Strona główna / Ameryka Północna / Stany Zjednoczone / Solten Plainville 6000 LLC

Solten Plainville 6000 LLC

Elektrownia. Źródło energii: energia słoneczna. Lokalizacja: Massachusetts, Stany Zjednoczone. Współrzędne: 42.0412, -71.2933.

energia słonecznaMassachusettsStany Zjednoczone

Solten Plainville 6000 LLC — elektrownia o mocy 4.9 MW. Źródło energii: energia słoneczna. Lokalizacja: Massachusetts, Stany Zjednoczone. Właściciel wskazany w danych: Solten Plainville 6000 LLC. Na podstawie zgłoszonej rocznej produkcji 8 GWh może zasilić około 2.1k gospodarstw domowych. Zajmuje miejsce #7196 spośród 10,884 elektrowni w Stany Zjednoczone według mocy zainstalowanej. Oddana do użytku w 2017 roku, ma około 9 lat — stosunkowo nowoczesna. Jako źródło niespalanego paliwa nie ma bezpośrednich emisji CO₂ z wytwarzania energii. W kontekście, energia słoneczna dostarcza około 8.6% energii elektrycznej Stany Zjednoczone; krajowa sieć energetyczna średnio 384 gCO₂/kWh (43.0% niskoemisyjne) (2025).

4.9MW moc zainstalowana
8GWh zgłoszone / rok
2,142zasilanych gospodarstw
2017oddana do użytku (~9 lat)

Dane elektrowni: WRI Global Power Plant Database (CC BY 4.0), id USA0061731.

Stan danych

Znane dane

ObiektSolten Plainville 6000 LLC WRI
KrajStany Zjednoczone · Massachusetts WRI
Współrzędne42.0412, -71.2933 WRI
Paliwoenergia słoneczna WRI
MW moc zainstalowana4.9 MW GEM · 2026 · L100000815002; moc eksploatowana elektrowni
WłaścicielSolten Plainville 6000 LLC WRI
Uruchomienie2017 WRI
GWh zgłoszone / rok8 GWh·a⁻¹ WRI

Obliczone z zestawu danych

Pozycja krajowa według mocy#7196 / 10884 obliczone
Pozycja krajowa dla danego paliwa#1305 / 3283 obliczone
Moc względem porównywalnych obiektów1.63× · 3 MW · n=3283 obliczone
Ekwiwalent zasilanych gospodarstw2,142 obliczone z raportowanej produkcji
Klimat9.8°C · HDD 3,235 wyliczone ze współrzędnych
Nasilenie środowiskoweC3 · 33/100 wyliczone ze współrzędnych

Brak danych

TechnologiaBrak danych brak w zestawie danych
Emisje CO₂nie dotyczy nie dotyczy

Znane, modelowane i obliczone wartości są prezentowane oddzielnie. Brakujące pola są oznaczone jako niedostępne.

Pochodzenie danych

Pola mocy lub paliwa na tej stronie zawierają oznaczenie pochodzenia oparte na GEM, oficjalnym rejestrze, Wikidata, OSM albo porównaniu wielu źródeł.

moc: GEM · 2026 · L100000815002; paliwo: WRI GPPD

W kontekście: jak ta elektrownia się porównuje

Przy 4.9 MW, Solten Plainville 6000 LLC jest znacznie powyżej mediana elektrowni energia słoneczna w Stany Zjednoczone (3 MW). Fotowoltaika słoneczna konwertuje bezpośrednio światło słoneczne w elektryczność bez części ruchomych ani paliwa; produkcja zmienia się w zależności od pory dnia i pogody, więc łączy się ją z magazynowaniem lub elastycznym wsparciem.

Porównanie zdolności obliczone na podstawie Globalnej Bazy Danych Elektrowni WRI; kontekst typu paliwa to ogólne tło inżynierskie.

Trend zgłoszonej produkcji

2017: 2 GWh20172018: 7 GWh20182019: 8 GWh20198 GWh

Roczna produkcja (GWh), WRI Global Power Plant Database (CC BY 4.0).

Właściciel

Właściciel wskazany w danych: Solten Plainville 6000 LLC.

Klimat lokalny & kontekst termiczny

Źródło energii: energia słoneczna. Ten obiekt bezpośrednio zamienia światło słoneczne na energię elektryczną za pomocą paneli fotowoltaicznych. Typ klimatu: wilgotny kontynentalny z gorącym latem (Köppen Dfa). Szerokość geograficzna: 42.0°N.

9.8°Cśrednia roczna temperatura
3,235stopniodni ogrzewania (baza 18°C)
260stopniodni chłodzenia (baza 18°C)
16 mwysokość n.p.m.

Średnia miesięczna temperatura

J: -3 °CJF: -2 °CFM: 3 °CMA: 8 °CAM: 14 °CMJ: 19 °CJJ: 22 °CJA: 22 °CAS: 17 °CSO: 11 °CON: 6 °CND: 0 °CD22 °C

Stopniodni ogrzewania są tutaj 32% powyżej mediany elektrowni w tym zbiorze danych — wskaźnik tego, ile dodatkowej energii muszą zastąpić podgrzewane urządzenia przez swoje powierzchnie zimą.

Klimatyczny indeks zapotrzebowania na ciepło: 69/100 — ta lokalizacja plasuje się w górna trzecia elektrowni, które pokrywamy pod względem stopniodni ogrzewania.

Fotowoltaika traci ~0,35%/°C powyżej 25°C temperatury ogniwa — około 0.0% przy szczytach ciepłej pory roku tutaj (szacunkowo).

Normy klimatyczne: WorldClim 2.1 (1970–2000 monthly normals, 10 arc-min, CC BY 4.0); strefa: Köppen-Geiger world climate classification (Kottek et al. 2006, 0.5° grid). Stopniodni & indeks zapotrzebowania na ciepło obliczone przez PowerAtlas — modelowany wskaźnik zapotrzebowania na ciepło, nie zmierzona wartość obiektu.

Klimat lokalizacji i surowość środowiska

Dla zewnętrznych elementów elektrowni — kotłów odzysknicowych (HRSG), kompensatorów, zaworów, kołnierzy i ich izolacji — lokalny klimat decyduje o tempie degradacji niezabezpieczonej stali i powłok. Lokalizacja ta znajduje się w umiarkowanie korozyjnym środowisku (szacowana klasa ISO 9223 C3 — Åšrednia), a głównym czynnikiem stresu środowiskowego jest cykliczne zmiany temperatury.

C3korozyjność ISO 9223 (orientacyjna)
33/100wskaźnik surowości środowiska
25.0°Csezonowa amplituda temperatur
93 kmodległość od wybrzeża

Szacunek orientacyjny metodą informacyjną ISO 9223:2012 (korozyjność atmosferyczna na podstawie temperatury, czasu zwilżenia i zasolenia powietrza), z wykorzystaniem norm klimatycznych WorldClim, klasy Köppen-Geiger i odległości od wybrzeża. Orientacyjne, nie zmierzona szybkość korozji.

Jak wypada & pobliskie elektrownie

#1305 największa elektrownia energia słoneczna spośród 3283 w Stany Zjednoczone według mocy.

Stany Zjednoczone ma 3283 elektrownie energia słoneczna w tym zbiorze danych, razem około 38,093 MW mocy.

Pobliskie elektrownie

Lokalizacja

Współrzędne 42.0412, -71.2933 z WRI Global Power Plant Database (CC BY 4.0). Wyświetl na OpenStreetMap.

Najczęstsze pytania

Jakim typem elektrowni jest Solten Plainville 6000 LLC?

Solten Plainville 6000 LLC — elektrownia o mocy 4.9 MW. Źródło energii: energia słoneczna. Lokalizacja: Massachusetts, Stany Zjednoczone, oddana do użytku w 2017.

Ile energii elektrycznej wytwarza Solten Plainville 6000 LLC?

Solten Plainville 6000 LLC wytwarza około 8 GWh energii elektrycznej rocznie.

Ile gospodarstw domowych może zasilić Solten Plainville 6000 LLC?

Jej moc wystarcza do zasilenia około 2,142 gospodarstw domowych.

Kto jest wskazany jako właściciel Solten Plainville 6000 LLC?

Właściciel obiektu Solten Plainville 6000 LLC wskazany w danych: Solten Plainville 6000 LLC.

Zbudowane na podstawie otwartych danych publicznych; żadnych informacji osobowych. Czy prowadzisz ten obiekt? Poproś o korektę lub usunięcie.