewniają jedne z najniższych kosztów nowej generacji na wielu sieciach.

Porównanie zdolności obliczone na podstawie Globalnej Bazy Danych Elektrowni WRI; kontekst typu paliwa to ogólne tło inżynierskie.

Moc w porównaniu z największymi elektrowniami energia wiatrowa w Niemcy

BARD Offshore 1: 400 MW400BARD Offsh…Global Tech I: 400 MW400Global Tec…UW Bertikow: 340 MW340UW BertikowBorkum Riffgrund I: 312 MW312Borkum Rif…OWP Nordsee Ost: 295 MW295OWP Nordse…Amrumbank West: 288 MW288Amrumbank …Baltic 2: 288 MW288Baltic 2Butendiek: 288 MW288Butendiek

Moc zainstalowana (MW), WRI Global Power Plant Database (CC BY 4.0).

Właściciel

Właściciel wskazany w danych: Umspannwerke Druxberge GmbH & Co. KG c/o Windstrom GmbH.

Klimat lokalny & kontekst termiczny

Źródło energii: energia wiatrowa. Ten obiekt zamienia energię kinetyczną wiatru na energię elektryczną przez wirniki turbinowe. Typ klimatu: umiarkowany oceaniczny (Köppen Cfb). Szerokość geograficzna: 52.2°N.

8.8°Cśrednia roczna temperatura
3,331stopniodni ogrzewania (baza 18°C)
0stopniodni chłodzenia (baza 18°C)
110 mwysokość n.p.m.

Średnia miesięczna temperatura

J: 0 °CJF: 1 °CFM: 4 °CMA: 8 °CAM: 13 °CMJ: 15 °CJJ: 17 °CJA: 18 °CAS: 14 °CSO: 9 °CON: 4 °CND: 2 °CD18 °C

Stopniodni ogrzewania są tutaj 36% powyżej mediany elektrowni w tym zbiorze danych — wskaźnik tego, ile dodatkowej energii muszą zastąpić podgrzewane urządzenia przez swoje powierzchnie zimą.

Klimatyczny indeks zapotrzebowania na ciepło: 72/100 — ta lokalizacja plasuje się w górna trzecia elektrowni, które pokrywamy pod względem stopniodni ogrzewania.

Normy klimatyczne: WorldClim 2.1 (1970–2000 monthly normals, 10 arc-min, CC BY 4.0); strefa: Köppen-Geiger world climate classification (Kottek et al. 2006, 0.5° grid). Stopniodni & indeks zapotrzebowania na ciepło obliczone przez PowerAtlas — modelowany wskaźnik zapotrzebowania na ciepło, nie zmierzona wartość obiektu.

Klimat lokalizacji i surowość środowiska

Dla zewnętrznych elementów elektrowni — kotłów odzysknicowych (HRSG), kompensatorów, zaworów, kołnierzy i ich izolacji — lokalny klimat decyduje o tempie degradacji niezabezpieczonej stali i powłok. Lokalizacja ta znajduje się w łagodnym środowisku atmosferycznym (szacowana klasa ISO 9223 C2 — Niska), a głównym czynnikiem stresu środowiskowego jest wilgotność i zwilżenie.

C2korozyjność ISO 9223 (orientacyjna)
25/100wskaźnik surowości środowiska
17.6°Csezonowa amplituda temperatur
318 kmodległość od wybrzeża

Szacunek orientacyjny metodą informacyjną ISO 9223:2012 (korozyjność atmosferyczna na podstawie temperatury, czasu zwilżenia i zasolenia powietrza), z wykorzystaniem norm klimatycznych WorldClim, klasy Köppen-Geiger i odległości od wybrzeża. Orientacyjne, nie zmierzona szybkość korozji.

Jak wypada & pobliskie elektrownie

#22 największa elektrownia energia wiatrowa spośród 25 w Niemcy według mocy.

Niemcy ma 25 elektrownie energia wiatrowa w tym zbiorze danych, razem około 5,050 MW mocy.

Pobliskie elektrownie

Lokalizacja

Współrzędne 52.1663, 11.2847 z WRI Global Power Plant Database (CC BY 4.0). Wyświetl na OpenStreetMap.

Najczęstsze pytania

Jakim typem elektrowni jest Windpark Hakenstedt?

Windpark Hakenstedt — elektrownia o mocy 82.7 MW. Źródło energii: energia wiatrowa. Lokalizacja: Saxony-Anhalt, Niemcy, oddana do użytku w 1999.

Ile gospodarstw domowych może zasilić Windpark Hakenstedt?

Jej moc wystarcza do zasilenia około 70,375 gospodarstw domowych (szacunkowo).

Kto jest wskazany jako właściciel Windpark Hakenstedt?

Właściciel obiektu Windpark Hakenstedt wskazany w danych: Umspannwerke Druxberge GmbH & Co. KG c/o Windstrom GmbH.

Zbudowane na podstawie otwartych danych publicznych; żadnych informacji osobowych. Czy prowadzisz ten obiekt? Poproś o korektę lub usunięcie.