Strona główna / Europa / Niemcy / RMVA Köln

RMVA Köln

Elektrownia. Źródło energii: odpady. Lokalizacja: North Rhine-Westphalia, Niemcy. Współrzędne: 51.0003, 6.9436.

odpadyNorth Rhine-WestphaliaNiemcyCO₂ modelowane

RMVA Köln — elektrownia o mocy 45.1 MW. Źródło energii: odpady. Lokalizacja: North Rhine-Westphalia, Niemcy. Właściciel wskazany w danych: AVG Köln mbH. Na podstawie jej mocy zainstalowanej (szacunkowo) może zasilić około 62k gospodarstw domowych (szacunkowo). Zajmuje miejsce #372 spośród 1,442 elektrowni w Niemcy według mocy zainstalowanej. Oddana do użytku w 1997 roku, ma około 29 lat — o ugruntowanej pozycji. Modelowana roczna emisja wynosi 277,920 t CO₂/rok (Climate TRACE), co odpowiada około 65k samochodom użytkowanym przez rok. W kontekście, krajowa sieć energetyczna średnio 330 gCO₂/kWh (59.1% niskoemisyjne) (2025).

45.1MW moc zainstalowana
62,083zasilanych gospodarstw (szacunkowo)
277,920t CO₂ / rok (Climate TRACE)
1997oddana do użytku (~29 lat)

Dane elektrowni: WRI Global Power Plant Database (CC BY 4.0), id WRI1006031.

Stan danych

Znane dane

ObiektRMVA Köln WRI
KrajNiemcy · North Rhine-Westphalia WRI
Współrzędne51.0003, 6.9436 WRI
Paliwoodpady WRI
MW moc zainstalowana45.1 MW WRI GPPD; rekord źródłowy
WłaścicielAVG Köln mbH WRI
Uruchomienie1997 WRI

Modelowane dane źródłowe

Emisje CO₂277,920 t CO₂·a⁻¹ modelowane · Climate TRACE

Obliczone z zestawu danych

Pozycja krajowa według mocy#372 / 1442 obliczone
Pozycja krajowa dla danego paliwa#7 / 68 obliczone
Moc względem porównywalnych obiektów2.00× · 22.5 MW · n=68 obliczone
Ekwiwalent zasilanych gospodarstw62,083 obliczone
Klimat10.3°C · HDD 2,813 wyliczone ze współrzędnych
Nasilenie środowiskoweC2 · 24/100 wyliczone ze współrzędnych

Brak danych

TechnologiaBrak danych brak w zestawie danych
GWh zgłoszone / rokBrak danych brak w zestawie danych

Znane, modelowane i obliczone wartości są prezentowane oddzielnie. Brakujące pola są oznaczone jako niedostępne.

Pochodzenie danych

Pola mocy i paliwa na tej stronie zawierają wartości z rekordu źródłowego pierwotnego otwartego zbioru danych. Są przydatne do identyfikacji i klasyfikacji, ale nie zostały jeszcze zaktualizowane do wartości na 2026 r. zweryfikowanej w oficjalnym rejestrze lub dla lokalizacji GEM.

moc: WRI GPPD; paliwo: WRI GPPD

W kontekście: jak ta elektrownia się porównuje

Przy 45.1 MW, RMVA Köln jest znacznie powyżej mediana elektrowni odpady w Niemcy (22.5 MW). Elektrownie konwersji odpadów spalają odpady stałe komunalne w celu wytworzenia elektryczności i ciepła, zmniejszając objętość wysypiska przy jednoczesnym odzyskiwaniu energii z odpadów resztkowych.

Porównanie zdolności obliczone na podstawie Globalnej Bazy Danych Elektrowni WRI; kontekst typu paliwa to ogólne tło inżynierskie.

~277,920 t CO₂/rok (modelowane) — w codziennym ujęciu

Roczne emisje tej instalacji są w przybliżeniu równoważne:

65ksamochodów osobowych jeżdżących przez rok
37kroczne zużycie energii przez gospodarstwa domowe
4.6 mlnsadzonek drzew rosnących przez 10 lat, by je pochłonąć

Przeliczenia według US EPA Greenhouse Gas Equivalencies; modelowane emisje z Climate TRACE.

Moc w porównaniu z największymi elektrowniami odpady w Niemcy

ZMS Schwandorf power station: 76 MW76ZMS Schwan…MHKW Frankfurt: 72 MW72MHKW Frank…GMVA Niederrhein: 62 MW62GMVA Niede…MHKW Rothensee: 58 MW58MHKW Rothe…Müllkraftwerk Schwandorf: 54 MW54Müllkraftw…DT: 54 MW54DTRMVA Köln: 45 MW45RMVA KölnHKW Mannheim: 45 MW45HKW Mannhe…

Moc zainstalowana (MW), WRI Global Power Plant Database (CC BY 4.0).

Właściciel

Właściciel wskazany w danych: AVG Köln mbH.

Klimat lokalny & kontekst termiczny

Źródło energii: odpady. Ten obiekt odzyskuje energię poprzez spalanie odpadów komunalnych lub przemysłowych. Typ klimatu: umiarkowany oceaniczny (Köppen Cfb). Szerokość geograficzna: 51.0°N.

10.3°Cśrednia roczna temperatura
2,813stopniodni ogrzewania (baza 18°C)
23stopniodni chłodzenia (baza 18°C)
69 mwysokość n.p.m.

Średnia miesięczna temperatura

J: 3 °CJF: 3 °CFM: 6 °CMA: 9 °CAM: 14 °CMJ: 16 °CJJ: 18 °CJA: 18 °CAS: 15 °CSO: 11 °CON: 6 °CND: 4 °CD18 °C

Stopniodni ogrzewania są tutaj 14% powyżej mediany elektrowni w tym zbiorze danych — wskaźnik tego, ile dodatkowej energii muszą zastąpić podgrzewane urządzenia przez swoje powierzchnie zimą.

Klimatyczny indeks zapotrzebowania na ciepło: 57/100 — ta lokalizacja plasuje się w środkowa trzecia elektrowni, które pokrywamy pod względem stopniodni ogrzewania.

Normy klimatyczne: WorldClim 2.1 (1970–2000 monthly normals, 10 arc-min, CC BY 4.0); strefa: Köppen-Geiger world climate classification (Kottek et al. 2006, 0.5° grid). Stopniodni & indeks zapotrzebowania na ciepło obliczone przez PowerAtlas — modelowany wskaźnik zapotrzebowania na ciepło, nie zmierzona wartość obiektu.

Klimat lokalizacji i surowość środowiska

Dla zewnętrznych elementów elektrowni — kotłów odzysknicowych (HRSG), kompensatorów, zaworów, kołnierzy i ich izolacji — lokalny klimat decyduje o tempie degradacji niezabezpieczonej stali i powłok. Lokalizacja ta znajduje się w łagodnym środowisku atmosferycznym (szacowana klasa ISO 9223 C2 — Niska), a głównym czynnikiem stresu środowiskowego jest wilgotność i zwilżenie.

C2korozyjność ISO 9223 (orientacyjna)
24/100wskaźnik surowości środowiska
15.8°Csezonowa amplituda temperatur
163 kmodległość od wybrzeża

Szacunek orientacyjny metodą informacyjną ISO 9223:2012 (korozyjność atmosferyczna na podstawie temperatury, czasu zwilżenia i zasolenia powietrza), z wykorzystaniem norm klimatycznych WorldClim, klasy Köppen-Geiger i odległości od wybrzeża. Orientacyjne, nie zmierzona szybkość korozji.

Jak wypada & pobliskie elektrownie

#7 największa elektrownia odpady spośród 68 w Niemcy według mocy.

Niemcy ma 68 elektrownie odpady w tym zbiorze danych, razem około 1,698 MW mocy.

Pobliskie elektrownie

Lokalizacja

Współrzędne 51.0003, 6.9436 z WRI Global Power Plant Database (CC BY 4.0). Wyświetl na OpenStreetMap.

Najczęstsze pytania

Jakim typem elektrowni jest RMVA Köln?

RMVA Köln — elektrownia o mocy 45.1 MW. Źródło energii: odpady. Lokalizacja: North Rhine-Westphalia, Niemcy, oddana do użytku w 1997.

Ile gospodarstw domowych może zasilić RMVA Köln?

Jej moc wystarcza do zasilenia około 62,083 gospodarstw domowych (szacunkowo).

Kto jest wskazany jako właściciel RMVA Köln?

Właściciel obiektu RMVA Köln wskazany w danych: AVG Köln mbH.

Ile CO₂ emituje RMVA Köln?

Dla RMVA Köln modelowana emisja wynosi około 277,920 ton CO₂ rocznie (Climate TRACE).

Zbudowane na podstawie otwartych danych publicznych; żadnych informacji osobowych. Czy prowadzisz ten obiekt? Poproś o korektę lub usunięcie.