Strona główna / Ameryka Północna / Stany Zjednoczone / Ravenswood nuclear power plant

Ravenswood nuclear power plant — United States of America

Elektrownia energia jądrowa w , Stany Zjednoczone. Przybliżona lokalizacja 40.7595, -73.9457.

energia jądrowaStany Zjednoczoneunknownpressurized water reactor

Ravenswood nuclear power plant to energia jądrowa elektrownia o mocy 1,000 MW w , Stany Zjednoczone. Na podstawie jej mocy zainstalowanej (szacunkowo) może zasilić około 2.3 million gospodarstw domowych (szacunkowo). Zajmuje miejsce #665 spośród 10,938 elektrowni w Stany Zjednoczone według mocy zainstalowanej. Jako źródło niespalanego paliwa nie ma bezpośrednich emisji CO₂ z wytwarzania energii. W kontekście, energia jądrowa dostarcza około 17.4% energii elektrycznej Stany Zjednoczone; krajowa sieć energetyczna średnio 384 gCO₂/kWh (43.0% niskoemisyjne) (2025).

1,000Source-backed capacity
2,252,571zasilanych gospodarstw (szacunkowo)

Dane elektrowni: WRI Global Power Plant Database (CC BY 4.0), id GEM_nuc_ravenswood_unite.

Stan danych

Znane dane

ObiektRavenswood nuclear power plant GEM-nuclear
KrajStany Zjednoczone · GEM-nuclear
Współrzędne40.7595, -73.9457 GEM-nuclear
Paliwoenergia jądrowa GEM-nuclear
MW moc zainstalowana1,000 MW GEM-nuclear source record; scope not independently normalised
Technologiapressurized water reactor GEM-nuclear

Obliczone z zestawu danych

Pozycja krajowa według mocy#665 of 10938 obliczone
Pozycja krajowa dla danego paliwa#167 of 230 obliczone
Moc względem porównywalnych obiektów0.52× · 1,917 MW median · 230 peers obliczone
Ekwiwalent zasilanych gospodarstw2,252,571 obliczone
Klimat11.9°C · HDD 2,681 wyliczone ze współrzędnych
Nasilenie środowiskoweC3 · 38/100 wyliczone ze współrzędnych

Brak danych

WłaścicielBrak danych brak w zestawie danych
UruchomienieBrak danych brak w zestawie danych
GWh zgłoszone / rokBrak danych brak w zestawie danych
Emisje CO₂nie dotyczy nie dotyczy

Znane, modelowane i obliczone wartości są prezentowane oddzielnie. Brakujące pola są oznaczone jako niedostępne.

Data provenance

The capacity and/or fuel fields on this page include a source-backed provenance label from GEM, an official registry, Wikidata, OSM, or a cross-source match.

capacity: Wikidata P2109 nameplate capacity; fuel: GEM-nuclear source-record fuel

W kontekście: jak ta elektrownia się porównuje

Przy 1,000 MW, Ravenswood nuclear power plant jest poniżej mediana elektrowni energia jądrowa w Stany Zjednoczone (1,917 MW). Technicznie jest opisywana jako pressurized water reactor. Elektrownie jądrowe dzielą uran, aby wytwarzać parę bez bezpośredniego CO₂; działają jako stałe obciążenie podstawowe ze wskaźnikami zdolności bardzo wysokimi i najdłuższymi czasami eksploatacji ze wszystkich elektrowni termicznych.

Porównanie zdolności obliczone na podstawie Globalnej Bazy Danych Elektrowni WRI; kontekst typu paliwa to ogólne tło inżynierskie.

Moc w porównaniu z największymi elektrowniami energia jądrowa w Stany Zjednoczone

Palo Verde nuclear power plant: 6,782 MW7kPalo Verde…Comanche Peak nuclear power plant: 5,909 MW6kComanche P…Shearon Harris nuclear power plant: 5,895 MW6kShearon Ha…North Anna nuclear power plant: 5,615 MW6kNorth Anna…South Texas nuclear power plant: 5,416 MW5kSouth Texa…Alvin W Vogtle nuclear power plant: 4,958 MW5kAlvin W Vo…Hartsville nuclear power plant: 4,876 MW5kHartsville…Bellefonte nuclear power plant: 4,746 MW5kBellefonte…

Moc zainstalowana (MW), WRI Global Power Plant Database (CC BY 4.0).

Klimat lokalny & kontekst termiczny

Ta elektrownia nuclear wykorzystuje ciepło z rozszczepienia jądrowego do wytwarzania pary dla turbogeneratora. Leży w klimacie humid subtropical (Köppen Cfa) — półkula Północna, szerokość geograficzna 40.8°N — co kształtuje ile energii może produkować i jak jej produkcja zmienia się w ciągu roku.

11.9°Cśrednia roczna temperatura
2,681stopniodni ogrzewania (baza 18°C)
486stopniodni chłodzenia (baza 18°C)
25 mwysokość n.p.m.

Średnia miesięczna temperatura

J: 0 °CJF: 1 °CFM: 5 °CMA: 10 °CAM: 16 °CMJ: 21 °CJJ: 24 °CJA: 23 °CAS: 19 °CSO: 13 °CON: 8 °CND: 3 °CD24 °C

Stopniodni ogrzewania są tutaj 9% powyżej mediany elektrowni w tym zbiorze danych — wskaźnik tego, ile dodatkowej energii muszą zastąpić podgrzewane urządzenia przez swoje powierzchnie zimą.

Klimatyczny indeks zapotrzebowania na ciepło: 54/100 — ta lokalizacja plasuje się w środkowa trzecia elektrowni, które pokrywamy pod względem stopniodni ogrzewania.

Normy klimatyczne: WorldClim 2.1 (1970–2000 monthly normals, 10 arc-min, CC BY 4.0); strefa: Köppen-Geiger world climate classification (Kottek et al. 2006, 0.5° grid). Stopniodni & indeks zapotrzebowania na ciepło obliczone przez PowerAtlas — modelowany wskaźnik zapotrzebowania na ciepło, nie zmierzona wartość obiektu.

Klimat lokalizacji i surowość środowiska

Dla zewnętrznych elementów elektrowni — kotłów odzysknicowych (HRSG), kompensatorów, zaworów, kołnierzy i ich izolacji — lokalny klimat decyduje o tempie degradacji niezabezpieczonej stali i powłok. Lokalizacja ta znajduje się w umiarkowanie korozyjnym środowisku (szacowana klasa ISO 9223 C3 — Åšrednia), a głównym czynnikiem stresu środowiskowego jest humidity / wetness.

C3korozyjność ISO 9223 (orientacyjna)
38/100wskaźnik surowości środowiska
24.5°Csezonowa amplituda temperatur
72 kmodległość od wybrzeża

Wyższa surowość środowiska to dokładnie miejsce, gdzie ochronna izolacja zdejmowalna zwraca się najbardziej: osłonięty mikroklimat spowalnia korozję, uszkodzenia UV i zmęczenie termiczne oraz wydłuża żywotność urządzeń zewnętrznych. To orientacyjny kontekst klimatyczny lokalizacji — nie ocena stanu konkretnej elektrowni ani operatora.

Szacunek orientacyjny metodą informacyjną ISO 9223:2012 (korozyjność atmosferyczna na podstawie temperatury, czasu zwilżenia i zasolenia powietrza), z wykorzystaniem norm klimatycznych WorldClim, klasy Köppen-Geiger i odległości od wybrzeża. Orientacyjne, nie zmierzona szybkość korozji.

Jak wypada & pobliskie elektrownie

#167 największa elektrownia energia jądrowa spośród 230 w Stany Zjednoczone według mocy.

Stany Zjednoczone ma 230 elektrownie energia jądrowa w tym zbiorze danych, razem około 427,888 MW mocy.

Pobliskie elektrownie

Lokalizacja

Współrzędne 40.7595, -73.9457 z WRI Global Power Plant Database (CC BY 4.0). Wyświetl na OpenStreetMap.

Najczęstsze pytania

Jakim typem elektrowni jest Ravenswood nuclear power plant?

Ravenswood nuclear power plant to elektrownia 1,000 MW source-record energia jądrowa w regionie , Stany Zjednoczone.

Ile gospodarstw domowych może zasilić Ravenswood nuclear power plant?

Jej moc wystarcza do zasilenia około 2,252,571 gospodarstw domowych (szacunkowo).

Zbudowane na podstawie otwartych danych publicznych; żadnych informacji osobowych. Czy prowadzisz ten obiekt? Poproś o korektę lub usunięcie.