Quindaro

Elektrownia. Źródło energii: ropa. Lokalizacja: Kansas, Stany Zjednoczone. Współrzędne: 39.1492, -94.6381.

ropaKansasStany ZjednoczoneOCGT

Quindaro — elektrownia o mocy 131.4 MW. Źródło energii: ropa. Lokalizacja: Kansas, Stany Zjednoczone. Właściciel wskazany w danych: City of Kansas City - (KS). Na podstawie jej mocy zainstalowanej (szacunkowo) może zasilić około 99k gospodarstw domowych (szacunkowo). Zajmuje miejsce #2431 spośród 10,884 elektrowni w Stany Zjednoczone według mocy zainstalowanej. Oddana do użytku w 1975 roku, ma około 51 lat — starsza, instalacja historyczna. W kontekście, ropa dostarcza około 0.7% energii elektrycznej Stany Zjednoczone; krajowa sieć energetyczna średnio 384 gCO₂/kWh (43.0% niskoemisyjne) (2025).

131.4MW moc zainstalowana
98,662zasilanych gospodarstw (szacunkowo)
1975oddana do użytku (~51 lat)

Dane elektrowni: WRI Global Power Plant Database (CC BY 4.0), id USA0001295.

Stan danych

Znane dane

ObiektQuindaro WRI
KrajStany Zjednoczone · Kansas WRI
Współrzędne39.1492, -94.6381 WRI
Paliworopa WRI
MW moc zainstalowana131.4 MW WRI GPPD; rekord źródłowy
WłaścicielCity of Kansas City - (KS) WRI
Uruchomienie1975 WRI
TechnologiaOCGT WRI

Obliczone z zestawu danych

Emisje CO₂258,989 t CO₂·a⁻¹ obliczone
Pozycja krajowa według mocy#2431 / 10884 obliczone
Pozycja krajowa dla danego paliwa#53 / 902 obliczone
Moc względem porównywalnych obiektów18.25× · 7.2 MW · n=902 obliczone
Ekwiwalent zasilanych gospodarstw98,662 obliczone
Klimat12.6°C · HDD 2,641 wyliczone ze współrzędnych
Nasilenie środowiskoweC3 · 36/100 wyliczone ze współrzędnych

Brak danych

GWh zgłoszone / rokBrak danych brak w zestawie danych

Znane, modelowane i obliczone wartości są prezentowane oddzielnie. Brakujące pola są oznaczone jako niedostępne.

Pochodzenie mocy

Publiczna moc powyżej to bieżąca wartość z rekordu źródłowego. Kandydat z trackera 2026 podaje 383 MW dla Quindaro power station, ale nie jest używany jako główna wartość publiczna, dopóki zakres nie zostanie zweryfikowany (blok vs eksploatacja vs całkowita moc zainstalowana/projektowa).

Pochodzenie danych

Pola mocy i paliwa na tej stronie zawierają wartości z rekordu źródłowego pierwotnego otwartego zbioru danych. Są przydatne do identyfikacji i klasyfikacji, ale nie zostały jeszcze zaktualizowane do wartości na 2026 r. zweryfikowanej w oficjalnym rejestrze lub dla lokalizacji GEM.

moc: WRI GPPD; paliwo: WRI GPPD

W kontekście: jak ta elektrownia się porównuje

Przy 131.4 MW, Quindaro jest znacznie powyżej mediana elektrowni ropa w Stany Zjednoczone (7.2 MW). Technicznie jest opisywana jako OCGT. Elektrownie na olej spalają ciężkie oleje opałowe lub olej napędowy, zazwyczaj jako pojemność szczytowa lub zapasowa na wyspach i sieciach bez gazociągów; wysoki koszt paliwa utrzymuje ich wykorzystanie na niskim poziomie.

Porównanie zdolności obliczone na podstawie Globalnej Bazy Danych Elektrowni WRI; kontekst typu paliwa to ogólne tło inżynierskie.

Trend zgłoszonej produkcji

2013: 820 GWh20132014: 1,072 GWh20142015: 316 GWh20152016: 81 GWh20162017: 10 GWh20172018: 28 GWh20182019: -2 GWh20191k GWh

Roczna produkcja (GWh), WRI Global Power Plant Database (CC BY 4.0).

Właściciel

Właściciel wskazany w danych: City of Kansas City - (KS).

Klimat lokalny & kontekst termiczny

Źródło energii: ropa. Ten obiekt spala olej lub olej napędowy do napędzania turbin lub silników tłokowych. Typ klimatu: wilgotny subtropikalny (Köppen Cfa). Szerokość geograficzna: 39.1°N.

12.6°Cśrednia roczna temperatura
2,641stopniodni ogrzewania (baza 18°C)
706stopniodni chłodzenia (baza 18°C)
267 mwysokość n.p.m.

Średnia miesięczna temperatura

J: -3 °CJF: 1 °CFM: 7 °CMA: 13 °CAM: 18 °CMJ: 23 °CJJ: 26 °CJA: 25 °CAS: 20 °CSO: 14 °CON: 6 °CND: 0 °CD26 °C

Stopniodni ogrzewania są tutaj 7% powyżej mediany elektrowni w tym zbiorze danych — wskaźnik tego, ile dodatkowej energii muszą zastąpić podgrzewane urządzenia przez swoje powierzchnie zimą.

Klimatyczny indeks zapotrzebowania na ciepło: 53/100 — ta lokalizacja plasuje się w środkowa trzecia elektrowni, które pokrywamy pod względem stopniodni ogrzewania.

Normy klimatyczne: WorldClim 2.1 (1970–2000 monthly normals, 10 arc-min, CC BY 4.0); strefa: Köppen-Geiger world climate classification (Kottek et al. 2006, 0.5° grid). Stopniodni & indeks zapotrzebowania na ciepło obliczone przez PowerAtlas — modelowany wskaźnik zapotrzebowania na ciepło, nie zmierzona wartość obiektu.

Klimat lokalizacji i surowość środowiska

Dla zewnętrznych elementów elektrowni — kotłów odzysknicowych (HRSG), kompensatorów, zaworów, kołnierzy i ich izolacji — lokalny klimat decyduje o tempie degradacji niezabezpieczonej stali i powłok. Lokalizacja ta znajduje się w umiarkowanie korozyjnym środowisku (szacowana klasa ISO 9223 C3 — Åšrednia), a głównym czynnikiem stresu środowiskowego jest wilgotność i zwilżenie.

C3korozyjność ISO 9223 (orientacyjna)
36/100wskaźnik surowości środowiska
28.6°Csezonowa amplituda temperatur
678 kmodległość od wybrzeża

Szacunek orientacyjny metodą informacyjną ISO 9223:2012 (korozyjność atmosferyczna na podstawie temperatury, czasu zwilżenia i zasolenia powietrza), z wykorzystaniem norm klimatycznych WorldClim, klasy Köppen-Geiger i odległości od wybrzeża. Orientacyjne, nie zmierzona szybkość korozji.

Jak wypada & pobliskie elektrownie

#53 największa elektrownia ropa spośród 902 w Stany Zjednoczone według mocy.

Stany Zjednoczone ma 902 elektrownie ropa w tym zbiorze danych, razem około 40,022 MW mocy.

Pobliskie elektrownie

Lokalizacja

Współrzędne 39.1492, -94.6381 z WRI Global Power Plant Database (CC BY 4.0). Wyświetl na OpenStreetMap.

Najczęstsze pytania

Jakim typem elektrowni jest Quindaro?

Quindaro — elektrownia o mocy 131.4 MW. Źródło energii: ropa. Lokalizacja: Kansas, Stany Zjednoczone, oddana do użytku w 1975.

Ile gospodarstw domowych może zasilić Quindaro?

Jej moc wystarcza do zasilenia około 98,662 gospodarstw domowych (szacunkowo).

Kto jest wskazany jako właściciel Quindaro?

Właściciel obiektu Quindaro wskazany w danych: City of Kansas City - (KS).

Zbudowane na podstawie otwartych danych publicznych; żadnych informacji osobowych. Czy prowadzisz ten obiekt? Poproś o korektę lub usunięcie.