Will County

Elektrownia. Źródło energii: węgiel. Lokalizacja: Illinois, Stany Zjednoczone. Współrzędne: 41.6334, -88.0629.

węgielIllinoisStany Zjednoczone

Will County — elektrownia o mocy 598.4 MW. Źródło energii: węgiel. Lokalizacja: Illinois, Stany Zjednoczone. Właściciel wskazany w danych: Midwest Generations EME LLC. Na podstawie zgłoszonej rocznej produkcji 777 GWh może zasilić około 222k gospodarstw domowych. Zajmuje miejsce #1071 spośród 10,884 elektrowni w Stany Zjednoczone według mocy zainstalowanej. Oddana do użytku w 1963 roku, ma około 63 lat — starsza, instalacja historyczna. W kontekście, węgiel dostarcza około 16.3% energii elektrycznej Stany Zjednoczone; krajowa sieć energetyczna średnio 384 gCO₂/kWh (43.0% niskoemisyjne) (2025).

598.4MW moc zainstalowana
777GWh zgłoszone / rok
221,942zasilanych gospodarstw
1963oddana do użytku (~63 lat)

Dane elektrowni: WRI Global Power Plant Database (CC BY 4.0), id USA0000884.

Stan danych

Znane dane

ObiektWill County WRI
KrajStany Zjednoczone · Illinois WRI
Współrzędne41.6334, -88.0629 WRI
Paliwowęgiel WRI
MW moc zainstalowana598.4 MW Wikidata P2109; moc zainstalowana/nominalna
WłaścicielMidwest Generations EME LLC WRI
Uruchomienie1963 WRI
GWh zgłoszone / rok777 GWh·a⁻¹ WRI

Obliczone z zestawu danych

Emisje CO₂776,800 t CO₂·a⁻¹ obliczone
Pozycja krajowa według mocy#1071 / 10884 obliczone
Pozycja krajowa dla danego paliwa#384 / 802 obliczone
Moc względem porównywalnych obiektów1.07× · 558 MW · n=802 obliczone
Ekwiwalent zasilanych gospodarstw221,942 obliczone z raportowanej produkcji
Klimat9.6°C · HDD 3,402 wyliczone ze współrzędnych
Nasilenie środowiskoweC3 · 36/100 wyliczone ze współrzędnych

Brak danych

TechnologiaBrak danych brak w zestawie danych

Znane, modelowane i obliczone wartości są prezentowane oddzielnie. Brakujące pola są oznaczone jako niedostępne.

Pochodzenie danych

Pola mocy lub paliwa na tej stronie zawierają oznaczenie pochodzenia oparte na GEM, oficjalnym rejestrze, Wikidata, OSM albo porównaniu wielu źródeł.

moc: Wikidata P2109; paliwo: WRI GPPD

W kontekście: jak ta elektrownia się porównuje

Przy 598.4 MW, Will County jest około mediana elektrowni węgiel w Stany Zjednoczone (558 MW). Elektrownie węglowe spalają węgiel sproszkowany, aby wytwarzać parę wysokociśnieniową w turbinie; działają jako obciążenie podstawowe, ale są źródłem o najwyższej intensywności węgla i pierwszym celem wycofania lub modernizacji efektywności.

Porównanie zdolności obliczone na podstawie Globalnej Bazy Danych Elektrowni WRI; kontekst typu paliwa to ogólne tło inżynierskie.

Trend zgłoszonej produkcji

2013: 3,870 GWh20132014: 4,072 GWh20142015: 2,794 GWh20152016: 2,113 GWh20162017: 427 GWh20172018: 0 GWh20182019: 777 GWh20194k GWh

Roczna produkcja (GWh), WRI Global Power Plant Database (CC BY 4.0).

Właściciel

Właściciel wskazany w danych: Midwest Generations EME LLC.

Klimat lokalny & kontekst termiczny

Źródło energii: węgiel. Ten obiekt spala węgiel, wytwarzając parę wysokociśnieniową napędzającą turbogenerator. Typ klimatu: wilgotny kontynentalny z gorącym latem (Köppen Dfa). Szerokość geograficzna: 41.6°N.

9.6°Cśrednia roczna temperatura
3,402stopniodni ogrzewania (baza 18°C)
362stopniodni chłodzenia (baza 18°C)
216 mwysokość n.p.m.

Średnia miesięczna temperatura

J: -6 °CJF: -3 °CFM: 3 °CMA: 9 °CAM: 16 °CMJ: 21 °CJJ: 23 °CJA: 22 °CAS: 18 °CSO: 11 °CON: 4 °CND: -3 °CD23 °C

Stopniodni ogrzewania są tutaj 38% powyżej mediany elektrowni w tym zbiorze danych — wskaźnik tego, ile dodatkowej energii muszą zastąpić podgrzewane urządzenia przez swoje powierzchnie zimą.

Klimatyczny indeks zapotrzebowania na ciepło: 73/100 — ta lokalizacja plasuje się w górna trzecia elektrowni, które pokrywamy pod względem stopniodni ogrzewania.

Normy klimatyczne: WorldClim 2.1 (1970–2000 monthly normals, 10 arc-min, CC BY 4.0); strefa: Köppen-Geiger world climate classification (Kottek et al. 2006, 0.5° grid). Stopniodni & indeks zapotrzebowania na ciepło obliczone przez PowerAtlas — modelowany wskaźnik zapotrzebowania na ciepło, nie zmierzona wartość obiektu.

Klimat lokalizacji i surowość środowiska

Dla zewnętrznych elementów elektrowni — kotłów odzysknicowych (HRSG), kompensatorów, zaworów, kołnierzy i ich izolacji — lokalny klimat decyduje o tempie degradacji niezabezpieczonej stali i powłok. Lokalizacja ta znajduje się w umiarkowanie korozyjnym środowisku (szacowana klasa ISO 9223 C3 — Åšrednia), a głównym czynnikiem stresu środowiskowego jest cykliczne zmiany temperatury.

C3korozyjność ISO 9223 (orientacyjna)
36/100wskaźnik surowości środowiska
29.0°Csezonowa amplituda temperatur
59 kmodległość od wybrzeża

Szacunek orientacyjny metodą informacyjną ISO 9223:2012 (korozyjność atmosferyczna na podstawie temperatury, czasu zwilżenia i zasolenia powietrza), z wykorzystaniem norm klimatycznych WorldClim, klasy Köppen-Geiger i odległości od wybrzeża. Orientacyjne, nie zmierzona szybkość korozji.

Jak wypada & pobliskie elektrownie

#384 największa elektrownia węgiel spośród 802 w Stany Zjednoczone według mocy.

Stany Zjednoczone ma 802 elektrownie węgiel w tym zbiorze danych, razem około 621,194 MW mocy.

Pobliskie elektrownie

Lokalizacja

Współrzędne 41.6334, -88.0629 z WRI Global Power Plant Database (CC BY 4.0). Wyświetl na OpenStreetMap.

Najczęstsze pytania

Jakim typem elektrowni jest Will County?

Will County — elektrownia o mocy 598.4 MW. Źródło energii: węgiel. Lokalizacja: Illinois, Stany Zjednoczone, oddana do użytku w 1963.

Ile energii elektrycznej wytwarza Will County?

Will County wytwarza około 777 GWh energii elektrycznej rocznie.

Ile gospodarstw domowych może zasilić Will County?

Jej moc wystarcza do zasilenia około 221,942 gospodarstw domowych.

Kto jest wskazany jako właściciel Will County?

Właściciel obiektu Will County wskazany w danych: Midwest Generations EME LLC.

Zbudowane na podstawie otwartych danych publicznych; żadnych informacji osobowych. Czy prowadzisz ten obiekt? Poproś o korektę lub usunięcie.