SC 1 Data Center Phase 2

Elektrownia. Źródło energii: ropa. Lokalizacja: California, Stany Zjednoczone. Współrzędne: 37.3617, -121.9436.

ropaCaliforniaStany Zjednoczone

SC 1 Data Center Phase 2 — elektrownia o mocy 92.7 MW. Źródło energii: ropa. Lokalizacja: California, Stany Zjednoczone. Właściciel wskazany w danych: Xeres Ventures LLC. Na podstawie zgłoszonej rocznej produkcji 0 GWh może zasilić około 57 gospodarstw domowych. Zajmuje miejsce #2900 spośród 10,884 elektrowni w Stany Zjednoczone według mocy zainstalowanej. Oddana do użytku w 2013 roku, ma około 13 lat — stosunkowo nowoczesna. W kontekście, ropa dostarcza około 0.7% energii elektrycznej Stany Zjednoczone; krajowa sieć energetyczna średnio 384 gCO₂/kWh (43.0% niskoemisyjne) (2025).

92.7MW moc zainstalowana
0GWh zgłoszone / rok
57zasilanych gospodarstw
2013oddana do użytku (~13 lat)

Dane elektrowni: WRI Global Power Plant Database (CC BY 4.0), id USA0059074.

Stan danych

Znane dane

ObiektSC 1 Data Center Phase 2 WRI
KrajStany Zjednoczone · California WRI
Współrzędne37.3617, -121.9436 WRI
Paliworopa WRI
MW moc zainstalowana92.7 MW Wikidata P2109; moc zainstalowana/nominalna
WłaścicielXeres Ventures LLC WRI
Uruchomienie2013 WRI
GWh zgłoszone / rok0 GWh·a⁻¹ WRI

Obliczone z zestawu danych

Emisje CO₂150 t CO₂·a⁻¹ obliczone
Pozycja krajowa według mocy#2900 / 10884 obliczone
Pozycja krajowa dla danego paliwa#68 / 902 obliczone
Moc względem porównywalnych obiektów12.88× · 7.2 MW · n=902 obliczone
Ekwiwalent zasilanych gospodarstw57 obliczone z raportowanej produkcji
Klimat15.8°C · HDD 1,088 wyliczone ze współrzędnych
Nasilenie środowiskoweC4 · 38/100 wyliczone ze współrzędnych

Brak danych

TechnologiaBrak danych brak w zestawie danych

Znane, modelowane i obliczone wartości są prezentowane oddzielnie. Brakujące pola są oznaczone jako niedostępne.

Pochodzenie danych

Pola mocy lub paliwa na tej stronie zawierają oznaczenie pochodzenia oparte na GEM, oficjalnym rejestrze, Wikidata, OSM albo porównaniu wielu źródeł.

moc: Wikidata P2109; paliwo: WRI GPPD

W kontekście: jak ta elektrownia się porównuje

Przy 92.7 MW, SC 1 Data Center Phase 2 jest znacznie powyżej mediana elektrowni ropa w Stany Zjednoczone (7.2 MW). Elektrownie na olej spalają ciężkie oleje opałowe lub olej napędowy, zazwyczaj jako pojemność szczytowa lub zapasowa na wyspach i sieciach bez gazociągów; wysoki koszt paliwa utrzymuje ich wykorzystanie na niskim poziomie.

Porównanie zdolności obliczone na podstawie Globalnej Bazy Danych Elektrowni WRI; kontekst typu paliwa to ogólne tło inżynierskie.

Trend zgłoszonej produkcji

2013: 0 GWh20132014: 0 GWh20142015: 0 GWh20152016: 0 GWh20162017: 0 GWh20172018: 0 GWh20182019: 0 GWh20190 GWh

Roczna produkcja (GWh), WRI Global Power Plant Database (CC BY 4.0).

Właściciel

Właściciel wskazany w danych: Xeres Ventures LLC.

Klimat lokalny & kontekst termiczny

Źródło energii: ropa. Ten obiekt spala olej lub olej napędowy do napędzania turbin lub silników tłokowych. Typ klimatu: śródziemnomorski z ciepłym latem (Köppen Csb). Szerokość geograficzna: 37.4°N.

15.8°Cśrednia roczna temperatura
1,088stopniodni ogrzewania (baza 18°C)
311stopniodni chłodzenia (baza 18°C)
71 mwysokość n.p.m.

Średnia miesięczna temperatura

J: 10 °CJF: 12 °CFM: 13 °CMA: 15 °CAM: 17 °CMJ: 20 °CJJ: 21 °CJA: 21 °CAS: 20 °CSO: 18 °CON: 13 °CND: 10 °CD21 °C

Stopniodni ogrzewania są tutaj 56% poniżej mediany elektrowni w tym zbiorze danych — wskaźnik tego, ile dodatkowej energii muszą zastąpić podgrzewane urządzenia przez swoje powierzchnie zimą.

Klimatyczny indeks zapotrzebowania na ciepło: 27/100 — ta lokalizacja plasuje się w dolna trzecia elektrowni, które pokrywamy pod względem stopniodni ogrzewania.

Normy klimatyczne: WorldClim 2.1 (1970–2000 monthly normals, 10 arc-min, CC BY 4.0); strefa: Köppen-Geiger world climate classification (Kottek et al. 2006, 0.5° grid). Stopniodni & indeks zapotrzebowania na ciepło obliczone przez PowerAtlas — modelowany wskaźnik zapotrzebowania na ciepło, nie zmierzona wartość obiektu.

Klimat lokalizacji i surowość środowiska

Dla zewnętrznych elementów elektrowni — kotłów odzysknicowych (HRSG), kompensatorów, zaworów, kołnierzy i ich izolacji — lokalny klimat decyduje o tempie degradacji niezabezpieczonej stali i powłok. Lokalizacja ta znajduje się w korozyjnym środowisku (szacowana klasa ISO 9223 C4 — Wysoka), a głównym czynnikiem stresu środowiskowego jest korozja w środowisku morskim.

C4korozyjność ISO 9223 (orientacyjna)
38/100wskaźnik surowości środowiska
11.1°Csezonowa amplituda temperatur
23 kmodległość od wybrzeża

Szacunek orientacyjny metodą informacyjną ISO 9223:2012 (korozyjność atmosferyczna na podstawie temperatury, czasu zwilżenia i zasolenia powietrza), z wykorzystaniem norm klimatycznych WorldClim, klasy Köppen-Geiger i odległości od wybrzeża. Orientacyjne, nie zmierzona szybkość korozji.

Jak wypada & pobliskie elektrownie

#68 największa elektrownia ropa spośród 902 w Stany Zjednoczone według mocy.

Stany Zjednoczone ma 902 elektrownie ropa w tym zbiorze danych, razem około 40,022 MW mocy.

Pobliskie elektrownie

Lokalizacja

Współrzędne 37.3617, -121.9436 z WRI Global Power Plant Database (CC BY 4.0). Wyświetl na OpenStreetMap.

Najczęstsze pytania

Jakim typem elektrowni jest SC 1 Data Center Phase 2?

SC 1 Data Center Phase 2 — elektrownia o mocy 92.7 MW. Źródło energii: ropa. Lokalizacja: California, Stany Zjednoczone, oddana do użytku w 2013.

Ile energii elektrycznej wytwarza SC 1 Data Center Phase 2?

SC 1 Data Center Phase 2 wytwarza około 0 GWh energii elektrycznej rocznie.

Ile gospodarstw domowych może zasilić SC 1 Data Center Phase 2?

Jej moc wystarcza do zasilenia około 57 gospodarstw domowych.

Kto jest wskazany jako właściciel SC 1 Data Center Phase 2?

Właściciel obiektu SC 1 Data Center Phase 2 wskazany w danych: Xeres Ventures LLC.

Zbudowane na podstawie otwartych danych publicznych; żadnych informacji osobowych. Czy prowadzisz ten obiekt? Poproś o korektę lub usunięcie.