Strona główna / Europa / Grecja / TSIKNA PRINIAS PROFITIS ILIAS PYRGARI

TSIKNA PRINIAS PROFITIS ILIAS PYRGARI

Elektrownia. Źródło energii: energia wiatrowa. Lokalizacja: Central Greece, Grecja. Współrzędne: 38.2863, 24.2386.

energia wiatrowaCentral GreeceGrecja

TSIKNA PRINIAS PROFITIS ILIAS PYRGARI — elektrownia o mocy 11.2 MW. Źródło energii: energia wiatrowa. Lokalizacja: Central Greece, Grecja. Właściciel wskazany w danych: TERNA. Na podstawie jej mocy zainstalowanej (szacunkowo) może zasilić około 9.5k gospodarstw domowych (szacunkowo). Zajmuje miejsce #58 spośród 99 elektrowni w Grecja według mocy zainstalowanej. Oddana do użytku w 2001 roku, ma około 25 lat — stosunkowo nowoczesna. Jako źródło niespalanego paliwa nie ma bezpośrednich emisji CO₂ z wytwarzania energii. W kontekście, energia wiatrowa dostarcza około 20.4% energii elektrycznej Grecja; krajowa sieć energetyczna średnio 315 gCO₂/kWh (49.7% niskoemisyjne) (2025).

11.2MW moc zainstalowana
9,530zasilanych gospodarstw (szacunkowo)
2001oddana do użytku (~25 lat)

Dane elektrowni: WRI Global Power Plant Database (CC BY 4.0), id WRI1026627.

Stan danych

Znane dane

ObiektTSIKNA PRINIAS PROFITIS ILIAS PYRGARI WRI
KrajGrecja · Central Greece WRI
Współrzędne38.2863, 24.2386 WRI
Paliwoenergia wiatrowa WRI
MW moc zainstalowana11.2 MW WRI GPPD; rekord źródłowy
WłaścicielTERNA WRI
Uruchomienie2001 WRI

Obliczone z zestawu danych

Pozycja krajowa według mocy#58 / 99 obliczone
Pozycja krajowa dla danego paliwa#10 / 12 obliczone
Moc względem porównywalnych obiektów0.53× · 21 MW · n=12 obliczone
Ekwiwalent zasilanych gospodarstw9,530 obliczone
Klimat16.8°C · HDD 1,192 wyliczone ze współrzędnych
Nasilenie środowiskoweC4 · 42/100 wyliczone ze współrzędnych

Brak danych

TechnologiaBrak danych brak w zestawie danych
GWh zgłoszone / rokBrak danych brak w zestawie danych
Emisje CO₂nie dotyczy nie dotyczy

Znane, modelowane i obliczone wartości są prezentowane oddzielnie. Brakujące pola są oznaczone jako niedostępne.

Pochodzenie danych

Pola mocy i paliwa na tej stronie zawierają wartości z rekordu źródłowego pierwotnego otwartego zbioru danych. Są przydatne do identyfikacji i klasyfikacji, ale nie zostały jeszcze zaktualizowane do wartości na 2026 r. zweryfikowanej w oficjalnym rejestrze lub dla lokalizacji GEM.

moc: WRI GPPD; paliwo: WRI GPPD

W kontekście: jak ta elektrownia się porównuje

Przy 11.2 MW, TSIKNA PRINIAS PROFITIS ILIAS PYRGARI jest poniżej mediana elektrowni energia wiatrowa w Grecja (21 MW). Turbiny wiatrowe konwertują poruszające się powietrze na elektryczność; produkcja jest zmienna i zależna od lokalizacji, a nowoczesne turbiny zapewniają jedne z najniższych kosztów nowej generacji na wielu sieciach.

Porównanie zdolności obliczone na podstawie Globalnej Bazy Danych Elektrowni WRI; kontekst typu paliwa to ogólne tło inżynierskie.

Moc w porównaniu z największymi elektrowniami energia wiatrowa w Grecja

MYTOULA: 38 MW38MYTOULAGOURI MELES: 33 MW33GOURI MELESKREKEZA MOUGOLIOS: 30 MW30KREKEZA MO…DIDIMOS LOFOS: 26 MW26DIDIMOS LO…DERVENI-MIKRO DERVENI-SLIVA: 24 MW24DERVENI-MI…TSILIKOKA: 21 MW21TSILIKOKALOGGARAKIA: 18 MW18LOGGARAKIAPERDIKOKORIFI: 14 MW14PERDIKOKOR…

Moc zainstalowana (MW), WRI Global Power Plant Database (CC BY 4.0).

Właściciel

Właściciel wskazany w danych: TERNA. Wszystkie elektrownie tej firmy →

Klimat lokalny & kontekst termiczny

Źródło energii: energia wiatrowa. Ten obiekt zamienia energię kinetyczną wiatru na energię elektryczną przez wirniki turbinowe. Typ klimatu: śródziemnomorski z gorącym latem (Köppen Csa). Szerokość geograficzna: 38.3°N.

16.8°Cśrednia roczna temperatura
1,192stopniodni ogrzewania (baza 18°C)
771stopniodni chłodzenia (baza 18°C)
179 mwysokość n.p.m.

Średnia miesięczna temperatura

J: 9 °CJF: 9 °CFM: 11 °CMA: 14 °CAM: 19 °CMJ: 23 °CJJ: 26 °CJA: 25 °CAS: 22 °CSO: 18 °CON: 14 °CND: 11 °CD26 °C

Stopniodni ogrzewania są tutaj 52% poniżej mediany elektrowni w tym zbiorze danych — wskaźnik tego, ile dodatkowej energii muszą zastąpić podgrzewane urządzenia przez swoje powierzchnie zimą.

Klimatyczny indeks zapotrzebowania na ciepło: 29/100 — ta lokalizacja plasuje się w dolna trzecia elektrowni, które pokrywamy pod względem stopniodni ogrzewania.

Normy klimatyczne: WorldClim 2.1 (1970–2000 monthly normals, 10 arc-min, CC BY 4.0); strefa: Köppen-Geiger world climate classification (Kottek et al. 2006, 0.5° grid). Stopniodni & indeks zapotrzebowania na ciepło obliczone przez PowerAtlas — modelowany wskaźnik zapotrzebowania na ciepło, nie zmierzona wartość obiektu.

Klimat lokalizacji i surowość środowiska

Dla zewnętrznych elementów elektrowni — kotłów odzysknicowych (HRSG), kompensatorów, zaworów, kołnierzy i ich izolacji — lokalny klimat decyduje o tempie degradacji niezabezpieczonej stali i powłok. Lokalizacja ta znajduje się w korozyjnym środowisku (szacowana klasa ISO 9223 C4 — Wysoka), a głównym czynnikiem stresu środowiskowego jest korozja w środowisku morskim.

C4korozyjność ISO 9223 (orientacyjna)
42/100wskaźnik surowości środowiska
16.3°Csezonowa amplituda temperatur
43 kmodległość od wybrzeża

Szacunek orientacyjny metodą informacyjną ISO 9223:2012 (korozyjność atmosferyczna na podstawie temperatury, czasu zwilżenia i zasolenia powietrza), z wykorzystaniem norm klimatycznych WorldClim, klasy Köppen-Geiger i odległości od wybrzeża. Orientacyjne, nie zmierzona szybkość korozji.

Jak wypada & pobliskie elektrownie

#10 największa elektrownia energia wiatrowa spośród 12 w Grecja według mocy.

Grecja ma 12 elektrownie energia wiatrowa w tym zbiorze danych, razem około 238 MW mocy.

Pobliskie elektrownie

Lokalizacja

Współrzędne 38.2863, 24.2386 z WRI Global Power Plant Database (CC BY 4.0). Wyświetl na OpenStreetMap.

Najczęstsze pytania

Jakim typem elektrowni jest TSIKNA PRINIAS PROFITIS ILIAS PYRGARI?

TSIKNA PRINIAS PROFITIS ILIAS PYRGARI — elektrownia o mocy 11.2 MW. Źródło energii: energia wiatrowa. Lokalizacja: Central Greece, Grecja, oddana do użytku w 2001.

Ile gospodarstw domowych może zasilić TSIKNA PRINIAS PROFITIS ILIAS PYRGARI?

Jej moc wystarcza do zasilenia około 9,530 gospodarstw domowych (szacunkowo).

Kto jest wskazany jako właściciel TSIKNA PRINIAS PROFITIS ILIAS PYRGARI?

Właściciel obiektu TSIKNA PRINIAS PROFITIS ILIAS PYRGARI wskazany w danych: TERNA.

Zbudowane na podstawie otwartych danych publicznych; żadnych informacji osobowych. Czy prowadzisz ten obiekt? Poproś o korektę lub usunięcie.