SJ/SC WPCP

Elektrownia. Źródło energii: gaz. Lokalizacja: California, Stany Zjednoczone. Współrzędne: 37.4344, -121.9464.

gazCaliforniaStany Zjednoczone

SJ/SC WPCP — elektrownia o mocy 8.4 MW. Źródło energii: gaz. Lokalizacja: California, Stany Zjednoczone. Właściciel wskazany w danych: San Jose/Santa Clara Water P C. Na podstawie zgłoszonej rocznej produkcji 40 GWh może zasilić około 12k gospodarstw domowych. Zajmuje miejsce #5943 spośród 10,884 elektrowni w Stany Zjednoczone według mocy zainstalowanej. Oddana do użytku w 1988 roku, ma około 38 lat — o ugruntowanej pozycji. W kontekście, gaz dostarcza około 40.0% energii elektrycznej Stany Zjednoczone; krajowa sieć energetyczna średnio 384 gCO₂/kWh (43.0% niskoemisyjne) (2025).

8.4MW moc zainstalowana
40GWh zgłoszone / rok
11,571zasilanych gospodarstw
1988oddana do użytku (~38 lat)

Dane elektrowni: WRI Global Power Plant Database (CC BY 4.0), id USA0056080.

Stan danych

Znane dane

ObiektSJ/SC WPCP WRI
KrajStany Zjednoczone · California WRI
Współrzędne37.4344, -121.9464 WRI
Paliwogaz WRI
MW moc zainstalowana8.4 MW WRI GPPD; rekord źródłowy
WłaścicielSan Jose/Santa Clara Water P C WRI
Uruchomienie1988 WRI
GWh zgłoszone / rok40 GWh·a⁻¹ WRI

Obliczone z zestawu danych

Emisje CO₂16,200 t CO₂·a⁻¹ obliczone
Pozycja krajowa według mocy#5943 / 10884 obliczone
Pozycja krajowa dla danego paliwa#1812 / 2165 obliczone
Moc względem porównywalnych obiektów0.07× · 121.2 MW · n=2165 obliczone
Ekwiwalent zasilanych gospodarstw11,571 obliczone z raportowanej produkcji
Klimat15.8°C · HDD 1,088 wyliczone ze współrzędnych
Nasilenie środowiskoweC4 · 38/100 wyliczone ze współrzędnych

Brak danych

TechnologiaBrak danych brak w zestawie danych

Znane, modelowane i obliczone wartości są prezentowane oddzielnie. Brakujące pola są oznaczone jako niedostępne.

Pochodzenie danych

Pola mocy i paliwa na tej stronie zawierają wartości z rekordu źródłowego pierwotnego otwartego zbioru danych. Są przydatne do identyfikacji i klasyfikacji, ale nie zostały jeszcze zaktualizowane do wartości na 2026 r. zweryfikowanej w oficjalnym rejestrze lub dla lokalizacji GEM.

moc: WRI GPPD; paliwo: WRI GPPD

W kontekście: jak ta elektrownia się porównuje

Przy 8.4 MW, SJ/SC WPCP jest poniżej mediana elektrowni gaz w Stany Zjednoczone (121.2 MW). Elektrownie gazowe spalają gaz ziemny w turbinach otwartoobjętościowych do szybkich szczytów, lub w jednostkach cyklu połączonego, które odzyskują ciepło spalin w HRSG, aby osiągnąć około 55–62% sprawności — najczystszą opcję paliwową.

Porównanie zdolności obliczone na podstawie Globalnej Bazy Danych Elektrowni WRI; kontekst typu paliwa to ogólne tło inżynierskie.

Trend zgłoszonej produkcji

2013: 64 GWh20132014: 33 GWh20142015: 43 GWh20152016: 32 GWh20162017: 27 GWh20172018: 33 GWh20182019: 40 GWh201964 GWh

Roczna produkcja (GWh), WRI Global Power Plant Database (CC BY 4.0).

Właściciel

Właściciel wskazany w danych: San Jose/Santa Clara Water P C.

Klimat lokalny & kontekst termiczny

Źródło energii: gaz. Ten obiekt spala gaz ziemny w turbinie — często w układzie kombinowanym — do wytwarzania energii elektrycznej. Typ klimatu: śródziemnomorski z ciepłym latem (Köppen Csb). Szerokość geograficzna: 37.4°N.

15.8°Cśrednia roczna temperatura
1,088stopniodni ogrzewania (baza 18°C)
311stopniodni chłodzenia (baza 18°C)
71 mwysokość n.p.m.

Średnia miesięczna temperatura

J: 10 °CJF: 12 °CFM: 13 °CMA: 15 °CAM: 17 °CMJ: 20 °CJJ: 21 °CJA: 21 °CAS: 20 °CSO: 18 °CON: 13 °CND: 10 °CD21 °C

Stopniodni ogrzewania są tutaj 56% poniżej mediany elektrowni w tym zbiorze danych — wskaźnik tego, ile dodatkowej energii muszą zastąpić podgrzewane urządzenia przez swoje powierzchnie zimą.

Klimatyczny indeks zapotrzebowania na ciepło: 27/100 — ta lokalizacja plasuje się w dolna trzecia elektrowni, które pokrywamy pod względem stopniodni ogrzewania.

Turbina gazowa tutaj pracuje również ~1% poniżej swojej nominalnej mocy ISO (15°C) przy tej średniej rocznej (typowa krzywa CCGT, szacunkowo).

Normy klimatyczne: WorldClim 2.1 (1970–2000 monthly normals, 10 arc-min, CC BY 4.0); strefa: Köppen-Geiger world climate classification (Kottek et al. 2006, 0.5° grid). Stopniodni & indeks zapotrzebowania na ciepło obliczone przez PowerAtlas — modelowany wskaźnik zapotrzebowania na ciepło, nie zmierzona wartość obiektu.

Klimat lokalizacji i surowość środowiska

Dla zewnętrznych elementów elektrowni — kotłów odzysknicowych (HRSG), kompensatorów, zaworów, kołnierzy i ich izolacji — lokalny klimat decyduje o tempie degradacji niezabezpieczonej stali i powłok. Lokalizacja ta znajduje się w korozyjnym środowisku (szacowana klasa ISO 9223 C4 — Wysoka), a głównym czynnikiem stresu środowiskowego jest korozja w środowisku morskim.

C4korozyjność ISO 9223 (orientacyjna)
38/100wskaźnik surowości środowiska
11.1°Csezonowa amplituda temperatur
23 kmodległość od wybrzeża

Szacunek orientacyjny metodą informacyjną ISO 9223:2012 (korozyjność atmosferyczna na podstawie temperatury, czasu zwilżenia i zasolenia powietrza), z wykorzystaniem norm klimatycznych WorldClim, klasy Köppen-Geiger i odległości od wybrzeża. Orientacyjne, nie zmierzona szybkość korozji.

Jak wypada & pobliskie elektrownie

#1812 największa elektrownia gaz spośród 2165 w Stany Zjednoczone według mocy.

Stany Zjednoczone ma 2165 elektrownie gaz w tym zbiorze danych, razem około 789,950 MW mocy.

Pobliskie elektrownie

Lokalizacja

Współrzędne 37.4344, -121.9464 z WRI Global Power Plant Database (CC BY 4.0). Wyświetl na OpenStreetMap.

Najczęstsze pytania

Jakim typem elektrowni jest SJ/SC WPCP?

SJ/SC WPCP — elektrownia o mocy 8.4 MW. Źródło energii: gaz. Lokalizacja: California, Stany Zjednoczone, oddana do użytku w 1988.

Ile energii elektrycznej wytwarza SJ/SC WPCP?

SJ/SC WPCP wytwarza około 40 GWh energii elektrycznej rocznie.

Ile gospodarstw domowych może zasilić SJ/SC WPCP?

Jej moc wystarcza do zasilenia około 11,571 gospodarstw domowych.

Kto jest wskazany jako właściciel SJ/SC WPCP?

Właściciel obiektu SJ/SC WPCP wskazany w danych: San Jose/Santa Clara Water P C.

Zbudowane na podstawie otwartych danych publicznych; żadnych informacji osobowych. Czy prowadzisz ten obiekt? Poproś o korektę lub usunięcie.