Strona główna / Ameryka Północna / Stany Zjednoczone / Williams Ignacio Natural Gas Plant

Williams Ignacio Natural Gas Plant

Elektrownia. Źródło energii: Kogeneracja. Lokalizacja: Colorado, Stany Zjednoczone. Współrzędne: 37.1456, -107.7847.

KogeneracjaColoradoStany Zjednoczone

Williams Ignacio Natural Gas Plant — elektrownia o mocy 6.1 MW. Źródło energii: kogeneracja. Lokalizacja: Colorado, Stany Zjednoczone. Właściciel wskazany w danych: Harvest Midstream Co. Na podstawie zgłoszonej rocznej produkcji 44 GWh może zasilić około 12k gospodarstw domowych. Zajmuje miejsce #6364 spośród 10,884 elektrowni w Stany Zjednoczone według mocy zainstalowanej. Oddana do użytku w 1985 roku, ma około 41 lat — o ugruntowanej pozycji. W kontekście, krajowa sieć energetyczna średnio 384 gCO₂/kWh (43.0% niskoemisyjne) (2025).

6.1MW moc zainstalowana
44GWh zgłoszone / rok
12,428zasilanych gospodarstw
1985oddana do użytku (~41 lat)

Dane elektrowni: WRI Global Power Plant Database (CC BY 4.0), id USA0050205.

Stan danych

Znane dane

ObiektWilliams Ignacio Natural Gas Plant WRI
KrajStany Zjednoczone · Colorado WRI
Współrzędne37.1456, -107.7847 WRI
PaliwoKogeneracja WRI
MW moc zainstalowana6.1 MW Wikidata P2109; moc zainstalowana/nominalna
WłaścicielHarvest Midstream Co WRI
Uruchomienie1985 WRI
GWh zgłoszone / rok44 GWh·a⁻¹ WRI

Obliczone z zestawu danych

Pozycja krajowa według mocy#6364 / 10884 obliczone
Pozycja krajowa dla danego paliwa#26 / 34 obliczone
Moc względem porównywalnych obiektów0.23× · 26 MW · n=34 obliczone
Ekwiwalent zasilanych gospodarstw12,428 obliczone z raportowanej produkcji
Klimat8.3°C · HDD 3,654 wyliczone ze współrzędnych
Nasilenie środowiskoweC2 · 30/100 wyliczone ze współrzędnych

Brak danych

TechnologiaBrak danych brak w zestawie danych
Emisje CO₂Brak danych brak w zestawie danych

Znane, modelowane i obliczone wartości są prezentowane oddzielnie. Brakujące pola są oznaczone jako niedostępne.

Pochodzenie danych

Pola mocy lub paliwa na tej stronie zawierają oznaczenie pochodzenia oparte na GEM, oficjalnym rejestrze, Wikidata, OSM albo porównaniu wielu źródeł.

moc: Wikidata P2109; paliwo: WRI GPPD

W kontekście: jak ta elektrownia się porównuje

Przy 6.1 MW, Williams Ignacio Natural Gas Plant jest poniżej mediana elektrowni kogeneracja w Stany Zjednoczone (26 MW). Ta instalacja konwertuje swoje źródło energii na elektryczność dla sieci; jej zdolność, typ paliwa i lokalizacja określają jej rolę w krajowym miksie energetycznym.

Porównanie zdolności obliczone na podstawie Globalnej Bazy Danych Elektrowni WRI; kontekst typu paliwa to ogólne tło inżynierskie.

Trend zgłoszonej produkcji

2013: 0 GWh20132014: 0 GWh20142015: 40 GWh20152016: 42 GWh20162017: 0 GWh20172018: 0 GWh20182019: 44 GWh201944 GWh

Roczna produkcja (GWh), WRI Global Power Plant Database (CC BY 4.0).

Właściciel

Właściciel wskazany w danych: Harvest Midstream Co.

Klimat lokalny & kontekst termiczny

Źródło energii: Kogeneracja. Ten obiekt wytwarza energię elektryczną i użyteczne ciepło razem dla wyższej efektywności paliwowej. Typ klimatu: wilgotny kontynentalny z ciepłym latem (Köppen Dfb). Szerokość geograficzna: 37.1°N.

8.3°Cśrednia roczna temperatura
3,654stopniodni ogrzewania (baza 18°C)
143stopniodni chłodzenia (baza 18°C)
2,081 mwysokość n.p.m.

Średnia miesięczna temperatura

J: -4 °CJF: -1 °CFM: 3 °CMA: 7 °CAM: 12 °CMJ: 18 °CJJ: 21 °CJA: 20 °CAS: 16 °CSO: 9 °CON: 2 °CND: -3 °CD21 °C

Stopniodni ogrzewania są tutaj 49% powyżej mediany elektrowni w tym zbiorze danych — wskaźnik tego, ile dodatkowej energii muszą zastąpić podgrzewane urządzenia przez swoje powierzchnie zimą.

Klimatyczny indeks zapotrzebowania na ciepło: 79/100 — ta lokalizacja plasuje się w górna trzecia elektrowni, które pokrywamy pod względem stopniodni ogrzewania.

Normy klimatyczne: WorldClim 2.1 (1970–2000 monthly normals, 10 arc-min, CC BY 4.0); strefa: Köppen-Geiger world climate classification (Kottek et al. 2006, 0.5° grid). Stopniodni & indeks zapotrzebowania na ciepło obliczone przez PowerAtlas — modelowany wskaźnik zapotrzebowania na ciepło, nie zmierzona wartość obiektu.

Klimat lokalizacji i surowość środowiska

Dla zewnętrznych elementów elektrowni — kotłów odzysknicowych (HRSG), kompensatorów, zaworów, kołnierzy i ich izolacji — lokalny klimat decyduje o tempie degradacji niezabezpieczonej stali i powłok. Lokalizacja ta znajduje się w łagodnym środowisku atmosferycznym (szacowana klasa ISO 9223 C2 — Niska), a głównym czynnikiem stresu środowiskowego jest cykliczne zmiany temperatury.

C2korozyjność ISO 9223 (orientacyjna)
30/100wskaźnik surowości środowiska
24.7°Csezonowa amplituda temperatur
854 kmodległość od wybrzeża

Szacunek orientacyjny metodą informacyjną ISO 9223:2012 (korozyjność atmosferyczna na podstawie temperatury, czasu zwilżenia i zasolenia powietrza), z wykorzystaniem norm klimatycznych WorldClim, klasy Köppen-Geiger i odległości od wybrzeża. Orientacyjne, nie zmierzona szybkość korozji.

Jak wypada & pobliskie elektrownie

#26 największa elektrownia kogeneracja spośród 34 w Stany Zjednoczone według mocy.

Stany Zjednoczone ma 34 elektrownie kogeneracja w tym zbiorze danych, razem około 1,037 MW mocy.

Pobliskie elektrownie

Lokalizacja

Współrzędne 37.1456, -107.7847 z WRI Global Power Plant Database (CC BY 4.0). Wyświetl na OpenStreetMap.

Najczęstsze pytania

Jakim typem elektrowni jest Williams Ignacio Natural Gas Plant?

Williams Ignacio Natural Gas Plant — elektrownia o mocy 6.1 MW. Źródło energii: kogeneracja. Lokalizacja: Colorado, Stany Zjednoczone, oddana do użytku w 1985.

Ile energii elektrycznej wytwarza Williams Ignacio Natural Gas Plant?

Williams Ignacio Natural Gas Plant wytwarza około 44 GWh energii elektrycznej rocznie.

Ile gospodarstw domowych może zasilić Williams Ignacio Natural Gas Plant?

Jej moc wystarcza do zasilenia około 12,428 gospodarstw domowych.

Kto jest wskazany jako właściciel Williams Ignacio Natural Gas Plant?

Właściciel obiektu Williams Ignacio Natural Gas Plant wskazany w danych: Harvest Midstream Co.

Zbudowane na podstawie otwartych danych publicznych; żadnych informacji osobowych. Czy prowadzisz ten obiekt? Poproś o korektę lub usunięcie.