Strona główna / Ameryka Północna / Stany Zjednoczone / Spruance Operating Services LLC

Spruance Operating Services LLC

Elektrownia. Źródło energii: węgiel. Lokalizacja: Virginia, Stany Zjednoczone. Współrzędne: 37.4556, -77.4308.

węgielVirginiaStany ZjednoczoneCO₂ zmierzone

Spruance Operating Services LLC — elektrownia o mocy 229.6 MW. Źródło energii: węgiel. Lokalizacja: Virginia, Stany Zjednoczone. Właściciel wskazany w danych: Veolia Energy Operating Service. Na podstawie zgłoszonej rocznej produkcji 16 GWh może zasilić około 4.6k gospodarstw domowych. Zajmuje miejsce #1824 spośród 10,884 elektrowni w Stany Zjednoczone według mocy zainstalowanej. Oddana do użytku w 1992 roku, ma około 34 lat — o ugruntowanej pozycji. Jej zmierzone emisje wynoszące 321,365 t CO₂/rok (US EPA GHGRP) odpowiadają około 75k samochodom osobowym jeżdżącym przez rok. W kontekście, węgiel dostarcza około 16.3% energii elektrycznej Stany Zjednoczone; krajowa sieć energetyczna średnio 384 gCO₂/kWh (43.0% niskoemisyjne) (2025).

229.6MW moc zainstalowana
16GWh zgłoszone / rok
4,628zasilanych gospodarstw
321,365t CO₂ / rok (US EPA GHGRP)
1992oddana do użytku (~34 lat)

Dane elektrowni: WRI Global Power Plant Database (CC BY 4.0), id USA0054081.

Stan danych

Znane dane

ObiektSpruance Operating Services LLC WRI
KrajStany Zjednoczone · Virginia WRI
Współrzędne37.4556, -77.4308 WRI
Paliwowęgiel WRI
MW moc zainstalowana229.6 MW WRI GPPD; rekord źródłowy
WłaścicielVeolia Energy Operating Service WRI
Uruchomienie1992 WRI
GWh zgłoszone / rok16 GWh·a⁻¹ WRI
Emisje CO₂321,365 t CO₂·a⁻¹ zmierzone · US EPA GHGRP

Obliczone z zestawu danych

Pozycja krajowa według mocy#1824 / 10884 obliczone
Pozycja krajowa dla danego paliwa#570 / 802 obliczone
Moc względem porównywalnych obiektów0.41× · 558 MW · n=802 obliczone
Ekwiwalent zasilanych gospodarstw4,628 obliczone z raportowanej produkcji
Klimat14.5°C · HDD 1,980 wyliczone ze współrzędnych
Nasilenie środowiskoweC3 · 40/100 wyliczone ze współrzędnych

Brak danych

TechnologiaBrak danych brak w zestawie danych

Znane, modelowane i obliczone wartości są prezentowane oddzielnie. Brakujące pola są oznaczone jako niedostępne.

Pochodzenie danych

Pola mocy i paliwa na tej stronie zawierają wartości z rekordu źródłowego pierwotnego otwartego zbioru danych. Są przydatne do identyfikacji i klasyfikacji, ale nie zostały jeszcze zaktualizowane do wartości na 2026 r. zweryfikowanej w oficjalnym rejestrze lub dla lokalizacji GEM.

moc: WRI GPPD; paliwo: WRI GPPD

W kontekście: jak ta elektrownia się porównuje

Przy 229.6 MW, Spruance Operating Services LLC jest poniżej mediana elektrowni węgiel w Stany Zjednoczone (558 MW). Elektrownie węglowe spalają węgiel sproszkowany, aby wytwarzać parę wysokociśnieniową w turbinie; działają jako obciążenie podstawowe, ale są źródłem o najwyższej intensywności węgla i pierwszym celem wycofania lub modernizacji efektywności.

Porównanie zdolności obliczone na podstawie Globalnej Bazy Danych Elektrowni WRI; kontekst typu paliwa to ogólne tło inżynierskie.

321,365 t CO₂/rok — w codziennych jednostkach

Roczne emisje tej instalacji są w przybliżeniu równoważne:

75ksamochodów osobowych jeżdżących przez rok
43kroczne zużycie energii przez gospodarstwa domowe
5.4 mlnsadzonek drzew rosnących przez 10 lat, by je pochłonąć

Odpowiedniki przez US EPA Greenhouse Gas Equivalencies; emisje zgłoszone do US EPA GHGRP.

Trend zgłoszonej produkcji

2013: 217 GWh20132014: 248 GWh20142015: 190 GWh20152016: 135 GWh20162017: 84 GWh20172018: 39 GWh20182019: 16 GWh2019248 GWh

Roczna produkcja (GWh), WRI Global Power Plant Database (CC BY 4.0).

Właściciel

Właściciel wskazany w danych: Veolia Energy Operating Service.

Klimat lokalny & kontekst termiczny

Źródło energii: węgiel. Ten obiekt spala węgiel, wytwarzając parę wysokociśnieniową napędzającą turbogenerator. Typ klimatu: wilgotny subtropikalny (Köppen Cfa). Szerokość geograficzna: 37.5°N.

14.5°Cśrednia roczna temperatura
1,980stopniodni ogrzewania (baza 18°C)
710stopniodni chłodzenia (baza 18°C)
29 mwysokość n.p.m.

Średnia miesięczna temperatura

J: 3 °CJF: 5 °CFM: 9 °CMA: 14 °CAM: 19 °CMJ: 23 °CJJ: 26 °CJA: 25 °CAS: 21 °CSO: 15 °CON: 10 °CND: 5 °CD26 °C

Stopniodni ogrzewania są tutaj 19% poniżej mediany elektrowni w tym zbiorze danych — wskaźnik tego, ile dodatkowej energii muszą zastąpić podgrzewane urządzenia przez swoje powierzchnie zimą.

Klimatyczny indeks zapotrzebowania na ciepło: 43/100 — ta lokalizacja plasuje się w środkowa trzecia elektrowni, które pokrywamy pod względem stopniodni ogrzewania.

Normy klimatyczne: WorldClim 2.1 (1970–2000 monthly normals, 10 arc-min, CC BY 4.0); strefa: Köppen-Geiger world climate classification (Kottek et al. 2006, 0.5° grid). Stopniodni & indeks zapotrzebowania na ciepło obliczone przez PowerAtlas — modelowany wskaźnik zapotrzebowania na ciepło, nie zmierzona wartość obiektu.

Klimat lokalizacji i surowość środowiska

Dla zewnętrznych elementów elektrowni — kotłów odzysknicowych (HRSG), kompensatorów, zaworów, kołnierzy i ich izolacji — lokalny klimat decyduje o tempie degradacji niezabezpieczonej stali i powłok. Lokalizacja ta znajduje się w umiarkowanie korozyjnym środowisku (szacowana klasa ISO 9223 C3 — Åšrednia), a głównym czynnikiem stresu środowiskowego jest wilgotność i zwilżenie.

C3korozyjność ISO 9223 (orientacyjna)
40/100wskaźnik surowości środowiska
22.8°Csezonowa amplituda temperatur
145 kmodległość od wybrzeża

Szacunek orientacyjny metodą informacyjną ISO 9223:2012 (korozyjność atmosferyczna na podstawie temperatury, czasu zwilżenia i zasolenia powietrza), z wykorzystaniem norm klimatycznych WorldClim, klasy Köppen-Geiger i odległości od wybrzeża. Orientacyjne, nie zmierzona szybkość korozji.

Jak wypada & pobliskie elektrownie

#570 największa elektrownia węgiel spośród 802 w Stany Zjednoczone według mocy.

Stany Zjednoczone ma 802 elektrownie węgiel w tym zbiorze danych, razem około 621,194 MW mocy.

Pobliskie elektrownie

Lokalizacja

Współrzędne 37.4556, -77.4308 z WRI Global Power Plant Database (CC BY 4.0). Wyświetl na OpenStreetMap.

Najczęstsze pytania

Jakim typem elektrowni jest Spruance Operating Services LLC?

Spruance Operating Services LLC — elektrownia o mocy 229.6 MW. Źródło energii: węgiel. Lokalizacja: Virginia, Stany Zjednoczone, oddana do użytku w 1992.

Ile energii elektrycznej wytwarza Spruance Operating Services LLC?

Spruance Operating Services LLC wytwarza około 16 GWh energii elektrycznej rocznie.

Ile gospodarstw domowych może zasilić Spruance Operating Services LLC?

Jej moc wystarcza do zasilenia około 4,628 gospodarstw domowych.

Kto jest wskazany jako właściciel Spruance Operating Services LLC?

Właściciel obiektu Spruance Operating Services LLC wskazany w danych: Veolia Energy Operating Service.

Ile CO₂ emituje Spruance Operating Services LLC?

Spruance Operating Services LLC zgłosiła około 321,365 ton CO₂ rocznie (US EPA GHGRP).

Zbudowane na podstawie otwartych danych publicznych; żadnych informacji osobowych. Czy prowadzisz ten obiekt? Poproś o korektę lub usunięcie.