Somerset Plant

Elektrownia. Źródło energii: biomasa. Lokalizacja: Maine, Stany Zjednoczone. Współrzędne: 44.7035, -69.6474.

biomasaMaineStany Zjednoczone

Somerset Plant — elektrownia o mocy 107.1 MW. Źródło energii: biomasa. Lokalizacja: Maine, Stany Zjednoczone. Właściciel wskazany w danych: Sappi Fine Paper North America-Somerset. Na podstawie zgłoszonej rocznej produkcji 532 GWh może zasilić około 152k gospodarstw domowych. Zajmuje miejsce #2651 spośród 10,884 elektrowni w Stany Zjednoczone według mocy zainstalowanej. Oddana do użytku w 1984 roku, ma około 42 lat — o ugruntowanej pozycji. W kontekście, biomasa dostarcza około 1.0% energii elektrycznej Stany Zjednoczone; krajowa sieć energetyczna średnio 384 gCO₂/kWh (43.0% niskoemisyjne) (2025).

107.1MW moc zainstalowana
532GWh zgłoszone / rok
151,914zasilanych gospodarstw
1984oddana do użytku (~42 lat)

Dane elektrowni: WRI Global Power Plant Database (CC BY 4.0), id USA0050406.

Stan danych

Znane dane

ObiektSomerset Plant WRI
KrajStany Zjednoczone · Maine WRI
Współrzędne44.7035, -69.6474 WRI
Paliwobiomasa WRI
MW moc zainstalowana107.1 MW Wikidata P2109; moc zainstalowana/nominalna
WłaścicielSappi Fine Paper North America-Somerset WRI
Uruchomienie1984 WRI
GWh zgłoszone / rok532 GWh·a⁻¹ WRI

Obliczone z zestawu danych

Pozycja krajowa według mocy#2651 / 10884 obliczone
Pozycja krajowa dla danego paliwa#12 / 184 obliczone
Moc względem porównywalnych obiektów5.98× · 17.9 MW · n=184 obliczone
Ekwiwalent zasilanych gospodarstw151,914 obliczone z raportowanej produkcji
Klimat6.7°C · HDD 4,200 wyliczone ze współrzędnych
Nasilenie środowiskoweC3 · 34/100 wyliczone ze współrzędnych

Brak danych

TechnologiaBrak danych brak w zestawie danych
Emisje CO₂Brak danych brak w zestawie danych

Znane, modelowane i obliczone wartości są prezentowane oddzielnie. Brakujące pola są oznaczone jako niedostępne.

Pochodzenie danych

Pola mocy lub paliwa na tej stronie zawierają oznaczenie pochodzenia oparte na GEM, oficjalnym rejestrze, Wikidata, OSM albo porównaniu wielu źródeł.

moc: Wikidata P2109; paliwo: WRI GPPD

W kontekście: jak ta elektrownia się porównuje

Przy 107.1 MW, Somerset Plant jest znacznie powyżej mediana elektrowni biomasa w Stany Zjednoczone (17.9 MW). Elektrownie biomasowe spalają materiał organiczny, taki jak drewno, odpady lub paliwo pochodzące z odpadów, aby wytwarzać parę; są dyspozycyjne i uważane za niskoemisyjne, gdy surowiec pozyskiwany jest zrównoważnie.

Porównanie zdolności obliczone na podstawie Globalnej Bazy Danych Elektrowni WRI; kontekst typu paliwa to ogólne tło inżynierskie.

Trend zgłoszonej produkcji

2013: 567 GWh20132014: 585 GWh20142015: 510 GWh20152016: 508 GWh20162017: 526 GWh20172018: 539 GWh20182019: 532 GWh2019585 GWh

Roczna produkcja (GWh), WRI Global Power Plant Database (CC BY 4.0).

Właściciel

Właściciel wskazany w danych: Sappi Fine Paper North America-Somerset.

Klimat lokalny & kontekst termiczny

Źródło energii: biomasa. Ten obiekt spala materiał organiczny (drewno, pozostałości) do wytwarzania pary dla turbiny. Typ klimatu: wilgotny kontynentalny z ciepłym latem (Köppen Dfb). Szerokość geograficzna: 44.7°N.

6.7°Cśrednia roczna temperatura
4,200stopniodni ogrzewania (baza 18°C)
120stopniodni chłodzenia (baza 18°C)
58 mwysokość n.p.m.

Średnia miesięczna temperatura

J: -8 °CJF: -6 °CFM: -1 °CMA: 6 °CAM: 12 °CMJ: 17 °CJJ: 20 °CJA: 19 °CAS: 14 °CSO: 8 °CON: 3 °CND: -4 °CD20 °C

Stopniodni ogrzewania są tutaj 71% powyżej mediany elektrowni w tym zbiorze danych — wskaźnik tego, ile dodatkowej energii muszą zastąpić podgrzewane urządzenia przez swoje powierzchnie zimą.

Klimatyczny indeks zapotrzebowania na ciepło: 87/100 — ta lokalizacja plasuje się w górna trzecia elektrowni, które pokrywamy pod względem stopniodni ogrzewania.

Normy klimatyczne: WorldClim 2.1 (1970–2000 monthly normals, 10 arc-min, CC BY 4.0); strefa: Köppen-Geiger world climate classification (Kottek et al. 2006, 0.5° grid). Stopniodni & indeks zapotrzebowania na ciepło obliczone przez PowerAtlas — modelowany wskaźnik zapotrzebowania na ciepło, nie zmierzona wartość obiektu.

Klimat lokalizacji i surowość środowiska

Dla zewnętrznych elementów elektrowni — kotłów odzysknicowych (HRSG), kompensatorów, zaworów, kołnierzy i ich izolacji — lokalny klimat decyduje o tempie degradacji niezabezpieczonej stali i powłok. Lokalizacja ta znajduje się w umiarkowanie korozyjnym środowisku (szacowana klasa ISO 9223 C3 — Åšrednia), a głównym czynnikiem stresu środowiskowego jest cykliczne zmiany temperatury.

C3korozyjność ISO 9223 (orientacyjna)
34/100wskaźnik surowości środowiska
28.5°Csezonowa amplituda temperatur
83 kmodległość od wybrzeża

Szacunek orientacyjny metodą informacyjną ISO 9223:2012 (korozyjność atmosferyczna na podstawie temperatury, czasu zwilżenia i zasolenia powietrza), z wykorzystaniem norm klimatycznych WorldClim, klasy Köppen-Geiger i odległości od wybrzeża. Orientacyjne, nie zmierzona szybkość korozji.

Jak wypada & pobliskie elektrownie

#12 największa elektrownia biomasa spośród 184 w Stany Zjednoczone według mocy.

Stany Zjednoczone ma 184 elektrownie biomasa w tym zbiorze danych, razem około 6,324 MW mocy.

Pobliskie elektrownie

Lokalizacja

Współrzędne 44.7035, -69.6474 z WRI Global Power Plant Database (CC BY 4.0). Wyświetl na OpenStreetMap.

Najczęstsze pytania

Jakim typem elektrowni jest Somerset Plant?

Somerset Plant — elektrownia o mocy 107.1 MW. Źródło energii: biomasa. Lokalizacja: Maine, Stany Zjednoczone, oddana do użytku w 1984.

Ile energii elektrycznej wytwarza Somerset Plant?

Somerset Plant wytwarza około 532 GWh energii elektrycznej rocznie.

Ile gospodarstw domowych może zasilić Somerset Plant?

Jej moc wystarcza do zasilenia około 151,914 gospodarstw domowych.

Kto jest wskazany jako właściciel Somerset Plant?

Właściciel obiektu Somerset Plant wskazany w danych: Sappi Fine Paper North America-Somerset.

Zbudowane na podstawie otwartych danych publicznych; żadnych informacji osobowych. Czy prowadzisz ten obiekt? Poproś o korektę lub usunięcie.