Sheriffhales

Elektrownia. Źródło energii: energia słoneczna. Lokalizacja: England, Wielka Brytania. Współrzędne: 52.7067, -2.3689.

energia słonecznaEnglandWielka BrytaniaPV

Sheriffhales — elektrownia o mocy 16.4 MW. Źródło energii: energia słoneczna. Lokalizacja: England, Wielka Brytania. Właściciel wskazany w danych: Lightsource Renewable Energy. Na podstawie jej mocy zainstalowanej (szacunkowo) może zasilić około 7.0k gospodarstw domowych (szacunkowo). Zajmuje miejsce #660 spośród 2,860 elektrowni w Wielka Brytania według mocy zainstalowanej. Oddana do użytku w 2015 roku, ma około 11 lat — stosunkowo nowoczesna. Jako źródło niespalanego paliwa nie ma bezpośrednich emisji CO₂ z wytwarzania energii. W kontekście, energia słoneczna dostarcza około 6.6% energii elektrycznej Wielka Brytania; krajowa sieć energetyczna średnio 217 gCO₂/kWh (64.4% niskoemisyjne) (2025).

16.4MW moc zainstalowana
6,977zasilanych gospodarstw (szacunkowo)
2015oddana do użytku (~11 lat)

Dane elektrowni: WRI Global Power Plant Database (CC BY 4.0), id GBR0005169.

Stan danych

Znane dane

ObiektSheriffhales WRI
KrajWielka Brytania · England WRI
Współrzędne52.7067, -2.3689 WRI
Paliwoenergia słoneczna WRI
MW moc zainstalowana16.4 MW GEM · 2026 · L100000806581; moc eksploatowana elektrowni
WłaścicielLightsource Renewable Energy WRI
Uruchomienie2015 WRI
TechnologiaPV WRI

Obliczone z zestawu danych

Pozycja krajowa według mocy#660 / 2860 obliczone
Pozycja krajowa dla danego paliwa#94 / 1170 obliczone
Moc względem porównywalnych obiektów3.28× · 5 MW · n=1170 obliczone
Ekwiwalent zasilanych gospodarstw6,977 obliczone
Klimat9.0°C · HDD 3,275 wyliczone ze współrzędnych
Nasilenie środowiskoweC3 · 25/100 wyliczone ze współrzędnych

Brak danych

GWh zgłoszone / rokBrak danych brak w zestawie danych
Emisje CO₂nie dotyczy nie dotyczy

Znane, modelowane i obliczone wartości są prezentowane oddzielnie. Brakujące pola są oznaczone jako niedostępne.

Pochodzenie mocy

Publiczna moc powyżej to bieżąca wartość z rekordu źródłowego. Kandydat z trackera 2026 podaje 16 MW dla Sheriffhales solar farm, ale nie jest używany jako główna wartość publiczna, dopóki zakres nie zostanie zweryfikowany (blok vs eksploatacja vs całkowita moc zainstalowana/projektowa).

Pochodzenie danych

Pola mocy lub paliwa na tej stronie zawierają oznaczenie pochodzenia oparte na GEM, oficjalnym rejestrze, Wikidata, OSM albo porównaniu wielu źródeł.

moc: GEM · 2026 · L100000806581; paliwo: WRI GPPD

W kontekście: jak ta elektrownia się porównuje

Przy 16.4 MW, Sheriffhales jest znacznie powyżej mediana elektrowni energia słoneczna w Wielka Brytania (5 MW). Technicznie jest opisywana jako PV. Fotowoltaika słoneczna konwertuje bezpośrednio światło słoneczne w elektryczność bez części ruchomych ani paliwa; produkcja zmienia się w zależności od pory dnia i pogody, więc łączy się ją z magazynowaniem lub elastycznym wsparciem.

Porównanie zdolności obliczone na podstawie Globalnej Bazy Danych Elektrowni WRI; kontekst typu paliwa to ogólne tło inżynierskie.

Moc w porównaniu z największymi elektrowniami energia słoneczna w Wielka Brytania

Shotwick: 72 MW72ShotwickMOD Lyneham: 70 MW70MOD LynehamWest Raynham: 50 MW50West Raynh…Snarlton Farm (Melksham solar farm): 50 MW50Snarlton F…Eveley: 49 MW49EveleyOwl's Hatch Solar Park: 48 MW48Owl's Hatc…Southwick Estate: 48 MW48Southwick …Landmead Farm (East Hanney): 46 MW46Landmead F…

Moc zainstalowana (MW), WRI Global Power Plant Database (CC BY 4.0).

Właściciel

Właściciel wskazany w danych: Lightsource Renewable Energy. Wszystkie elektrownie tej firmy →

Klimat lokalny & kontekst termiczny

Źródło energii: energia słoneczna. Ten obiekt bezpośrednio zamienia światło słoneczne na energię elektryczną za pomocą paneli fotowoltaicznych. Typ klimatu: umiarkowany oceaniczny (Köppen Cfb). Szerokość geograficzna: 52.7°N.

9.0°Cśrednia roczna temperatura
3,275stopniodni ogrzewania (baza 18°C)
0stopniodni chłodzenia (baza 18°C)
103 mwysokość n.p.m.

Średnia miesięczna temperatura

J: 4 °CJF: 4 °CFM: 6 °CMA: 7 °CAM: 11 °CMJ: 13 °CJJ: 16 °CJA: 15 °CAS: 13 °CSO: 10 °CON: 6 °CND: 4 °CD16 °C

Stopniodni ogrzewania są tutaj 33% powyżej mediany elektrowni w tym zbiorze danych — wskaźnik tego, ile dodatkowej energii muszą zastąpić podgrzewane urządzenia przez swoje powierzchnie zimą.

Klimatyczny indeks zapotrzebowania na ciepło: 70/100 — ta lokalizacja plasuje się w górna trzecia elektrowni, które pokrywamy pod względem stopniodni ogrzewania.

Fotowoltaika traci ~0,35%/°C powyżej 25°C temperatury ogniwa — około 0.0% przy szczytach ciepłej pory roku tutaj (szacunkowo).

Normy klimatyczne: WorldClim 2.1 (1970–2000 monthly normals, 10 arc-min, CC BY 4.0); strefa: Köppen-Geiger world climate classification (Kottek et al. 2006, 0.5° grid). Stopniodni & indeks zapotrzebowania na ciepło obliczone przez PowerAtlas — modelowany wskaźnik zapotrzebowania na ciepło, nie zmierzona wartość obiektu.

Klimat lokalizacji i surowość środowiska

Dla zewnętrznych elementów elektrowni — kotłów odzysknicowych (HRSG), kompensatorów, zaworów, kołnierzy i ich izolacji — lokalny klimat decyduje o tempie degradacji niezabezpieczonej stali i powłok. Lokalizacja ta znajduje się w umiarkowanie korozyjnym środowisku (szacowana klasa ISO 9223 C3 — Åšrednia), a głównym czynnikiem stresu środowiskowego jest wilgotność i zwilżenie.

C3korozyjność ISO 9223 (orientacyjna)
25/100wskaźnik surowości środowiska
12.0°Csezonowa amplituda temperatur
121 kmodległość od wybrzeża

Szacunek orientacyjny metodą informacyjną ISO 9223:2012 (korozyjność atmosferyczna na podstawie temperatury, czasu zwilżenia i zasolenia powietrza), z wykorzystaniem norm klimatycznych WorldClim, klasy Köppen-Geiger i odległości od wybrzeża. Orientacyjne, nie zmierzona szybkość korozji.

Jak wypada & pobliskie elektrownie

#94 największa elektrownia energia słoneczna spośród 1170 w Wielka Brytania według mocy.

Wielka Brytania ma 1170 elektrownie energia słoneczna w tym zbiorze danych, razem około 8,703 MW mocy.

Pobliskie elektrownie

Lokalizacja

Współrzędne 52.7067, -2.3689 z WRI Global Power Plant Database (CC BY 4.0). Wyświetl na OpenStreetMap.

Najczęstsze pytania

Jakim typem elektrowni jest Sheriffhales?

Sheriffhales — elektrownia o mocy 16.4 MW. Źródło energii: energia słoneczna. Lokalizacja: England, Wielka Brytania, oddana do użytku w 2015.

Ile gospodarstw domowych może zasilić Sheriffhales?

Jej moc wystarcza do zasilenia około 6,977 gospodarstw domowych (szacunkowo).

Kto jest wskazany jako właściciel Sheriffhales?

Właściciel obiektu Sheriffhales wskazany w danych: Lightsource Renewable Energy.

Zbudowane na podstawie otwartych danych publicznych; żadnych informacji osobowych. Czy prowadzisz ten obiekt? Poproś o korektę lub usunięcie.