Strona główna / Ameryka Północna / Meksyk / Refinería Hector Lara Sosa power station

Refinería Hector Lara Sosa power station

Elektrownia. Źródło energii: gaz. Lokalizacja: Nuevo Leon, Meksyk. Współrzędne: 25.5867, -99.9459.

gazNuevo LeonMeksykturbina parowaCO₂ modelowane

Refinería Hector Lara Sosa power station — elektrownia o mocy 114 MW. Źródło energii: gaz. Lokalizacja: Nuevo Leon, Meksyk. Właściciel wskazany w danych: Pemex-Transformación Industrial SA de CV. Na podstawie jej mocy zainstalowanej (szacunkowo) może zasilić około 128k gospodarstw domowych (szacunkowo). Zajmuje miejsce #173 spośród 366 elektrowni w Meksyk według mocy zainstalowanej. Oddana do użytku w 2007 roku, ma około 19 lat — stosunkowo nowoczesna. Modelowana roczna emisja wynosi 396,440 t CO₂/rok (Climate TRACE), co odpowiada około 92k samochodom użytkowanym przez rok. W kontekście, gaz dostarcza około 61.6% energii elektrycznej Meksyk; krajowa sieć energetyczna średnio 474 gCO₂/kWh (25.9% niskoemisyjne) (2025).

114MW moc zainstalowana
128,396zasilanych gospodarstw (szacunkowo)
396,440t CO₂ / rok (Climate TRACE)
2007oddana do użytku (~19 lat)

Dane elektrowni: WRI Global Power Plant Database (CC BY 4.0), id CT-5983.

Stan danych

Znane dane

ObiektRefinería Hector Lara Sosa power station Climate TRACE
KrajMeksyk · Nuevo Leon Climate TRACE
Współrzędne25.5867, -99.9459 Climate TRACE
Paliwogaz Climate TRACE
MW moc zainstalowana114 MW Climate TRACE; rekord źródłowy
WłaścicielPemex-Transformación Industrial SA de CV Climate TRACE
Uruchomienie2007 Climate TRACE
Technologiaturbina parowa Climate TRACE

Modelowane dane źródłowe

Emisje CO₂396,440 t CO₂·a⁻¹ modelowane · Climate TRACE

Obliczone z zestawu danych

Pozycja krajowa według mocy#173 / 366 obliczone
Pozycja krajowa dla danego paliwa#116 / 129 obliczone
Moc względem porównywalnych obiektów0.31× · 368 MW · n=129 obliczone
Ekwiwalent zasilanych gospodarstw128,396 obliczone
Klimat22.5°C · HDD 289 wyliczone ze współrzędnych
Nasilenie środowiskoweC1 · 42/100 wyliczone ze współrzędnych

Brak danych

GWh zgłoszone / rokBrak danych brak w zestawie danych

Znane, modelowane i obliczone wartości są prezentowane oddzielnie. Brakujące pola są oznaczone jako niedostępne.

Pochodzenie mocy

Publiczna moc powyżej to bieżąca wartość z rekordu źródłowego. Kandydat z trackera 2026 podaje 79 MW dla Refinería Hector Lara Sosa power station, ale nie jest używany jako główna wartość publiczna, dopóki zakres nie zostanie zweryfikowany (blok vs eksploatacja vs całkowita moc zainstalowana/projektowa).

Pochodzenie danych

Pola mocy i paliwa na tej stronie zawierają wartości z rekordu źródłowego pierwotnego otwartego zbioru danych. Są przydatne do identyfikacji i klasyfikacji, ale nie zostały jeszcze zaktualizowane do wartości na 2026 r. zweryfikowanej w oficjalnym rejestrze lub dla lokalizacji GEM.

moc: Climate TRACE; paliwo: Climate TRACE

W kontekście: jak ta elektrownia się porównuje

Przy 114 MW, Refinería Hector Lara Sosa power station jest poniżej mediana elektrowni gaz w Meksyk (368 MW). Technicznie jest opisywana jako turbina parowa. Elektrownie gazowe spalają gaz ziemny w turbinach otwartoobjętościowych do szybkich szczytów, lub w jednostkach cyklu połączonego, które odzyskują ciepło spalin w HRSG, aby osiągnąć około 55–62% sprawności — najczystszą opcję paliwową.

Porównanie zdolności obliczone na podstawie Globalnej Bazy Danych Elektrowni WRI; kontekst typu paliwa to ogólne tło inżynierskie.

~396,440 t CO₂/rok (modelowane) — w codziennym ujęciu

Roczne emisje tej instalacji są w przybliżeniu równoważne:

92ksamochodów osobowych jeżdżących przez rok
53kroczne zużycie energii przez gospodarstwa domowe
6.6 mlnsadzonek drzew rosnących przez 10 lat, by je pochłonąć

Przeliczenia według US EPA Greenhouse Gas Equivalencies; modelowane emisje z Climate TRACE.

Moc w porównaniu z największymi elektrowniami gaz w Meksyk

Noreste (Escobedo) power station: 1,680 MW2kNoreste (E…Jorge Luque power station: 1,660 MW2kJorge Luqu…Energía de Celaya power station: 1,617 MW2kEnergía de…Empalme I power station: 1,482 MW1kEmpalme I …Tuxpan III y IV: 1,180 MW1kTuxpan III…Tamazunchale: 1,179 MW1kTamazuncha…Altamira V: 1,155 MW1kAltamira VTajín Energía power station: 1,146 MW1kTajín Ener…

Moc zainstalowana (MW), WRI Global Power Plant Database (CC BY 4.0).

Klimat lokalny & kontekst termiczny

Źródło energii: gaz. Ten obiekt spala gaz ziemny w turbinie — często w układzie kombinowanym — do wytwarzania energii elektrycznej. Typ klimatu: gorący step półpustynny (Köppen BSh). Szerokość geograficzna: 25.6°N.

22.5°Cśrednia roczna temperatura
289stopniodni ogrzewania (baza 18°C)
1,950stopniodni chłodzenia (baza 18°C)
299 mwysokość n.p.m.

Średnia miesięczna temperatura

J: 14 °CJF: 16 °CFM: 20 °CMA: 24 °CAM: 27 °CMJ: 29 °CJJ: 29 °CJA: 29 °CAS: 27 °CSO: 23 °CON: 18 °CND: 14 °CD29 °C

Stopniodni ogrzewania są tutaj 88% poniżej mediany elektrowni w tym zbiorze danych — wskaźnik tego, ile dodatkowej energii muszą zastąpić podgrzewane urządzenia przez swoje powierzchnie zimą.

Klimatyczny indeks zapotrzebowania na ciepło: 18/100 — ta lokalizacja plasuje się w dolna trzecia elektrowni, które pokrywamy pod względem stopniodni ogrzewania.

Turbina gazowa tutaj pracuje również ~5% poniżej swojej nominalnej mocy ISO (15°C) przy tej średniej rocznej (typowa krzywa CCGT, szacunkowo).

Normy klimatyczne: WorldClim 2.1 (1970–2000 monthly normals, 10 arc-min, CC BY 4.0); strefa: Köppen-Geiger world climate classification (Kottek et al. 2006, 0.5° grid). Stopniodni & indeks zapotrzebowania na ciepło obliczone przez PowerAtlas — modelowany wskaźnik zapotrzebowania na ciepło, nie zmierzona wartość obiektu.

Klimat lokalizacji i surowość środowiska

Dla zewnętrznych elementów elektrowni — kotłów odzysknicowych (HRSG), kompensatorów, zaworów, kołnierzy i ich izolacji — lokalny klimat decyduje o tempie degradacji niezabezpieczonej stali i powłok. Lokalizacja ta znajduje się w łagodnym środowisku o niskiej korozyjności (szacowana klasa ISO 9223 C1 — Bardzo niska), a głównym czynnikiem stresu środowiskowego jest ścieranie przez pył.

C1korozyjność ISO 9223 (orientacyjna)
42/100wskaźnik surowości środowiska
15.6°Csezonowa amplituda temperatur
259 kmodległość od wybrzeża

Szacunek orientacyjny metodą informacyjną ISO 9223:2012 (korozyjność atmosferyczna na podstawie temperatury, czasu zwilżenia i zasolenia powietrza), z wykorzystaniem norm klimatycznych WorldClim, klasy Köppen-Geiger i odległości od wybrzeża. Orientacyjne, nie zmierzona szybkość korozji.

Jak wypada & pobliskie elektrownie

#116 największa elektrownia gaz spośród 129 w Meksyk według mocy.

Meksyk ma 129 elektrownie gaz w tym zbiorze danych, razem około 58,538 MW mocy.

Pobliskie elektrownie

Lokalizacja

Współrzędne 25.5867, -99.9459 z WRI Global Power Plant Database (CC BY 4.0). Wyświetl na OpenStreetMap.

Najczęstsze pytania

Jakim typem elektrowni jest Refinería Hector Lara Sosa power station?

Refinería Hector Lara Sosa power station — elektrownia o mocy 114 MW. Źródło energii: gaz. Lokalizacja: Nuevo Leon, Meksyk, oddana do użytku w 2007.

Ile gospodarstw domowych może zasilić Refinería Hector Lara Sosa power station?

Jej moc wystarcza do zasilenia około 128,396 gospodarstw domowych (szacunkowo).

Kto jest wskazany jako właściciel Refinería Hector Lara Sosa power station?

Właściciel obiektu Refinería Hector Lara Sosa power station wskazany w danych: Pemex-Transformación Industrial SA de CV.

Ile CO₂ emituje Refinería Hector Lara Sosa power station?

Dla Refinería Hector Lara Sosa power station modelowana emisja wynosi około 396,440 ton CO₂ rocznie (Climate TRACE).

Zbudowane na podstawie otwartych danych publicznych; żadnych informacji osobowych. Czy prowadzisz ten obiekt? Poproś o korektę lub usunięcie.