Terra-Gen 251 Wind LLC

Elektrownia. Źródło energii: energia wiatrowa. Lokalizacja: California, Stany Zjednoczone. Współrzędne: 35.0853, -118.3547.

energia wiatrowaCaliforniaStany Zjednoczone

Terra-Gen 251 Wind LLC — elektrownia o mocy 18.4 MW. Źródło energii: energia wiatrowa. Lokalizacja: California, Stany Zjednoczone. Właściciel wskazany w danych: Terra-Gen Operating Co-Wind. Na podstawie zgłoszonej rocznej produkcji 16 GWh może zasilić około 4.7k gospodarstw domowych. Zajmuje miejsce #4914 spośród 10,884 elektrowni w Stany Zjednoczone według mocy zainstalowanej. Oddana do użytku w 1987 roku, ma około 39 lat — o ugruntowanej pozycji. Jako źródło niespalanego paliwa nie ma bezpośrednich emisji CO₂ z wytwarzania energii. W kontekście, energia wiatrowa dostarcza około 10.3% energii elektrycznej Stany Zjednoczone; krajowa sieć energetyczna średnio 384 gCO₂/kWh (43.0% niskoemisyjne) (2025).

18.4MW moc zainstalowana
16GWh zgłoszone / rok
4,657zasilanych gospodarstw
1987oddana do użytku (~39 lat)

Dane elektrowni: WRI Global Power Plant Database (CC BY 4.0), id USA0052161.

Stan danych

Znane dane

ObiektTerra-Gen 251 Wind LLC WRI
KrajStany Zjednoczone · California WRI
Współrzędne35.0853, -118.3547 WRI
Paliwoenergia wiatrowa WRI
MW moc zainstalowana18.4 MW WRI GPPD; rekord źródłowy
WłaścicielTerra-Gen Operating Co-Wind WRI
Uruchomienie1987 WRI
GWh zgłoszone / rok16 GWh·a⁻¹ WRI

Obliczone z zestawu danych

Pozycja krajowa według mocy#4914 / 10884 obliczone
Pozycja krajowa dla danego paliwa#801 / 1139 obliczone
Moc względem porównywalnych obiektów0.27× · 67.7 MW · n=1139 obliczone
Ekwiwalent zasilanych gospodarstw4,657 obliczone z raportowanej produkcji
Klimat16.7°C · HDD 1,415 wyliczone ze współrzędnych
Nasilenie środowiskoweC1 · 41/100 wyliczone ze współrzędnych

Brak danych

TechnologiaBrak danych brak w zestawie danych
Emisje CO₂nie dotyczy nie dotyczy

Znane, modelowane i obliczone wartości są prezentowane oddzielnie. Brakujące pola są oznaczone jako niedostępne.

Pochodzenie danych

Pola mocy i paliwa na tej stronie zawierają wartości z rekordu źródłowego pierwotnego otwartego zbioru danych. Są przydatne do identyfikacji i klasyfikacji, ale nie zostały jeszcze zaktualizowane do wartości na 2026 r. zweryfikowanej w oficjalnym rejestrze lub dla lokalizacji GEM.

moc: WRI GPPD; paliwo: WRI GPPD

W kontekście: jak ta elektrownia się porównuje

Przy 18.4 MW, Terra-Gen 251 Wind LLC jest poniżej mediana elektrowni energia wiatrowa w Stany Zjednoczone (67.7 MW). Turbiny wiatrowe konwertują poruszające się powietrze na elektryczność; produkcja jest zmienna i zależna od lokalizacji, a nowoczesne turbiny zapewniają jedne z najniższych kosztów nowej generacji na wielu sieciach.

Porównanie zdolności obliczone na podstawie Globalnej Bazy Danych Elektrowni WRI; kontekst typu paliwa to ogólne tło inżynierskie.

Trend zgłoszonej produkcji

2013: 28 GWh20132014: 26 GWh20142015: 22 GWh20152016: 23 GWh20162017: 23 GWh20172018: 20 GWh20182019: 16 GWh201928 GWh

Roczna produkcja (GWh), WRI Global Power Plant Database (CC BY 4.0).

Właściciel

Właściciel wskazany w danych: Terra-Gen Operating Co-Wind. Wszystkie elektrownie tej firmy →

Klimat lokalny & kontekst termiczny

Źródło energii: energia wiatrowa. Ten obiekt zamienia energię kinetyczną wiatru na energię elektryczną przez wirniki turbinowe. Typ klimatu: zimny step półpustynny (Köppen BSk). Szerokość geograficzna: 35.1°N.

16.7°Cśrednia roczna temperatura
1,415stopniodni ogrzewania (baza 18°C)
960stopniodni chłodzenia (baza 18°C)
831 mwysokość n.p.m.

Średnia miesięczna temperatura

J: 7 °CJF: 9 °CFM: 11 °CMA: 15 °CAM: 19 °CMJ: 24 °CJJ: 28 °CJA: 27 °CAS: 24 °CSO: 18 °CON: 11 °CND: 7 °CD28 °C

Stopniodni ogrzewania są tutaj 42% poniżej mediany elektrowni w tym zbiorze danych — wskaźnik tego, ile dodatkowej energii muszą zastąpić podgrzewane urządzenia przez swoje powierzchnie zimą.

Klimatyczny indeks zapotrzebowania na ciepło: 32/100 — ta lokalizacja plasuje się w dolna trzecia elektrowni, które pokrywamy pod względem stopniodni ogrzewania.

Normy klimatyczne: WorldClim 2.1 (1970–2000 monthly normals, 10 arc-min, CC BY 4.0); strefa: Köppen-Geiger world climate classification (Kottek et al. 2006, 0.5° grid). Stopniodni & indeks zapotrzebowania na ciepło obliczone przez PowerAtlas — modelowany wskaźnik zapotrzebowania na ciepło, nie zmierzona wartość obiektu.

Klimat lokalizacji i surowość środowiska

Dla zewnętrznych elementów elektrowni — kotłów odzysknicowych (HRSG), kompensatorów, zaworów, kołnierzy i ich izolacji — lokalny klimat decyduje o tempie degradacji niezabezpieczonej stali i powłok. Lokalizacja ta znajduje się w łagodnym środowisku o niskiej korozyjności (szacowana klasa ISO 9223 C1 — Bardzo niska), a głównym czynnikiem stresu środowiskowego jest ścieranie przez pył.

C1korozyjność ISO 9223 (orientacyjna)
41/100wskaźnik surowości środowiska
20.3°Csezonowa amplituda temperatur
101 kmodległość od wybrzeża

Szacunek orientacyjny metodą informacyjną ISO 9223:2012 (korozyjność atmosferyczna na podstawie temperatury, czasu zwilżenia i zasolenia powietrza), z wykorzystaniem norm klimatycznych WorldClim, klasy Köppen-Geiger i odległości od wybrzeża. Orientacyjne, nie zmierzona szybkość korozji.

Jak wypada & pobliskie elektrownie

#801 największa elektrownia energia wiatrowa spośród 1139 w Stany Zjednoczone według mocy.

Stany Zjednoczone ma 1139 elektrownie energia wiatrowa w tym zbiorze danych, razem około 104,873 MW mocy.

Pobliskie elektrownie

Lokalizacja

Współrzędne 35.0853, -118.3547 z WRI Global Power Plant Database (CC BY 4.0). Wyświetl na OpenStreetMap.

Najczęstsze pytania

Jakim typem elektrowni jest Terra-Gen 251 Wind LLC?

Terra-Gen 251 Wind LLC — elektrownia o mocy 18.4 MW. Źródło energii: energia wiatrowa. Lokalizacja: California, Stany Zjednoczone, oddana do użytku w 1987.

Ile energii elektrycznej wytwarza Terra-Gen 251 Wind LLC?

Terra-Gen 251 Wind LLC wytwarza około 16 GWh energii elektrycznej rocznie.

Ile gospodarstw domowych może zasilić Terra-Gen 251 Wind LLC?

Jej moc wystarcza do zasilenia około 4,657 gospodarstw domowych.

Kto jest wskazany jako właściciel Terra-Gen 251 Wind LLC?

Właściciel obiektu Terra-Gen 251 Wind LLC wskazany w danych: Terra-Gen Operating Co-Wind.

Zbudowane na podstawie otwartych danych publicznych; żadnych informacji osobowych. Czy prowadzisz ten obiekt? Poproś o korektę lub usunięcie.