Strona główna / Ameryka Północna / Stany Zjednoczone / St Joseph Landfill Generating Station

St Joseph Landfill Generating Station

Elektrownia. Źródło energii: odpady. Lokalizacja: Missouri, Stany Zjednoczone. Współrzędne: 39.6744, -94.7761.

odpadyMissouriStany Zjednoczone

St Joseph Landfill Generating Station — elektrownia o mocy 1.6 MW. Źródło energii: odpady. Lokalizacja: Missouri, Stany Zjednoczone. Właściciel wskazany w danych: Evergy Missouri West. Na podstawie zgłoszonej rocznej produkcji 6 GWh może zasilić około 1.8k gospodarstw domowych. Zajmuje miejsce #9644 spośród 10,884 elektrowni w Stany Zjednoczone według mocy zainstalowanej. Oddana do użytku w 2012 roku, ma około 14 lat — stosunkowo nowoczesna. W kontekście, krajowa sieć energetyczna średnio 384 gCO₂/kWh (43.0% niskoemisyjne) (2025).

1.6MW moc zainstalowana
6GWh zgłoszone / rok
1,800zasilanych gospodarstw
2012oddana do użytku (~14 lat)

Dane elektrowni: WRI Global Power Plant Database (CC BY 4.0), id USA0058024.

Stan danych

Znane dane

ObiektSt Joseph Landfill Generating Station WRI
KrajStany Zjednoczone · Missouri WRI
Współrzędne39.6744, -94.7761 WRI
Paliwoodpady WRI
MW moc zainstalowana1.6 MW Wikidata P2109; moc zainstalowana/nominalna
WłaścicielEvergy Missouri West WRI
Uruchomienie2012 WRI
GWh zgłoszone / rok6 GWh·a⁻¹ WRI

Obliczone z zestawu danych

Pozycja krajowa według mocy#9644 / 10884 obliczone
Pozycja krajowa dla danego paliwa#530 / 551 obliczone
Moc względem porównywalnych obiektów0.24× · 6.6 MW · n=551 obliczone
Ekwiwalent zasilanych gospodarstw1,800 obliczone z raportowanej produkcji
Klimat11.9°C · HDD 2,822 wyliczone ze współrzędnych
Nasilenie środowiskoweC2 · 34/100 wyliczone ze współrzędnych

Brak danych

TechnologiaBrak danych brak w zestawie danych
Emisje CO₂Brak danych brak w zestawie danych

Znane, modelowane i obliczone wartości są prezentowane oddzielnie. Brakujące pola są oznaczone jako niedostępne.

Pochodzenie danych

Pola mocy lub paliwa na tej stronie zawierają oznaczenie pochodzenia oparte na GEM, oficjalnym rejestrze, Wikidata, OSM albo porównaniu wielu źródeł.

moc: Wikidata P2109; paliwo: WRI GPPD

W kontekście: jak ta elektrownia się porównuje

Przy 1.6 MW, St Joseph Landfill Generating Station jest poniżej mediana elektrowni odpady w Stany Zjednoczone (6.6 MW). Elektrownie konwersji odpadów spalają odpady stałe komunalne w celu wytworzenia elektryczności i ciepła, zmniejszając objętość wysypiska przy jednoczesnym odzyskiwaniu energii z odpadów resztkowych.

Porównanie zdolności obliczone na podstawie Globalnej Bazy Danych Elektrowni WRI; kontekst typu paliwa to ogólne tło inżynierskie.

Trend zgłoszonej produkcji

2013: 12 GWh20132014: 12 GWh20142015: 12 GWh20152016: 11 GWh20162017: 12 GWh20172018: 5 GWh20182019: 6 GWh201912 GWh

Roczna produkcja (GWh), WRI Global Power Plant Database (CC BY 4.0).

Właściciel

Właściciel wskazany w danych: Evergy Missouri West.

Klimat lokalny & kontekst termiczny

Źródło energii: odpady. Ten obiekt odzyskuje energię poprzez spalanie odpadów komunalnych lub przemysłowych. Typ klimatu: wilgotny kontynentalny z gorącym latem (Köppen Dfa). Szerokość geograficzna: 39.7°N.

11.9°Cśrednia roczna temperatura
2,822stopniodni ogrzewania (baza 18°C)
601stopniodni chłodzenia (baza 18°C)
291 mwysokość n.p.m.

Średnia miesięczna temperatura

J: -3 °CJF: 0 °CFM: 6 °CMA: 12 °CAM: 18 °CMJ: 23 °CJJ: 25 °CJA: 24 °CAS: 20 °CSO: 13 °CON: 5 °CND: -1 °CD25 °C

Stopniodni ogrzewania są tutaj 15% powyżej mediany elektrowni w tym zbiorze danych — wskaźnik tego, ile dodatkowej energii muszą zastąpić podgrzewane urządzenia przez swoje powierzchnie zimą.

Klimatyczny indeks zapotrzebowania na ciepło: 58/100 — ta lokalizacja plasuje się w środkowa trzecia elektrowni, które pokrywamy pod względem stopniodni ogrzewania.

Normy klimatyczne: WorldClim 2.1 (1970–2000 monthly normals, 10 arc-min, CC BY 4.0); strefa: Köppen-Geiger world climate classification (Kottek et al. 2006, 0.5° grid). Stopniodni & indeks zapotrzebowania na ciepło obliczone przez PowerAtlas — modelowany wskaźnik zapotrzebowania na ciepło, nie zmierzona wartość obiektu.

Klimat lokalizacji i surowość środowiska

Dla zewnętrznych elementów elektrowni — kotłów odzysknicowych (HRSG), kompensatorów, zaworów, kołnierzy i ich izolacji — lokalny klimat decyduje o tempie degradacji niezabezpieczonej stali i powłok. Lokalizacja ta znajduje się w łagodnym środowisku atmosferycznym (szacowana klasa ISO 9223 C2 — Niska), a głównym czynnikiem stresu środowiskowego jest cykliczne zmiany temperatury.

C2korozyjność ISO 9223 (orientacyjna)
34/100wskaźnik surowości środowiska
28.5°Csezonowa amplituda temperatur
683 kmodległość od wybrzeża

Szacunek orientacyjny metodą informacyjną ISO 9223:2012 (korozyjność atmosferyczna na podstawie temperatury, czasu zwilżenia i zasolenia powietrza), z wykorzystaniem norm klimatycznych WorldClim, klasy Köppen-Geiger i odległości od wybrzeża. Orientacyjne, nie zmierzona szybkość korozji.

Jak wypada & pobliskie elektrownie

#530 największa elektrownia odpady spośród 551 w Stany Zjednoczone według mocy.

Stany Zjednoczone ma 551 elektrownie odpady w tym zbiorze danych, razem około 10,154 MW mocy.

Pobliskie elektrownie

Lokalizacja

Współrzędne 39.6744, -94.7761 z WRI Global Power Plant Database (CC BY 4.0). Wyświetl na OpenStreetMap.

Najczęstsze pytania

Jakim typem elektrowni jest St Joseph Landfill Generating Station?

St Joseph Landfill Generating Station — elektrownia o mocy 1.6 MW. Źródło energii: odpady. Lokalizacja: Missouri, Stany Zjednoczone, oddana do użytku w 2012.

Ile energii elektrycznej wytwarza St Joseph Landfill Generating Station?

St Joseph Landfill Generating Station wytwarza około 6 GWh energii elektrycznej rocznie.

Ile gospodarstw domowych może zasilić St Joseph Landfill Generating Station?

Jej moc wystarcza do zasilenia około 1,800 gospodarstw domowych.

Kto jest wskazany jako właściciel St Joseph Landfill Generating Station?

Właściciel obiektu St Joseph Landfill Generating Station wskazany w danych: Evergy Missouri West.

Zbudowane na podstawie otwartych danych publicznych; żadnych informacji osobowych. Czy prowadzisz ten obiekt? Poproś o korektę lub usunięcie.