Sagebrush Power Partners

Elektrownia. Źródło energii: energia wiatrowa. Lokalizacja: Washington, Stany Zjednoczone. Współrzędne: 47.1356, -120.6872.

energia wiatrowaWashingtonStany Zjednoczone

Sagebrush Power Partners — elektrownia o mocy 100.7 MW. Źródło energii: energia wiatrowa. Lokalizacja: Washington, Stany Zjednoczone. Właściciel wskazany w danych: Sagebrush Power Partners LLC. Na podstawie zgłoszonej rocznej produkcji 237 GWh może zasilić około 68k gospodarstw domowych. Zajmuje miejsce #2745 spośród 10,884 elektrowni w Stany Zjednoczone według mocy zainstalowanej. Oddana do użytku w 2010 roku, ma około 16 lat — stosunkowo nowoczesna. Jako źródło niespalanego paliwa nie ma bezpośrednich emisji CO₂ z wytwarzania energii. W kontekście, energia wiatrowa dostarcza około 10.3% energii elektrycznej Stany Zjednoczone; krajowa sieć energetyczna średnio 384 gCO₂/kWh (43.0% niskoemisyjne) (2025).

100.7MW moc zainstalowana
237GWh zgłoszone / rok
67,771zasilanych gospodarstw
2010oddana do użytku (~16 lat)

Dane elektrowni: WRI Global Power Plant Database (CC BY 4.0), id USA0056858.

Stan danych

Znane dane

ObiektSagebrush Power Partners WRI
KrajStany Zjednoczone · Washington WRI
Współrzędne47.1356, -120.6872 WRI
Paliwoenergia wiatrowa WRI
MW moc zainstalowana100.7 MW GEM · 2026 · L100000907024; część kompleksu wytwórczego
WłaścicielSagebrush Power Partners LLC WRI
Uruchomienie2010 WRI
GWh zgłoszone / rok237 GWh·a⁻¹ WRI

Obliczone z zestawu danych

Pozycja krajowa według mocy#2745 / 10884 obliczone
Pozycja krajowa dla danego paliwa#435 / 1139 obliczone
Moc względem porównywalnych obiektów1.49× · 67.7 MW · n=1139 obliczone
Ekwiwalent zasilanych gospodarstw67,771 obliczone z raportowanej produkcji
Klimat8.4°C · HDD 3,590 wyliczone ze współrzędnych
Nasilenie środowiskoweC2 · 27/100 wyliczone ze współrzędnych

Brak danych

TechnologiaBrak danych brak w zestawie danych
Emisje CO₂nie dotyczy nie dotyczy

Znane, modelowane i obliczone wartości są prezentowane oddzielnie. Brakujące pola są oznaczone jako niedostępne.

Pochodzenie danych

Pola mocy lub paliwa na tej stronie zawierają oznaczenie pochodzenia oparte na GEM, oficjalnym rejestrze, Wikidata, OSM albo porównaniu wielu źródeł.

moc: GEM · 2026 · L100000907024; paliwo: WRI GPPD

W kontekście: jak ta elektrownia się porównuje

Przy 100.7 MW, Sagebrush Power Partners jest znacznie powyżej mediana elektrowni energia wiatrowa w Stany Zjednoczone (67.7 MW). Turbiny wiatrowe konwertują poruszające się powietrze na elektryczność; produkcja jest zmienna i zależna od lokalizacji, a nowoczesne turbiny zapewniają jedne z najniższych kosztów nowej generacji na wielu sieciach.

Porównanie zdolności obliczone na podstawie Globalnej Bazy Danych Elektrowni WRI; kontekst typu paliwa to ogólne tło inżynierskie.

Trend zgłoszonej produkcji

2013: 278 GWh20132014: 264 GWh20142015: 254 GWh20152016: 251 GWh20162017: 209 GWh20172018: 256 GWh20182019: 237 GWh2019278 GWh

Roczna produkcja (GWh), WRI Global Power Plant Database (CC BY 4.0).

Właściciel

Właściciel wskazany w danych: Sagebrush Power Partners LLC.

Klimat lokalny & kontekst termiczny

Źródło energii: energia wiatrowa. Ten obiekt zamienia energię kinetyczną wiatru na energię elektryczną przez wirniki turbinowe. Typ klimatu: śródziemnomorski z ciepłym latem (Köppen Csb). Szerokość geograficzna: 47.1°N.

8.4°Cśrednia roczna temperatura
3,590stopniodni ogrzewania (baza 18°C)
113stopniodni chłodzenia (baza 18°C)
640 mwysokość n.p.m.

Średnia miesięczna temperatura

J: -3 °CJF: 0 °CFM: 4 °CMA: 8 °CAM: 12 °CMJ: 16 °CJJ: 20 °CJA: 20 °CAS: 15 °CSO: 9 °CON: 2 °CND: -3 °CD20 °C

Stopniodni ogrzewania są tutaj 46% powyżej mediany elektrowni w tym zbiorze danych — wskaźnik tego, ile dodatkowej energii muszą zastąpić podgrzewane urządzenia przez swoje powierzchnie zimą.

Klimatyczny indeks zapotrzebowania na ciepło: 78/100 — ta lokalizacja plasuje się w górna trzecia elektrowni, które pokrywamy pod względem stopniodni ogrzewania.

Normy klimatyczne: WorldClim 2.1 (1970–2000 monthly normals, 10 arc-min, CC BY 4.0); strefa: Köppen-Geiger world climate classification (Kottek et al. 2006, 0.5° grid). Stopniodni & indeks zapotrzebowania na ciepło obliczone przez PowerAtlas — modelowany wskaźnik zapotrzebowania na ciepło, nie zmierzona wartość obiektu.

Klimat lokalizacji i surowość środowiska

Dla zewnętrznych elementów elektrowni — kotłów odzysknicowych (HRSG), kompensatorów, zaworów, kołnierzy i ich izolacji — lokalny klimat decyduje o tempie degradacji niezabezpieczonej stali i powłok. Lokalizacja ta znajduje się w łagodnym środowisku atmosferycznym (szacowana klasa ISO 9223 C2 — Niska), a głównym czynnikiem stresu środowiskowego jest wilgotność i zwilżenie.

C2korozyjność ISO 9223 (orientacyjna)
27/100wskaźnik surowości środowiska
22.8°Csezonowa amplituda temperatur
280 kmodległość od wybrzeża

Szacunek orientacyjny metodą informacyjną ISO 9223:2012 (korozyjność atmosferyczna na podstawie temperatury, czasu zwilżenia i zasolenia powietrza), z wykorzystaniem norm klimatycznych WorldClim, klasy Köppen-Geiger i odległości od wybrzeża. Orientacyjne, nie zmierzona szybkość korozji.

Jak wypada & pobliskie elektrownie

#435 największa elektrownia energia wiatrowa spośród 1139 w Stany Zjednoczone według mocy.

Stany Zjednoczone ma 1139 elektrownie energia wiatrowa w tym zbiorze danych, razem około 104,873 MW mocy.

Pobliskie elektrownie

Lokalizacja

Współrzędne 47.1356, -120.6872 z WRI Global Power Plant Database (CC BY 4.0). Wyświetl na OpenStreetMap.

Najczęstsze pytania

Jakim typem elektrowni jest Sagebrush Power Partners?

Sagebrush Power Partners — elektrownia o mocy 100.7 MW. Źródło energii: energia wiatrowa. Lokalizacja: Washington, Stany Zjednoczone, oddana do użytku w 2010.

Ile energii elektrycznej wytwarza Sagebrush Power Partners?

Sagebrush Power Partners wytwarza około 237 GWh energii elektrycznej rocznie.

Ile gospodarstw domowych może zasilić Sagebrush Power Partners?

Jej moc wystarcza do zasilenia około 67,771 gospodarstw domowych.

Kto jest wskazany jako właściciel Sagebrush Power Partners?

Właściciel obiektu Sagebrush Power Partners wskazany w danych: Sagebrush Power Partners LLC.

Zbudowane na podstawie otwartych danych publicznych; żadnych informacji osobowych. Czy prowadzisz ten obiekt? Poproś o korektę lub usunięcie.