Rhode Island Hospital

Elektrownia. Źródło energii: gaz. Lokalizacja: Rhode Island, Stany Zjednoczone. Współrzędne: 41.8103, -71.41.

gazRhode IslandStany ZjednoczoneCO₂ modelowane

Rhode Island Hospital — elektrownia o mocy 10.4 MW. Źródło energii: gaz. Lokalizacja: Rhode Island, Stany Zjednoczone. Właściciel wskazany w danych: Rhode Island Hospital. Na podstawie zgłoszonej rocznej produkcji 23 GWh może zasilić około 6.6k gospodarstw domowych. Zajmuje miejsce #5573 spośród 10,884 elektrowni w Stany Zjednoczone według mocy zainstalowanej. Oddana do użytku w 1987 roku, ma około 39 lat — o ugruntowanej pozycji. Modelowana roczna emisja wynosi 17,270 t CO₂/rok (Climate TRACE), co odpowiada około 4.0k samochodom użytkowanym przez rok. W kontekście, gaz dostarcza około 40.0% energii elektrycznej Stany Zjednoczone; krajowa sieć energetyczna średnio 384 gCO₂/kWh (43.0% niskoemisyjne) (2025).

10.4MW moc zainstalowana
23GWh zgłoszone / rok
6,571zasilanych gospodarstw
17,270t CO₂ / rok (Climate TRACE)
1987oddana do użytku (~39 lat)

Dane elektrowni: WRI Global Power Plant Database (CC BY 4.0), id USA0052024.

Stan danych

Znane dane

ObiektRhode Island Hospital WRI
KrajStany Zjednoczone · Rhode Island WRI
Współrzędne41.8103, -71.41 WRI
Paliwogaz WRI
MW moc zainstalowana10.4 MW Wikidata P2109; moc zainstalowana/nominalna
WłaścicielRhode Island Hospital WRI
Uruchomienie1987 WRI
GWh zgłoszone / rok23 GWh·a⁻¹ WRI

Modelowane dane źródłowe

Emisje CO₂17,270 t CO₂·a⁻¹ modelowane · Climate TRACE

Obliczone z zestawu danych

Pozycja krajowa według mocy#5573 / 10884 obliczone
Pozycja krajowa dla danego paliwa#1774 / 2165 obliczone
Moc względem porównywalnych obiektów0.09× · 121.2 MW · n=2165 obliczone
Ekwiwalent zasilanych gospodarstw6,571 obliczone z raportowanej produkcji
Klimat10.3°C · HDD 3,096 wyliczone ze współrzędnych
Nasilenie środowiskoweC3 · 36/100 wyliczone ze współrzędnych

Brak danych

TechnologiaBrak danych brak w zestawie danych

Znane, modelowane i obliczone wartości są prezentowane oddzielnie. Brakujące pola są oznaczone jako niedostępne.

Pochodzenie danych

Pola mocy lub paliwa na tej stronie zawierają oznaczenie pochodzenia oparte na GEM, oficjalnym rejestrze, Wikidata, OSM albo porównaniu wielu źródeł.

moc: Wikidata P2109; paliwo: WRI GPPD

W kontekście: jak ta elektrownia się porównuje

Przy 10.4 MW, Rhode Island Hospital jest poniżej mediana elektrowni gaz w Stany Zjednoczone (121.2 MW). Elektrownie gazowe spalają gaz ziemny w turbinach otwartoobjętościowych do szybkich szczytów, lub w jednostkach cyklu połączonego, które odzyskują ciepło spalin w HRSG, aby osiągnąć około 55–62% sprawności — najczystszą opcję paliwową.

Porównanie zdolności obliczone na podstawie Globalnej Bazy Danych Elektrowni WRI; kontekst typu paliwa to ogólne tło inżynierskie.

~17,270 t CO₂/rok (modelowane) — w codziennym ujęciu

Roczne emisje tej instalacji są w przybliżeniu równoważne:

4.0ksamochodów osobowych jeżdżących przez rok
2.3kroczne zużycie energii przez gospodarstwa domowe
288ksadzonek drzew rosnących przez 10 lat, by je pochłonąć

Przeliczenia według US EPA Greenhouse Gas Equivalencies; modelowane emisje z Climate TRACE.

Trend zgłoszonej produkcji

2013: 18 GWh20132014: 18 GWh20142015: 25 GWh20152016: 23 GWh20162017: 24 GWh20172018: 22 GWh20182019: 23 GWh201925 GWh

Roczna produkcja (GWh), WRI Global Power Plant Database (CC BY 4.0).

Właściciel

Właściciel wskazany w danych: Rhode Island Hospital.

Klimat lokalny & kontekst termiczny

Źródło energii: gaz. Ten obiekt spala gaz ziemny w turbinie — często w układzie kombinowanym — do wytwarzania energii elektrycznej. Typ klimatu: wilgotny subtropikalny (Köppen Cfa). Szerokość geograficzna: 41.8°N.

10.3°Cśrednia roczna temperatura
3,096stopniodni ogrzewania (baza 18°C)
320stopniodni chłodzenia (baza 18°C)
3 mwysokość n.p.m.

Średnia miesięczna temperatura

J: -2 °CJF: -2 °CFM: 3 °CMA: 8 °CAM: 14 °CMJ: 19 °CJJ: 23 °CJA: 22 °CAS: 18 °CSO: 12 °CON: 7 °CND: 1 °CD23 °C

Stopniodni ogrzewania są tutaj 26% powyżej mediany elektrowni w tym zbiorze danych — wskaźnik tego, ile dodatkowej energii muszą zastąpić podgrzewane urządzenia przez swoje powierzchnie zimą.

Klimatyczny indeks zapotrzebowania na ciepło: 65/100 — ta lokalizacja plasuje się w środkowa trzecia elektrowni, które pokrywamy pod względem stopniodni ogrzewania.

Turbina gazowa tutaj pracuje również ~0% poniżej swojej nominalnej mocy ISO (15°C) przy tej średniej rocznej (typowa krzywa CCGT, szacunkowo).

Normy klimatyczne: WorldClim 2.1 (1970–2000 monthly normals, 10 arc-min, CC BY 4.0); strefa: Köppen-Geiger world climate classification (Kottek et al. 2006, 0.5° grid). Stopniodni & indeks zapotrzebowania na ciepło obliczone przez PowerAtlas — modelowany wskaźnik zapotrzebowania na ciepło, nie zmierzona wartość obiektu.

Klimat lokalizacji i surowość środowiska

Dla zewnętrznych elementów elektrowni — kotłów odzysknicowych (HRSG), kompensatorów, zaworów, kołnierzy i ich izolacji — lokalny klimat decyduje o tempie degradacji niezabezpieczonej stali i powłok. Lokalizacja ta znajduje się w umiarkowanie korozyjnym środowisku (szacowana klasa ISO 9223 C3 — Åšrednia), a głównym czynnikiem stresu środowiskowego jest wilgotność i zwilżenie.

C3korozyjność ISO 9223 (orientacyjna)
36/100wskaźnik surowości środowiska
25.1°Csezonowa amplituda temperatur
93 kmodległość od wybrzeża

Szacunek orientacyjny metodą informacyjną ISO 9223:2012 (korozyjność atmosferyczna na podstawie temperatury, czasu zwilżenia i zasolenia powietrza), z wykorzystaniem norm klimatycznych WorldClim, klasy Köppen-Geiger i odległości od wybrzeża. Orientacyjne, nie zmierzona szybkość korozji.

Jak wypada & pobliskie elektrownie

#1774 największa elektrownia gaz spośród 2165 w Stany Zjednoczone według mocy.

Stany Zjednoczone ma 2165 elektrownie gaz w tym zbiorze danych, razem około 789,950 MW mocy.

Pobliskie elektrownie

Lokalizacja

Współrzędne 41.8103, -71.41 z WRI Global Power Plant Database (CC BY 4.0). Wyświetl na OpenStreetMap.

Najczęstsze pytania

Jakim typem elektrowni jest Rhode Island Hospital?

Rhode Island Hospital — elektrownia o mocy 10.4 MW. Źródło energii: gaz. Lokalizacja: Rhode Island, Stany Zjednoczone, oddana do użytku w 1987.

Ile energii elektrycznej wytwarza Rhode Island Hospital?

Rhode Island Hospital wytwarza około 23 GWh energii elektrycznej rocznie.

Ile gospodarstw domowych może zasilić Rhode Island Hospital?

Jej moc wystarcza do zasilenia około 6,571 gospodarstw domowych.

Kto jest wskazany jako właściciel Rhode Island Hospital?

Właściciel obiektu Rhode Island Hospital wskazany w danych: Rhode Island Hospital.

Ile CO₂ emituje Rhode Island Hospital?

Dla Rhode Island Hospital modelowana emisja wynosi około 17,270 ton CO₂ rocznie (Climate TRACE).

Zbudowane na podstawie otwartych danych publicznych; żadnych informacji osobowych. Czy prowadzisz ten obiekt? Poproś o korektę lub usunięcie.