Strona główna / Ameryka Północna / Stany Zjednoczone / University of Illinois Abbott Power Plt

University of Illinois Abbott Power Plt

Elektrownia. Źródło energii: gaz. Lokalizacja: Illinois, Stany Zjednoczone. Współrzędne: 40.1052, -88.2415.

gazIllinoisStany ZjednoczoneCO₂ modelowane

University of Illinois Abbott Power Plt — elektrownia o mocy 80.3 MW. Źródło energii: gaz. Lokalizacja: Illinois, Stany Zjednoczone. Właściciel wskazany w danych: University of Illinois. Na podstawie zgłoszonej rocznej produkcji 167 GWh może zasilić około 48k gospodarstw domowych. Zajmuje miejsce #3043 spośród 10,884 elektrowni w Stany Zjednoczone według mocy zainstalowanej. Oddana do użytku w 1986 roku, ma około 40 lat — o ugruntowanej pozycji. Modelowana roczna emisja wynosi 127,966 t CO₂/rok (Climate TRACE), co odpowiada około 30k samochodom użytkowanym przez rok. W kontekście, gaz dostarcza około 40.0% energii elektrycznej Stany Zjednoczone; krajowa sieć energetyczna średnio 384 gCO₂/kWh (43.0% niskoemisyjne) (2025).

80.3MW moc zainstalowana
167GWh zgłoszone / rok
47,714zasilanych gospodarstw
127,966t CO₂ / rok (Climate TRACE)
1986oddana do użytku (~40 lat)

Dane elektrowni: WRI Global Power Plant Database (CC BY 4.0), id USA0054780.

Stan danych

Znane dane

ObiektUniversity of Illinois Abbott Power Plt WRI
KrajStany Zjednoczone · Illinois WRI
Współrzędne40.1052, -88.2415 WRI
Paliwogaz WRI
MW moc zainstalowana80.3 MW Wikidata P2109; moc zainstalowana/nominalna
WłaścicielUniversity of Illinois WRI
Uruchomienie1986 WRI
GWh zgłoszone / rok167 GWh·a⁻¹ WRI

Modelowane dane źródłowe

Emisje CO₂127,966 t CO₂·a⁻¹ modelowane · Climate TRACE

Obliczone z zestawu danych

Pozycja krajowa według mocy#3043 / 10884 obliczone
Pozycja krajowa dla danego paliwa#1226 / 2165 obliczone
Moc względem porównywalnych obiektów0.66× · 121.2 MW · n=2165 obliczone
Ekwiwalent zasilanych gospodarstw47,714 obliczone z raportowanej produkcji
Klimat11.1°C · HDD 2,998 wyliczone ze współrzędnych
Nasilenie środowiskoweC2 · 33/100 wyliczone ze współrzędnych

Brak danych

TechnologiaBrak danych brak w zestawie danych

Znane, modelowane i obliczone wartości są prezentowane oddzielnie. Brakujące pola są oznaczone jako niedostępne.

Pochodzenie danych

Pola mocy lub paliwa na tej stronie zawierają oznaczenie pochodzenia oparte na GEM, oficjalnym rejestrze, Wikidata, OSM albo porównaniu wielu źródeł.

moc: Wikidata P2109; paliwo: WRI GPPD

W kontekście: jak ta elektrownia się porównuje

Przy 80.3 MW, University of Illinois Abbott Power Plt jest poniżej mediana elektrowni gaz w Stany Zjednoczone (121.2 MW). Elektrownie gazowe spalają gaz ziemny w turbinach otwartoobjętościowych do szybkich szczytów, lub w jednostkach cyklu połączonego, które odzyskują ciepło spalin w HRSG, aby osiągnąć około 55–62% sprawności — najczystszą opcję paliwową.

Porównanie zdolności obliczone na podstawie Globalnej Bazy Danych Elektrowni WRI; kontekst typu paliwa to ogólne tło inżynierskie.

~127,966 t CO₂/rok (modelowane) — w codziennym ujęciu

Roczne emisje tej instalacji są w przybliżeniu równoważne:

30ksamochodów osobowych jeżdżących przez rok
17kroczne zużycie energii przez gospodarstwa domowe
2.1 mlnsadzonek drzew rosnących przez 10 lat, by je pochłonąć

Przeliczenia według US EPA Greenhouse Gas Equivalencies; modelowane emisje z Climate TRACE.

Trend zgłoszonej produkcji

2013: 267 GWh20132014: 0 GWh20142015: 0 GWh20152016: 0 GWh20162017: 0 GWh20172018: 0 GWh20182019: 167 GWh2019267 GWh

Roczna produkcja (GWh), WRI Global Power Plant Database (CC BY 4.0).

Właściciel

Właściciel wskazany w danych: University of Illinois.

Klimat lokalny & kontekst termiczny

Źródło energii: gaz. Ten obiekt spala gaz ziemny w turbinie — często w układzie kombinowanym — do wytwarzania energii elektrycznej. Typ klimatu: wilgotny kontynentalny z gorącym latem (Köppen Dfa). Szerokość geograficzna: 40.1°N.

11.1°Cśrednia roczna temperatura
2,998stopniodni ogrzewania (baza 18°C)
493stopniodni chłodzenia (baza 18°C)
207 mwysokość n.p.m.

Średnia miesięczna temperatura

J: -4 °CJF: -2 °CFM: 5 °CMA: 11 °CAM: 17 °CMJ: 22 °CJJ: 24 °CJA: 23 °CAS: 19 °CSO: 13 °CON: 6 °CND: -1 °CD24 °C

Stopniodni ogrzewania są tutaj 22% powyżej mediany elektrowni w tym zbiorze danych — wskaźnik tego, ile dodatkowej energii muszą zastąpić podgrzewane urządzenia przez swoje powierzchnie zimą.

Klimatyczny indeks zapotrzebowania na ciepło: 63/100 — ta lokalizacja plasuje się w środkowa trzecia elektrowni, które pokrywamy pod względem stopniodni ogrzewania.

Turbina gazowa tutaj pracuje również ~0% poniżej swojej nominalnej mocy ISO (15°C) przy tej średniej rocznej (typowa krzywa CCGT, szacunkowo).

Normy klimatyczne: WorldClim 2.1 (1970–2000 monthly normals, 10 arc-min, CC BY 4.0); strefa: Köppen-Geiger world climate classification (Kottek et al. 2006, 0.5° grid). Stopniodni & indeks zapotrzebowania na ciepło obliczone przez PowerAtlas — modelowany wskaźnik zapotrzebowania na ciepło, nie zmierzona wartość obiektu.

Klimat lokalizacji i surowość środowiska

Dla zewnętrznych elementów elektrowni — kotłów odzysknicowych (HRSG), kompensatorów, zaworów, kołnierzy i ich izolacji — lokalny klimat decyduje o tempie degradacji niezabezpieczonej stali i powłok. Lokalizacja ta znajduje się w łagodnym środowisku atmosferycznym (szacowana klasa ISO 9223 C2 — Niska), a głównym czynnikiem stresu środowiskowego jest cykliczne zmiany temperatury.

C2korozyjność ISO 9223 (orientacyjna)
33/100wskaźnik surowości środowiska
28.0°Csezonowa amplituda temperatur
179 kmodległość od wybrzeża

Szacunek orientacyjny metodą informacyjną ISO 9223:2012 (korozyjność atmosferyczna na podstawie temperatury, czasu zwilżenia i zasolenia powietrza), z wykorzystaniem norm klimatycznych WorldClim, klasy Köppen-Geiger i odległości od wybrzeża. Orientacyjne, nie zmierzona szybkość korozji.

Jak wypada & pobliskie elektrownie

#1226 największa elektrownia gaz spośród 2165 w Stany Zjednoczone według mocy.

Stany Zjednoczone ma 2165 elektrownie gaz w tym zbiorze danych, razem około 789,950 MW mocy.

Pobliskie elektrownie

Lokalizacja

Współrzędne 40.1052, -88.2415 z WRI Global Power Plant Database (CC BY 4.0). Wyświetl na OpenStreetMap.

Najczęstsze pytania

Jakim typem elektrowni jest University of Illinois Abbott Power Plt?

University of Illinois Abbott Power Plt — elektrownia o mocy 80.3 MW. Źródło energii: gaz. Lokalizacja: Illinois, Stany Zjednoczone, oddana do użytku w 1986.

Ile energii elektrycznej wytwarza University of Illinois Abbott Power Plt?

University of Illinois Abbott Power Plt wytwarza około 167 GWh energii elektrycznej rocznie.

Ile gospodarstw domowych może zasilić University of Illinois Abbott Power Plt?

Jej moc wystarcza do zasilenia około 47,714 gospodarstw domowych.

Kto jest wskazany jako właściciel University of Illinois Abbott Power Plt?

Właściciel obiektu University of Illinois Abbott Power Plt wskazany w danych: University of Illinois.

Ile CO₂ emituje University of Illinois Abbott Power Plt?

Dla University of Illinois Abbott Power Plt modelowana emisja wynosi około 127,966 ton CO₂ rocznie (Climate TRACE).

Zbudowane na podstawie otwartych danych publicznych; żadnych informacji osobowych. Czy prowadzisz ten obiekt? Poproś o korektę lub usunięcie.