Strona główna / Europa / Niemcy / RZR Herten II

RZR Herten II

Elektrownia. Źródło energii: odpady. Lokalizacja: North Rhine-Westphalia, Niemcy. Współrzędne: 51.5573, 7.1641.

odpadyNorth Rhine-WestphaliaNiemcyCO₂ modelowane

RZR Herten II — elektrownia o mocy 29.6 MW. Źródło energii: odpady. Lokalizacja: North Rhine-Westphalia, Niemcy. Właściciel wskazany w danych: AGR Abfallentsorgungsgesellschaft Ruhrgebiet mbH. Na podstawie jej mocy zainstalowanej (szacunkowo) może zasilić około 41k gospodarstw domowych (szacunkowo). Zajmuje miejsce #456 spośród 1,442 elektrowni w Niemcy według mocy zainstalowanej. Oddana do użytku w 2009 roku, ma około 17 lat — stosunkowo nowoczesna. Modelowana roczna emisja wynosi 310,140 t CO₂/rok (Climate TRACE), co odpowiada około 72k samochodom użytkowanym przez rok. W kontekście, krajowa sieć energetyczna średnio 330 gCO₂/kWh (59.1% niskoemisyjne) (2025).

29.6MW moc zainstalowana
40,746zasilanych gospodarstw (szacunkowo)
310,140t CO₂ / rok (Climate TRACE)
2009oddana do użytku (~17 lat)

Dane elektrowni: WRI Global Power Plant Database (CC BY 4.0), id WRI1006036.

Stan danych

Znane dane

ObiektRZR Herten II WRI
KrajNiemcy · North Rhine-Westphalia WRI
Współrzędne51.5573, 7.1641 WRI
Paliwoodpady WRI
MW moc zainstalowana29.6 MW WRI GPPD; rekord źródłowy
WłaścicielAGR Abfallentsorgungsgesellschaft Ruhrgebiet mbH WRI
Uruchomienie2009 WRI

Modelowane dane źródłowe

Emisje CO₂310,140 t CO₂·a⁻¹ modelowane · Climate TRACE

Obliczone z zestawu danych

Pozycja krajowa według mocy#456 / 1442 obliczone
Pozycja krajowa dla danego paliwa#23 / 68 obliczone
Moc względem porównywalnych obiektów1.32× · 22.5 MW · n=68 obliczone
Ekwiwalent zasilanych gospodarstw40,746 obliczone
Klimat9.6°C · HDD 3,062 wyliczone ze współrzędnych
Nasilenie środowiskoweC2 · 24/100 wyliczone ze współrzędnych

Brak danych

TechnologiaBrak danych brak w zestawie danych
GWh zgłoszone / rokBrak danych brak w zestawie danych

Znane, modelowane i obliczone wartości są prezentowane oddzielnie. Brakujące pola są oznaczone jako niedostępne.

Pochodzenie danych

Pola mocy i paliwa na tej stronie zawierają wartości z rekordu źródłowego pierwotnego otwartego zbioru danych. Są przydatne do identyfikacji i klasyfikacji, ale nie zostały jeszcze zaktualizowane do wartości na 2026 r. zweryfikowanej w oficjalnym rejestrze lub dla lokalizacji GEM.

moc: WRI GPPD; paliwo: WRI GPPD

W kontekście: jak ta elektrownia się porównuje

Przy 29.6 MW, RZR Herten II jest znacznie powyżej mediana elektrowni odpady w Niemcy (22.5 MW). Elektrownie konwersji odpadów spalają odpady stałe komunalne w celu wytworzenia elektryczności i ciepła, zmniejszając objętość wysypiska przy jednoczesnym odzyskiwaniu energii z odpadów resztkowych.

Porównanie zdolności obliczone na podstawie Globalnej Bazy Danych Elektrowni WRI; kontekst typu paliwa to ogólne tło inżynierskie.

~310,140 t CO₂/rok (modelowane) — w codziennym ujęciu

Roczne emisje tej instalacji są w przybliżeniu równoważne:

72ksamochodów osobowych jeżdżących przez rok
42kroczne zużycie energii przez gospodarstwa domowe
5.2 mlnsadzonek drzew rosnących przez 10 lat, by je pochłonąć

Przeliczenia według US EPA Greenhouse Gas Equivalencies; modelowane emisje z Climate TRACE.

Moc w porównaniu z największymi elektrowniami odpady w Niemcy

ZMS Schwandorf power station: 76 MW76ZMS Schwan…MHKW Frankfurt: 72 MW72MHKW Frank…GMVA Niederrhein: 62 MW62GMVA Niede…MHKW Rothensee: 58 MW58MHKW Rothe…Müllkraftwerk Schwandorf: 54 MW54Müllkraftw…DT: 54 MW54DTRMVA Köln: 45 MW45RMVA KölnHKW Mannheim: 45 MW45HKW Mannhe…

Moc zainstalowana (MW), WRI Global Power Plant Database (CC BY 4.0).

Właściciel

Właściciel wskazany w danych: AGR Abfallentsorgungsgesellschaft Ruhrgebiet mbH.

Klimat lokalny & kontekst termiczny

Źródło energii: odpady. Ten obiekt odzyskuje energię poprzez spalanie odpadów komunalnych lub przemysłowych. Typ klimatu: umiarkowany oceaniczny (Köppen Cfb). Szerokość geograficzna: 51.6°N.

9.6°Cśrednia roczna temperatura
3,062stopniodni ogrzewania (baza 18°C)
0stopniodni chłodzenia (baza 18°C)
144 mwysokość n.p.m.

Średnia miesięczna temperatura

J: 2 °CJF: 2 °CFM: 5 °CMA: 8 °CAM: 13 °CMJ: 16 °CJJ: 18 °CJA: 17 °CAS: 14 °CSO: 10 °CON: 6 °CND: 3 °CD18 °C

Stopniodni ogrzewania są tutaj 25% powyżej mediany elektrowni w tym zbiorze danych — wskaźnik tego, ile dodatkowej energii muszą zastąpić podgrzewane urządzenia przez swoje powierzchnie zimą.

Klimatyczny indeks zapotrzebowania na ciepło: 64/100 — ta lokalizacja plasuje się w środkowa trzecia elektrowni, które pokrywamy pod względem stopniodni ogrzewania.

Normy klimatyczne: WorldClim 2.1 (1970–2000 monthly normals, 10 arc-min, CC BY 4.0); strefa: Köppen-Geiger world climate classification (Kottek et al. 2006, 0.5° grid). Stopniodni & indeks zapotrzebowania na ciepło obliczone przez PowerAtlas — modelowany wskaźnik zapotrzebowania na ciepło, nie zmierzona wartość obiektu.

Klimat lokalizacji i surowość środowiska

Dla zewnętrznych elementów elektrowni — kotłów odzysknicowych (HRSG), kompensatorów, zaworów, kołnierzy i ich izolacji — lokalny klimat decyduje o tempie degradacji niezabezpieczonej stali i powłok. Lokalizacja ta znajduje się w łagodnym środowisku atmosferycznym (szacowana klasa ISO 9223 C2 — Niska), a głównym czynnikiem stresu środowiskowego jest wilgotność i zwilżenie.

C2korozyjność ISO 9223 (orientacyjna)
24/100wskaźnik surowości środowiska
15.6°Csezonowa amplituda temperatur
153 kmodległość od wybrzeża

Szacunek orientacyjny metodą informacyjną ISO 9223:2012 (korozyjność atmosferyczna na podstawie temperatury, czasu zwilżenia i zasolenia powietrza), z wykorzystaniem norm klimatycznych WorldClim, klasy Köppen-Geiger i odległości od wybrzeża. Orientacyjne, nie zmierzona szybkość korozji.

Jak wypada & pobliskie elektrownie

#23 największa elektrownia odpady spośród 68 w Niemcy według mocy.

Niemcy ma 68 elektrownie odpady w tym zbiorze danych, razem około 1,698 MW mocy.

Pobliskie elektrownie

Lokalizacja

Współrzędne 51.5573, 7.1641 z WRI Global Power Plant Database (CC BY 4.0). Wyświetl na OpenStreetMap.

Najczęstsze pytania

Jakim typem elektrowni jest RZR Herten II?

RZR Herten II — elektrownia o mocy 29.6 MW. Źródło energii: odpady. Lokalizacja: North Rhine-Westphalia, Niemcy, oddana do użytku w 2009.

Ile gospodarstw domowych może zasilić RZR Herten II?

Jej moc wystarcza do zasilenia około 40,746 gospodarstw domowych (szacunkowo).

Kto jest wskazany jako właściciel RZR Herten II?

Właściciel obiektu RZR Herten II wskazany w danych: AGR Abfallentsorgungsgesellschaft Ruhrgebiet mbH.

Ile CO₂ emituje RZR Herten II?

Dla RZR Herten II modelowana emisja wynosi około 310,140 ton CO₂ rocznie (Climate TRACE).

Zbudowane na podstawie otwartych danych publicznych; żadnych informacji osobowych. Czy prowadzisz ten obiekt? Poproś o korektę lub usunięcie.