Strona główna / Ameryka Północna / Stany Zjednoczone / Ridgewood Providence Power

Ridgewood Providence Power

Elektrownia. Źródło energii: odpady. Lokalizacja: Rhode Island, Stany Zjednoczone. Współrzędne: 41.8069, -71.53.

odpadyRhode IslandStany Zjednoczone

Ridgewood Providence Power — elektrownia o mocy 6.4 MW. Źródło energii: odpady. Lokalizacja: Rhode Island, Stany Zjednoczone. Właściciel wskazany w danych: Rhode Island LFG Genco. Na podstawie jej mocy zainstalowanej (szacunkowo) może zasilić około 8.8k gospodarstw domowych (szacunkowo). Zajmuje miejsce #6316 spośród 10,884 elektrowni w Stany Zjednoczone według mocy zainstalowanej. Oddana do użytku w 2005 roku, ma około 21 lat — stosunkowo nowoczesna. W kontekście, krajowa sieć energetyczna średnio 384 gCO₂/kWh (43.0% niskoemisyjne) (2025).

6.4MW moc zainstalowana
8,810zasilanych gospodarstw (szacunkowo)
2005oddana do użytku (~21 lat)

Dane elektrowni: WRI Global Power Plant Database (CC BY 4.0), id USA0050365.

Stan danych

Znane dane

ObiektRidgewood Providence Power WRI
KrajStany Zjednoczone · Rhode Island WRI
Współrzędne41.8069, -71.53 WRI
Paliwoodpady WRI
MW moc zainstalowana6.4 MW Wikidata P2109; moc zainstalowana/nominalna
WłaścicielRhode Island LFG Genco WRI
Uruchomienie2005 WRI

Obliczone z zestawu danych

Pozycja krajowa według mocy#6316 / 10884 obliczone
Pozycja krajowa dla danego paliwa#303 / 551 obliczone
Moc względem porównywalnych obiektów0.97× · 6.6 MW · n=551 obliczone
Ekwiwalent zasilanych gospodarstw8,810 obliczone
Klimat10.3°C · HDD 3,096 wyliczone ze współrzędnych
Nasilenie środowiskoweC3 · 36/100 wyliczone ze współrzędnych

Brak danych

TechnologiaBrak danych brak w zestawie danych
GWh zgłoszone / rokBrak danych brak w zestawie danych
Emisje CO₂Brak danych brak w zestawie danych

Znane, modelowane i obliczone wartości są prezentowane oddzielnie. Brakujące pola są oznaczone jako niedostępne.

Pochodzenie danych

Pola mocy lub paliwa na tej stronie zawierają oznaczenie pochodzenia oparte na GEM, oficjalnym rejestrze, Wikidata, OSM albo porównaniu wielu źródeł.

moc: Wikidata P2109; paliwo: WRI GPPD

W kontekście: jak ta elektrownia się porównuje

Przy 6.4 MW, Ridgewood Providence Power jest około mediana elektrowni odpady w Stany Zjednoczone (6.6 MW). Elektrownie konwersji odpadów spalają odpady stałe komunalne w celu wytworzenia elektryczności i ciepła, zmniejszając objętość wysypiska przy jednoczesnym odzyskiwaniu energii z odpadów resztkowych.

Porównanie zdolności obliczone na podstawie Globalnej Bazy Danych Elektrowni WRI; kontekst typu paliwa to ogólne tło inżynierskie.

Trend zgłoszonej produkcji

2013: 1 GWh20132014: 0 GWh20142015: 0 GWh20152016: 0 GWh20162017: 0 GWh20172018: 0 GWh20182019: 0 GWh20191 GWh

Roczna produkcja (GWh), WRI Global Power Plant Database (CC BY 4.0).

Właściciel

Właściciel wskazany w danych: Rhode Island LFG Genco.

Klimat lokalny & kontekst termiczny

Źródło energii: odpady. Ten obiekt odzyskuje energię poprzez spalanie odpadów komunalnych lub przemysłowych. Typ klimatu: umiarkowany oceaniczny (Köppen Cfb). Szerokość geograficzna: 41.8°N.

10.3°Cśrednia roczna temperatura
3,096stopniodni ogrzewania (baza 18°C)
320stopniodni chłodzenia (baza 18°C)
3 mwysokość n.p.m.

Średnia miesięczna temperatura

J: -2 °CJF: -2 °CFM: 3 °CMA: 8 °CAM: 14 °CMJ: 19 °CJJ: 23 °CJA: 22 °CAS: 18 °CSO: 12 °CON: 7 °CND: 1 °CD23 °C

Stopniodni ogrzewania są tutaj 26% powyżej mediany elektrowni w tym zbiorze danych — wskaźnik tego, ile dodatkowej energii muszą zastąpić podgrzewane urządzenia przez swoje powierzchnie zimą.

Klimatyczny indeks zapotrzebowania na ciepło: 65/100 — ta lokalizacja plasuje się w środkowa trzecia elektrowni, które pokrywamy pod względem stopniodni ogrzewania.

Normy klimatyczne: WorldClim 2.1 (1970–2000 monthly normals, 10 arc-min, CC BY 4.0); strefa: Köppen-Geiger world climate classification (Kottek et al. 2006, 0.5° grid). Stopniodni & indeks zapotrzebowania na ciepło obliczone przez PowerAtlas — modelowany wskaźnik zapotrzebowania na ciepło, nie zmierzona wartość obiektu.

Klimat lokalizacji i surowość środowiska

Dla zewnętrznych elementów elektrowni — kotłów odzysknicowych (HRSG), kompensatorów, zaworów, kołnierzy i ich izolacji — lokalny klimat decyduje o tempie degradacji niezabezpieczonej stali i powłok. Lokalizacja ta znajduje się w umiarkowanie korozyjnym środowisku (szacowana klasa ISO 9223 C3 — Åšrednia), a głównym czynnikiem stresu środowiskowego jest wilgotność i zwilżenie.

C3korozyjność ISO 9223 (orientacyjna)
36/100wskaźnik surowości środowiska
25.1°Csezonowa amplituda temperatur
93 kmodległość od wybrzeża

Szacunek orientacyjny metodą informacyjną ISO 9223:2012 (korozyjność atmosferyczna na podstawie temperatury, czasu zwilżenia i zasolenia powietrza), z wykorzystaniem norm klimatycznych WorldClim, klasy Köppen-Geiger i odległości od wybrzeża. Orientacyjne, nie zmierzona szybkość korozji.

Jak wypada & pobliskie elektrownie

#303 największa elektrownia odpady spośród 551 w Stany Zjednoczone według mocy.

Stany Zjednoczone ma 551 elektrownie odpady w tym zbiorze danych, razem około 10,154 MW mocy.

Pobliskie elektrownie

Lokalizacja

Współrzędne 41.8069, -71.53 z WRI Global Power Plant Database (CC BY 4.0). Wyświetl na OpenStreetMap.

Najczęstsze pytania

Jakim typem elektrowni jest Ridgewood Providence Power?

Ridgewood Providence Power — elektrownia o mocy 6.4 MW. Źródło energii: odpady. Lokalizacja: Rhode Island, Stany Zjednoczone, oddana do użytku w 2005.

Ile gospodarstw domowych może zasilić Ridgewood Providence Power?

Jej moc wystarcza do zasilenia około 8,810 gospodarstw domowych (szacunkowo).

Kto jest wskazany jako właściciel Ridgewood Providence Power?

Właściciel obiektu Ridgewood Providence Power wskazany w danych: Rhode Island LFG Genco.

Zbudowane na podstawie otwartych danych publicznych; żadnych informacji osobowych. Czy prowadzisz ten obiekt? Poproś o korektę lub usunięcie.