Wadham Energy LP

Elektrownia. Źródło energii: odpady. Lokalizacja: California, Stany Zjednoczone. Współrzędne: 39.1062, -122.1096.

odpadyCaliforniaStany ZjednoczoneCO₂ modelowane

Wadham Energy LP — elektrownia o mocy 29.1 MW. Źródło energii: odpady. Lokalizacja: California, Stany Zjednoczone. Właściciel wskazany w danych: Wadham Energy Ltd Partners. Na podstawie zgłoszonej rocznej produkcji 188 GWh może zasilić około 54k gospodarstw domowych. Zajmuje miejsce #4289 spośród 10,884 elektrowni w Stany Zjednoczone według mocy zainstalowanej. Oddana do użytku w 1989 roku, ma około 37 lat — o ugruntowanej pozycji. Modelowana roczna emisja wynosi 244,040 t CO₂/rok (Climate TRACE), co odpowiada około 57k samochodom użytkowanym przez rok. W kontekście, krajowa sieć energetyczna średnio 384 gCO₂/kWh (43.0% niskoemisyjne) (2025).

29.1MW moc zainstalowana
188GWh zgłoszone / rok
53,800zasilanych gospodarstw
244,040t CO₂ / rok (Climate TRACE)
1989oddana do użytku (~37 lat)

Dane elektrowni: WRI Global Power Plant Database (CC BY 4.0), id USA0050293.

Stan danych

Znane dane

ObiektWadham Energy LP WRI
KrajStany Zjednoczone · California WRI
Współrzędne39.1062, -122.1096 WRI
Paliwoodpady WRI
MW moc zainstalowana29.1 MW Wikidata P2109; moc zainstalowana/nominalna
WłaścicielWadham Energy Ltd Partners WRI
Uruchomienie1989 WRI
GWh zgłoszone / rok188 GWh·a⁻¹ WRI

Modelowane dane źródłowe

Emisje CO₂244,040 t CO₂·a⁻¹ modelowane · Climate TRACE

Obliczone z zestawu danych

Pozycja krajowa według mocy#4289 / 10884 obliczone
Pozycja krajowa dla danego paliwa#107 / 551 obliczone
Moc względem porównywalnych obiektów4.41× · 6.6 MW · n=551 obliczone
Ekwiwalent zasilanych gospodarstw53,800 obliczone z raportowanej produkcji
Klimat16.4°C · HDD 1,305 wyliczone ze współrzędnych
Nasilenie środowiskoweC3 · 35/100 wyliczone ze współrzędnych

Brak danych

TechnologiaBrak danych brak w zestawie danych

Znane, modelowane i obliczone wartości są prezentowane oddzielnie. Brakujące pola są oznaczone jako niedostępne.

Pochodzenie danych

Pola mocy lub paliwa na tej stronie zawierają oznaczenie pochodzenia oparte na GEM, oficjalnym rejestrze, Wikidata, OSM albo porównaniu wielu źródeł.

moc: Wikidata P2109; paliwo: WRI GPPD

W kontekście: jak ta elektrownia się porównuje

Przy 29.1 MW, Wadham Energy LP jest znacznie powyżej mediana elektrowni odpady w Stany Zjednoczone (6.6 MW). Elektrownie konwersji odpadów spalają odpady stałe komunalne w celu wytworzenia elektryczności i ciepła, zmniejszając objętość wysypiska przy jednoczesnym odzyskiwaniu energii z odpadów resztkowych.

Porównanie zdolności obliczone na podstawie Globalnej Bazy Danych Elektrowni WRI; kontekst typu paliwa to ogólne tło inżynierskie.

~244,040 t CO₂/rok (modelowane) — w codziennym ujęciu

Roczne emisje tej instalacji są w przybliżeniu równoważne:

57ksamochodów osobowych jeżdżących przez rok
33kroczne zużycie energii przez gospodarstwa domowe
4.1 mlnsadzonek drzew rosnących przez 10 lat, by je pochłonąć

Przeliczenia według US EPA Greenhouse Gas Equivalencies; modelowane emisje z Climate TRACE.

Trend zgłoszonej produkcji

2013: 196 GWh20132014: 170 GWh20142015: 154 GWh20152016: 196 GWh20162017: 187 GWh20172018: 166 GWh20182019: 188 GWh2019196 GWh

Roczna produkcja (GWh), WRI Global Power Plant Database (CC BY 4.0).

Właściciel

Właściciel wskazany w danych: Wadham Energy Ltd Partners.

Klimat lokalny & kontekst termiczny

Źródło energii: odpady. Ten obiekt odzyskuje energię poprzez spalanie odpadów komunalnych lub przemysłowych. Typ klimatu: śródziemnomorski z gorącym latem (Köppen Csa). Szerokość geograficzna: 39.1°N.

16.4°Cśrednia roczna temperatura
1,305stopniodni ogrzewania (baza 18°C)
719stopniodni chłodzenia (baza 18°C)
31 mwysokość n.p.m.

Średnia miesięczna temperatura

J: 8 °CJF: 10 °CFM: 12 °CMA: 15 °CAM: 20 °CMJ: 23 °CJJ: 25 °CJA: 24 °CAS: 22 °CSO: 18 °CON: 11 °CND: 8 °CD25 °C

Stopniodni ogrzewania są tutaj 47% poniżej mediany elektrowni w tym zbiorze danych — wskaźnik tego, ile dodatkowej energii muszą zastąpić podgrzewane urządzenia przez swoje powierzchnie zimą.

Klimatyczny indeks zapotrzebowania na ciepło: 30/100 — ta lokalizacja plasuje się w dolna trzecia elektrowni, które pokrywamy pod względem stopniodni ogrzewania.

Normy klimatyczne: WorldClim 2.1 (1970–2000 monthly normals, 10 arc-min, CC BY 4.0); strefa: Köppen-Geiger world climate classification (Kottek et al. 2006, 0.5° grid). Stopniodni & indeks zapotrzebowania na ciepło obliczone przez PowerAtlas — modelowany wskaźnik zapotrzebowania na ciepło, nie zmierzona wartość obiektu.

Klimat lokalizacji i surowość środowiska

Dla zewnętrznych elementów elektrowni — kotłów odzysknicowych (HRSG), kompensatorów, zaworów, kołnierzy i ich izolacji — lokalny klimat decyduje o tempie degradacji niezabezpieczonej stali i powłok. Lokalizacja ta znajduje się w umiarkowanie korozyjnym środowisku (szacowana klasa ISO 9223 C3 — Åšrednia), a głównym czynnikiem stresu środowiskowego jest wilgotność i zwilżenie.

C3korozyjność ISO 9223 (orientacyjna)
35/100wskaźnik surowości środowiska
17.3°Csezonowa amplituda temperatur
137 kmodległość od wybrzeża

Szacunek orientacyjny metodą informacyjną ISO 9223:2012 (korozyjność atmosferyczna na podstawie temperatury, czasu zwilżenia i zasolenia powietrza), z wykorzystaniem norm klimatycznych WorldClim, klasy Köppen-Geiger i odległości od wybrzeża. Orientacyjne, nie zmierzona szybkość korozji.

Jak wypada & pobliskie elektrownie

#107 największa elektrownia odpady spośród 551 w Stany Zjednoczone według mocy.

Stany Zjednoczone ma 551 elektrownie odpady w tym zbiorze danych, razem około 10,154 MW mocy.

Pobliskie elektrownie

Lokalizacja

Współrzędne 39.1062, -122.1096 z WRI Global Power Plant Database (CC BY 4.0). Wyświetl na OpenStreetMap.

Najczęstsze pytania

Jakim typem elektrowni jest Wadham Energy LP?

Wadham Energy LP — elektrownia o mocy 29.1 MW. Źródło energii: odpady. Lokalizacja: California, Stany Zjednoczone, oddana do użytku w 1989.

Ile energii elektrycznej wytwarza Wadham Energy LP?

Wadham Energy LP wytwarza około 188 GWh energii elektrycznej rocznie.

Ile gospodarstw domowych może zasilić Wadham Energy LP?

Jej moc wystarcza do zasilenia około 53,800 gospodarstw domowych.

Kto jest wskazany jako właściciel Wadham Energy LP?

Właściciel obiektu Wadham Energy LP wskazany w danych: Wadham Energy Ltd Partners.

Ile CO₂ emituje Wadham Energy LP?

Dla Wadham Energy LP modelowana emisja wynosi około 244,040 ton CO₂ rocznie (Climate TRACE).

Zbudowane na podstawie otwartych danych publicznych; żadnych informacji osobowych. Czy prowadzisz ten obiekt? Poproś o korektę lub usunięcie.