Strona główna / Europa / Francja / VESTA Waste-to-Energy power station

VESTA Waste-to-Energy power station

Elektrownia. Źródło energii: odpady. Lokalizacja: Haute-Normandie, Francja. Współrzędne: 49.4291, 1.0315.

odpadyHaute-NormandieFrancjaCO₂ zmierzone

VESTA Waste-to-Energy power station — elektrownia o mocy 32 MW. Źródło energii: odpady. Lokalizacja: Haute-Normandie, Francja. Właściciel wskazany w danych: Syndicat Mixte d'Élimination des Déchets Arrondissement de Rouen. Na podstawie jej mocy zainstalowanej (szacunkowo) może zasilić około 44k gospodarstw domowych (szacunkowo). Zajmuje miejsce #240 spośród 2,216 elektrowni w Francja według mocy zainstalowanej. Jej zmierzone emisje wynoszące 584,466 t CO₂/rok (EU ETS verified (EUTL 2023)) odpowiadają około 136k samochodom osobowym jeżdżącym przez rok. W kontekście, krajowa sieć energetyczna średnio 41 gCO₂/kWh (94.9% niskoemisyjne) (2025).

32MW moc zainstalowana
44,050zasilanych gospodarstw (szacunkowo)
584,466t CO₂ / rok (EU ETS verified (EUTL 2023))

Dane elektrowni: WRI Global Power Plant Database (CC BY 4.0), id CT-173.

Stan danych

Znane dane

ObiektVESTA Waste-to-Energy power station Climate TRACE
KrajFrancja · Haute-Normandie Climate TRACE
Współrzędne49.4291, 1.0315 Climate TRACE
Paliwoodpady Climate TRACE
MW moc zainstalowana32 MW Climate TRACE; rekord źródłowy
WłaścicielSyndicat Mixte d'Élimination des Déchets Arrondissement de Rouen Climate TRACE
Emisje CO₂584,466 t CO₂·a⁻¹ zmierzone · EU ETS verified (EUTL 2023)

Obliczone z zestawu danych

Pozycja krajowa według mocy#240 / 2216 obliczone
Pozycja krajowa dla danego paliwa#1 / 1 obliczone
Ekwiwalent zasilanych gospodarstw44,050 obliczone
Klimat10.6°C · HDD 2,691 wyliczone ze współrzędnych
Nasilenie środowiskoweC3 · 28/100 wyliczone ze współrzędnych

Brak danych

UruchomienieBrak danych brak w zestawie danych
TechnologiaBrak danych brak w zestawie danych
GWh zgłoszone / rokBrak danych brak w zestawie danych

Znane, modelowane i obliczone wartości są prezentowane oddzielnie. Brakujące pola są oznaczone jako niedostępne.

Pochodzenie danych

Pola mocy i paliwa na tej stronie zawierają wartości z rekordu źródłowego pierwotnego otwartego zbioru danych. Są przydatne do identyfikacji i klasyfikacji, ale nie zostały jeszcze zaktualizowane do wartości na 2026 r. zweryfikowanej w oficjalnym rejestrze lub dla lokalizacji GEM.

moc: Climate TRACE; paliwo: facility name / public source type explicitly indicates waste-to-energy or municipal waste facility

W kontekście: jak ta elektrownia się porównuje

Elektrownie konwersji odpadów spalają odpady stałe komunalne w celu wytworzenia elektryczności i ciepła, zmniejszając objętość wysypiska przy jednoczesnym odzyskiwaniu energii z odpadów resztkowych.

Porównanie zdolności obliczone na podstawie Globalnej Bazy Danych Elektrowni WRI; kontekst typu paliwa to ogólne tło inżynierskie.

584,466 t CO₂/rok — w codziennych jednostkach

Roczne emisje tej instalacji są w przybliżeniu równoważne:

136ksamochodów osobowych jeżdżących przez rok
78kroczne zużycie energii przez gospodarstwa domowe
9.7 mlnsadzonek drzew rosnących przez 10 lat, by je pochłonąć

Odpowiedniki przez US EPA Greenhouse Gas Equivalencies; emisje zgłoszone do EU ETS verified (EUTL 2023).

Właściciel

Właściciel wskazany w danych: Syndicat Mixte d'Élimination des Déchets Arrondissement de Rouen.

Klimat lokalny & kontekst termiczny

Źródło energii: odpady. Ten obiekt odzyskuje energię poprzez spalanie odpadów komunalnych lub przemysłowych. Typ klimatu: umiarkowany oceaniczny (Köppen Cfb). Szerokość geograficzna: 49.4°N.

10.6°Cśrednia roczna temperatura
2,691stopniodni ogrzewania (baza 18°C)
0stopniodni chłodzenia (baza 18°C)
92 mwysokość n.p.m.

Średnia miesięczna temperatura

J: 4 °CJF: 5 °CFM: 7 °CMA: 9 °CAM: 13 °CMJ: 15 °CJJ: 18 °CJA: 18 °CAS: 15 °CSO: 11 °CON: 7 °CND: 5 °CD18 °C

Stopniodni ogrzewania są tutaj 9% powyżej mediany elektrowni w tym zbiorze danych — wskaźnik tego, ile dodatkowej energii muszą zastąpić podgrzewane urządzenia przez swoje powierzchnie zimą.

Klimatyczny indeks zapotrzebowania na ciepło: 54/100 — ta lokalizacja plasuje się w środkowa trzecia elektrowni, które pokrywamy pod względem stopniodni ogrzewania.

Normy klimatyczne: WorldClim 2.1 (1970–2000 monthly normals, 10 arc-min, CC BY 4.0); strefa: Köppen-Geiger world climate classification (Kottek et al. 2006, 0.5° grid). Stopniodni & indeks zapotrzebowania na ciepło obliczone przez PowerAtlas — modelowany wskaźnik zapotrzebowania na ciepło, nie zmierzona wartość obiektu.

Klimat lokalizacji i surowość środowiska

Dla zewnętrznych elementów elektrowni — kotłów odzysknicowych (HRSG), kompensatorów, zaworów, kołnierzy i ich izolacji — lokalny klimat decyduje o tempie degradacji niezabezpieczonej stali i powłok. Lokalizacja ta znajduje się w umiarkowanie korozyjnym środowisku (szacowana klasa ISO 9223 C3 — Åšrednia), a głównym czynnikiem stresu środowiskowego jest wilgotność i zwilżenie.

C3korozyjność ISO 9223 (orientacyjna)
28/100wskaźnik surowości środowiska
13.5°Csezonowa amplituda temperatur
52 kmodległość od wybrzeża

Szacunek orientacyjny metodą informacyjną ISO 9223:2012 (korozyjność atmosferyczna na podstawie temperatury, czasu zwilżenia i zasolenia powietrza), z wykorzystaniem norm klimatycznych WorldClim, klasy Köppen-Geiger i odległości od wybrzeża. Orientacyjne, nie zmierzona szybkość korozji.

Jak wypada & pobliskie elektrownie

Francja ma 1 elektrownię odpady w tym zbiorze danych, razem około 32 MW mocy.

Pobliskie elektrownie

Lokalizacja

Współrzędne 49.4291, 1.0315 z WRI Global Power Plant Database (CC BY 4.0). Wyświetl na OpenStreetMap.

Najczęstsze pytania

Jakim typem elektrowni jest VESTA Waste-to-Energy power station?

VESTA Waste-to-Energy power station — elektrownia o mocy 32 MW. Źródło energii: odpady. Lokalizacja: Haute-Normandie, Francja.

Ile gospodarstw domowych może zasilić VESTA Waste-to-Energy power station?

Jej moc wystarcza do zasilenia około 44,050 gospodarstw domowych (szacunkowo).

Kto jest wskazany jako właściciel VESTA Waste-to-Energy power station?

Właściciel obiektu VESTA Waste-to-Energy power station wskazany w danych: Syndicat Mixte d'Élimination des Déchets Arrondissement de Rouen.

Ile CO₂ emituje VESTA Waste-to-Energy power station?

VESTA Waste-to-Energy power station zgłosiła około 584,466 ton CO₂ rocznie (EU ETS verified (EUTL 2023)).

Zbudowane na podstawie otwartych danych publicznych; żadnych informacji osobowych. Czy prowadzisz ten obiekt? Poproś o korektę lub usunięcie.