Strona główna / Ameryka Północna / Stany Zjednoczone / Wheelabrator North Andover

Wheelabrator North Andover

Elektrownia. Źródło energii: odpady. Lokalizacja: Massachusetts, Stany Zjednoczone. Współrzędne: 42.7262, -71.1219.

odpadyMassachusettsStany ZjednoczoneCO₂ modelowane

Wheelabrator North Andover — elektrownia o mocy 40.3 MW. Źródło energii: odpady. Lokalizacja: Massachusetts, Stany Zjednoczone. Właściciel wskazany w danych: Wheelabrator Environmental Systems. Na podstawie zgłoszonej rocznej produkcji 218 GWh może zasilić około 62k gospodarstw domowych. Zajmuje miejsce #3931 spośród 10,884 elektrowni w Stany Zjednoczone według mocy zainstalowanej. Oddana do użytku w 1985 roku, ma około 41 lat — o ugruntowanej pozycji. Modelowana roczna emisja wynosi 338,010 t CO₂/rok (Climate TRACE), co odpowiada około 79k samochodom użytkowanym przez rok. W kontekście, krajowa sieć energetyczna średnio 384 gCO₂/kWh (43.0% niskoemisyjne) (2025).

40.3MW moc zainstalowana
218GWh zgłoszone / rok
62,400zasilanych gospodarstw
338,010t CO₂ / rok (Climate TRACE)
1985oddana do użytku (~41 lat)

Dane elektrowni: WRI Global Power Plant Database (CC BY 4.0), id USA0050877.

Stan danych

Znane dane

ObiektWheelabrator North Andover WRI
KrajStany Zjednoczone · Massachusetts WRI
Współrzędne42.7262, -71.1219 WRI
Paliwoodpady WRI
MW moc zainstalowana40.3 MW Wikidata P2109; moc zainstalowana/nominalna
WłaścicielWheelabrator Environmental Systems WRI
Uruchomienie1985 WRI
GWh zgłoszone / rok218 GWh·a⁻¹ WRI

Modelowane dane źródłowe

Emisje CO₂338,010 t CO₂·a⁻¹ modelowane · Climate TRACE

Obliczone z zestawu danych

Pozycja krajowa według mocy#3931 / 10884 obliczone
Pozycja krajowa dla danego paliwa#81 / 551 obliczone
Moc względem porównywalnych obiektów6.11× · 6.6 MW · n=551 obliczone
Ekwiwalent zasilanych gospodarstw62,400 obliczone z raportowanej produkcji
Klimat9.4°C · HDD 3,374 wyliczone ze współrzędnych
Nasilenie środowiskoweC4 · 39/100 wyliczone ze współrzędnych

Brak danych

TechnologiaBrak danych brak w zestawie danych

Znane, modelowane i obliczone wartości są prezentowane oddzielnie. Brakujące pola są oznaczone jako niedostępne.

Pochodzenie danych

Pola mocy lub paliwa na tej stronie zawierają oznaczenie pochodzenia oparte na GEM, oficjalnym rejestrze, Wikidata, OSM albo porównaniu wielu źródeł.

moc: Wikidata P2109; paliwo: WRI GPPD

W kontekście: jak ta elektrownia się porównuje

Przy 40.3 MW, Wheelabrator North Andover jest znacznie powyżej mediana elektrowni odpady w Stany Zjednoczone (6.6 MW). Elektrownie konwersji odpadów spalają odpady stałe komunalne w celu wytworzenia elektryczności i ciepła, zmniejszając objętość wysypiska przy jednoczesnym odzyskiwaniu energii z odpadów resztkowych.

Porównanie zdolności obliczone na podstawie Globalnej Bazy Danych Elektrowni WRI; kontekst typu paliwa to ogólne tło inżynierskie.

~338,010 t CO₂/rok (modelowane) — w codziennym ujęciu

Roczne emisje tej instalacji są w przybliżeniu równoważne:

79ksamochodów osobowych jeżdżących przez rok
45kroczne zużycie energii przez gospodarstwa domowe
5.6 mlnsadzonek drzew rosnących przez 10 lat, by je pochłonąć

Przeliczenia według US EPA Greenhouse Gas Equivalencies; modelowane emisje z Climate TRACE.

Trend zgłoszonej produkcji

2013: 248 GWh20132014: 242 GWh20142015: 250 GWh20152016: 250 GWh20162017: 242 GWh20172018: 241 GWh20182019: 218 GWh2019250 GWh

Roczna produkcja (GWh), WRI Global Power Plant Database (CC BY 4.0).

Właściciel

Właściciel wskazany w danych: Wheelabrator Environmental Systems. Wszystkie elektrownie tej firmy →

Klimat lokalny & kontekst termiczny

Źródło energii: odpady. Ten obiekt odzyskuje energię poprzez spalanie odpadów komunalnych lub przemysłowych. Typ klimatu: wilgotny kontynentalny z ciepłym latem (Köppen Dfb). Szerokość geograficzna: 42.7°N.

9.4°Cśrednia roczna temperatura
3,374stopniodni ogrzewania (baza 18°C)
245stopniodni chłodzenia (baza 18°C)
41 mwysokość n.p.m.

Średnia miesięczna temperatura

J: -4 °CJF: -2 °CFM: 2 °CMA: 8 °CAM: 14 °CMJ: 19 °CJJ: 22 °CJA: 21 °CAS: 17 °CSO: 11 °CON: 6 °CND: 0 °CD22 °C

Stopniodni ogrzewania są tutaj 37% powyżej mediany elektrowni w tym zbiorze danych — wskaźnik tego, ile dodatkowej energii muszą zastąpić podgrzewane urządzenia przez swoje powierzchnie zimą.

Klimatyczny indeks zapotrzebowania na ciepło: 73/100 — ta lokalizacja plasuje się w górna trzecia elektrowni, które pokrywamy pod względem stopniodni ogrzewania.

Normy klimatyczne: WorldClim 2.1 (1970–2000 monthly normals, 10 arc-min, CC BY 4.0); strefa: Köppen-Geiger world climate classification (Kottek et al. 2006, 0.5° grid). Stopniodni & indeks zapotrzebowania na ciepło obliczone przez PowerAtlas — modelowany wskaźnik zapotrzebowania na ciepło, nie zmierzona wartość obiektu.

Klimat lokalizacji i surowość środowiska

Dla zewnętrznych elementów elektrowni — kotłów odzysknicowych (HRSG), kompensatorów, zaworów, kołnierzy i ich izolacji — lokalny klimat decyduje o tempie degradacji niezabezpieczonej stali i powłok. Lokalizacja ta znajduje się w korozyjnym środowisku (szacowana klasa ISO 9223 C4 — Wysoka), a głównym czynnikiem stresu środowiskowego jest cykliczne zmiany temperatury.

C4korozyjność ISO 9223 (orientacyjna)
39/100wskaźnik surowości środowiska
25.5°Csezonowa amplituda temperatur
38 kmodległość od wybrzeża

Szacunek orientacyjny metodą informacyjną ISO 9223:2012 (korozyjność atmosferyczna na podstawie temperatury, czasu zwilżenia i zasolenia powietrza), z wykorzystaniem norm klimatycznych WorldClim, klasy Köppen-Geiger i odległości od wybrzeża. Orientacyjne, nie zmierzona szybkość korozji.

Jak wypada & pobliskie elektrownie

#81 największa elektrownia odpady spośród 551 w Stany Zjednoczone według mocy.

Stany Zjednoczone ma 551 elektrownie odpady w tym zbiorze danych, razem około 10,154 MW mocy.

Pobliskie elektrownie

Lokalizacja

Współrzędne 42.7262, -71.1219 z WRI Global Power Plant Database (CC BY 4.0). Wyświetl na OpenStreetMap.

Najczęstsze pytania

Jakim typem elektrowni jest Wheelabrator North Andover?

Wheelabrator North Andover — elektrownia o mocy 40.3 MW. Źródło energii: odpady. Lokalizacja: Massachusetts, Stany Zjednoczone, oddana do użytku w 1985.

Ile energii elektrycznej wytwarza Wheelabrator North Andover?

Wheelabrator North Andover wytwarza około 218 GWh energii elektrycznej rocznie.

Ile gospodarstw domowych może zasilić Wheelabrator North Andover?

Jej moc wystarcza do zasilenia około 62,400 gospodarstw domowych.

Kto jest wskazany jako właściciel Wheelabrator North Andover?

Właściciel obiektu Wheelabrator North Andover wskazany w danych: Wheelabrator Environmental Systems.

Ile CO₂ emituje Wheelabrator North Andover?

Dla Wheelabrator North Andover modelowana emisja wynosi około 338,010 ton CO₂ rocznie (Climate TRACE).

Zbudowane na podstawie otwartych danych publicznych; żadnych informacji osobowych. Czy prowadzisz ten obiekt? Poproś o korektę lub usunięcie.