Strona główna / Ameryka Północna / Stany Zjednoczone / Wal-Mart Truth or Consequences PV

Wal-Mart Truth or Consequences PV

Elektrownia. Źródło energii: energia słoneczna. Lokalizacja: New Mexico, Stany Zjednoczone. Współrzędne: 33.1526, -107.2498.

energia słonecznaNew MexicoStany Zjednoczone

Wal-Mart Truth or Consequences PV — elektrownia o mocy 1 MW. Źródło energii: energia słoneczna. Lokalizacja: New Mexico, Stany Zjednoczone. Właściciel wskazany w danych: SSA Solar of NM 3 LLC. Na podstawie zgłoszonej rocznej produkcji 2 GWh może zasilić około 514 gospodarstw domowych. Zajmuje miejsce #10853 spośród 10,884 elektrowni w Stany Zjednoczone według mocy zainstalowanej. Oddana do użytku w 2015 roku, ma około 11 lat — stosunkowo nowoczesna. Jako źródło niespalanego paliwa nie ma bezpośrednich emisji CO₂ z wytwarzania energii. W kontekście, energia słoneczna dostarcza około 8.6% energii elektrycznej Stany Zjednoczone; krajowa sieć energetyczna średnio 384 gCO₂/kWh (43.0% niskoemisyjne) (2025).

1MW moc zainstalowana
2GWh zgłoszone / rok
514zasilanych gospodarstw
2015oddana do użytku (~11 lat)

Dane elektrowni: WRI Global Power Plant Database (CC BY 4.0), id USA0060341.

Stan danych

Znane dane

ObiektWal-Mart Truth or Consequences PV WRI
KrajStany Zjednoczone · New Mexico WRI
Współrzędne33.1526, -107.2498 WRI
Paliwoenergia słoneczna WRI
MW moc zainstalowana1 MW GEM · 2026 · L100000815601; moc eksploatowana elektrowni
WłaścicielSSA Solar of NM 3 LLC WRI
Uruchomienie2015 WRI
GWh zgłoszone / rok2 GWh·a⁻¹ WRI

Obliczone z zestawu danych

Pozycja krajowa według mocy#10853 / 10884 obliczone
Pozycja krajowa dla danego paliwa#3262 / 3283 obliczone
Moc względem porównywalnych obiektów0.33× · 3 MW · n=3283 obliczone
Ekwiwalent zasilanych gospodarstw514 obliczone z raportowanej produkcji
Klimat14.9°C · HDD 1,889 wyliczone ze współrzędnych
Nasilenie środowiskoweC1 · 39/100 wyliczone ze współrzędnych

Brak danych

TechnologiaBrak danych brak w zestawie danych
Emisje CO₂nie dotyczy nie dotyczy

Znane, modelowane i obliczone wartości są prezentowane oddzielnie. Brakujące pola są oznaczone jako niedostępne.

Pochodzenie danych

Pola mocy lub paliwa na tej stronie zawierają oznaczenie pochodzenia oparte na GEM, oficjalnym rejestrze, Wikidata, OSM albo porównaniu wielu źródeł.

moc: GEM · 2026 · L100000815601; paliwo: WRI GPPD

W kontekście: jak ta elektrownia się porównuje

Przy 1 MW, Wal-Mart Truth or Consequences PV jest poniżej mediana elektrowni energia słoneczna w Stany Zjednoczone (3 MW). Fotowoltaika słoneczna konwertuje bezpośrednio światło słoneczne w elektryczność bez części ruchomych ani paliwa; produkcja zmienia się w zależności od pory dnia i pogody, więc łączy się ją z magazynowaniem lub elastycznym wsparciem.

Porównanie zdolności obliczone na podstawie Globalnej Bazy Danych Elektrowni WRI; kontekst typu paliwa to ogólne tło inżynierskie.

Trend zgłoszonej produkcji

2015: 0 GWh20152016: 2 GWh20162017: 2 GWh20172018: 2 GWh20182019: 2 GWh20192 GWh

Roczna produkcja (GWh), WRI Global Power Plant Database (CC BY 4.0).

Właściciel

Właściciel wskazany w danych: SSA Solar of NM 3 LLC.

Klimat lokalny & kontekst termiczny

Źródło energii: energia słoneczna. Ten obiekt bezpośrednio zamienia światło słoneczne na energię elektryczną za pomocą paneli fotowoltaicznych. Typ klimatu: pustynia zimna (Köppen BWk). Szerokość geograficzna: 33.2°N.

14.9°Cśrednia roczna temperatura
1,889stopniodni ogrzewania (baza 18°C)
764stopniodni chłodzenia (baza 18°C)
1,478 mwysokość n.p.m.

Średnia miesięczna temperatura

J: 4 °CJF: 7 °CFM: 10 °CMA: 14 °CAM: 19 °CMJ: 24 °CJJ: 26 °CJA: 24 °CAS: 21 °CSO: 15 °CON: 8 °CND: 4 °CD26 °C

Stopniodni ogrzewania są tutaj 23% poniżej mediany elektrowni w tym zbiorze danych — wskaźnik tego, ile dodatkowej energii muszą zastąpić podgrzewane urządzenia przez swoje powierzchnie zimą.

Klimatyczny indeks zapotrzebowania na ciepło: 41/100 — ta lokalizacja plasuje się w środkowa trzecia elektrowni, które pokrywamy pod względem stopniodni ogrzewania.

Fotowoltaika traci ~0,35%/°C powyżej 25°C temperatury ogniwa — około 0.3% przy szczytach ciepłej pory roku tutaj (szacunkowo).

Normy klimatyczne: WorldClim 2.1 (1970–2000 monthly normals, 10 arc-min, CC BY 4.0); strefa: Köppen-Geiger world climate classification (Kottek et al. 2006, 0.5° grid). Stopniodni & indeks zapotrzebowania na ciepło obliczone przez PowerAtlas — modelowany wskaźnik zapotrzebowania na ciepło, nie zmierzona wartość obiektu.

Klimat lokalizacji i surowość środowiska

Dla zewnętrznych elementów elektrowni — kotłów odzysknicowych (HRSG), kompensatorów, zaworów, kołnierzy i ich izolacji — lokalny klimat decyduje o tempie degradacji niezabezpieczonej stali i powłok. Lokalizacja ta znajduje się w łagodnym środowisku o niskiej korozyjności (szacowana klasa ISO 9223 C1 — Bardzo niska), a głównym czynnikiem stresu środowiskowego jest ścieranie przez pył.

C1korozyjność ISO 9223 (orientacyjna)
39/100wskaźnik surowości środowiska
21.6°Csezonowa amplituda temperatur
616 kmodległość od wybrzeża

Szacunek orientacyjny metodą informacyjną ISO 9223:2012 (korozyjność atmosferyczna na podstawie temperatury, czasu zwilżenia i zasolenia powietrza), z wykorzystaniem norm klimatycznych WorldClim, klasy Köppen-Geiger i odległości od wybrzeża. Orientacyjne, nie zmierzona szybkość korozji.

Jak wypada & pobliskie elektrownie

#3262 największa elektrownia energia słoneczna spośród 3283 w Stany Zjednoczone według mocy.

Stany Zjednoczone ma 3283 elektrownie energia słoneczna w tym zbiorze danych, razem około 38,093 MW mocy.

Pobliskie elektrownie

Lokalizacja

Współrzędne 33.1526, -107.2498 z WRI Global Power Plant Database (CC BY 4.0). Wyświetl na OpenStreetMap.

Najczęstsze pytania

Jakim typem elektrowni jest Wal-Mart Truth or Consequences PV?

Wal-Mart Truth or Consequences PV — elektrownia o mocy 1 MW. Źródło energii: energia słoneczna. Lokalizacja: New Mexico, Stany Zjednoczone, oddana do użytku w 2015.

Ile energii elektrycznej wytwarza Wal-Mart Truth or Consequences PV?

Wal-Mart Truth or Consequences PV wytwarza około 2 GWh energii elektrycznej rocznie.

Ile gospodarstw domowych może zasilić Wal-Mart Truth or Consequences PV?

Jej moc wystarcza do zasilenia około 514 gospodarstw domowych.

Kto jest wskazany jako właściciel Wal-Mart Truth or Consequences PV?

Właściciel obiektu Wal-Mart Truth or Consequences PV wskazany w danych: SSA Solar of NM 3 LLC.

Zbudowane na podstawie otwartych danych publicznych; żadnych informacji osobowych. Czy prowadzisz ten obiekt? Poproś o korektę lub usunięcie.